Kategorie
Zeit
Schätzpreis
123»   Waren pro Seite   85 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Reol af teak, 1960'erne
Reol af fineret teak, 1960'erne.Monteret med nye ben. H 117, 157 x 23 cm. Ridser, skrammer og afslag.

Warennr.: 5722884
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 07.08.2020
19:41
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af palisander (9)
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af fineret palisander best. af; 1 modul med klapbag hvilken udtræksbakke, spejlfelt samt indbygget lys, H. 43 B. 80 D. 38 cm, nøgle medfølger/ defekt lås; 2 moduler H. 43 B. 80 D. 43 cm med hhv. skuffer og skydelåger; 1 hylde B. 80 D. 38 cm; 4 hylder B. 80 D. 30...

Warennr.: 5731134
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 07.08.2020
20:57
EUR 349
Sideboard / Kommode, Mahagoni
Sideboard / Kommode, Mahagoni. Sideboard auf sechs Beinen aus furnierten Mahagoni, zentriert mit einer Schublade mit zwei Henkeln, innenseitig mit dunkelblauem Stoff versehen, linksseitig mit einer Schublade und einer Klapptür, sowie rechtsseitig mit einer tiefen Schulade, innenseitig jeweils mit...

Warennr.: 5659416
EUR 250 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07.08.2020
21:17
EUR 50
Börge Mogensen sideboard
BØRGE MOGENSEN, sideboard med bokhylla, 1960-tal, ekfanér, etikettmärkt Karl Anderssons & Söner, inredning med flyttbart hyllplan, sideboard, höjd ca 68, samt 46x135, hylldelen höjd 117 samt längd 135 cm

Warennr.: 5733203
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 08.08.2020
12:44
Sehen Sie mehr
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 6161, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 6161, der er åbne med bagbeklædning i klart glas. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 38 Snow. H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x D. 30 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder enkelte ridser kan ...

Warennr.: 5712118
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 08.08.2020
18:35
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler, model 7111, 4141 og 4171, D. 30 cm. (3)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Tre Montana moduler, model 7111, der er åbent, model 4141, der er åbent med to rum samt model 4171, der ligeledes er åbent med to rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 144 Fennel. Ophængslister medfølger til model 7111 og 4141. ...

Warennr.: 5733427
EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 08.08.2020
18:37
EUR 94
Peter J. Lassen. Montana GRID modul
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana GRID, bestående af 12 sammensatte moduler. Hvert modul måler H. 40 cm. x B. 40 cm. x D. 40 cm. og er udført i nylon. Modulerne er sider og hylder af hvidlakeret MDF. Modulerne er placeret på en base med fire låsbar hjul. Fremstår brugsspor herunder ridser ...

Warennr.: 5733760
EUR 201 DK, Aalborg, Nibevej 08.08.2020
19:26
Peter J. Lassen for Montana. Seks moduler (6)
Peter J. Lassen for Montana. Seks hvidlakeret moduler bestående af to vitrine moduler 35,5 x 69,5 x 30 cm. 4 x reolmoduler 47 x 47 x 30 cm. Vægbeslag medfølger. Fremstår med mærker, ridser samt brugsspor. (6)

Warennr.: 5732852
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 08.08.2020
19:32
EUR 201
Reol af stål og laminat (14)
Væghængt reol med vanger af grålakeret stål og buet front, dertil 10 hylder af laminat: 2 á 70 x 15 cm, 2 á 70 x 24 cm, 2 á 70 x 30 cm, 3 á 70 x 35 cm, 1 á 70 x 37 cm. Skruer til vægophæng medfølger. Fremstår med almindelige brugsspor. (14)

Warennr.: 5728009
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 08.08.2020
19:33
Peter J. Lassen. Fem Montana bakker. (5)
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 65 Black snow. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 38,5 x B. 31 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med ...

Warennr.: 5732450
19:35
Peter J. Lassen. Seks Montana bakker. (6)
Peter J. Lassen. Seks løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 107 Air. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 20,3 x B. 17,2 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med ...

Warennr.: 5732491
19:40
Peter J. Lassen. Syv Montana bakker. (7)
Peter J. Lassen. Syv løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 109 Lemon drop og 107 Air. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 20,3 x B. 17,2 cm. Udstillingsmodel. ...

Warennr.: 5732475
19:45
Glasmontre i aluminium.
Glasmontre i aluminium. H. 130 B. 90 D. 51 cm. 1 hylde samt 1 skydelåg med afslag.

Warennr.: 5725380
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 08.08.2020
19:52
Peter J. Lassen. Montana reol /model, m. sokkel, rød
Peter J. Lassen. Montana modul med tilhørende sokkel. H. 70/77 cm B. 70 cm. D. 47 cm. Fremstår med ridser og mærker.

