Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Salongsgrupp 6 dlr Karl-Johanstil
OSCAR EDV EKELUNDS SNICKERIFABRIK, salongsgrupp 6 dl, Karl-Johanstil, 1900-talets mitt, mahognyfanér, bestående av: soffa, 2 karmstolar, 2 stolar samt klaffbord, soffans längd ca 198 cm
Warennr.: 5276462
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 22.03.2019
12:44:00
Sehen Sie mehr
Clubsofa / Sofa / Lounge Sofa in Anilin Leder
Clubsofa / Sofa / Lounge Sofa in Anilin Leder. Zweiteilige Holzrahmenkonstruktion mit Leder bezogen. Farbe: Grau/Anthrazite. Leicht geschwungener Rücken, kapitoniert. Maße: ca. H. 85-95 cm, B. 256 cm, T. 115 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5247408
EUR 400 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.03.2019
12:58:00
EUR 200
Soffa
TAKASHI OKAMURA & ERIK MARQUADSEN, "Kadett", soffa, 3-sits, Skippers Furniture, 1999, stomme i bok, lösa sittplymåer i läder, sitthöjd ca, 44 bredd 200 cm
Warennr.: 5276468
EUR 382 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
13:06:00
Sehen Sie mehr
Tacchini soffa
CLAESSON KOIVISTO RUNE, "Montevideo", soffa, formgiven 2008, Tacchini, Italien, underrede i vitlackerade stålrör, klädda i mörkt skinn, märkt, sitthöjd ca 40 cm, bredd ca 220 cm. . Detta föremål ingår i tema-auktionerna "Möbeldesign" samt. "Scandinavian Design"
Warennr.: 5276499
EUR 956 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
14:18:00
Sehen Sie mehr
Soffa Arketipo
SOFFA, Arketipo, benställning i borstat stål, avtagbar klädsel, längd 200 cm, djup 100 cm, höjd ca 55 cm, sitthöjd ca 30 cm
Warennr.: 5276523
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 22.03.2019
15:18:00
Sehen Sie mehr
Soffa
SOFFA, 1960-tal, fanerad med jakaranda, klädd i svart skinn, längd 221 cm, citesintyg medföljer
Warennr.: 5276633
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
19:28:00
Sehen Sie mehr
Emil Lagoni Valbak for 2UP, sofa med chaiselongue, model Float,
Emil Lagoni Valbak for 2UP, sofa med chaiselongue, model Float . Trepersoners sofa sammensat af tre moduler, betrukket med gråblåt møbelstof og knapper i ryg. Designer Emil Lagoni Valbak, har vundet flere priser, bl.a. Danish Entrepreneurship Award - DesignTalent 2015. Emil, udtaler bl.a. ...
Warennr.: 5208851

Neuware
EUR 1.128 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
19:30:00
EUR 779
2Up, 3-personers sofa betrukket med velour-stof, model Marc
Marc 3 personers sofa betrukket med petrol velour stof. Ben af massivt eg. Sofaen har fjer i sæde og ryg. Marc sofaen er designet af Danske 2UP i 2017 © Produktinformation: Betræk: Velour stof Vedligehold: Støvsuges med møbelbørste jævnligt, og ellers kemisk rens. Øvrigt: ...
Warennr.: 5230176

Neuware
EUR 1.020 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
19:30:00
EUR 510
Marc 3 personers sofa betrukket med støvet grønt velour stof. Ben af massivt eg. Sofaen har fjer i sæde og ryg. Marc sofaen er designet af Danske 2UP i 2017 © Produktinformation: Betræk: Velour stof Vedligehold: Støvsuges med møbelbørste jævnligt, og ellers kemisk rens. Øvrigt: ...
Warennr.: 5208788

