Kategorie  Schätzpreis
12345» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1118, der er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 106 Latte. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med lette ...
Warennr.: 5495783
EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:00:00
EUR 121
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 6213 og 7141, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 6213, der er åbent med to rum samt model 7141, der er åbent med et rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 35 Coffee. Modulerne måler hhv. H. 35,4 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. samt H. 24 cm. x B. 46,8 cm. x D....
Warennr.: 5495792
EUR 201 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:15:00
Hörnatenniennhylla sent 1800-tal
HÖRNATENNIENNHYLLA, sent 1800-tal, mahogny, sex hyllplan, skuren dekor, höjd ca 155, 80x60 cm
Warennr.: 5499346
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 15.11.2019
18:16:00
Sehen Sie mehr
Peter J. Lassen. Tre Montana HIFI moduler, model 6118G, 7141 og 6141, D: 38 cm. (3)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Tre Montana HIFI moduler bestående af model 6118G, der er med et åbent rum samt en glaslåge, model 7141, der er åbent med et rum samt model 6141, der er med en klaplåge udført i perforeret metal, bag hvilke mulighed for opbevaring af HIFI udstyr. To Moduler er med ...
Warennr.: 5495814

Neuware
EUR 376 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:30:00
EUR 121
ATBO furniture. Ni reolmoduler af birkefiner (9)
ATBO furniture. En samling på ni reolmoduler af birkefinerbestående af 2 moduler H. 36, B. 70, D. 34,5 cm, 3 moduler H. 36, B. 70, D. 30 cm, 1 modul H. 18,5, B. 70, D. 30 cm, 1 modul H. 18,5 B. 70, D. 20,5 cm, 1 modul H. 35,5, B. 18,5, D. 20,5 cm og et modul på hjul med hvid skabslåge H. 35,5, B....
Warennr.: 5495039

Neuware
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
19:25:00
EUR 188
Ukendt møbelproducent. To moduler af egetræ (2)
Ukendt møbelproducent. To moduler af egetræ, front med hylder, et modul med spejl. H. 85 cm, B. 60,5 cm, D. 18,5 cm. Fremstår med almindelig brugsspor, ridser, mærker, enkle afslag. (2)
Warennr.: 5487211
EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 15.11.2019
19:43:00
Peter J. Lassen. Montana. Sechs Montana Regale (6)
Peter J. Lassen. Sechs Montana Realelemente für Wandmontage aus hellgrau / grün lackierter MDF, Front mit Regalböden und Schubladen. H. 70, B. 70, T. 38 cm. Mit Gebrauchsspuren u.a. Kratzer, Feuchtigkeitsschäden sowie zwei Türen mit innen montierten Griffen. (6)
Warennr.: 5402519
EUR 1.208 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
20:25:00
EUR 215
Bokhylla
IKEA, "Ekolsund", bokhylla, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, grålackerad, brännmärkt, höjd ca 223, 100x28 cm. . HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål
Warennr.: 5499564
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.11.2019
11:06:00
Sehen Sie mehr
Mogens Lassen for By Lassen. Hylder og låge til Frame 49 og 35 (6)
Mogens Lassen for By Lassen. 4 x Hylder til Frame 49. En sortbejdset ask. 2 x Dark grey. En oak. Hylde til Frame 35, sortbejdset eg. Låge til Frame 35, sortbejdset ask. Original emballage. Vejledende udsalgspris samlet ca. 2.195 DKK. (6) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ...
Warennr.: 5464931

Neuware
EUR 148 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
13:40:00
Væghængt reolsystem af fineret teak. (6)
Væghængt reolsystem af fineret teak bestående af : Fire hylder med messingophæng 80 X 20 cm samt to vanger af 200 cm. Fremstår med brugsspor. (6)
Warennr.: 5497489
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
13:56:00
Bogreol, bemalet råhvid træ.
Bogreol, bemalet råhvid træ, med otte flytbare hylder i front. Udstillingsmodel. H. 220 B. 170 D. 39 cm. Fremstår med revne i sokkel.
Warennr.: 5438388

Neuware
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.11.2019
14:18:00
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (6)
Julien De Smedt, for Muuto væghængt reolsystem model Stacked, Bestående af: 3 stk. Stacked - light grey w/backbaord - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. 3 stk. Stacked - light grey w/backboard - - Large 65,4 x 43,6 x 35 cm - OBS! modelfoto Alle kasser leveres i original emballage.
Warennr.: 5428756

Neuware
EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 16.11.2019
16:39:00
EUR 148
Peter J. Lassen. Tre Montana CO16 moduler (3)
Peter J. Lassen. Tre Montana CO16 moduler, på hjul monteret med topplade, hylder, skuffer og låger. Produceret i 16 mm MDF, lakeret med vandbaseret lak farve 36 Coal. H.104,6 , B. 81,8, D. 38,8 cm. Nøgler mangler til tre skabe. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer. (3)
Warennr.: 5497883
EUR 456 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
16:50:00
EUR 228
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (13)
Julien De Smedt, for Muuto Væghængt Reolsystem model Stacked, Bestående af: 1 stk. Stacked Podium - White 20 x 131,5 x 35 cm. 12 stk. Stacked - White w/backbaord - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. OBS! modelfoto Alle kasser leveres i original emballage.
Warennr.: 5428783

