Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Væghængt hjørnevitrineskab. Hvidbemalet.
Væghængt hjørnevitrineskab. Udført i hvidbemalet træ. Profileret op. Greb af patineret messing. Glaslåge hvor bag hylde. D. 53 cm. H. 60 cm.
Warennr.: 5051528

Neuware
EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22.03.2019
12:00:00
Byrå
BYRÅ, 1900-talets slut, 10 lådor, lövträ, höjd ca 81,5 samt 155x51,5
Warennr.: 5276460
EUR 239 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
12:40:00
Sehen Sie mehr
Unbekannt Möbelproduzent, Sideboard
Sideboard, Unbekannt Möbelproduzent, Konstruktion aus Holz mit Beine. Mit Schubladen und Schiebentüren. Maße ca: H. 57 cm. B.190 cm. T.35,5 cm. Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5278923
EUR 650 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.03.2019
12:43:00
EUR 400
Et par væghængte vitriner, sortmalet (2)
Et par væghængte vitriner, sortmalet. Front med glaslåge bag hvilke hylde. Indvendig hvidmalet. H. 60 cm. B. 50 cm. D. 22 cm. (2) dibs004bw
Warennr.: 5207092

Neuware
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
13:51:00
Chatol af egetræ, 1800-tallet
Chatol af egetræ, 1800-tallet. Front med større skuffer, samt cylinderklap, bag hvilken indsats med små skuffer. Herunder skuffe med skydelåger og filtbeklædt skrivefelt. Beslag af messing. Små skuffer indlagte med klassiske figurer, m.m. i lyst træ, samt felter med rodtræ. H. 119. B. 120. D. 57 ...
Warennr.: 5269048

Neuware
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
14:41:00
EUR 201
Hörnskåp
HÖRNSKÅP, 1900-talets senare hälft, ek, bemålat i vitt, överdel med vitrin i spröjs, skuren tandsnittsdekor, höjd ca 180 cm
Warennr.: 5276521
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
15:14:00
Sehen Sie mehr
Arkivsskåp
ARKIVSKÅP, Tranås Kontorsmöbler. 1960/70-tal, ek, dörrpar med bakomliggande hyllplan, beslag i metall, höjd ca 145, 104x42 cm
Warennr.: 5276529
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
15:30:00
Sehen Sie mehr
Empire dragkiste af egetræ, 1800-tallet
Empire dragkiste af egetræ, 1800-tallets 1. halvdel. Indlagt i lysere træ med klassiske figurer, svungne bladranker, rosetter, m.m. Front med større og nederst 2 mindre skuffer. Sokkel med tilspidsede ben. H. 127. B. 125. D. 58 cm. Brugsspor og alderspatina/aldersrelateret stand, herunder enkelte...
Warennr.: 5269049

Neuware
15:50:00
EUR 215
Skänk
SKÄNK, blandstil, 1900-talets första hälft,skuren dekor med bl a vikingskepp, med hyllplan och lådor, betsad ek, nyckel finnshöjd ca 131 samt 195x53 cm
Warennr.: 5276553
EUR 335 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
16:28:00
Sehen Sie mehr
Hörnskåp
HÖRNSKÅP, 1900-talets andra hälft, övre delen med vitrin, utdragbar skiva i mitten, de övre hyllplanen med svängd kontur, fanér i mahogny, valnöt och rot, nycklar finns, höjd ca 181 samt 92x40 cm
Warennr.: 5276561
16:44:00
Sehen Sie mehr
Byrå gustaviansk stil
BYRÅ, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, bemålad, beslag i mässing, höjd ca 85, 92x47 cm
Warennr.: 5276568
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
17:08:00
Sehen Sie mehr
Serveringskåp
SERVERINGSSKÅP, omkring mitten av 1900-talet, ek, skuren dekor, pardörrar, invädningt inrett med lösttagbara hyllplan höjd 143, 123x47 cm
Warennr.: 5276572
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
17:16:00
Sehen Sie mehr
Skåp
SKÅP, 1900-talets mitt, tapetserad dekor av "Flora", invändigt med hyllinredning samt lådor, höjd ca 116, 150x47 cm, nyckel medföljer. . Planscher ur Lindman, Nordens Flora
Warennr.: 5276576
EUR 574 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
17:24:00
Sehen Sie mehr
Klädskåp bemålat
KLÄDSKÅP med spegeldörr, 1800-talets slut, fasettslipat glas, invändigt med hyllplan och klädstång, bemålat, höjd 204, 115x47 cm
Warennr.: 5276584
EUR 478 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
17:40:00
Sehen Sie mehr
Barskåp
BARSKÅP, ca. 1940-tal, bonad björk, läderklädda sidostycken och dörrar, skiva klädd med målat kakel, handtag i form av tränsar, märkt Yason, höjd ca 64, 91x40 cm
Warennr.: 5276589
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
17:44:00
Sehen Sie mehr
Byrå blandstil
BYRÅ, 1900-talets första hälft, blandstil, betsat björk fanérad, med 2 lådor samt mässing beslag, benen med klotformad dekor, höjd ca 73, 76x42 cm
Warennr.: 5276593
18:00:00
Sehen Sie mehr
To-delt vitrineskab. Hvid bemalet. (2)
To-delt vitrineskab. Hvid bemalet. Overdel med fire glaslåger, bag hvilke hylder. Underdel med fire glaslåger samt fire skuffer. Mål: H. 212. B. 150. D. 40 cm. Modelfoto. dib058ww
Warennr.: 4911207

