Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Spegel
SPEGEL, 1950/60-tal, flerdelat glas med fasettslipade kanter, mått ca 102x62 cm. Skador: Glas med fläckar
Warennr.: 5276398
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
10:16:00
Sehen Sie mehr
Spegel med konsolbord Nyrenässans
SPEGEL MED KONSOLBORD, 1800-talets slut, nyrenässans, skuren och svarvad dekor, vit bemålning, fasettslipat glas, spegelns höjd ca 203, bordet 50, 90x35, total höjd 253 cm
Warennr.: 5276434
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
11:38:00
Sehen Sie mehr
Spiegel mit goldfarbenen Zierleisten
Spiegel mit goldfarbenen Zierleisten und facettierten Glas. Horizontal, verziert mit floralen Applikationen. Maße ca.: 68 x 110 cm. Der Spiegel und der Rahmen befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchsspuren und geringfügigen Bestoßungen.
Warennr.: 5238255
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.03.2019
13:33:00
Spegel tredelad
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, tredelad med fasettslipad glas, furu, höjd ca 70 cm. Skador: Bruksslitage
Warennr.: 5276605
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
18:24:00
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, rokoko, 1700/1800-tal, förgylld, skuren dekor med uppsvängt krön, höjd ca 48 cm
Warennr.: 5276614
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 22.03.2019
18:42:00
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, 1900-talets mitt, ram i teak, ca 122x55 cm
Warennr.: 5276622
19:06:00
Sehen Sie mehr
Anderssen & Voll for Muuto. Spejl, 'Framed Mirror', large
Anderssen & Voll for Muuto. Spejl, model 'Framed Mirror Large'. I farven 'Taupe'. Mål: 118 x 44 cm D. 4 cm. Fremstår nyt og ubrugt i original emballage.
Warennr.: 5267170

Neuware
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 22.03.2019
19:21:00
EUR 201
Spegel med konsolbord
SPEGEL MED KONSOLBORD, 1900-tal, konsolbord med marmorskiva, spegelns höjd 155 cm, konsolbordets höjd 57 cm
Warennr.: 5276650
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
20:02:00
Sehen Sie mehr
Empire spejl, Sverige ca. 1810
Empire spejl med ramme af udskåret og forgyldt træ, øverst med halvcirkelformet felt hvori motiv med overflødighedshorn og Hermes' stav, gammelt spejlglas, muligvis det originale, Sverige ca. 1810. 93 x 46 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsmærker.
Warennr.: 5236860
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
20:40:00
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Warennr.: 5273016

Neuware
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 22.03.2019
21:33:00
Spegel
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld, dekor i pastellage, ca 166x70 cm
Warennr.: 5277908
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
11:14:00
Sehen Sie mehr
Spegellampett
SPEGELLAMPETT, omkring 1900, skuren dekor, dekor av lejonmaskaroner, för 4 ljus, ca 149x50 cm
Warennr.: 5277935
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
12:20:00
Sehen Sie mehr
Spejl i ramme af delvis forgyldt nøddetræ.
Spejl i ramme af delvis forgyldt nøddetræ, dekoreret med musling og bladværk, facetslebet spejlglas. Rokoko stil. 1900-tallet. H. 95 cm. B. 48,5 cm.
Warennr.: 5278696
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
12:41:00
Spegel med Oscar II samt Gustav V monogram
EN KUNGLIG SPEGEL, 1800-talets mitt, furu, med Oscar II samt Gustav V monogram under krona, ca 93x45 cm
Warennr.: 5277970
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
13:42:00
Sehen Sie mehr
Warennr.: 5273015

Neuware
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 23.03.2019
15:14:49
Spegel sent 1800-tal
SPEGEL, sent 1800-tal, förgyllt trä, skuren dekor, storlek ca 90x70 cm
Warennr.: 5278005
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 23.03.2019
15:16:00
Sehen Sie mehr
Entreskab med spejl i låge.
Entreskab til ophæng hvid bemalet bag hylder og spejl i skabslåge. Udstillingsmodel. H. 82 D. 16 B. 58 cm.
Warennr.: 5271501