Warennr.: 5728931
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 08.08.2020
19:55
Mistral tre væghængt moduler, hvid. (3)
Mistral tre væghængt moduler, hvid. H. 61 B. 90 D. 33 cm. Lister til vægmontering samt nogle skruer medfølger. Lette brugsspor. (3)

Warennr.: 5732761
20:10
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 101 New white. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 35,5 x B. 33 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med ...

Warennr.: 5732445
20:11
Peter J. Lassen. Montana moduler (8)
PeterJ. Lassen for Montana. Reolmoduler af lakeret MDF, front med hylder, bakker, låger og skuffer, heraf fem moduler H. 70, B. 70, D. 30 cm, To moduler 35 x 70 x 30, et modul 35 x 35 x 30. Fremstår med brugslitage , og ridser, skruehuller samt huller til ledningsudtræk.(8)

Warennr.: 5719422
EUR 805 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
20:35
EUR 859
Dansk møbelproducent. Bogreol, oregon pine
Dansk møbelproducent. Bogreol af fineret oregon pine, front med justerbar hylder. 1960'erne. H. 158 L. 200 D. 24 cm. Fremstår med brugsslitage, finerafslag på vanger og nuanceforskel.

Warennr.: 5733463
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08.08.2020
20:49
Stringhylla
NILS & KAJSA STRINNING, stringhylla, 1900-talets mitt, mahognyfanér, 2 vitmålade gavlar, låda samt 2 hyllplan, beslag av mässing, höjd ca 76, bredd 78, djup 20 cm

Warennr.: 5734113
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09.08.2020
16:24
Sehen Sie mehr
Peter J. Lassen. Syv løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 121 Madras og 107 Air. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 20,3 x B. 17,2 cm. Udstillingsmodel. ...

Warennr.: 5732462
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 09.08.2020
18:12

Warennr.: 5732483
18:41
Par rokoko skæringer af forgyldt træ (2)
Rokoko skæring af forgyldt træ i form af væghængte hylder. Fremstår med alderssvarende brugsspor herunder enkelte afslag forekommer. H. 42 cm. B. 37 cm. D. 26 cm. (2)

Warennr.: 5730597
EUR 537 DK, Aalborg, Nibevej 09.08.2020
19:01
Reol af glas og metal
Reol af glas og metal med 3 niveauer. Mål. H. 130 D. 96 B 200 cm. Brugsspor.

Warennr.: 5730229
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 09.08.2020
19:04
Stort væghængt udstillings panel system. Butiksinventar
Stort væghængt udstillings panel system bestående af 26 stk paneler 125x240 cm. 4 stk. paneler 95x240 cm udført i træ og metal. Glashylder samt et stort antal hylder, vanger og bøjlestænger medfølger. Ridser/skrammer samt afslag på paneler. Nogle glashylder med afslag.

Warennr.: 5730096
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 09.08.2020
19:20
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 119 Royale. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 33 x B. 27,5 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med ...

Warennr.: 5732388
19:24
Stigereol. Hvid
Stigereol i hvidt bemalet træ. H. 165 B. 75 D. 38 cm. Modelfoto.

Warennr.: 5698367

Neuware
EUR 242 DK, Roskilde, Store Hedevej 09.08.2020
19:30
Stringhylla
NILS & KAJSA STRINNING, stringhylla, 3 hyllplan av teak, 2 gavlar i grålackerad metall, höjd ca 200, hyllplan vardera 78x20 cm

Warennr.: 5734179
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09.08.2020
19:34
Sehen Sie mehr
Gerd Lange Wandregal / ⁣Allroundbox 'Pin'
Gerd Lange Wandregal / ⁣Allroundbox 'Pin', 1970er Jahre. Kunststoff in rot. Halbkugelförmig mit zwei Ablageflächen. Rückseitig mit Herstelleretikett bezeichnet. Dm. ca. 58 cm. Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5723957
EUR 250 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09.08.2020
19:38
EUR 50
Dansk møbelproducent. Reol af teak
Dansk møbelproducent. Reol af fineret teak, H. 151,5, B. 79,5, D. 23 cm. Fremstår med brugsspor, mærker/ridser, afslag langs kanter.

Warennr.: 5733897
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 09.08.2020
19:49
Peter J. Lassen. Montana moduler, model 1120, 1425, 1625, D. 38 cm (4)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1120 med fire låger, modul 1425, 1625 begge med fire skuffer samt to åbne rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 05 Black. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser. Ophængslister...

Warennr.: 5733658
19:55
EUR 403
123»