Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Märklin tåganläggning
MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår Ho, huvudsak 1960-tal, bestående av ellok 3030, ånglok 3029, personvagn 4030, sovvagn 4029, resturangvagn 4024, ölvagn 4654, personvagn 4002, tankvagn 4502 samt 2 öppna godsvagnar, 2 växlar, 35 rälsbitar, 2 transformatorer, ask med figurer
Warennr.: 5498393
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13.11.2019
13:26:00
Sehen Sie mehr
Kay Bojesen. Den Kgl. Livgarder 1658 - 2008.
Kay Bojesen (1886-1958). Livgarder på fod fra Den Kgl. Livgarder 1658 - 2008. H. 24 cm.
Warennr.: 5496670
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 13.11.2019
13:51:32
EUR 128
Legetelt. Håndbroderet med feer
Legetelt til små børn. Udført i bomuld, håndbroderet med feer, blomster mm. Med stof foran døre og vinduer. Kan let foldes sammen og tages med i medfølgende taske. Model small, H. 100 D. 70 B. 100 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet.
Warennr.: 5478780

Neuware
EUR 242 DK, Kolding, Trianglen 13.11.2019
15:01:27
Radius Dampmaskine
Dampmaskine, Primus i messing ca 1950, B. 46, L. 50, H. 60 cm. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5496816
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 13.11.2019
15:03:48
EUR 134
Samling Matchbox biler m.fl (56)
Samling Matchbox mfl. legetøjsbiler, fly mm. Fremstår med aldersrelateret slitage, herunder mærker, afskalning i lakken og enkelte skader (56).
Warennr.: 5495352
16:24:00
Edition Atlas, 'Classic Sports Cars' ´Traktorer´, ´Brandbiler´mm. (113)
Edition Atlas, bestående af: 30 'Classic Sports Cars', 13 ´Traktorer´, 27 ´Brandbiler´, 7 ´Motorcykler´ og 27 ´Lokomotiver´ i originale æsker og med div. produktblade. Fremstår med lette håndteringsspor (113)
Warennr.: 5495473
EUR 403 DK, Aalborg, Nibevej 13.11.2019
19:15:00
'Onkel Haralds Tog'. Modeltog og vogne af træ (16)
'Onkel Haralds Tog'. Modeltog og vogne af træ bestående af 3 lokomotiver, 2 tender, 8 vogne, 2 jernbaneoverskæringer og en færger. Fremstår med brugsspor og afskallet maling.
Warennr.: 5495786
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 13.11.2019
19:17:00
EUR 228
Märklin 'Historischer Personenzug 'Adler' togsæt model 26351
Märklin 'Historischer Personenzug 'Adler'. Modeltog i spor H0' model 26351. Fremstår komplet i original emballage, brugt et par gange.
Warennr.: 5492605
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 13.11.2019
19:19:00
EUR 121
Elektrisk julemand 190 cm. Med bevægelse og musik.
Julemandsfigur med stofpåklædning til udstillingsbrug. Synger Jingle Bells, bukker og danser. Med lydsensor, så den aktiveres ved lyd. Volumeknap. Strømforsyning til 220 volt. Højde 190 cm. Bredde ca. 60 cm. Modelfoto. Fremstår i orginal emballage mål 64x42x55 cm
Warennr.: 5158296

