Kategorie  Schätzpreis
123» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Haglgevær, Sabel. Skovbøsse Kal. 12/70.
Haglgevær, Sabel. Skovbøsse Kal. 12/70 . Våbennr. 72278. TL 109, PL 66 afstand mellem aftrækker og kolbe. 36 cm. Boring, forb.cyl 1/4. blanke løb. Fremstår med minimale brugsspor. Jagttegn påkrævet
Warennr.: 5509148
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
19:32:00
EUR 148
SIG Neuhausen 210-6 / P M/49/75 Kal. 9 mm
SIG Neuhausen 210-6 / P M/49/75 Kal. 9 mm. Mod. 210-6 er en videreudvikling af Mod. 1935 og blev indkøbt til den danske hær i 1975 i et stærkt begrænset antal. Kun 10 menes at være indkøbt. Læs mere på Arma-Dania hvor selv samme våben findes afbilledet og beskrevet. Løb: 12 cm. Total: 24 cm. ...
Warennr.: 5526500
EUR 2.416 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
20:19:00
EUR 1.678
Jagtriffel. BRNO, Kal. 308 med Husqvarna sigtekikkert.
Jagtriffel. BRNO, Kal. 308 med Husqvarna 4x32 sigtekikkert. Våbennr. 30874. Pibe L. 58 Total L. 111 cm. Fremstår med alm. brugsspor, skarp riffelgang. Våbentilladelse påkræves.
Warennr.: 5529997
EUR 349 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
20:20:00
EUR 148
Mauser 66 Büchse Kaliber 375 H&H
Mauser Büchse Modell 66s, hergestellt ca. 1985. Stock Klasse7. Schwingmontage und Zeiss Zielfernrohr. Neuwertiger Zustand, nur wenige Fehlstellen am Kolben durch Stehen im Waffenschrank. Holster für Zielfernrohr samt Waffenasche inkl. Zur Registrierung der Waffe in Norwegen ist ein gültiger ...
Warennr.: 5497300
EUR 6.349 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 16.12.2019
21:37:00
EUR 437
Schrotgewehr o/u Browning B725 Kal 12/76
Schrotgewehr o/u Browning B725 Kal 12/76. Waffennummer 60123ZV. Lauflänge 71 cm, Gesamtlänge 117 cm, Abstand Abzug bis Kolben 39,5 cm. 5+5 Chokes inkl. In originalem Koffer mit passendem Werkzeug. Vergoldeter Einabzug und Ejektor. Originalrechnung von 2017 inkl. Zur Registrierung der Waffe in ...
Warennr.: 5533294
EUR 2.013 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17.12.2019
18:00:00
EUR 1.101
Iberia haglbøsse kal 20/70 s/s med bokslås,
Iberia haglbøsse kal 20/70 s/s med bokslås, våben nr. 1250, skæfte af nøddetræ med kindpude, fremstår med blanke løb, stram i låsen, let brugsslitage, løb L. 70 cm. total L. 113 cm. Jagttegn kræves.
Warennr.: 5519084
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 17.12.2019
19:17:00
EUR 128
Flådens Bagladeriffel Tapriffel M.1853/69. kal. 17,5 mm
Flådens Bagladeriffel Tapriffel M.1853/69. kal. 17,5 mm. Ladestok stemplet 217. Låsen stemplet Pirlor Freres Liege. Løb med bajonetstolpe. Totallængde ca. 117 cm. Våbennummer 249. Fremstår velholdt med brugsspor. Kræver samlertilladelse til skydevåben.
Warennr.: 5520235
EUR 456 DK, Roskilde, Store Hedevej 17.12.2019
19:48:00
EUR 94
Suhl tapriffel M/1854/66 med nummerens bajonet.
Suhl tapriffel M/1854/66 ombygget til Schneiders system. Tilhørende bajonet medfølger. Våbennummer: 1855/8964, Ej nummerens. Ladestok og pibe yderlige mærket 3900. Arsenalfrisk. Løb: 93 cm. Total: 133 cm. Samlertilladelse til skydevåben og blankvåben påkrævet. .
Warennr.: 5520238
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 17.12.2019
20:00:00
EUR 295
Ældre ladeudstyr
Ældre ladeudstyr bestående af støbetænger, krudtmål mm. Blandet stand.
Warennr.: 5526732
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17.12.2019
20:18:00
Dansk baglader, Tapriffel M.1848/66 med nummerens bajonet.
Dansk baglader, Tapriffel M.1848/66. Våbennummer 1724. Tilhørende nummerens bajonet medfølger. Låseblikket mærket med MD 1848 samt 1853-1724. Fremstillet i 1848 og omgjort til Sniders system i 1866. Fremstår i god og funktionel stand. Pibelængde ca. : 85 cm. Totallængde ca.: 131 cm. Kræver ...
Warennr.: 5520242
20:48:00
EUR 349
Diana. 3 luftgeværer og 1 luftpistol
4 ældre Diana luftvåben kal. .177 / 4,5mm herunder: geværer model 25D, Model 32 og model 22 samt luftpistol model 2 for pile. Alle funktionelle og pæne i løb. Fremstår med varierende alders- og brugspor. Kan erhverves af personer over 18 år.
Warennr.: 5503116
EUR 268 DK, Herning, Engdahlsvej 17.12.2019
20:49:00
Winchester Model 70 Extreme Weather kal 308 Win.
Winchester Model 70 Extreme Weather Kal. 308 Win. Flutet løb og lås udført i rustfri stål. Bell & Carlson kompositskæfte. Våbennummer 85EZW08871 Monteret med Vortex 1,5-8 x 32 sigtekikkert. Minimale brugsspor. Pibe: 54 Total: 107 cm. Våbentilladelse påkræves.
