Kategorie  Schätzpreis
12345678...23» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Ring 18 k guld diamanter
RING, 18 k guld, 25 småbriljanter, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 6,5 g
Warennr.: 5499310
EUR 232 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
16:40:00
Sehen Sie mehr
Ring af 14 kt hvidguld med perle og billiant 0.04 ct
Ring af 14 kt hvidguld prydet med Akoya Saltvands Kulturperle på Ø 7,4 mm samt diamant, der er brilliant slebet på 0.04 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS. Ringstørrelse 54 /17,25 mm. Stemplet BoG samt 585, Vægt 5,4 gram. Vejl. 4500
Warennr.: 5463029

Neuware
EUR 322 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:13:00
EUR 128
Solitaire ring af 14 kt hvidguld med brilliant, 0.03 ct
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld prydet med en brillant på 0.03 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ringstørrelse 52,5 /16,75 mm, stemplet "585 samt BLa". Vægt 2,4 gram.
Warennr.: 5456413

Neuware
EUR 215 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:15:00
Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant på ca. 0.10 ct
Alliancering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI, ringstørrelse 54 /17,25 mm. Stemplet 585 samt EG. Vægt 4,5 gram. Vejl. 7000
Warennr.: 5456464

Neuware
EUR 510 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:15:00
Ring af 14 kt hvidguld med diamant, 0.08 ct.
Ring af 14 kt hvidguld med satineret overflade, prydet med prisesse slebet diamant på 0.08 ct, Farve: Top Crystal (I), Klarhed: VS, ringstørrelse 54 / 17,25 mm. Stemplet HS samt 585. Vægt 5 gram. Vejl 3900
Warennr.: 5456492

Neuware
EUR 295 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:16:00
'Diamond queen' af 14 kt hvidguld, 0.10 ct
Diamond Queen ring udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne, prydet med en diamant, der er brillant slebet på ca. 0,10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS. Ringstørrelse 54 / 17,5 mm. Stemplet 585 samt SMK. Vægt ca. 4,8 gram. Fremstår ubrugt.
Warennr.: 5421178
EUR 698 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:22:00
3 ringe af sterling sølv, str. 49 (3)
3 forskellige ringe udført i sterling sølv, 2 af ringene er prydet med cubic zirkonie, samt en sortoxideret med onyx og mariehøne med emalje. Str. 15,75 mm. = str. 49. (3)
Warennr.: 5492922

Neuware
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
18:35:04
3 Spinning ringe af 8 kt. guld, str. XXS / str. 49 (3)
3 Spinningringe udført i 8 kt. guld, forskellig dekor. Ringstr. XXS = str. 49 ( 15½ mm) Samlet vægt ca. 3,8 gram. Udstillingsmodeller med små spor deraf.
Warennr.: 5465626

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
18:37:31
Solitaire brillantring, ca. 0.05 ct. 14 kt. hvidguld
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv cross-over ringskinne med 2 hjerter der holder en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 54. Vægt ca. 3,5 gram. Fremstår ubrugt. Vejl. udsalgspris er 5.995,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5472707
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
18:41:56
Ring med orange månesten og brillanter, str. 54
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med cabochonsleben orange månesten og 6 brillanter. Samlet ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 6,4 gram. Vejl. pris er 16.800,-. Fremstår ubrugt.
Warennr.: 5470570
EUR 1.074 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
18:42:42
EUR 430
Hermann Siersbøl. Vintage ring af 14 kt guld
Hermann Siersbøl. Vintage ring af 14 kt guld, prydet med facet slebet glasten. Ringstr. 52,5 /16,75 mm, stemplet HS samt 585. Vægt 4,7 gram. Fremstår med almindelig brugsspor, herunder slid på glas.
Warennr.: 5493650
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:51:00
5 Spinning ringe med diamanter, sterling sølv, str. XXS (5)
5 Spinning ringe udført i sterling sølv, ass. modeller, alle er prydet med diamant, str. XXS = str. 15,50 = str. 49. (5)
Warennr.: 5488434

Neuware
18:51:23
Vintage ring af 9 kt guld med brillanter samt rubiner
Engelsk vintage ring af 9 kt guld, prydet med fire diamanter, der er brilliant slebet på i alt ca. 0.04 ct Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI-SI2 samt tre facet slebet rubiner. Stemplet G&TJ samt 375. Ringstr. 59,25 /18,75 mm. Vægt 2,2 gram. Ligger i smykkeæske. Fremstår med almindelig brugsspor....
Warennr.: 5492477
EUR 483 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:53:00
EUR 201
Diamant- solitairering af 18 kt. hvidguld. 1900-tallets midte
Diamant- solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med diamant på ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1., flankeret af 6 små enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. 1900-tallets midte Vægt ca. 2,3 g. Front Ø incl fatning. 0,47 cm. Ringstr. 52/16,5. ...
Warennr.: 5471158
EUR 591 DK, Vejle, Dandyvej 15.11.2019
18:58:00
EUR 101
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld prydet med en brillant på 0.03 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ringstørrelse 53,5 /17 mm, stemplet "585 samt HS". Vægt 2,8 gram.
Warennr.: 5456396

