Kategorie  Schätzpreis
123» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Smykkesæt med røgkvarts, ørestikker samt vedhæng
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af vedhæng samt matchende par ørestikker, hver prydet med rund briolettesleben røgkvarts. Samlet vægt ca. 4,2 gram. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5478318

Neuware
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
18:54:45
Smykkesæt med ametyst, vedhæng og ring, sterling sølv
Smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af vedhæng samt matchende ring prydet med cabochonsleben ametyst. Ringstr. Ø 18,50 mm. = str. 58.
Warennr.: 5493031

Neuware
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:07:00
Jewellery set in 14 kt. gold - 56.9 grams. (2)
Jewellery set consisting of a necklace and bracelet in 14 kt. gold with satin finish with glossy white gold links. L. 41 and 19 cm. Total weight: 56,9 grams. (2)
Warennr.: 5489503
EUR 1.611 DK, Helsingør, Støberivej 15.11.2019
19:49:00
EUR 1.020
Smykkesæt med røgkvarts, ørestikker samt vedhæng, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af vedhæng samt matchende ørestikker, hver prydet med en dråbeformet briolettesleben røgkvarts. Samlet vægt ca. 2,8 gram. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5496657

Neuware
EUR 349 DK, Kolding, Trianglen 15.11.2019
19:51:00
Kurt Nielsen, Red Currant par ørestikker og halskæde med vedhæng
Kurt Nielsen, halskæde og matchende ørestikker med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca, 6 cm. Længde på kæden er 80 cm., men er justerbar. Vejl. priser er samlet 1.790,-.
Warennr.: 5437101

Neuware
EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:55:00
Smykkesæt med cubic zirkonia, 8 kt. guld, par ørestikker, ring samt vedhæng
Smykkesæt med cubic zirkonia, udført i 8 kt. guld, bestående af par ørestikker, matchende vedhæng samt ring, str. Ø 17½ mm. = str. 56. Samlet vægt ca. 5,9 gram.
Warennr.: 5462223

Neuware
EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
20:26:59
Halsband Örhängen 1 par 18 k guld
HALSBAND, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, ovalslipade smaragder, hänge med briljantslipade diamanter, örhängen med åttkantslipade diamanter, totalt ca 0,19 ct, halsbandets längd 37,5 cm, vikt ca 5,3 g
Warennr.: 5499517
EUR 232 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
21:33:00
Sehen Sie mehr
Samling vintagesmykker af sølv mm
Samling vintagesmykker af sølv mm. bestående af halskæde med ravperler. L. 65 cm. Vedhæng med lille øsken i form af ravklump. Vægt ca, 5,7 gram. Forgyldt kæde med vedhæng med varmebehandlet ravstykke. Halskæde med turkisperler og lås af sølv. Længde ca. 45 cm. Samt halskæde med hæmatitperler. L....
Warennr.: 5496969
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
15:26:55
Smykkesæt med saltvands kulturperle, armlænke samt par ørelokker, 8 kt. guld
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, prydet med saltvands kulturperle, bestående af par øreslokker samt en armlænke. Længde er justerbar mellem 16 og 18 cm. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5467481

Neuware
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
19:01:00
Bismarck halskæde og armlænke af 14 kt. guld. (2)
Bismarck smykkesæt af 14 kt. guld, bestående af halskæde i forløb, samt armlænke. Begge er forsyent med sikkerheds hasper. Længde henholdsvis 46½ og 18½ cm. Samlet vægt ca. 22,7 gram. (2)
Warennr.: 5496954
EUR 510 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
19:28:00
EUR 403
Flora Danica og Askim smykker af sterling sølv og forgyldt sterling sølv
Flora Danica og Askim smykker, bestående af smykkesæt af sterling sølv, "Fjer" armring og par øreclips (omkreds ca.- 16½ cm.) Samt Flora Danica Rosenknup med blad broche af forgyldt sterling sølv. Samt en Askim broche af forgyldt sterling sølv med 3 ferskvands kulturperler
Warennr.: 5496967
19:30:00
Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke (2)
Randers Sølv, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchende armlænke. Længde henholdsvis 44 og 21 cm.
Warennr.: 5494503

