Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12»   Waren pro Seite   47 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Kranz & Ziegler. Smykkesæt med collier og armlænke med perler af bl.a. forgyldt, satineret sterlingsølv
Smykkesæt med collier og armlænke trukket med perler af forgyldt, satineret sterlingsølv, rosakvarts, gule facetslebne sten og hvid-rosa opakke sten af uvis bjergart. L. collier 49 cm, L. armlænke (på elastisk snor) ca. 17 cm. Samlet vægt ca. 184 g. Fremstår med håndteringsspor. (2)

Warennr.: 5706099
EUR 148 DK, Vejle, Dandyvej 07.08.2020
20:10
Georg Jensen smykkesæt 'Heritage', 'Årssmykket fra 2002'. Halskæde, vedhæng og øreclips af sterlingsølv
Georg Jensen. 'Heritage', 'Årssmykket fra 2002'. Halskæde og vedhæng af sterlingsølv i form af stiliseret blomst med sølvperle i center. Ø. ca 18 mm. Samt 'Heritage', årssmykke. Øreclips fra 2002 i form af blomst, udført i 925 sterlingsølv, delvis oxyderet. Ø 1,7 cm. Medfølgende original æsker. ...

Warennr.: 5729323
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 07.08.2020
20:14
Smykkesæt af 8 kt. guld, par ørestikker, vedhæng samt ring med cubic zirkonia
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. bestående af par ørestikker, et matchende vedhæng samt ring. ringstr. Ø 16,80 mm str. 52-53. Samlet vægt ca. 3,7 gram.

Warennr.: 5602201

Neuware
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
11:14
Platin Anhänger mit Ring (2)
Ring und Anhänger gefertigt aus 950 Platin, besetzt mit Diamanten von total ca. 0.20 ct, Farbe: Top Wesselton(G), Reinheit: VVS. Maße ca. Anhänger Länge 3,5 cm, Ringgröße ca. 52. Gesamtgewicht ca. 11,9 Gramm. Tragespuren (2)

Warennr.: 5663266
EUR 800 DE, Hamburg, Große Elbstraße 08.08.2020
18:26
Smykkesæt med cubic zirkonia, vedhæng samt par ørestikker, 8 kt. guld
Smykkesæt prydet med cubic zirkonia, bestående af vedhæng samt par matchende ørestikker med dråbeformede vedhæng, udført i 8 kt. guld.

Warennr.: 5719188

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
19:15
Georg Jensen. Fusionsøreringe og vedhæng (3)
Nina Koppel for Georg Jensen. Et Fusionsvedhæng af 18 kt. trefarvet guld, hvidguld og rosaguld med kæde af 18 kt. guld, samt et par Fusionsøreclips af 18 kt. trefarvet guld. L. 1,1, 1,5 og 45,5 cm. Samlet vægt: 18,6 g. Fremstår med mindre brugsspor. Original æske medfølger. (3)

Warennr.: 5729008
EUR 805 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
20:30
EUR 564
Pandora halskæde og armlænke af sølv og guld (2)
Pandora smykkesæt, bestående ag oxideret halskæde og armbånd af sterling sølv. halskæden er monteret med lukke samt 2 glatte charms af 14 kt. guld, samt 2 klemmeled af sterling sølv med detalje af 14 kt. guld, og et charms af oxideret sterling sølv med detalje af guld og 3 små brillanter. Længde...

Warennr.: 5721466
EUR 430 DK, Odense, Kratholmvej 09.08.2020
13:51
EUR 148
Armbånd og øreringe af sterlingsølv med ametyster (3)
Armbånd og øreringe udført i sterlingsølv prydet med facetslebne ametyster. Højde på øreringe: ca. 17 mm. Længde på armbånd: 19.5 cm. Medfølges af æske. (3)

Warennr.: 5714259

Neuware
EUR 161 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09.08.2020
18:05
Armbånd med tilhørende øreringe af sterlingsølv med onyx (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med sort onyx bestående af: Leddelt armbånd, længde: 20 cm. samt et par ørestikker, højde: ca. 6 mm. Medfølges af æske. (3)

Warennr.: 5714095

Neuware
18:45
Halssmykke og øreringe af sterlingsølv med calcedon (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med cabochonslebne calcedoner bestående af dråbeformet vedhæng (højde: ca. 29 mm. inkl. øsken) med tilhørende kuglekæde på 80 cm. samt et par øreringe, højde: ca. 33 mm. Medfølges af æske. (3)

Warennr.: 5714081

Neuware
19:06
Armring og øreringe af sterlingsølv med bjergkrystal (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebne bjergkrystaller bestående af: Åben armring afsluttet med med oval bjergkrystal i begge ender samt et par øreringe, højde: 23 mm. Medfølges af æske. (3)

Warennr.: 5714361

Neuware
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09.08.2020
19:08
Dyrberg/Kern. Fire 'Aura' smykkesæt af delvist satineret sterlingsølv (8)
Dyrberg/Kern. Fire 'Aura' smykkesæt af delvist satineret sterlingsølv, hvert sæt bestående af en halskæde med vedhæng samt et par ørehængere prydet med hvide, kubiske zirkoner. Vægt pr. sæt ca. 8,9 g. Ø vedhæng 1,5 cm. L. halskæde 44 cm. H. ørehænger i alt 3,4 cm. Alle i originale æsker, i alt ...

