Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 60  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Mads Ziegler, Ring af 8 kt. guld, model Russia, str. 56
Mads Ziegler, ring model Russia, udført i 8 kt. guld, fra White Label kollektionen, åbent design, inspireret af den russiske arkitektur. Ringstr. 56. Vægt ca. 2,8 gram. Vejl. pris er 1.750,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5130264

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
08:46:00
Brillantring af 9 kt. guld og hvidguld, 'Together Forever'
Brillantring af 9 kt. guld og hvidguld prydet med roset flankeret af to hjerter og talrige små enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Top Cape - Cape (K-L). Klarhed: VS-SI. Stemplet: Together Forever samt Sheffield import gold Hallmarks. Vægt ca. 2,4 g. Front Ø. 0,9 cm. Ringstr. ...
Warennr.: 5261844
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
10:00:00
EUR 188
Moderne brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld. Birmingham 2003
Moderne brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld, prydet brillantsleben diamant på 0.15 ct. Farve: Top Crystal (I) Klarhed: SI. stemplet med Birmingham gold Hallmarks 2003. Vægt ca. 2,7 g. Front Ø. inkl. fatning 0,40 cm. Ringstr. 51,5/16,25.
Warennr.: 5270240
EUR 644 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
10:08:00
EUR 322
Svärdsorden vasamedaljen och förtjänstmedalj
SVÄRDSORDEN, silver, Svärdstecken, VASAMEDALJEN, guld, av 5:e storleken, FÖRTJÄNSTMEDALJ, Föreningen Stockholms forum, förgyllt silver, "Edvin Lundqvist 1960", vasamedaljens diameter ca 24 mm
Warennr.: 5276403
EUR 382 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
10:26:00
Sehen Sie mehr
Armband tahitipärlor
ARMBAND, odlade tahitipärlor ca 10,2-11,2 mm, silvergrå ton, god lyster, lås av svart läder, längd ca 19 cm
Warennr.: 5276420
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
11:10:00
Sehen Sie mehr
Engelsk retro rubin- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld i alt 0.87 ct
Retro rubin- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet 5 carréslebne safirer på ca. 0.80 ct. Flankeret af 2 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.07 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. 1900-tallets anden halvdel. Senere godkendte stempler for guld med engelske gold Hallmarks London ...
Warennr.: 5271394
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
11:11:00
EUR 322
Retro smaragd- og diamant af 18 kt. satineret hvidguld med detalje af guld. London 1972
Smaragd- og diamant af 18 kt. satineret hvidguld med detalje af guld, front prydet med carrésleben smaragd flankeret af 10 enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.12 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: VS. Stemplet GEP med London Fineness gold Hallmarks for 1972. Vægt ca. 5 g. Front B. 0,8 cm. Ringstr....
Warennr.: 5271390
EUR 725 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
11:15:00
EUR 349
Alliancering med 3 brillanter, ca. 0.21 ct. 14 kt. guld
Alliancering udført i 14 kt. guld, prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.21 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16,25 mm. = str. 51. Vægt ca. 3,7 gram. >br> Vejl. pris er 9.995,-. Fremstår ubrugt.
Warennr.: 5275645
EUR 591 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
11:21:00
EUR 295
Loose brillliant cut diamond 0.36ct
Loose brillliant cut diamond 0.36ct Colour: (G) Top Wesselton Clarity: SI Accompanied by a IGI certificate
Warennr.: 5277863

Neuware
EUR 800 BE, Antwerpen 22.03.2019
11:28:00
EUR 400
Loose brilliant cut diamond 0.36ct
Loose brilliant cut diamond 0.36ct Colour: (D) River Clarity: VS Accompanied by a IGI certificate
Warennr.: 5242699

Neuware
EUR 1.100 BE, Antwerpen 22.03.2019
11:29:00
EUR 550
Arena Copenhagen Ohrhänger (2)
Ohrhänger von Arena Copenhagen, gefertigt aus 925 Silber vergoldet (punziert). Besetzt mit polierten Onyxkugeln mit einem Durchmesser von ca.: 8,5 mm, 4,8 mm. Länge ca.: 49 mm. Gewicht ca.: 7,8 g. (2)
Warennr.: 5246650
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.03.2019
11:30:00
EUR 50
Arena Copenhagen Armband Belita
Armband von Arena Copenhagen, gefertigt aus 925 Silber vergoldet (punziert). Länge ca.: 18,5 cm. Gewicht ca.: 2 g.
Warennr.: 5246671
11:30:00
Smaragd- og brillantvedhæng af 9 kt. af delvis sortrhodineret guld. H. 3,3 cm
Smaragd- og brillantvedhæng af 9 kt. af delvis sortrhodineret guld, prydet med 18 større og mindre runde facetslebne smaragder og 34 mindre brillantslebne diamanttter, i alt ca. 0.34 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-K). Klarhed: SI-P1. Stemplet med London gold Hallmarks. Vægt ca. 5,6 g, H. 3,3 ...
Warennr.: 5257412
11:30:00
EUR 349
Arena Copenhagen Collier Blume
Collier von Arena Copenhagen, gefertigt aus 925 Silber vergoldet (punziert). Länge ca.: 40 cm. Gewicht ca.: 3,4 g.
Warennr.: 5246672
11:35:00
South sea pearl earrings in 14k gold with diamonds 0.11ct
South sea pearl earrings in 14k yellow gold with diamonds 0.11ctColor: (G) Top Wesselton Clarity: VSPearls in oval shapeType / Origin: South Sea / IndonesiaOyster: Pinctada Maxima Size: 11x12mmSoft gold colorLength: 2cmGood lustre & clean surfaceJewellery box and an Authenticity Certificate to ...
Warennr.: 5218363

