Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 22  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Mads Ziegler, Ring af 8 kt. guld, model Russia, str. 56
Mads Ziegler, ring model Russia, udført i 8 kt. guld, fra White Label kollektionen, åbent design, inspireret af den russiske arkitektur. Ringstr. 56. Vægt ca. 2,8 gram. Vejl. pris er 1.750,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5130264

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
08:46:00
Brillantring af 9 kt. guld og hvidguld, 'Together Forever'
Brillantring af 9 kt. guld og hvidguld prydet med roset flankeret af to hjerter og talrige små enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Top Cape - Cape (K-L). Klarhed: VS-SI. Stemplet: Together Forever samt Sheffield import gold Hallmarks. Vægt ca. 2,4 g. Front Ø. 0,9 cm. Ringstr. ...
Warennr.: 5261844
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
10:00:00
EUR 188
Moderne brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld. Birmingham 2003
Moderne brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld, prydet brillantsleben diamant på 0.15 ct. Farve: Top Crystal (I) Klarhed: SI. stemplet med Birmingham gold Hallmarks 2003. Vægt ca. 2,7 g. Front Ø. inkl. fatning 0,40 cm. Ringstr. 51,5/16,25.
Warennr.: 5270240
EUR 644 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
10:08:00
EUR 322
Engelsk retro rubin- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld i alt 0.87 ct
Retro rubin- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet 5 carréslebne safirer på ca. 0.80 ct. Flankeret af 2 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.07 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. 1900-tallets anden halvdel. Senere godkendte stempler for guld med engelske gold Hallmarks London ...
Warennr.: 5271394
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
11:11:00
EUR 322
Retro smaragd- og diamant af 18 kt. satineret hvidguld med detalje af guld. London 1972
Smaragd- og diamant af 18 kt. satineret hvidguld med detalje af guld, front prydet med carrésleben smaragd flankeret af 10 enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.12 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: VS. Stemplet GEP med London Fineness gold Hallmarks for 1972. Vægt ca. 5 g. Front B. 0,8 cm. Ringstr....
Warennr.: 5271390
EUR 725 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
11:15:00
EUR 349
Alliancering med 3 brillanter, ca. 0.21 ct. 14 kt. guld
Alliancering udført i 14 kt. guld, prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.21 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16,25 mm. = str. 51. Vægt ca. 3,7 gram. >br> Vejl. pris er 9.995,-. Fremstår ubrugt.
Warennr.: 5275645
EUR 591 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
11:21:00
EUR 295
H. Stern. Firradet kædering af 18 kt. guld med prinsessesleben diamant. Vægt ca. 17,2 g
H. Stern. Firradet kædering af 18 kt. guld med bambuslignende perler på kæder, front prydet med prinsessesleben diamant på 0.02 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS. Stemplet med stjernelogo og HS, 750 med israelsk lyre og S i logo. Vægt ca. 17,2 g. Front B. 1,25 cm. Ringstr. 55/17/5.
Warennr.: 5250668
EUR 993 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
11:42:00
EUR 483
Rubin- og diamantring af 18 kt. guld. London 1905
Rubin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med rund facetsleben rubin på ca. 0.18 ct. Flankeret af to diamanter med ældre slibninger, i alt ca. 0. 14 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Stemplet med engelske gold Hallmarks London 1905. Vægt ca. 3,3 g. Front B. 0,47 cm. Ringstr. 53/17. ...
Warennr.: 5271393
EUR 349 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
11:42:00
Brillantring, ca. 0.075 ct. 14 kt. guld og hvidguld
Brillantring, udført i 14 kt. guld og hvidguld, prydet med brillanter. Samlet ca. 0.075 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16,75 mm. Vægt ca. 5 gram. vejl. pris er 8.900,-. Fremstår ubrugt.
Warennr.: 5275776
EUR 564 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
12:26:00
EUR 268
Solitairering med brillant på ca. 0.12 ct. Wesselton/VVS
Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne prydet med brillant på ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 17,75 mm. Vægt ca. 3,0 gram. Vejl. pris er 8.000,-.
Warennr.: 5275785

Neuware
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
12:30:00
EUR 349
Alliance ring with brilliant cut diamonds 0.40ct
Alliance ring in 14kt rose gold set with 5 brilliant cut diamonds 0.40ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS Ringsize: 53/17
Warennr.: 5260701

Neuware
EUR 950 BE, Antwerpen 22.03.2019
12:44:00
EUR 425
Ring med 5 brillanter, ca. 0.09 ct, 14 kt. hvidguld
Ring udført i 14 kt. hvidguld, massiv bred og svungen ringskinne med satineret overflade, prydet med 5 brillanter. Samlet ca. 0.09 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 16,50 mm. = str. 52. Vægt ca. 10,2 gram. vejl. pris er 12.500,- Fremstår ubrugt.
Warennr.: 5275841
EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
12:54:00
EUR 322
Christina Watches, 4 ringe af rosaforgyldt sterling sølv, str. 57
Christina Watches, 4 ringe udført i rosaforgyldt sterling sølv, nogle prydet med topazer, prydet med topaser, alle str.18,25 = str. 55 Samlede vejl. pris er 2.546,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5274626