Warennr.: 5699798
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 09.08.2020
20:07
Par ørestikker af 14 kt. guld med brillanter, ca. 0.08 ct
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, satineret overflade, hver prydet med 4 brillanter Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. L. 2 cm. Vejl. pris er 8. 300,-

Warennr.: 5719219

Neuware
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 09.08.2020
20:28
Armbånd og øreringe af sterlingsølv med calcedon (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med calcedon bestående af: Armbånd med regulerbar længde, L: 20 cm. samt et par øreringe, H: ca. 32 mm. Medfølges af æske. (3)

Warennr.: 5714265

Neuware
20:30
Ole Lynggaard. 'Blomsterkurv' Ring mit Aquamarin sowie 'Bobble' Ohrstecker, 18 kt. Weißgold. Originalschachtel (3)
Ole Lynggaard. 'Blomsterkurv' Ring aus 18 kt. satiniertem Weißgold mit größerem ovalem hellblauem Aquamarin im Facettenschliff Maße ca.10,3 x 5,3 mm. Flankiert von 3 Brillanten zus. 0.03 ct. Farbe: Top Wesselton (F). Reinheit: VS. Entwurf Charlotte Lynggaard. Gewicht ca. 10 g. Ringfront H. 1,4 ...

Warennr.: 5732495
EUR 2.013 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09.08.2020
20:30
EUR 1.235
Vintage smykkesæt i sølv m/ Camé skæringer mm, slut 1800/ start 1900-tallet (2)
Vintage smykkesæt bestående af halscollier og armbånd udført i 830 sølv m/ Camé-skæringer samt røde flusser. Længde hhv. 47 cm og 20 cm. Længde i front ca. 4 cm, slut 1800-tallet , start 1900-tallet. Leveres i nyere smykkeæske. (2)

Warennr.: 5710138
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09.08.2020
20:34
Georg Jensen 'Fusion' necklace in18kt
Georg Jensen 'Fusion' necklace in18kt white gold decorated by blue sapphires Chainlength: 45cm Retailprice : 12.500DKK

Warennr.: 5735387

Neuware
EUR 1.000 BE, Antwerpen 09.08.2020
20:43
EUR 225
Per Borup. Ring und Anhänger 'Changeling' aus 14 kt. mit Brillanten 0.19 ct. (2)
PER BORUP. Ring 'Changeling' aus 14 kt. Gelbgold mit 10 Brillanten zus. 0.12 ct. Ringgr. Ø18/56.5. Passender Anhänger mit 5 Brillanten zus. 0.07 ct. Farbe: Wesselton/H. Reinheit: VVS1. Dazu sieben auswechselbare Perlen aus schwarzem Spinell, Karneol, Mondstein, rosa- und rauchfarbenem Quarz sowie...

Warennr.: 5710595
EUR 2.148 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09.08.2020
20:46
EUR 295
Smykkesæt: Halskæde og øreringe af sterlingsølv med onyx (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med sort onyx bestående af: Vedhæng (højde: ca. 33 mm. inkl. øsken) med tilhørende kuglekæde på 40 cm. samt et par øreringe, højde: ca. 42 mm. Medfølges af æske. (3)

Warennr.: 5714075

Neuware
21:07
Armring med tilhørende øreringe af forgyldt sterlingsølv og kulturperler (3)
Åben armring prydet med lyse mabéperler i enderne samt et par øreringe i samme materialer. Højde. 25 mm. Medfølges af æske. (3)

Warennr.: 5714555

Neuware
21:15
Smykkesæt af 14 kt guld, ørestikker og et vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 14 kt guld, bestående af par ørestikker og et matchende vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde er justerbar på 42 og 45 cm.

Warennr.: 5719139

Neuware
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 10.08.2020
13:39
Par ørestikker og matchende vedhæng med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Par ørestikker og matchende vedhæng med cubic zirkonia, udført i 8 kt. guld.

Warennr.: 5682310

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 10.08.2020
15:41
Armbånd og øreringe af sterlingsølv med onyx (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med grøn onyx bestående af: Armbånd med regulerbar længde, L: 21 cm. og et par ørestikker prydet med med tre små onyx, Ø: ca. 6 mm. Medfølges af æske. (3)

Warennr.: 5714120

Neuware
EUR 161 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10.08.2020
15:59
Kurt Nielsen, Red Currant par ørestikker og vedhæng med flettet snor
Kurt Nielsen, Red Currant par ørestikker og vedhæng af sterling sølv, dertil en flettet snor af vokset blå bomuld med endedupper af sterling sølv. Vejl. priser er 2.130,- for ørestikker og 700,- for snor med vedhæng. Længde på snoren er ca. 100 cm.

Warennr.: 5723085

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 10.08.2020
16:15
Smykkesæt med granater (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebne granater bestående af: Et par øreringe, højde: 45 mm. og et vedhæng, højde: 38 mm. inkl. øsken og tilhørende kuglekæde på 60 cm. Æske medfølger. (3)

Warennr.: 5714261

Neuware
18:59

Warennr.: 5699797
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 10.08.2020
19:40
Halskæde med tilhørende øreringe af sterlingsølv med kvarts (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebne kvarts bestående af: Et par øreringe, højde: 3 cm. og et vedhæng, højde: 27 mm. inkl. øsken med tilhørende snoet kæde på 42 cm. Æske medfølger. (3)

Warennr.: 5714257

Neuware
19:59

Warennr.: 5699796
20:01
Armbånd med tilhørende øreringe af sterlingsølv med labradorit (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebne labradoritter bestående af: Åben armring afsluttet med hhv. oval og rund labradorit samt et par øreringe, højde: 19 mm. Medfølges af æske. (3)

Warennr.: 5714248

Neuware
21:15
Armring med tilhørende øreringe af sterlingsølv med bjergkrystal (3)
Åben armring udført i sterlingsølv afsluttet med tre runde, facetterede bjergkrystaller. Medfølges af øreringe i samme materialer, højde: 2 cm. Medfølges af æske. (3)

Warennr.: 5714392

Neuware
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 11.08.2020
13:16
12»