Neuware
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 13.11.2019
19:25:00
Lego. En samling modelbiler af plast mm.
Lego. En samling 13 Lego biler/ modelbiler, 13 stk, best. af bl.a; tankvogn; kranbil; ladvogne; brandbiler mm. Variable L. 5 - 10 cm. Endvidere medfølger en samling klodser og dele fra serierne Lego System og Lego mursten. Fremstår med alm. aldersrelaterede brugsspor; mangler og defekter kan ...
Warennr.: 5492523
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 13.11.2019
19:29:00
EUR 591
Märklin HO m.m. Samling tog, vogne, skinner m.m.
Märklin HO m.m. Samling tog, vogne, skinner m.m. Bestående af Märklin 2 stk. tog nr. 3029, tog nr. 89006, tog nr. 89028, tog nr. 89005, tof nr. 205N m/ tender, tog DB 24058 m/ tender i æske nr. 3003, tog DB 89006 i æske nr. 3000, tog DSB MY 1147 i æske nr. 3067, 9 passagervogne / godsvogne + 1 ...
Warennr.: 5490806
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
19:36:00
EUR 215
Märklin SET-HO E & S. Samling tog / lokomotiv, godsvogne, skinner m.m. i org. æsker (2)
Märklin SET-HO E & S. Samling tog / lokomotiv, godsvogne, skinner m.m. i org. æsker nr 0978 & 5190. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Warennr.: 5496075
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
19:39:00
EUR 101
Samling bliklegetøj, 1900-tallet (30)
Samling bliklegetøj, 1900-tallet. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, slid og skader. (30)
Warennr.: 5490519
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 13.11.2019
20:00:00
EUR 148
Faller. Racerbane AMS med biler og ca. 100 skinner, 1960'erne
Faller. Racerbane bestående af ca. 100 skinner, nogle med elskiftespor, 7 diverse biler samt ekstra dele (chassier, mm.) 5 stk. styreenheder. Fremstår med aldersrelateret slitage/brugsspor. Transformator medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5492760
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 13.11.2019
20:05:00
Div. legetøj, heriblandt Lego Hus, Tekno biler m.m. (29)
Div. legetøj, heriblandt Lego Hus af bemalet træ, mrk. Lego model 301. 15 tekno biler best. af bla. Jet Planr, nr. 787 i original emballage, Sprite musketeer campingvogn, model 815. Schuco Micro Racer, model 1035, Tekno Miraco modelbil af blik med optræk, mrk Gyro. Samt Gorgi Toys modelbil. Le ...
Warennr.: 5484593
EUR 201 DK, Aarhus, Egå Havvej 13.11.2019
20:14:00
EUR 430
Mecki. Samling figurer, 1900-tallets midte (22)
Mecki m.fl. Samling figurer i forskellige dragter, 1900-tallets midte. Ca. højde: 16-18 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (22)
Warennr.: 5496308
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 13.11.2019
20:42:00
Samling bliklegetøj, 1900-tallet (18)
Samling bliklegetøj, 1900-tallet. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, slid og skader. (18)
Warennr.: 5490517
20:48:00
EUR 148
18 Motorräder / Motorrad-Modelle (18)
Konvolut bestehend aus 18 Modell-Motorrädern, polychrome Modelle unterschiedlicher Fabrikate, L.12-37, B.4-14cm,altersbedingte Gebrauchs- und Reibespuren, ein Motorrad instabil. (18)
Warennr.: 5416496
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 13.11.2019
21:00:00
Cor-Cor. Chrysler Airflow bil, mekanisk legetøj, 1930 / 1940'erne
Cor-Cor. Chrysler Airflow bil, mekanisk legetøj, metal m.m., cremefarvet lakering (af nyere dato), optræksværk m. nøgle(nyere dato), front m/ to forlygter & batteri monteret på undervogn, monteret m/ fire hjul el. dæk (1 stk. løst), reservehjul siddende bagpå mærket COR-COR Toys Washington m.m.,...
Warennr.: 5496339
EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
21:11:00
EUR 174
Stor samling Märklin bla. ni lokomotiver
Stor samling Märklin bla. ni lokomotiver, mange vogne, kran nr. 7051 i æske, buebro og brofag, skinner og huse m.m. Der medfølger montre til vægophæng (revne i plexiglas). Se affotograferede liste.
Warennr.: 5494981
EUR 805 DK, Herning, Engdahlsvej 14.11.2019
20:31:00
EUR 215
Fleischmann tagsel
FLEISCHMANN, lok och vagnar, spår Ho, bestående av: ånglok 4000, 3 tankvagnar 1215, 2 godsvagar 1484, 2 1474, tankvagn 5491, 5 godsvagnar 5510, timmervagn 1493, godsvagn 1425, samtliga i fabriksförpackningar
Warennr.: 5499022
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 14.11.2019
20:42:00
Sehen Sie mehr
Playmobil figur
PLAYMOBIL, figur i form av sjörövare, märkt 2015 geobra 3900900, geobra Brandstätter Stiftung, Germany, polykrom plast, höjd ca 75 cm
Warennr.: 5499173
EUR 232 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.11.2019
11:18:00
Sehen Sie mehr
Legetelt. Håndbroderet
Legetelt. Udført i bomuld, håndbroderet. Med stof foran dør samt vinduer, samt tæppe til bund. Kan let foldes sammen og tages med i medfølgende taske. Model Small. Højde 100 cm. Længde 100 cm. Dybde 70 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet.
Warennr.: 5478785

Neuware
EUR 242 DK, Kolding, Trianglen 15.11.2019
14:58:00
Samling modelbiler skala 1:24 (14)
Samling modelbiler 1:24 bestående af: Maisto Lincoln Navigator. Majorette Chevrolet Corvette Roadster 1986. Burago Porche 911, Mad in China Mercedes Benz 500SL. Burgo Ferrari Testarossa (forrude mangler). 1984. Poli Lola LEM Can Am (1:26) Welly Audi A4. Burago Ferrari F40 1967. (guldspray ...
Warennr.: 5483079
EUR 403 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:22:00
Britains. Heavy Howitzer, 18
Britains. Heavy Howitzer, 18" , Gun med tilbehør og original emballage. Bemalet metal. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor
Warennr.: 5474314
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 15.11.2019
20:35:00
EUR 94
Excel. Classic metal racer i pink
Excel. Classic metal racer i pink. Skubbebil til børn i alderen 2-8 år. H. 41, L. 78, B. 38 cm. Levers i original emballage.
Warennr.: 5283275

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 16.11.2019
12:59:47
Tekno. Seks flyvemaskiner (6)
Tekno. Seks flyvemaskiner. L. 7-16 cm. Enkelte ridser og mærker. (6)
Warennr.: 5498750
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
14:16:00
Warennr.: 5283274

Neuware
14:31:00
Pioneer spirit Alps Japan
PIONEER SPIRIT, häst och vagn, 1950-tal, Japan, litograferad plåt, märkt Trade Mark Alps Japan, längd ca
Warennr.: 5499678
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.11.2019
17:24:00
Sehen Sie mehr
Schuco, samling modelbiler (15)
Schuco, samling modelbiler bestående af syv Schuco Piccolo Volkswagen i originalæsker, BMW 520, Audi 80LS, Mercedes bus i original metalæske, samt auto-transporter med fire biler. Alt fremstår med få brugsspor. (15)
Warennr.: 5497404
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
17:50:00
 1 2 3  >>