Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...23»   Waren pro Seite   673 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Kranz & Ziegler ring med månesten, 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, prydet med cabochonsleben grå månesten, ringstr. 16½ mm. Ø = str. 52. Vægt 5,2 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Warennr.: 6035332

Neuware
EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
10:36
EUR 295
Kranz & Ziegler ring af 14 kt. guld
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, gennembrudt design. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 4,8 gram.

Warennr.: 6107793

Neuware
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
11:25
EUR 295
Ring af 14 kt. rhodineret guld med brillanter
Ring af 14 kt. rhodineret guld prydet med brillanter, ialt ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 50 ø15,8 mm. Vægt 4,3 g. Har slitage på ringskinne.

Warennr.: 5851448
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 28.11.2021
11:25
Kranz & Ziegler Couture, ring med diamanter, 14 kt. guld, str. 54
Kranz & Ziegler, Couture ring udført i 14 kt. guld, poleret cirkulær front prydet med talrige diamanter. Samlet ca. 0.307 ct. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 7,4 gram. Vejl. pris er 14.800,-.

Warennr.: 6084541

Neuware
EUR 940 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
11:27
EUR 752
Kranz & Ziegler Couture Solitairering med brillant på ca. 0.04 ct. 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler Couture solitaire ring udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.04 ct. farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 16½ mm. Ø. = str. 52. Vejl. pris er 4.800,-.

Warennr.: 6035382

Neuware
EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
11:29
EUR 242
Tre ringe m/ rubiner og CZ, sterlingsølv (3)
Tre ringe udført af sterlingsølv prydet med små rubiner og Cubic Zirkonia, ringstr. fra 18,75-19 mm/59-59,5. stemplede 925. Leveres i smykkeæske i rødt velour. (3)

Warennr.: 6102530
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
11:31
EUR 161
Eternity. Diamantring, 18 kt. Gelbgold, 1.60 ct.
Eternity Diamantring aus 18 kt. Gelbgold mit zahlreichen Brillanten zus. ca. 1.60 ct. Farbe: Top Wesselton (F-G). Reinheit: VVS-SI. Ringgr. ca. 17,5 mm/ 55. Gewicht ca. 2,3 g. Schmuckschachtel inkl.

Warennr.: 6101558
EUR 1.745 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
12:03
EUR 1.342
Moderne ring af 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, Bredde ca. 5 mm. Ringstr. Ø 17,30 m. = str. 53/54. Vægt ca. 5,4 gram.

Warennr.: 5818221

Neuware
EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
12:31
EUR 242
Seks Spinning ringe af sterling sølv, med diamant, Str. XXS (6)
6 Spinning ringe udført i sterling sølv, ass. modeller, alle er prydet med diamant. Ringstr. XXS = str. 15,50 = str. 49. (6)

Warennr.: 5807600

Neuware
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
12:47
Solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. 8 kt. guld
Solitairering udført i 8 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 3,05 gram.

Warennr.: 5818876

Neuware
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
12:49
EUR 201
Ring med røgkvarts og brillanter, 14 kt. guld, str. 50
Ring udført i 14 kt. guld, skulpturelt design, prydet med en rund facetsleben røgkvarts, samt 2 brillanter. Samlet ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16 mm. = 50. Vægt ca. 3,7 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Warennr.: 6122613

Neuware
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
12:53
EUR 376
Kranz & Ziegler Couture, ring med brillanter, ca. 0.50 ct. 14 kt. rosa guld, str. 54
Kranz & Ziegler Couture, ring udført i 14 kt. rosa guld, prydet med brillanter, samlet ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 2,7 gram. Vejl. pris er 15.800,-.

Warennr.: 6084714

Neuware
EUR 993 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
12:55
EUR 671
Moderne ring af 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, moderne cross-over design. Ringstr. Ø 19,25 mm. = str. 60. Vægt ca. 4 gram.

Warennr.: 6062483

Neuware
12:58
EUR 161
Kranz & Ziegler Couture ring med aventurinkvarts og brillant, str. 56
Kranz & Ziegler Couture ring med aventurin kvarts, samt brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 4,1 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Warennr.: 6035296

Neuware
12:59
EUR 322
Hjertering med brillanter, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, front i form af hjerte prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 2,5 gram.

Warennr.: 6118349

Neuware
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
13:07
EUR 161
Kranz & Ziegler Couture ring, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler Couture ring, udført i 14 kt. guld, prydet med brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Ringstr. 16½ mm. Ø = str. 52. Vægt ca. 4,3 gram. Vejl. pris 8.800,-.

