Kategorie  Schätzpreis
123» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Yaso Sasamoto for Dulton. Spejl, model ’Body Mirror’.
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul.
Warennr.: 5451668
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
18:35:00
Spegel
SPEGEL, jugend, omkring 1900, mahogny, delvis med intarsiadekor, fasettslipat glas, höjd ca 134x67 cm. . PROVENIENS: Stopalo
Warennr.: 5499383
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
19:21:00
Sehen Sie mehr
Spegel furu
SPEGEL, 1960/70-tal, furu, tillskriven Sven Larson möbel-shop, Stockholm, diameter ca 43 cm
Warennr.: 5499403
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.11.2019
19:41:00
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, 1800-tal, empire, förgylld och bronserad, dekor i pastellage, ca 175x87 cm
Warennr.: 5499522
EUR 279 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
21:38:00
Sehen Sie mehr
Spegel med konsolbord
SPEGEL, med KONSOLBORD, 1900-talets sista del, fasettslipat glas, spegelns mått ca 109x91 cm, bordets mått ca höjd 80, 120x35 cm, etikettmärkt "Selva"
Warennr.: 5499548
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 16.11.2019
10:12:00
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, samtida, glaserad keramik, signerad, ca 49x40 cm
Warennr.: 5499571
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.11.2019
11:27:00
Sehen Sie mehr
Spegel 1800-talets slut
SPEGEL, 1800-talets slut, nationalromantisk motiv på krön, pastellage, kolloner på sidorna, förgylld, mått ca 118x58 cm
Warennr.: 5499587
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.11.2019
12:21:00
Sehen Sie mehr
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Warennr.: 5282862

Neuware
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 16.11.2019
13:35:02
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 20 cm. H. 6,2 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Warennr.: 5380715

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 16.11.2019
13:35:58
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 20 H. 6,2 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Warennr.: 5380723

Neuware
14:41:00
Warennr.: 5282856

Neuware
14:55:57
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Warennr.: 5280218

Neuware
15:09:14
Spegel med konsolbord
SPEGEL med KONSOLBORD, skiva i sten, dekor av halvkolonner, konsolbord med dekor av lyra, höjd konsolbord ca 78, 41x97, höjd spegel ca 200x86 cm
Warennr.: 5499669
EUR 464 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.11.2019
16:51:00
Sehen Sie mehr
Stort spejl i jugend stil
Stort spejl i jugendstil dekoreret med vinrænker, med mahogniramme 1900-tallet. H. 166, B. 70 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, samt reparationer.
Warennr.: 5493433
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
19:12:00
Universo Positivo. Hook Mirror in Khaki.
Kaschkasch für Universo Positivo. Hook Mirror. Spiegel mit intergriertem Garderobenhaken. Pulverbeschichtetem Metall in Khaki. Rückseite mit schwerer Eichenplatte. Maße Durchmesser ca. 37 cm, H. 54 cm. Ausstellungsstück.
Warennr.: 5483055

Neuware
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16.11.2019
19:36:00
Spejl med ramme udført i genbrugstræ.
Spejl med ramme udført i massiv genbrugstræ, udformet som tandhjul. Med vægbeslag. Mål: Ø 80 cm.
Warennr.: 5434888

Neuware
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.11.2019
19:59:00
Kaschkasch für Universo Positivo. Hook Mirror, Khaki.
Kaschkasch für Universo Positivo. Hook Mirror. Spiegel mit intergriertem Garderobenhaken. Pulverbeschichtetem Metall in Khaki. Rückseite mit schwerer Eichenplatte. Maße Durchmesser ca. 37 cm, H. 54 cm.
Warennr.: 5483057

Neuware
20:01:00
Spegel
SPEGEL, 1900-talets början, förgylld, ca 223x61 cm
Warennr.: 5499769
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.11.2019
21:02:00
Sehen Sie mehr
Spegel i barockstil
SPEGEL Barockstil, för väggfäste samt bordsplacering, höjd ca 42 cm
Warennr.: 5499770
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 16.11.2019
21:04:00
Sehen Sie mehr
Spegel
ESTRID ERICSON, tillskriven, spegel, Svenskt Tenn, delvis förgylld och tygbeklädd, höjd ca 140 cm
Warennr.: 5499774
21:12:00
Sehen Sie mehr
Kleiner Spiegel
Kleiner Spiegel mit goldfarbenem Rahmen. Maße: ca. 38 x 25 cm. Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5493372
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17.11.2019
10:37:13
Spejl med ramme udført i massiv genbrugstræ. Med vægbeslag. Mål: Ø 90 cm.
Warennr.: 5432400

Neuware
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17.11.2019
13:03:00
Spejl med messing kant
Spejl med messing kant. H: 200 cm. B:76 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5487961
EUR 268 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.11.2019
13:05:54
Spegelö
SPEGEL, 1900-talets slut, fasettslipat glas, ram med bemålad floral dekor, mått ca 110x60 cm
Warennr.: 5499932
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 17.11.2019
13:21:00
Sehen Sie mehr
Spejl af sort lakeret jern. H. 180 cm.
Spejl med ramme af sort lakeret jern. H. 180 cm. B. 100 cm. D. 3 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5494636

Neuware
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17.11.2019
14:21:00
Spejl, Menu, Darkly
Warennr.: 5380718

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 17.11.2019
14:27:10
Spejl, Menu, Darkly
Warennr.: 5380724

Neuware
14:41:00
Warennr.: 5273017

Neuware
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 17.11.2019
15:55:00
Warennr.: 5346088

Neuware
18:10:00
Nordic Tales spejl designet af Jonas Højgaard
Nordic Tales spejl designet af Jonas Højgaard Udført med ramme og ben af massiv eg. H.180 B.55 D.50 cm Fremstår i original emballage.
Warennr.: 5487334

Neuware
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17.11.2019
19:25:00
123»