Neuware
20:05:00
EUR 510
3-Sitzer-Sofa, hellgrauer Möbelstoff
3-Sitzer-Sofa mit hellgrauem Möbelstoff bezogen, Beine aus lackiertem Gummibaum. Maße: H. 78, L. 200, T. 81,5 cm. In Originalverpackung.
Warennr.: 4971672

Neuware
EUR 376 DK, Helsingør, Støberivej 22.03.2019
20:09:00
Soffa Arketipo
SOFFA, Arketipo, benställning av borstat stål, avtagbar klädsel, längd 200 cm, djup 100 cm, höjd ca 55 cm, sitthöjd ca 30 cm
Warennr.: 5276656
20:14:00
Sehen Sie mehr
Georg Tharms tre personers sofa læder
Georg Tharms tre personers sofa betrukket med læder. Ben af bejdset træ. L:192 cm. H:72 cm. Sæde H:40 cm. Fremstår med kraftige brugsspor på armlæn samt ridser, skrammer.
Warennr.: 5223648
EUR 322 DK, Herning, Engdahlsvej 23.03.2019
11:06:00
Michael Christensen, Rough#3 Bænk, med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper.
Bænk. Betrukket med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper. Stel af tilspidsede ben i eg og Hynde er monteret på masiv træplade. L. 120 cm. B. 45 cm. H. 44 cm. Variatoner i farverne på knapperne kan forekomme. Modelfoto! Specifikationer Stof: Gloss 2 Designer:...
Warennr.: 5280982

Neuware
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23.03.2019
12:29:00
Dansk møbelproducent. Banansofa, 1930/40'erne
Dansk møbelproducent. Banansofa ombetrukket med stribet møbelstof, svungen ryg, ben af bejdset bøgetræ. 1930/40'erne. L. 164 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Warennr.: 5279081
EUR 188 DK, Kolding, Trianglen 23.03.2019
12:40:04
Soffa Eilersen
JENS JUUL EILERSEN, soffa, Eilersen, Danmark, klädsel i grå textil, märkt Eilersen, sitthöjd 39 cm, längd 260 cm
Warennr.: 5277947
EUR 478 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
12:44:00
Sehen Sie mehr
Sofa på flade kugleben af egetræ,
Sofa på flade kugleben af egetræ, overpolstret med grøn velour. 1900-tallet. H. 75 cm. L. 173 cm. Sh. 34 cm.
Warennr.: 5277047
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
13:53:00
Sofa med stel af nøddepoleret bøgetræ,
Sofa med stel af nøddepoleret bøgetræ, med svungne sider, på cabriole ben, polstret med rødt velour og løse puder. Rokoko stil. 1900-tallet. H. 77,5 cm. L. 186 cm. Sh. 40 cm.
Warennr.: 5277049
13:56:00
EUR 87
Hans Olsen. To-pers. sofa, model 800/2.
To-pers. sofa model 800/2 med ben af teak. Lys beige skind. L. 124 cm. Formgivet 1956 af Hans Olsen 1919-1992. Fremstillet hos CS-møbler, Glostrup. Kraftig brugsslitage, huller i skind.
Warennr.: 5278405
EUR 268 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.03.2019
14:00:50
Erik Jørgensen. Trepers. sofa, model EJ-260
Erik Jørgensen. Trepers. sofa med stel af bøgetræ, betrukket med blåt uldbetræk. Fremstillet hos Erik Jørgensen Møbelfabrik. Model EJ-260. L. 208 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5279303
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 23.03.2019
14:10:29
EUR 87
To-personers londonsofa
To-personers londonsofa i grøn plys. med snorebesætning og ben i lakeret bøg. L. 140, H. 68, SH. 40 cm. Fremstår med brugsspor herunder mærker på ben.
Warennr.: 5257922
14:23:00
Tre-personers sofa samt lænestol. Betrukket med grønt læder (2)
Tre-personers sofa samt lænestol. Betrukket med grønt læder, ben af mahogni. Sofa, H. 76 cm. L. 175 cm. SH. 42 cm. Lænestol H. 78 cm. B. 68 cm. SH. 42 cm. Fremstår med mærker, mindre slitage på kanter samt brugsspor. (2)
Warennr.: 5271745
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
14:44:00
EUR 161
Erwan und Ronan Bouroullec. Freistehendes Sofa 'Alcove' von 2015
Erwan und Ronan Bouroullec. Freistehendes Sofa 'Alcove' mit Gestell aus verchromtem Stahlrohr; Seiten, Rückenlehne und lose Polster mit grünem Stoff 'Credo' bezogen. Entwurf 2006. Ausführung Vitra 2015 mit Etikett von dort. H. 136 cm, L. 160 cm, T 90 cm, Sitzhöhe 48 cm. Mit minimalen ...
Warennr.: 5249626
EUR 2.685 DK, Vejle, Dandyvej 23.03.2019
15:22:00
EUR 1.342
2-pers. sofa. Model Chelsea. Grå
2-pers. sofa. Model Chelsea. Betrukket med gråt møbelstof, hynder med granuleret skum. Ben af egebejdset træ. Vand- og smudsafvisende. L. 183 cm., H. 83 cm., D. 93 cm., SH 46 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5248689