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
19:41:00
EUR 101
Bismarck collier, armlænke samt øreclips i 14 kt. guld, 18.5 gr. (3)
Bismark halskæde i forløb i 14 kt. guld med indskudslås monteret med dobbelt sikkerhedshasp l. 48.5 cm. Tilhørende armlænke l. 20 cm. Par øreclips h. 2 cm. Der medføler et ekstra led l.1.4 cm. Samlet vægt 18.5 gr. Alm. brugsspor (3)
Warennr.: 5492716
EUR 456 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.11.2019
19:45:00
EUR 403
Blicher & Fuglsang. Smykkesæt, 14 kt guld m/ perle og diamanter (2)
Blicher & Fuglsang. Smykkesæt bestående af ring samt vedhæng udført af 14 kt hamret guld prydet med peacock kulturperle samt hver sin brillant , samlet ca. 0.6 ct. Højde vedhæng ca. 4,5 cm, ringstr. ca. 17 mm/ 53,5, Højde ring ca. 2,7 cm. Vedhænget er sat på sort silkesnor, L. 77 cm. Begge ...
Warennr.: 5469279
EUR 671 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.11.2019
20:23:00
EUR 94
Cédé Schmuckset (2)
Schmuckset von Cédé, Cédé Milanaise - Armband gefertigt aus Gold / vergoldeter Edelstahl, 750er Weißgold mittlere stück besetzt mit Diamanten von ca. 0.20 ct, Farbe: Wesselton (H), Reinheit: VS. Cédé Milanaise - Collier gefertigt aus Gold / vergoldeter Edelstahl, 750er Gelbgold mittlere stück ...
Warennr.: 5478712
EUR 650 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16.11.2019
20:27:00
EUR 160
Konvolut Tahitiperlen (4)
Konvolut bestehend aus, 3 Anhänger gefertigt aus 750er Gold, besetzt mit Tahitiperlen von Ø ca. 8,5 - 11,5 mm. 1 Ring gefertigt aus 750er Gold , besetzt mit einem Tahitiperle von Ø ca. 9,5 mm. Gesamtgewicht ca. 11,5 Gramm. Tragespuren (4)
Warennr.: 5477084
EUR 400 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16.11.2019
20:36:00
EUR 55
Smykkesæt med collier og armlænke i 14 kt. guld (2)
Smykkesæt med collier og armlænke i 14 kt. guld. L. collier 46 cm, armlænke 21 cm. Samlet vægt 35 g. Fremstår med alm. brugsspor. (2)
Warennr.: 5485156
EUR 1.208 DK, Vejle, Dandyvej 16.11.2019
20:39:00
EUR 161
Konvolut Schmuck (3)
Konvolut bestehend aus, 1 Ring gefertigt aus 585er Gold besetzt mit 8 Rubine, 1Ring gefertigt aus 333er Gold bestzt mit einem Citrin und 1 Kette gefertigt aus 585er Gold, verschluss kaputt (mit geliefert). Maße ca. Ringgröße 53 - 57, Kettenlänge 39 cm. Gesamtgewicht ca. 15 Gramm. Tragespuren (3)
Warennr.: 5477395
EUR 350 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16.11.2019
22:17:00
EUR 55
Haslband samt örhängen
HALSBAND samt ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, halsbandets längd 39 cm, örhängenas höjd ca 4 cm.
Warennr.: 5499886
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 17.11.2019
12:10:00
Sehen Sie mehr
Örhängen briljantslipade diamanter tot ca 0,33 ct
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,33 ct, kvalitet ca F-G/SI, hög genombruten fattning med fyra klor, stift
Warennr.: 5499911
EUR 557 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 17.11.2019
13:00:00
Sehen Sie mehr
Samling perlestrenge, halskæder og armbånd (40)
Samling perlestrenge, armbånd og halskæder i rosa, violette og cremefarvede nuancer. Længde: 39-116 cm. (40)
Warennr.: 5492591
EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.11.2019
13:08:56
Smykkesæt af 8 kt. guld med cubic zirkonia, ring, par ørestikker og vedhæng
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, hver prydet med en cubic zirkonia, bestående af par matchende ørestikker og vedhæng og en ring, str. Ø 17,25 mm. = str. 54. Samlet vægt ca. 5,6 gram. Liger i gaveæske.
Warennr.: 5455993