Warennr.: 6085109

Neuware
EUR 644 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
13:17
EUR 483
Kranz & Ziegler, Couture Soft Gents / herrering af 14 kt. guld, str. 67½
Kranz & Ziegler "Soft" Couture, Gents / herrering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne. Ringstr. 21½ mm. Ø = 67½. Vægt ca. 8,2 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Warennr.: 6040151

Neuware
EUR 591 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
13:25
EUR 430
Kranz & Ziegler, Waves ring af 14 kt. rosa guld, str. 54
Kranz & Ziegler Waves ring udført i 14 kt. blankpoleret rosa guld. Ringstr. 17,25 mm. Ø.= str. 54. Vægt ca. 3,1 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Warennr.: 6087140

Neuware
13:26
EUR 242
Kranz & Ziegler Couture, ring med månesten, 14 kt. guld, str. 54
Kranz & Ziegler Couture, ring udført i 14 kt. guld, satineret overflade, prydet med oval cabochonsleben månesten. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,3 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Warennr.: 6084729

Neuware
13:26
EUR 456
Kranz & Ziegler Couture Edge ring, 14 kt. guld, sr. 49½
Kranz & Ziegler "Edge" Couture, ring udført i 14 kt. guld, massiv kantet ringskinne. Ringstr. 16,75 mm. Ø = str. 49½. Vægt ca. 3,9 gran, Vejl. pris er 4.800,-.

Warennr.: 6040124

Neuware
13:28
EUR 376
Kranz & Ziegler Couture Edge ring, 14 kt. rosa guld, str. 63
Kranz & Ziegler "Edge" Couture, Gents / herrering udført i 14 kt. rosafarvet guld, massiv kantet ringskinne. Ringstr. 20 mm. Ø. = str. 63½. Vægt ca. 8,6 gram, Vejl. pris er 7.800,-.

Warennr.: 6040260

Neuware
13:28
EUR 430
Kranz & Ziegler Couture ring med 2 brillanter, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld, str. 56
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, åbent design, prydet med 2 brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,75 mm. Ø = str. 56. Vægt ca. 5,3 gram. Vejl. pris er 8.495,-.

Warennr.: 6085817

Neuware
13:34
EUR 349
Samling på 56 ringe af titanium, udstillingsmodeller
Samling på 56 ringe af titanium, udstillingsmodeller. Ass. herre og damemodeller og ass. ringstr., enkelte ringe med cubic zirkonia. Bakker medfølger ikke.

Warennr.: 5911603
EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
13:37
EUR 268
Kranz & Ziegler, Couture Edge Gents / herrering af 14 kt. hvidguld, str. 63
Kranz & Ziegler "Edge" Couture, Gents / herrering udført i 14 kt. hvidguld, massiv kantet ringskinne. Ringstr. 20,10 mm. Ø = 63. Vægt ca. 7 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Warennr.: 6038562

Neuware
13:42
EUR 430
Ring med cabochonsleben røgkvarts, 14 kt. guld, str. 56
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med en cabochonsleben røg kvarts. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 6,5 gram. Vejl. pris er 6.495,-.

Warennr.: 6033688

Neuware
13:43
EUR 376
Ole Lynggaard Naturering nr. 4, 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. 'Nature' ring nr. 4 udført i i 18 kt. hvidguld. Art. nr. A2683-501. Ringstr. ca. 54/17.25. Vægt 7,5 gram. Vejl. pris er DKK: 18.900,-.

Warennr.: 6082226
EUR 1.477 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
13:44
EUR 1.074
Kranz & Ziegler Couture, ring med 2 brillanter, 14 kt. guld, str. 56
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, åbent design, prydet med 2 brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,75 mm. Ø = str. 56. Vægt ca. 5,5 gram. Vejl. pris er 8.495,-.

Warennr.: 6084748

Neuware
13:46
EUR 349
Ring med ametyster og brillanter, 14 kt. hvidguld
Ring udført i 18 kt. hvidguld, prydet med ilagte fancy-cut lilla ametyster, samt 4 rørfattede brillanter. Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed:VS-SI. Ringstr. Ø 17,10 mm. = str. 53½. Vægt ca. 5,6 gram.

Warennr.: 6081773
13:47
EUR 376
Vintage rosetring med diamanter, 14 kt. hvidguld
Vintage rosetring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 7 single-cut diamanter, samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,50 mm. Vægt ca. 1,3 gram.

Warennr.: 6117019
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
13:48
EUR 134
Ring med briolettesleben ametyst og 2 brillanter, 14 kt. guld, str. 60
Ring udført i 14 kt. guld med briolettesleben ametyst og 2 brillanter, samlet ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 19 mm. Ø = str. 60. Vægt ca. 3,4 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Warennr.: 6035345

Neuware
13:52
EUR 376
12345...23»