Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12»   Waren pro Seite   52 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Spiegel von Vildbjerg Møbelfabrik, Denmark
Spiegel von Vildbjerg Møbelfabrik, Denmark. Holzrahmenkonstruktion mit stark gemasertem Furnier. H. 110cm, B. 45cm, T. 3cm. Leichte Altersgemäße Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5686737
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 07.08.2020
20:57
EUR 50
Spegel
SPEGEL, 1900-talets första hälft, blandstil, dekor i pastellage, förgylld, facetterat glas, höjd ca 133 samt bredd 55 cm

Warennr.: 5733155
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07.08.2020
21:18
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, 1920-tal, smide, blyinfattat glas, hylla med svart glas, 170x46 cm

Warennr.: 5733188
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 08.08.2020
11:28
Sehen Sie mehr
Spegel art dèco
SPEGEL, art dèco, 1930-tal, troligen JA Edenholm, silverfolierat och bemålat trä, ca 89x47 cm

Warennr.: 5733207
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 08.08.2020
13:12
Sehen Sie mehr
Aksel Kjersgaard. Spejl af eg
Aksel Kjersgaard. Spejl i ramme af massiv eg. På bagside stemplet Aksel Kjersgaard, Odder, no. 161. 59 x 44 cm.

Warennr.: 5732434
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
17:45
Spiegel / Wandspiegel
Spiegel / Wandspiegel, Holzrahmenkonstruktion mit geschliffenen Spiegelflächen. Maße: ca. 115 x 76 cm

Warennr.: 5729043
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 08.08.2020
20:14
Spejl med ramme udført i massiv træ, H. 200 cm
Spejl med ramme udført i massiv træ. Med vægbeslag, kan hænge lodret samt vandret. Mål: 100x200 cm. Udstillingsmodel.

Warennr.: 5706444

Neuware
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08.08.2020
21:01
Spejl i guldramme
Spejl af nyere dato i guldramme. H.139cm, B.79cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5729257
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 09.08.2020
18:04
Peter J. Lassen. Montana væghængt entresæt (2)
Peter J. Lasen, Montana: Entrésæt bestående af spejl samt væghængt kommode med 4 skuffer af grå og blålakeret MDF samt to medfølgende hylder af model Skyline. H. 35 cm, B. 70 cm, D. 30 cm og H. 105 cm, B. 70 cm, L. 36. D. 30. Fremstår med lettere brugsspor. (2)

Warennr.: 5733745
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09.08.2020
18:15
Spegel 1900-talets mitt
SPEGEL, 1900-talets mitt, Johansfors spegelfabrik Brokulla, teak och ek, fasettslipat glas, etikettmärkt, ca 102x49 cm

Warennr.: 5734149
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 09.08.2020
18:18
Sehen Sie mehr
Spiegel von Vildbjerg Møbelfabrik, Denmark. Holzrahmenkonstruktion mit Teakfurnier. H. 110cm, B. 45cm, T. 3cm. Leichte Altersgemäße Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5686760
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 09.08.2020
19:57
EUR 55
Spegel
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, rokokostil, ca 105x66 cm

Warennr.: 5734217
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09.08.2020
20:52
Sehen Sie mehr
André-William Blandenier, Spiegel / Wandspiegel, Modell 'Baikal', Aluminium, 1985
André-William Blandenier, Spiegel / Wandspiegel, Modell 'Baikal', Aluminium, 1985. Wandspiegel mit einem Gestell aus schwarz lackiertem Aluminium und neun multidirektional verstellbaren, quadratischen Spiegelelementen, L.80cm, B.80cm, T.11cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, minimale ...

Warennr.: 5702615
EUR 500 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09.08.2020
21:29
EUR 55
Spegel 1950-/60-tal
SPEGEL, 1950-/60-tal, teak, ca 120x38 cm

Warennr.: 5734775
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 10.08.2020
10:18
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, empirestil, 1800-talets slut, fanér i björk, höjd ca 146, största bredd 80 cm

Warennr.: 5734837
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.08.2020
14:24
Sehen Sie mehr
Spegel 1900-talets slut
SPEGEL, 1900-talets slut, furu, ca 118x59 cm

Warennr.: 5734855
15:33
Sehen Sie mehr
Spejl med ramme udført i massiv sortlaseret træ, H. 200 cm
Spejl med ramme udført i massiv sortlaseret træ. Med vægbeslag, kan hænge lodret samt vandret. Mål: 100x200 cm. Udstillingsmodel.