Neuware
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
13:43:00
Ring with brilliant cut diamonds 0.42ct
Ring in 18kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.42ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS Ringsize : 54/ 17.25mm
Warennr.: 5235291

Neuware
14:19:00
EUR 450
Ring in 14kt with brilliant cut diamonds 0.40ct
Ring in 14kt rose gold set with brilliant cut diamonds 0.40ct Colour:(I) Top Crystal Clarity VS Ringsize 52.5/16.6
Warennr.: 5262653

Neuware
14:21:00
EUR 475
Abelstedt, ring af sterling sølv med krystaller
Abelstedt, ring udført i sterling sølv, prydet med krystaller. Ringstr. Ø 18,50 mm. = str. 58. Vejl pris er 1.495,-. Ligger i gaveæske fra Abelstedt. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5267261

Neuware
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
14:23:00
Brillantring, ca. 0.175 ct. 14 kt. hvidguld
Moderne brillantring prydet med en brillant på ca. 0.05 ct, samt 5 brillanter på tilsammen ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI-P. Ring er opbygget således at man kan sammensætte den med en solitairering midt imellem den største og de 5 små brillanter. Ringstr. Ø 17,50 mm. 2,5 gram.
Warennr.: 5262047

Neuware
EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
14:48:00
EUR 242
Ring with brilliant cut diamonds 0.60ct
Ring in 18kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.60ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VSRingsize: 58/18.5
Warennr.: 5215834
EUR 2.450 BE, Antwerpen 22.03.2019
15:56:00
EUR 1.200
Aagaard, diamantring af 14 kt. hvidguld
Aagaard ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 4 single-cut diamanmter. Samlet ca. 0.016 ct. Farve: Wesselton/H. klarhed: SI. Ringstr. Ø 18½ mm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup
Warennr.: 5271463

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
16:06:00
Ring af 8 kt hvidguld prydet med diamanter.
Ring af 8 ktm hvidguld prydet med 15 diamanter på i alt ca. 0.07 ct, Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), Klarhed: P1-P2. Ringstr. 56/17,8 mm.
Warennr.: 5228800

Neuware
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
17:02:00
Ring with Tahiti pearl & brilliant cut damonds 1.00ct
Ring in 18kt white gold with Tahiti pearl & brilliant cut damonds 1.00ctRingsize: 55/17.75mm Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI Weight: 19.5gr ref: 2625
Warennr.: 5244284
17:16:00
EUR 1.200
Solitairering med brillant på 0.04 ct, 14 kt. hvidguld
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 15,20 mm. Vægt ca. 2,1 gram. Vejl. pris er 3.800,-.
Warennr.: 5201133

Neuware
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
18:02:00
Mads Ziegler, ring model Barres med brillant på ca. 0.03 ct. 14 kt. guld
Mads Ziegler, ring udført i 14 kt. guld, model Barres, prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. = Ø. 54. Vægt ca. 4,2 gram. Vejl. pris 4.950,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5249203

Neuware
EUR 295 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
18:18:00
Abelstedt, ring af forgyldt sterling sølv med krystaller
Abelstedt, ring udført i forgyldt sterling sølv, prydet med krystaller. Ringstr. Ø 16 mm. = str. 50. Vejl pris er 1.695,-. Ligger i gaveæske fra Abelstedt. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5267247

Neuware
18:23:00
Ring with brilliant cut diamonds 0.50ct
Ring in 14kt rose gold set with 45 with brilliant cut diamonds 0.50ct Colour: (I) Top crystal Clarity: VS Ringsize : 54.5/17.5
Warennr.: 5224093

Neuware
EUR 1.000 BE, Antwerpen 22.03.2019
18:25:00
EUR 500
Ring med brillanter, ca. 0.25 ct. 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, front i form af svunget brillantbesat bånd. Ringstr. ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 3,3 gram. Fremstår ubrugt.
Warennr.: 5206044
EUR 671 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
18:26:00
EUR 322
Christina Watches, 4 ringe af forgyldt sterling sølv, str. 57
Christina Watches, 4 ringe udført i forgyldt sterling sølv, nogle prydet med topazer, alle str.18,25 = str. 57 Samlede vejl. pris er 1.896,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5274580

Neuware
18:32:00
Herman Siersbøl, ring med synt. rubin, 14 kt. guld
Herman Siersbøl, ring udført i 14 kt. guld, prydet med en rund facetsleben synt. rubin. design og arbejde fra 1970erne-80erne. Ringstr. Ø 17,25 mm. Vægt ca. 2,3 gram. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5271442

Neuware
18:45:00
Alliancering med 3 brillanter, ca. 0.21 ct. 14 kt. hvidguld
Alliancering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.21 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16,50 mm. Vægt ca. 3,7 gram. Vejl. pris er 8.495,-. Fremstår ubrugt. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5272196
EUR 617 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
19:01:00
EUR 295
Ring med Akoya Saltvands kulturperle og brillanter, 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med hvid Akoya Saltvands Kulturperle, perlediam. Ø 8,6 mm. Samt 7 brillanter. Samlet ca. 0.07 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 50. Vægt ca. 5 gram. Fremstår ubrugt. Vejl. pris er 9.995,- Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5275594
EUR 564 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
19:07:00
EUR 268
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 22  >>