Neuware
EUR 188 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
19:03:00
Alliancering udført af 14 kt hvidguld, 0.35 ct
Alliancering udført af 14 kt hvidguld prydet med 5 brillanter på ca. 0.35 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-SI. Ringstørrelse 55,5 /17,75 mm Vægt 2,7gram. Stemplet 585 samt utydelig mester. Fremstår med almindelig brugsspor.
Warennr.: 5483318
EUR 617 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
19:08:00
EUR 87
Alliancering med brillant på ca. 0.10 ct. 14 kt. hvidguld
Alliancering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P1. Ringstr. Ø 18,30 mm. = str. 57. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5454792

Neuware
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:10:00
Solitaire ring af 14 kt hvidguld med brilliant, 0.10 ct
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld prydet med en brillant på 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Ringstørrelse 52 /16,5 mm, stemplet 585 samt BoG Vægt 1,8 gram.
Warennr.: 5456436

Neuware
EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
19:14:00
3 Spinning ringe af 8 kt. guld, str. M / str. 54 (3)
3 Spinningringe udført i 8 kt. guld, forskellig dekor. Ringstr. M = str. 54 ( 17,25 mm) Samlet vægt ca. 4,6 gram. Udstillingsmodeller med små spor deraf.
Warennr.: 5463866

Neuware
19:16:00
3 Spinningringe udført i 8 kt. guld, forskellig dekor. Ringstr. M = str. 54 ( 17,25 mm) Samlet vægt ca. 4,7 gram. Udstillingsmodeller med små spor deraf.
Warennr.: 5463571

Neuware
EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 15.11.2019
19:16:48
Vintage ring af 14 kt guld med akvamarin samt brillanter, 1.00 ct
Vintage ring af 14 kt guld, prydet med ovalfacetteret akvamarin ca. 4.40 ct. samt diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 1.00 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS. Vægt 6 gram, ringstørrelse 58 / 18,5 mm. Fremstår med lette brugsspor.
Warennr.: 5476771
EUR 1.074 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
19:20:00
EUR 174
Mads Ziegler, Ellipsering af sterling sølv, str. 50
Mads Ziegler, ring udført i sterling sølv, model Ellipse. Ringstr. 16 mm = Str. 50. Vejl. pris er 1.475,-.
Warennr.: 5492907

Neuware
19:25:00
Citrin- og brillantring af 9 kt. hvidguld
Citrin- og brillantring af 9 kt. hvidguld med større lemonfarvet fantasisleben citrin omkranset af 36 hvide små brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.18 ct. Stemplet DIA 375 med engelske Sheffield Gold Hallmarks. Vægt ca. 3,6 g. Front B 1,44 cm. Ringstr. 58/18,5.
Warennr.: 5485468
EUR 617 DK, Vejle, Dandyvej 15.11.2019
19:35:00
EUR 134
Alliancering med 3 brillanter, ca. 0.21 ct
Alliancering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P1. Ringstr. Ø 20 mm. = str. 63. Vægt ca. 4,4 gram. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5454896

Neuware
19:36:00
Samling Spinning smykker af sterling sølv og 8 kt. guld, 3 ringe samt par ørestikker
Samling Spinning smykker, bestående af 2 ringe af sterling sølv, hver med diamant og en ring udført i 8 kt. guld, Alle 3 ringe er str. M = str. 17½ mm. = str. 55. samt par ørestikker af sterling sølv, hver med cubic zirkonia.
Warennr.: 5479679
19:42:00
Ring med Akoya Saltvands kulturperle, 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med en Ferskvands Kulturperle. Perlediam. Ø 9,10 mm. Ringstr. 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 5,7 gram. Fremstår ubrugt. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5433321
EUR 456 DK, Kolding, Trianglen 15.11.2019
19:42:00
EUR 101
Solitairering med brillant på ca. 0.15 ct., 14 kt. hvidguld
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv cross-over ringskinne med 2 hjerter der holder en brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 6,4 gram. Fremstår ubrugt. vejl. pris er 12.995,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5467309

Neuware
EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:49:00
Solitairering med brillant på ca. 0.10 ct. 14 kt. hvidguld
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv cross-over ringskinne med 2 hjerter der holder en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16½ = str. 52. Vægt ca. 4,7 gram. Fremstår ubrugt. vejl. pris er 8.995,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5496205

Neuware
EUR 483 DK, Kolding, Trianglen 15.11.2019
19:52:00
Mads Ziegler, 2 ringe med diamanter, str. 54, Palm Spring og Barres
Mads Ziegler, 2 ringeudført i sterling sølv, bestående af Ring model Barres med en diamanter på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Samt Ring model Palm Spring, med diamant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed SI. Begge er str. 17,25 mm = str. str. 54. (2)
Warennr.: 5495050

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:52:00
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld prydet med en brillant på 0.03 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ringstørrelse 53,5 /17 mm, stemplet 585 samt HS. Vægt 1,4 gram.
Warennr.: 5456455

Neuware
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
19:54:00