Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...12»   Waren pro Seite   349 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Væg glasvitrine i industrielt design
Væg vitrineskab i industrielt design, udført i jern med to glaslåger, sort antikbemaling, sort indvendig. H. 160 cm. B. 70 cm. D. 25 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme.

Warennr.: 5718142

Neuware
EUR 242 DK, Roskilde, Store Hedevej 07.08.2020
19:00
Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 127x67x29 cm.

Warennr.: 4661982

Neuware
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 07.08.2020
19:10
EUR 148
Konsolbord, hvidlakeret.
Konsolbord udført i hvidlakeret træ. Tre skuffer med greb af messing. To hylder. Top af genanvendt hvidlaseret træ. H. 86 cm. B. 120 cm. D. 40 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto

Warennr.: 5696602

Neuware
EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07.08.2020
19:13
Tre væghængte vitrineskabe (3)
Tre væghængte vitrineskabe. Udført i hvid bemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge/sider samt glashylder. H. 50 cm. B. 27 cm. D. 30 cm. Modelfoto.

Warennr.: 5733383
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07.08.2020
19:13
SE-Christensen Design: Sofabord
SE-Christensen Design: Sofabord, dansk snedkerfremstillet. Længde justerbar bænk- og gavldel i massivt olieret egetræ, bordplade i støvgrøn/hvid (vendbar) laminat med egekanter. H. 34/42 L. 110 B. 42 cm. Fremstår nyt og uden brugsspor.

Warennr.: 5704034

Neuware
EUR 510 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07.08.2020
19:24
Byrå gustaviansk stil
BYRÅ, tidigt 1900-tal, gustaviansk stil, mahognyfanér, 2 lådor, beslag samt dekorelement i mässing, höjd ca 73, 39x75 cm

Warennr.: 5733120
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07.08.2020
19:33
Sehen Sie mehr
Stort vitrineskab af grå malet træ
Stort vitrineskab af grå malet træ fra Det mondæne Skur. Front med fire døre med glas, bag hvilke hylder. Underdel med to skydedøre, bag hvilke hylder. H. ca. 230 cm. B. 150 cm. D. 44 cm. Fremstår med brugsspor, trykmærke på top, samt almindelige ridser og mærker.

Warennr.: 5727530
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 07.08.2020
19:37
EUR 456
Skåp Kina
SKÅP, Kina, 1800/1900-tal, lövträ, lådor samt skåpsdörrar, bredd 91 cm, djup 40 cm, höjd 102 cm. .

Warennr.: 5733122
EUR 290 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 07.08.2020
19:39
Sehen Sie mehr
Sekretär sengustaviansk
SEKRETÄR, omkring 1800, sengustaviansk, fanérad i mahogny, beslag, listverk o fothylsor i mässing, höjd ca 136, 99x52 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Warennr.: 5733126
EUR 386 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07.08.2020
19:51
Sehen Sie mehr
Peter J Lassen hyllsektioner Montana
PETER J LASSEN, hyllsektioner/tv-moduler, 3+1 dlr, Montana, vitlackerad MDF, bestående av: 2 moduler höjd ca 70, 38x36, 1 modul ca 39, 38x38, 1 modul ca 35, 47x30 cm

Warennr.: 5733129
EUR 241 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07.08.2020
Sehen Sie mehr
Skænk, valnød
Skænk af finéret valnød og ben af gummitræ. Front med 2 vippelåger bag hvilke skuffe og hylde. Samt hylde i midtersektion. H. 50. D. 45. L. 180 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 187x53x45 cm

Warennr.: 5693390

Neuware
EUR 617 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07.08.2020
20:05
To vitrineskabe i provence-stil (2)
To vitrineskabe i provence-stil, det ene med buet top, H. 191, B. 40, D. 34,5 cm, det andet med vitrinelåge og fem skuffer, H. 139, B. 95, D. 41,5 cm. Nøgle medfølger til det høje. Fremstår med brugsspor, enkelte tørrerevner, på den lave binder/hænger lågen lidt. (2)

Warennr.: 5727699
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 07.08.2020
20:12
Lille glasvitrineskab i håndlavet industrielt design
Vitrineskab i håndlavet industrielt design, udført i jern med to glaslåger med sprosser, hvid patineret antikbemaling, hvid indvendig med 4 vipbare metalhylder. H. 140 cm. B. 75 cm. D. 42 cm. Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er designet og produceret med visse skavanker. ...

Warennr.: 5648752

Neuware
EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 07.08.2020
20:20
BG Design. Lav skænk udført i vintage teak og palisander
BG Design. Lav skænk udført i vintage teak og palisander. Front med tre skydelåger bag hvilke hyldeplads og barindretning med spejlfelt, på skråtstillede massive ben. Fremstillet hos BG Design ved Bjarne Green med label herfra H. 70 cm. L.151 cm. D. 37 cm.

Warennr.: 5728924
EUR 805 DK, Vejle, Dandyvej 08.08.2020
09:27
Væghængt vitrineskab. Delvist massivt rød eg.
Væghængt vitrineskab, udført i delvist massivt rød eg. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag glashylder. Ophængsliste medfølger. H. 60 cm. B. 100 cm. D. 28 cm.