Warennr.: 5706450

Neuware
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10.08.2020
16:12
Spiegel / Wandspiegel, Frankreich, 1950er Jahre
Spiegel / Wandspiegel, Frankreich, 1950er Jahre. Runder Wandspiegel mit Rahmen aus weiß/beige lackiertem Lochblech. Beleuchtet. Dm. ca. 50 cm. Gebrauchsspuren, Lackabrieb.

Warennr.: 5734969
EUR 150 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10.08.2020
18:29
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Eclipse.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Eclipse af 4 mm facetteret spejl på sortmalet MDF. 108 cm, B. 103 cm. Original emballage. Modelfotos. Vejl. udsalgspris 5.300 DKK

Warennr.: 5702719

Neuware
EUR 430 DK, Herlev, Dynamovej 10.08.2020
19:13
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Super Star.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Superstar af 4 mm facetteret spejl på sort malet mdf. H. 116 cm, D. 4,8 cm, B. 108 cm. Original emballage. Modelfotos. Vejl. udsalgspris 7.400 DKK.

Warennr.: 5702523

Neuware
EUR 591 DK, Herlev, Dynamovej 10.08.2020
19:16
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Daytona.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Daytona. af 4 mm facetteret spejl på sortmalet mdf. Farve: Emerald / Black / Silver / Gold. Mål: 28 x 13,5 x 39 cm. Original emballage. Vejl. udsalgpris 2.800 DKK. Modelfoto.

Warennr.: 5702561

Neuware
EUR 188 DK, Herlev, Dynamovej 10.08.2020
19:45
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Nouveau 65.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Nouveau 65, Silver / Emerald / Burgundy. Ø. 65 cm. 4 mm facetteret spejl på sortmalet MDF. Original emballage. Modelfotos. Vejl. udsalgspris 2.900 DKK

Warennr.: 5702662

Neuware
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 10.08.2020
19:54
Spegel
SPEGEL, 1950/60-tal, med infällda glas samt lampa med kupa i glas, teak, höjd ca 98, bredd 46 cm

Warennr.: 5734931
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.08.2020
20:09
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, 1950/60-tal, platta med teakfanér, facettslipat glas, höjd ca 113, största bredd 33 cm

Warennr.: 5734958
21:30
Sehen Sie mehr
Spegel 1800-/1900-tal
SPEGEL, 1800-/1900-tal, bronserad, pastellagedekor, ca 51x64 cm

Warennr.: 5735600
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 11.08.2020
11:33
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, 1900-talets första hälft, blandstil, krön och underdel med brunmålad detalj, höjd 104, bredd 40 cm

Warennr.: 5735635
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11.08.2020
14:03
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, ca 87x66 cm

Warennr.: 5735735
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11.08.2020
19:42
Sehen Sie mehr
Lampetspejl og konsolbord af nøddetræ og fyrretræ, 1900-tallet (2)
Lampetspejl i ramme af nøddetræ, monteret med to lampetter af bronze. H. 80 cm. B. 37 cm. Konsolbord af guldstafferet fyrretræ, sarg med skuffe, tilspidsede kannelerede ben. H. 79. B. 85. D. 41 cm. (Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Warennr.: 5731447
EUR 134 DK, Hørsholm, Hammervej 1 11.08.2020
20:19
Ikea. Par spejle og lampetter, 'Regnaholm' (4)
Ikea. Par spejle og lampetter, 'Regnaholm'. Fra IKEAS "1700-talsserie". Spejle, delvist forgyldt, H. 58 cm. Tilhørende lysestager/lampetter af poleret messing (4)

Warennr.: 5733554
EUR 403 DK, Hørsholm, Hammervej 1 11.08.2020
20:30
Spegel
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, rokokostil, gråmålad, skålad ram, fasettslipat glas, ca 139x48 cm

Warennr.: 5735764
20:42
Sehen Sie mehr
12»