Kategorie  Schätzpreis
12» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 40 H. 12,5 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Warennr.: 5380668

Neuware
EUR 188 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
13:11:33
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , rød glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Warennr.: 5282851

Neuware
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
13:12:00
Spegel Discipline Lab
SPEGEL, modell "Kormiró", Discipline Lab, i natur kork, höjd ca 92 ch, 50x3 cm, väggupphängning medföljer
Warennr.: 5531843
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16.12.2019
15:20:00
Sehen Sie mehr
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 20 cm. H. 6,2 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Warennr.: 5380728

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
15:27:00
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Warennr.: 5282833

Neuware
16:56:00
Spejl, Menu, Darkly
Warennr.: 5380727

Neuware
17:18:00
Spegel gustaviansk stil
SPEGEL, 1900-tal, gustaviansk stil, förgylld, ca 110 x 48,5 cm
Warennr.: 5531916
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.12.2019
18:36:00
Sehen Sie mehr
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Warennr.: 5532120

Neuware
19:17:00
Spejl med ramme udført i massiv genbrugstræ. 100x180 cm.
Spejl med ramme udført i massiv genbrugstræ. Med vægbeslag, kan hænge lodret samt vandret. Mål: 100x180 cm.
Warennr.: 5463609

Neuware
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
19:30:00
EUR 87
Rundt spejl, sort bemalet metal, Ø. 94 cm
Rundt spejl udført i sort antik bemalet metal. Ø 94 cm Udstillingsmodel.
Warennr.: 5348198

Neuware
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
19:50:00
Ovalt spejl med jern ramme og træ, H. 119 cm
Ovalt spejl med jern ramme og træ, H. 119 cm. B. 79 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5492785

Neuware
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
19:50:00
Spejl, Menu, Darkly
Warennr.: 5380674

Neuware
20:17:00
Spegel Meunier
SPEGEL, 1700-tal, gustavianskt stockholmsarbete signerat NM. (Niclas Meunier, spegelfabrikör i Stockholm 1754-97), förgylld, skuren dekor, höjd ca 116x48 cm. PROVENIENS: Stopalo
Warennr.: 5532005
EUR 565 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
20:24:00
Sehen Sie mehr
Spegel nyrokoko
SPEGEL, 1800-talets slut, nyrokoko, förgylld, fasettslipat göas, höjd 169x69 cm
Warennr.: 5532032
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
20:51:00
Sehen Sie mehr
Nordal - Spirit Spejl, Sort finish
Nordal - Spirit Spejl, Spejlet er skabt af det danske Nordal og har en ramme af jern med sort finish. Mål: 204x102 cm. Fremstår med minimale/ingen brugsspor.
Warennr.: 5532416
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
20:59:00
Spejl, Menu, Darkly
Warennr.: 5380669

Neuware
EUR 188 DK, Helsingør, Støberivej 17.12.2019
10:08:38
Spegel med konsol John Lundmark
JOHN LUNDMARK, spegel med konsolbord, bordet med stenskiva, 1900-talets början, rokokostil, bronserad dekor, stämplad John Lundmark, konsol, höjd 52x61, spegelns mått 100x46 cm
Warennr.: 5532743
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.12.2019
10:22:00
Sehen Sie mehr
Warennr.: 5282862

Neuware
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 17.12.2019
10:51:03
Warennr.: 5273017

Neuware
14:03:00
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 20 H. 6,2 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Warennr.: 5380722

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 17.12.2019
14:29:00
Spegel 1850
SPEGEL, 1800-talets mitt, med etikett a tergo Lindqvist Eskilstuna (Lorentz Lindqvist spegelmakare i Ekilstuna omkr 1848), bronserad, infälld dekor i gouache bakom glas), ca 49x27 cm
Warennr.: 5532861
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.12.2019
14:34:00
Sehen Sie mehr
Nordic Tales spejl designet af Jonas Højgaard
Nordic Tales spejl designet af Jonas Højgaard Udført med ramme og ben af massiv eg. H.180 B.55 D.50 cm Fremstår i original emballage.
Warennr.: 5487334

Neuware
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17.12.2019
14:44:00
EUR 94
Opretstående spejl.
Opretstående spejl med facetslebet glas, monteret på fod med støtte, fod og bagstykke af laminatplade H. 164, B. 32, D. 46 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5520070
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 17.12.2019
14:44:00
Warennr.: 5282834

Neuware
15:44:00
Ewa Wrangel and Lars-Göran Nilsson for GT Ateljé, sidebord samt spejl. 1960 erne (2)
Ewa Wrangel and Lars-Göran Nilsson for GT Ateljé trä och glas, Hovmantorp. Entré møbelment af sort fineret træ, med blå emaljeret dekorationer best. af: sidebord H. 45 B. 78 D. 41 cm. samt spejl H. 120 B. 60 cm. Fremstår med brugsspor, nogle ridser og små finerskader samt spejl med løs stykke i ...
Warennr.: 5511165
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 17.12.2019
15:44:00
Heine Design. Spejl i lakeret stålramme.
Heine Design. Spejl i lakeret stålramme. Custom lakering. (Pretty in pink) H. 200, L. 100 cm. Fremstår med meget få brugsspor.
Warennr.: 5519425
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 17.12.2019
15:46:00
EUR 148
Spejl, Menu, Darkly
Warennr.: 5380661

Neuware
15:47:00
Warennr.: 5130281

Neuware
16:34:00
Spejl af bejdset fyrtræ
Spejl af bejdset fyrtræ H. 176, B.79 cm. Alm brugsspor.
Warennr.: 5533762
16:54:06
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 60 H. 18,6 cm. Vejl. Udsalgspris 6.999,- Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Warennr.: 5378404

Neuware
EUR 322 DK, Helsingør, Støberivej 17.12.2019
17:54:00
12»