Warennr.: 5527498

Neuware
EUR 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08.08.2020
12:40
Dansk møbelproducent. Lille skab
Dansk møbelproducent. Lille skab af massivt ege- og fyrretræ med københavnertop, front med skuffer og låge med fyldninger. 1900'tallets første halvdel. H. 110 B. 49 D. 22 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor og manglende hylder.

Warennr.: 5724029
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08.08.2020
13:50
Barok kiste af egetræ, 1700-tallet
Barok kiste af egetræ, greb og beslag af jern. Nøgle medfølger. H. 70 cm. B. 148 cm. D. 68 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5729136
EUR 268 DK, Hørsholm, Hammervej 1 08.08.2020
15:12
Højskab. Rustikt design.
Højskab i Rustikt design udført af genbrugstræ. Mål. H. 221 B. 120 D. 45 cm. Front med låger bagved hylde samt bøjlestang.

Warennr.: 5688617

Neuware
EUR 376 DK, Roskilde, Store Hedevej 08.08.2020
15:53
Stort bogskab, Fransk landstil,
Stort bogskab i Fransk landstil af grøn bemalet træ, profileret top. Front med ti justerbare hylder. H. 206 B. 160 D. 35 cm. Fremstår samlet. Udstillingsmodel med håndterings skrammer.

Warennr.: 5659300

Neuware
EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08.08.2020
15:55
Byrå
BYRÅ, sengustaviansk stil, fanerad med mahogny, mässingslister, stenskiva, tre lådor, bredd 80 cm, djup 44 cm, höjd 74 cm.

Warennr.: 5733249
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 08.08.2020
16:36
Sehen Sie mehr
Zylinderbureau, Nußbaum, Deutschland, Ende 19.Jh.
Zylinderbureau, Nußbaum, Deutschland, Ende 19.Jh. Auf Blockfüßen der 2-türige Unterschrankmit vorspringendem, einfachen Schub. Hinter dem Rollzylinder gegliederte Einrichtung. Ausziehbare Schreibplatte mit Filzauflage, Der abschließende Schub entsprechend ausziehbar mit 2 kleinen Schüben und ...

Warennr.: 5709076
EUR 400 DE, Hamburg, Große Elbstraße 08.08.2020
16:50
EUR 90
Haslev Møbelsnedkeri. Reolmodul, massiv eg
Haslev Møbelsnedkeri. Reolmodul af massivt egetræ med to flytbare hylder. Vægophæng. H. 72,5 B. 70 D. 33 cm. Alm. brugsspor.

Warennr.: 5732893
18:06
Kleine Kommode mit runden Knäufen
Kleine Kommode mit runden Knäufen. Maße ca. H. 102 cm, B. 66 cm, T. 44 cm. Gebrauchsspuren, ein Knauf fehlt.

Warennr.: 5709106
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 08.08.2020
18:15
Tobaksskab af eg 17-1800 tallet med underdel
Tobaksskab af eg 17-1800 tallet med skuffe og låger. Indvendig med to nyere skuffer, monteret på underdel med tre skuffer. H 163 cm, D 30 cm, B 64 cm. Brugsspor. Nøgle medfølger.

Warennr.: 5713956
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
18:21
Dansk møbelproducent. Chatol af egetræ
Dansk møbelproducent. Chatol af egetræ, front med tre skufefr, udtrækkelig skriveplade og tilspidesede ben. H. 100 cm. B. 84 cm. D. 44 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5732812
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 08.08.2020
18:25
Kommode i rokokoform af rosentræ
Kommode i rokokoform af fineret rosentræ med intarsia, svungne ben, detaljer af messing. 1900-tallets midte. H. 68,5, B. 78, D. 36 cm, Fremstår med almindelige brugsspor.

Warennr.: 5732814
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 08.08.2020
18:30
Dansk møbelproducent: To jalousiskabe - teaktræ (2)
Dansk møbelproducent: To jalousiskabe fineret med teaktræ. Front med jalousilåge bag hvilken der er udtræksbakker og hylder. Brugsspor samt finerafslag. Nøgler medfølger. H 115 cm, D 38 cm, B 70 cm. (2)

Warennr.: 5733624
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
18:44
EUR 295
Dansk møbelproducent. Skab af palisander
Dansk møbelproducent. Skab af palisander, front med to låger bag hvilken hylder og udtræksbakker. Fire nøgler medfølger. H. 139,5 cm. B. 120 cm. d. 43 cm. Fremstår med få brugsspor.

Warennr.: 5705390
EUR 403 DK, Hørsholm, Hammervej 1 08.08.2020
19:09
Rollwagen / Phono-/TV-Wagen
Rollwagen / Phono-/TV-Wagen aus Teakholz mit schwarzem Kunststoff Rollen. Maße ca. H. 56 cm, B. 104 cm, T. 38 cm. Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5722912
19:11
Heatmax varmeblæser og forlængerledninger (3)
Heatmax varmeblæser 9 KW og to ruller forlængerledninger. Med brugsspor (3)

Warennr.: 5714146
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
19:12
12345...12»