Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   8 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Kirsten Stampe minkfrakke samt hårbånd (2)
Kirsten Stampe minkfrakke med stiklommer samt hægtelukning. L. 90, armlængde 70, brystmål ca. 90 cm. Hertil tilhørende hårbånd med elastik kant. (2)

Warennr.: 5716518
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.08.2020
19:16
Jakke i silkesæl str. 34/36
Sælskindspels, af naturlig silkesæl med hægtelukning og stiklommer. Ca. str. 34/36. Ærmelængde fra skulder til håndled 52 cm. Længde fra nakkesøm til nedre kant 84 cm. Brystmål 94 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Warennr.: 5730561
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 09.08.2020
18:13
Minkjakke med hætte, str. ca. 38
Kort jakke af kort mink med hætte kantet med lys ræv, talje prydet med perlebrodderi, indstikslommer samt lynlås. Monteret med mønstret for. Str. ca. 38. Minimal brugspræg.

Warennr.: 5733969
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09.08.2020
19:10
Saga Minkfrakkke
Saga Mink, mink frakke, ryg syet med bort, slids i begge sider, lommer, hægtelukning samt indvendig for. L. 100, armlængde 67, brystmål ca. 1000 cm. Fremstår med lettere brugsspor, mindre slitage på ene ærmekant. Antageligt erhvervet hos Kirsten Stampe.

Warennr.: 5734726
EUR 161 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09.08.2020
20:05
Kirsten Stampe, silkemink, lang frakke
Kirsten Stampe, silkemink lang frakke med hægtelukning samt lommer, str. M/L, brystmål 100, armlængde 67 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Warennr.: 5682552
EUR 671 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12.08.2020
12:21
Pels stola af antagelig indfarvet vaskebjørn
Stola af antagelig indfarvet vaskebjørn, L. ca. 95 cm. Minimale brugsspor.

Warennr.: 5714179
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 12.08.2020
14:15
Levinsky minkfrakke med hætte
Levinsky minkfrakke med hætte, hægtelukning samt lommer. Saga fur, str. 42. Fremstår med lettere brugsspor.

Warennr.: 5532371
19:20
Kirsten Stampe, ræv, kort frakke
Kirsten Stampe, kort frakke med hægtelukning samt lommer af ræv, str. M/L, brystmål 120, armlængde 60 cm. Original stofpose medfølger. Fremstår med minimale brugsspor.

Warennr.: 5532367
EUR 671 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13.08.2020
19:18