Neuware
EUR 1.315 DK, Helsingør, Støberivej 16.11.2019
17:33:00
EUR 161
Bokhylla
Warennr.: 5499681
17:33:00
Sehen Sie mehr
Bokhylla
IKEA, "Ekolsund", bokhylla, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, grålackerad, brännmärkt, höjd ca 223, 64x28 cm. . HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål
Warennr.: 5499689
18:00:00
Sehen Sie mehr
Warennr.: 5428747

Neuware
18:50:00
Warennr.: 5428782

Neuware
19:04:00
EUR 148
Peter J. Lassen. Tre Montana CO16 moduler, på hjul, med hylder, tre skuffer og låge. Produceret i 16 mm MDF, lakeret med vandbaseret lak farve 36 Coal. H.104,6 , B. 81,8, D. 38,8 cm. Nøgler mangler. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer. (3)
Warennr.: 5474168
19:14:00
EUR 322
Peter J. Lassen. Tre Montana CO16 moduler, på hjul monteret med topplade. Hylder, skuffer og låger. Produceret i 16 mm MDF, lakeret med vandbaseret lak farve 36 Coal. H.104,6 , B. 81,8, D. 38,8 cm. Nøgler mangler til et skab. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer. (3)
Warennr.: 5474173
19:16:00
EUR 188
Christian hvidt. Bogreoler/skabsmoduler (2)
Christian hvidt. Bogreoler/skabsmoduler af massivt tapsamlet mahogni, fronter med hylder. H. 76, L. 80 B. 34 cm. Fremstillet hos Søborg møbler. Fremstår med brugsspor. (2)
Warennr.: 5485722
EUR 617 DK, Aarhus, Egå Havvej 16.11.2019
19:39:00
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1118, der er med to heldækkende låge. Modulet er uden hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder enkelte ridser...
Warennr.: 5497487
EUR 242 DK, Aalborg, Nibevej 16.11.2019
19:54:00
EUR 174
ATBO. Fire reolmoduler,sortlakeret. (4)
ATBO furniture. Fire reolmoduler i sortlakeret træ. Rum til opbevaring. Justerbare hylder. Montering til sokkel eller hjul kan forekomme. H. 70 cm. B. 70 cm. D. 34,5 cm. Produceret hos ATBO furniture. Udstillingsmodeller med mindre ridser (4)
Warennr.: 5469749
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
20:13:00
Wallume, Hängefachset
Wallume, Hängefachset, bestehend aus: wandmontierten Lamellen, Element aus Kompaktlaminat sowie Furnier sowie 3 Regalböden in unterschiedlicher Größe. Ausstellungsaufstellung, mit minimalem/keinem Verschleiß, Hantierungsspuren sind jedoch möglich. Bitte beachten: nur die fünf Wallum Einheiten ...
Warennr.: 5439860

Neuware
EUR 1.342 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
20:15:00
Messerschmit Flightline, Bücherregal, Aluminium
Messerschmitts Flightline, handgefertigtes Bücherregal aus Holz mit Aluminiumbelag. H. 180 cm, B. 90 cm, T. 90 cm.
Warennr.: 5348275

Neuware
EUR 1.181 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
20:30:00
Dansk møbelproducent. Reolsystem af fineret palisander, 1970 erne (8)
Reolsystem af fineret palisander best af 3 underdele med skuffer samt døre bag hvilke bag hvilke hylder, H. 48 B. 120/60 D. 40 cm. samt 5 overdele med åbne hylder H. 140/82 og 60 B. 120 D. 30 cm. Dansk møbelproducent. 1970 erne, tilhørende sokler på 7 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (8)
Warennr.: 5498266
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.11.2019
20:55:00
Dänischer Möbelproduzent. Freistehendes Regalsystem, Teak (11)
Dänischer Möbelproduzent. Freistehendes Regalsystem mit Teakfurnier, Front mit Fächern, Türen sowie großen und kleinen Schubladen, Schubladenelement mit Gestell, zwei lose Gestelle müssen zu einem langen Gestell zusammengesetzt/ miteinander verbunden werden. 1960er. Montageschrauben inkl. Maße je...
Warennr.: 5495062
EUR 2.349 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.11.2019
13:31:59
EUR 228
Høj reol i eg.
Høj reol i fineret eg, på senere monterede runde, tilspidsede, massive ben. H. 198, B. 70, D. 31 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5500931
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 17.11.2019
13:46:00
Sekskantet vitrine/montre af hvidmalet træ, 1900-tallet
Sekskantet vitrine/montre af hvidmalet træ. Front med to døre bag hvilke hylder. 1900-tallet. H. 180, B. 75, D. 65 cm. Brugsspor. Nøgle medfølger.
Warennr.: 5496589
EUR 161 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.11.2019
18:17:00
Peter J. Lassen. Montana CO16 modul, KN12, D. 46 cm
Peter J. Lassen. Montana CO16 modul, special designet (model KN12). Modulet er med en stor skuffe i venstre side, med mulighed for opbevaring af vasketøj, derudover i højre side, tre store skuffer. Alle skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Modulet er produceret i 16 mm MDF, der...
Warennr.: 5500420
EUR 537 DK, Aalborg, Nibevej 17.11.2019
18:28:00
EUR 161