Neuware
EUR 349 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.03.2019
15:28:38
Jasper Morrison for Vitra. Sofamodul
Jasper Morrison for Vitra. Sofamodul betrukket med grønt uld. H. 63 cm. B. 88 cm. SH. 36 cm. Fremstillet af Vitra. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5259039

Neuware
15:45:00
Hans J. Wegner. Daybed, GE-261
Hans J. Wegner. Briks / daybed model GE-261, fineret med bøgetræ, opklappeligt ryglæn og løs madras betrukket med lyserødt uld. Udført hos Getama. H. 78. Sh. 45 cm. L. 205. D. 88 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker, pletter på betræk.
Warennr.: 5278704
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
15:46:00
Illum Wikkelsøe, Plexus. Modul sofa og par stol (4)
Illum Wikkelsøe, Plexus. Modul sofa og et par lænestole af egetræ og fransk rørflet, løse hynder betrukket med stribet uldstof. L. 115 cm. Fremstår med brugsspor, steder med slitage på flet og bund med større plamager. Mangler fire frontskruer i sofa. (4)
Warennr.: 5276174
EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
15:56:00
Carl Malmsten soffa "Hemmakväll"
CARL MALMSTEN, "Hemmakväll", soffa, blå textilklädsel, längd soffa ca 205 sitthöjd 40 cm
Warennr.: 5278032
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 23.03.2019
16:22:00
Sehen Sie mehr
Soffa från Tullverket 1800/1900-tal
SOFFA, seklelskiftet 1800/1900, björk, svarvade framben, klädsel i svart skinn, längd ca 183 cm. . . PROVENIENS: Tullverket, Stockholm
Warennr.: 5278047
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 23.03.2019
17:04:00
Sehen Sie mehr
Børge Mogensen. Freistehendes 2-Sitzer-Sofa, Modell 2212
Børge Mogensen 1914-1972. 2-Sitzer-Sofa mit schwarzem Lederbezug, losen Daunenpolstern sowie Beinen aus massivem Edelholz. Modell 2212. Entwurf 1963. Ausführung Fredericia Stolefabrik. Von anderem professionellen Möbelpolsterer mit schwarzem Leder neu bezogen.
Warennr.: 5247776
EUR 3.624 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.03.2019
17:05:00
EUR 1.812
Daybed, koskind, ben af træ
Daybed. Ben af skråtstillet hårdttræ med rustik præg og hynde af knapsyet koskind. Knapper og keder af cognacfarvet læder. L. 180 cm. B. 70 cm. H. 37 cm. Udstillingsmodel. Ben skal efterspændes før brug.
Warennr.: 5227493

Neuware
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
17:13:20
EUR 322
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>