Neuware
11:38:00
EUR 400
Arena Copenhagen Halskette Tirza
Halskette von Arena Copenhagen, gefertigt aus 925 Silber vergoldet (punziert). Länge ca.: 70 cm. Gewicht ca.: 10 g.
Warennr.: 5246670
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.03.2019
11:40:00
H. Stern. Firradet kædering af 18 kt. guld med prinsessesleben diamant. Vægt ca. 17,2 g
H. Stern. Firradet kædering af 18 kt. guld med bambuslignende perler på kæder, front prydet med prinsessesleben diamant på 0.02 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS. Stemplet med stjernelogo og HS, 750 med israelsk lyre og S i logo. Vægt ca. 17,2 g. Front B. 1,25 cm. Ringstr. 55/17/5.
Warennr.: 5250668
EUR 993 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
11:42:00
EUR 483
Rubin- og diamantring af 18 kt. guld. London 1905
Rubin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med rund facetsleben rubin på ca. 0.18 ct. Flankeret af to diamanter med ældre slibninger, i alt ca. 0. 14 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Stemplet med engelske gold Hallmarks London 1905. Vægt ca. 3,3 g. Front B. 0,47 cm. Ringstr. 53/17. ...
Warennr.: 5271393
EUR 349 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
11:42:00
Mads Ziegler Cabochon smykkesæt, halskæde med vedhæng samt ring med smaragd
Mads Ziegler, Cabochon, smykkesæt udført i sterling sølv, prydet med cabochonsleben grøn smaragd, bestående af halskæde med vedhæng. Længde på kæde er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Vejl. pris på halskæde med vedhæng er 1.950,-. Samt en matchende ring. Ringstr. 17,75 mm = Ø 56. Vejl. pris på ...
Warennr.: 5275691

Neuware
EUR 322 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
11:44:00
Toftegaard, Solitaire brillantvedhæng, ca. 0.13 ct. W/VS
Toftegaard, Solitaire brillantvedhæng, udført i 14 kt. hvidguld, prydet brillant på ca. 0.13 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Vejl pris er 6.475,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5256808

Neuware
EUR 537 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
11:45:00
EUR 268
Arena Copenhagen Collier Lejla
Collier von Arena Copenhagen, gefertigt aus 925 Silber vergoldet (punziert). Besetzt mit einer polierten Onyxkugel mit einem Durchmesser von ca.: 4,7 mm. Länge ca.: 68 cm. Gewicht ca.: 13,3 g.
Warennr.: 5246654
11:55:00
EUR 45
Ole Lynggaard 'Sweet drop' charm in18kt
Ole Lynggaard 'Sweet drop' charm in 18kt white gold with a lemon coloured cabochon cut quartz. Brilliant cut diamond 0.02ct Colour: (G) Top wesselton Clarity: VS art: A2559-510Also Ole Lynggaard Sweet drop satin bracelet in cream color Length : 38 cm Retail price: 1625€
Warennr.: 5282445

Neuware
EUR 1.000 BE, Antwerpen 22.03.2019
11:56:00
EUR 500
Toftegaard, par solitaire ørestikker med brillant, ca. 0.12 ct
Par solitaire brillantørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.06 ct. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl pris er 4.800,-.
Warennr.: 5201402

Neuware
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
12:16:00
EUR 114
Brillantring, ca. 0.075 ct. 14 kt. guld og hvidguld
Brillantring, udført i 14 kt. guld og hvidguld, prydet med brillanter. Samlet ca. 0.075 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16,75 mm. Vægt ca. 5 gram. vejl. pris er 8.900,-. Fremstår ubrugt.
Warennr.: 5275776
EUR 564 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
12:26:00
EUR 268
Solitairering med brillant på ca. 0.12 ct. Wesselton/VVS
Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne prydet med brillant på ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 17,75 mm. Vægt ca. 3,0 gram. Vejl. pris er 8.000,-.
Warennr.: 5275785

Neuware
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
12:30:00
EUR 349
Loose baguette cut diamond 0.39ct
Loose baguette cut diamond 0.39ct Colour: (J) Crystal clarity: VS2 IGI certicate included
Warennr.: 5272788
EUR 950 BE, Antwerpen 22.03.2019
12:42:00
EUR 475
Alliance ring with brilliant cut diamonds 0.40ct
Alliance ring in 14kt rose gold set with 5 brilliant cut diamonds 0.40ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS Ringsize: 53/17
Warennr.: 5260701

Neuware
12:44:00
EUR 425
50 armlænker med perler af lavasten
50 armlænker med sorte lava perler, med pynteperler og montering af stål. hovedparten eller alle er ca. 18 cm. Fremstår ubrugte.
Warennr.: 5239271
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
12:50:00
Ring med 5 brillanter, ca. 0.09 ct, 14 kt. hvidguld
Ring udført i 14 kt. hvidguld, massiv bred og svungen ringskinne med satineret overflade, prydet med 5 brillanter. Samlet ca. 0.09 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 16,50 mm. = str. 52. Vægt ca. 10,2 gram. vejl. pris er 12.500,- Fremstår ubrugt.
Warennr.: 5275841
EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
12:54:00
EUR 322
Halscollier af 8 kt. guld
Halskæde udført i 8 kt. guld, i form af sammensatte stråformede led. Længde ca. 43 cm. Vægt ca. 9,2 gram. Vejl. pris er 7.995,-. Fremstår ubrugt. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5275916
EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
13:37:00
EUR 242
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 60  >>