Warennr.: 5520670
EUR 940 DK, Roskilde, Store Hedevej 17.12.2019
20:49:00
EUR 564
Arminius Weihrauch kal 32 S&W
Revolver. Arminius Weihrauch HW 357 (NB: MODEL 357, ikke kaliber) Kaliber .32 S&W Long. LL 15 OAL 30 cm. Fremstår med alm brugsspor, ren i løbet. Medfølger ca 200 stk patroner. Se tillige lotnr.5412334. Serienr. 1020460. SKV-tilladelse fordres; eftersyn/udlevering efter forudgående aftale.
Warennr.: 5434556
EUR 591 DK, Herning, Engdahlsvej 17.12.2019
20:51:00
EUR 114
Marocchi kaliber 12 o/u haglgevær
Marocchi kaliber 12/70 o/u haglgevær, snr. 111184, dobbelt trigger, uden ejector, manuel sikring, løbslængde 71cm boret 1/1 og 3/4, skæfte længde 37cm, stram uden slør brugs mærker og let flyve rust. kræver jagttegn
Warennr.: 5514249
EUR 201 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 18.12.2019
10:10:00
EUR 87
40 stk 375 H&H magnum 19,5g RWS Uni Classic
40 stk 375 H&H magnum 19,5g RWS Uni Classic jagt ammunition, 2 uåbnede æsker, tilladelse til kaliber kræves
Warennr.: 5533149
EUR 161 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 18.12.2019
10:20:00
EUR 121
Bayard kaliber 12 s/s hanegevær
Bayard kaliber 12/70 s/s hanegevær, snr. 70612, løbslængde 75cm, skæftelængde 36,5cm, en del brugsmærker, kræver jagttegn
Warennr.: 5532215
EUR < 125 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 18.12.2019
10:39:00
Damas Eclair kaliber 12/65 s/s hanegevær
Damas Eclair kaliber 12/65 s/s hanegevær, snr 30960, 79,5 cm damacerede løb, skæfte længde 35cm, en del brugsmærker, jagttegn kræves
Warennr.: 5532218
10:43:00
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70. Våbennummer 539196. PL 71 cm, TL 112 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Brugsspor. Boringer 3/4 + 1/2. Doubletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5533419
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18.12.2019
13:15:00
Haglgevær s/s Sarasqueta kal 12/70
Haglgevær s/s Sarasqueta kal 12/70. Våbennummer 43975. Boringer ca 1/2 + 3/4. PL 71 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Doubletrigger. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5534522
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18.12.2019
13:35:00
EUR 148
Haglgevær s/s Eibar kal 12/70
Haglgevær s/s Eibar kal 12/70. Våbennummer 20667. PL 70 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Doubletrigger. Kraftig udskæring i kolbe. Boringer ca 3/4 + 1/2. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5533414
14:34:00
Haglgevær s/s Eibar kal 12/70
Haglgevær s/s Eibar kal 12/70. Våbennummer 20326. PL 72 cm, TL 115 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Doubletrigger. Brugsspor. Boringer 1/1 + 3/4. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5533422
14:49:00
Hanegevær s/s Pieber Herstal kal 16/70
Hanegevær s/s Pieber Herstal kal 16/70. Våbennummer 27083. Boringer ca 3/4 + 1/2. Brugsspor. PL 74 cm, TL 115 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Doubletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5533430
15:35:00
Haglgevær s/s Eibar kal 12/70
Haglgevær s/s Eibar kal 12/70. Våbennummer 31152. PL 67 cm, TL 108,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 34,5 cm. Boringer 1/2 + 1/2. Brugsspor. Doubletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5533423
15:50:00
Haglgevær s/s Belgisk kal 16/65
Haglgevær s/s Belgisk kal 16/65. Våbennummer 13953. Boringer ca 3/4 + 1/4. Brugsspor. Doubletrigger. PL 75 cm, TL 117, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5533428
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18.12.2019
16:35:00
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70. Våbennummer 196065. Boringer ca 3/4 + 1/1. PL 70 cm, TL 112 cm, afstand aftrækker til kolbe 37,5 cm. Brugsspor. Doubletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5533425
17:11:00
Haglgevær s/s AYA 'Hunters Gun' kal 12/70
Haglgevær s/s AYA 'Hunters Gun' kal 12/70. Våbennummer 125694. PL 70 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Doubletrigger. Brugsspor, højre slagstift permanent ude. Boringer 1/2 + 1/1. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5534440
17:22:26
Haglgevær s/s Sauer AYA kal 12/70
Haglgevær s/s Sauer AYA kal 12/70. Våbennummer 430164. Boringer ca 3/4 + 1/2. PL 71 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Brugsspor. Doubletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5533429
17:38:00
Hanegevær s/s belgisk kal 16/65
Hanegevær s/s belgisk kal 16/65. Våbennummer 8597. PL 76,5 cm, TL 118 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Boringer ca 3/4 + 3/4. Brugsspor, mærker i løb, doubletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5470578
17:40:00
Haglgevær s/s Ernst Thälmann kal 12/70
Haglgevær s/s Ernst Thälmann kal 12/70. Våbennummer 813116. PL 71 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Brugsspor, reparation i kolbe. Boringer ca 1/1 + 3/4. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5533416
17:52:00
Haglgevær s/s Baikal ICH-58 kal 12/70
Haglgevær s/s Baikal ICH-58 kal 12/70. Våbennummer C0354. PL 73 cm, TL 115 cm, afstand aftrækker til kolbe 37,5 cm. Brugsspor. Doubletrigger. Boringer ca 1/2 + 3/4. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5533426
18:11:00
123»