Neuware
EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 17.11.2019
16:20:00
Vedhæng af 18 kt hvidguld med tanzanit og brillianter, kæde af 9 kt hvidguld (2)
Vedhæng med roset af tanzanit omkranset af diamanter, er er brillant slebet på i alt ca. 0.04 ct, farve: Wesselton (H), Klarhed SI-SI2, stemplet 750 samt mester hertil kæde af 9 kt hvidguld stemplet 375 L. 44 cm. Vægt vedhæng 1,4 gram, kæde 0,7 gram. Fremstår med minimale brugsspor. Ligger i ...
Warennr.: 5468363
EUR 537 DK, Aalborg, Nibevej 17.11.2019
18:01:24
Mads Ziegler, smykkesæt model Faith, halskæde med vedhæng, ring samt ørestikker af sterling sølv
Mads Ziegler, smykkesæt model Faith, bestående halskæde med vedhæng, matchende ring samt ørestikker udført i sterling sølv. Længde på halskæde er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54.
Warennr.: 5494767

Neuware
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 17.11.2019
19:19:00
To par Morian øreringe og ring af guld (5)
Vintage smykkesæt af 14 kt. guld bestående af to par øreringe samt ring, alle med Morian motiv udsmykket med sort og hvid emalje. Ring også med poleret koral. Øreringe L.: 2,5 og 1,6 cm. Ringstr. 58/Ø18,4 mm. Samlet vægt: 9,9 g. Fremstår med enkelte afslag i emaljen. Ca. 1940-50erne. (5)
Warennr.: 5487162
EUR 483 DK, Helsingør, Støberivej 17.11.2019
19:45:00
Smykkesæt med rosenkvarts, 8 kt. guld, par ørestikker og vedhæng, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af et par ørestikker samt et matchende vedhæng prydet med cabochonsleben rosenkvarts. Samlet vægt ca. 5,5 gram.
Warennr.: 5496656

Neuware
EUR 456 DK, Kolding, Trianglen 17.11.2019
19:54:00
Smykkesæt af 8 kt. guld, par ørestikker, vedhæng samt ring med cubic zirkonia
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. bestående af par ørestikker, vedhæng samt matchende ring. ringstr. Ø 16,80 mm str. 52-53. Samlet vægt ca. 3,7 gram.
Warennr.: 5462264

Neuware
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 17.11.2019
19:58:00
Samling perlestrenge og halskæder (40)
Samling perlestrenge og halskæder. Længde: 39-116 cm. (40)
Warennr.: 5492607
19:58:00
Retro smykkesæt af 18 kt. guld prydet med smilende sole (3)
Retro smykkesæt af 18 kt. guld, udført med smilende sole, bestående af halskæde, L. 38 cm. samt et par ørestikker. Samlet vægt: ca. 23 gr. Fremstår med brugsspor. (3)
Warennr.: 5456153
EUR 1.154 DK, Vejle, Dandyvej 17.11.2019
20:03:00
Halskæde, armbånd og ring, oxideret steringsølv med guldbelægning (3)
Smykkesæt af oxideret sterling sølv med guldplade af 14 kt på front bestående af: Halskæde med brillant på ca. 0.02 ct, armbånd og ring. Halskæde ca. 42 cm, Længde armlænke ca. 19 cm. Ringstr. ca. 17 mm/ 53,5. I alt tre dele. Vægt ca. 90 gram. (3)
Warennr.: 5452265
EUR 188 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17.11.2019
20:08:00
123»