Neuware
EUR 644 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
18:38:00
EUR 510
Vitrine, hvidt antikbemalet
Højt glasvitrineskab, udført i hvid antikbemaling. Profileret top, front med glaslåge, hvor bag 3 hylder ligeledes i træ. Patineret greb i metal. Mål: H. 212 B. 84 D. 44 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5279547

Neuware
EUR 456 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
19:00:00
EUR 228
Sideboard, Breo Oderljunga
SIDEBOARD, Breo Oderljunga, 1960-tal, tre lådor samt tre dörrar, höjd ca 91, 170x43
Warennr.: 5276619
19:00:00
Sehen Sie mehr
Vitrineskab. Turkis bemalet.
Vitrineskab udført i turkis bemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag hylder. H. 210 cm. B. 120 cm. D. 44 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5053721

Neuware
EUR 671 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22.03.2019
19:03:00
EUR 322
Skab i håndlavet industrielt design, udformet som minicontainer.
Skab i industrielt design, udformet som minicontainer, udført i sortmalet jern. 1 dobbeltlåge i front, bag hvillke hylde. Lågerne er aflukkelige med 'container-lukning'. B. 90 cm. D. 50 cm. H. 90 cm. Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er designet og produceret med visse ...
Warennr.: 5075066

Neuware
EUR 564 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
19:10:00
EUR 322
Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 127x67x29 cm.
Warennr.: 4662026

Neuware
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
19:15:00
EUR 268
Væghængt vitrineskab. Delvist massivt rød eg.
Væghængt vitrineskab udført i delvist massivt rød eg. Profileret top. Greb af patineret messing. To glaslåger hvor bag glashylder. Ophængsliste medfølger. H. 121 cm. B. 81 cm. D. 27,5 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5222913

Neuware
EUR 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22.03.2019
19:15:00
EUR 101
Vitrine, gråt antikbemalet
Højt glasvitrineskab, udført i grå antikbemaling. Profileret top, front med glaslåge, hvor bag 3 hylder ligeledes i træ. Patineret greb i metal. Mål: H. 212 B. 84 D. 44 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5244273

Neuware
19:30:00
EUR 228
Bokhylla
BOKHYLLA, sydeuropa, sekelskiftet 17/1800-tal, skåpdörrar med beslag i järnsmide samt skuren dekor i form av fyrpass, tre hyllplan, nedre plan med tre hål varav två med senare tillkomna keramikskålar, höjd ca 190, 104x48
Warennr.: 5276637
EUR 382 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
19:36:00
Sehen Sie mehr
Omann Junior. Høj skænk af fineret palisander, model 13
Omann Junior. Høj skænk af fineret palisander, model 13. Front med to skuffer samt fire skydelåger bag hvilke hylder og udtræksbakker. H. 125 cm, B. 180 cm, D. 46 cm. Fremstår med alm. brugsspor, ridse på ene side, samt flere huller i bagplade.
Warennr.: 5275790
EUR 591 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
19:44:00
EUR 456
Skænk, valnød
Skænk af finéret valnød og ben af gummitræ. Front med 2 vippelåger bag hvilke skuffe og hylde. Samt hylde i midtersektion. H. 50. D. 45. L. 180 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) Udstillingsmodel nedpakket i original emballage. Emballage mål: 187x53x45 cm
Warennr.: 4628186

Neuware
EUR 591 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
19:45:00
EUR 295
Aksel Kjersgaard. Nachttische / Kommoden. Palisander (2)
Aksel Kjersgaard. Nachttische / Kommoden aus Palisanderfurnier. Front mit zwei Schubladen. H. 52 cm, B. 59 cm, T. 35,5 cm. Mit normalen Gebrauchsspuren u.a. Farbunterschiede, Fehlstellen. (2)
Warennr.: 5277237
EUR 1.611 DK, Herning, Engdahlsvej 22.03.2019
20:10:00
EUR 1.101
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord i teak
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teaktræ, front med seks skuffer, bagside med rum, tilspidsede ben. 1960'erne. H. 75 cm. L. 141 cm. B. 77 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med almindelig brugsspor herunder ridser, mærker, skrue stikker ud på bagside.
Warennr.: 5277639
EUR 268 DK, Herning, Engdahlsvej 22.03.2019
20:18:00
EUR 148
Sideboard Nils Jonsson
NILS JONSSON, "Lyon", Troeds, 1960-tal, fanérat i teak, bestickslåda med inredning, invändigt märkt, höjd ca 68 127x43 cm
Warennr.: 5276671
20:44:00
Sehen Sie mehr
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>