Neuware
EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23.03.2019
20:07:00
Spegel
SPEGEL, nyrenässans, 1800-talets slut, fanerad i valnöt, svarvade detaljer, ca 181x71 cm
Warennr.: 5278148
20:50:00
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, 1800-tal, förgylld, dekor i pastellage, rammått ca 112x47 cm
Warennr.: 5278174
21:42:00
Sehen Sie mehr
Spejl og indskudsborde, teak og eg (6)
Rektangulært spejl med ramme af teaktræ h.116 x 42 cm, 2 sæt indskudsborde det ene af eg med tre borde det andet sæt af teak med to borde, største bord eg h.55 x 46 x 35 cm og teak h.50 x 47 x 30 cm. Brugsspor, lille hul i finér på største bord af eg.
Warennr.: 5279705
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24.03.2019
14:13:00
Biedermeier Spiegel / Klappspiegel
Biedermeier Spiegel / Klappspiegel gefertigt aus Holz. Besetzt mit facettierten Spiegelglas. Maße ca.: H. 105 cm, B. 115 cm. Der Spiegel befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5232750
EUR 300 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24.03.2019
16:15:00
Spiegel mit goldfarbenen Zierleisten und facettierten Glas. Horizontal, verziert mit floralen Applikationen. Maße ca.: 48,5 x 133 cm. Der Spiegel und der Rahmen befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchsspuren und Bestoßungen.
Warennr.: 5238254
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24.03.2019
16:55:00
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Warennr.: 5280218

Neuware
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 24.03.2019
18:56:00
Flora Danica bog, ikke koloreret
Icones Plantarum sponte nascentium in regnis Daniæ et Norvegiæ in Ducatibus Slesvici et Holsatiæ. Ad illustrabdum opus de iisdem Plantis, regio juffu excarandum Floræ Danicæ Nomine inscriptum. Nomine Inscriptum Georgio Christiano Oeder. Volumen tertium, Fasciculos VII, VII IX. Hafniæ Claudii ...
Warennr.: 5278412
EUR 805 DK, Aalborg, Nibevej 24.03.2019
19:30:00
EUR 403
Spejl med ramme af mahogni, 1900-tallets første del
Spejl i ramme af mahogni, to-delt med buet top. H. 104, 5 B. 45 cm. 1900-tallets første del
Warennr.: 5277611
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 24.03.2019
19:31:00
Stort spejl af mahogni
Stort spejl af mahogni og fineret nøddetræ med udskæringer H. ca 188 x 86 cm. Med brugsspor.
Warennr.: 5268632
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 24.03.2019
19:57:00
Entrespejl med ramme i genbrugsfyr.
Entrespejl med ramme i genbrugt massiv fyrretræ. 65x85 cm. Udstillingsmodel
Warennr.: 5235204

Neuware
EUR 134 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24.03.2019
20:07:00
Spejl med ramme i genbrugs elm.
Spejl med ramme i massiv genbrugs elm. H. 100 B. 76 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5216997

Neuware
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24.03.2019
20:33:00
Spiegel, Messing und Pressholz (3)
Drei Spiegel, Messing und Pressholz. Konvolut bestehend aus einem großen Messing-Wandspiegel mit Rahmung im Barockstil mit gewundener floraler Ornamentik; ein kleiner Wandspiegel im Barockstil mit gewundener floraler Ornamentik und Rahmung aus bemalten Pressholz und ein Schminkspiegel aus Messing...
Warennr.: 5269767
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24.03.2019
20:39:00
Par 'Liselund' spejle, 1900-tallets begyndelse (2)
Par 'Liselund' spejle, bemalet guld og lyseblå. 1900-tallets begyndelse. Mål L: 66,5 cm B; 33,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (2)
Warennr.: 5278851
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 24.03.2019
20:44:00
 1 2 3  >>