Kategorie
Zeit
Schätzpreis
123»   Waren pro Seite   77 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Militære legetøjsbiler (25+)
Militære legetøjsbiler, kanoner, kampvogne mm. Fra blandt andet Tekno, Ertl, Dinky mfl. Brugsspor samt fejl og mangler. (25+)

Warennr.: 5734300
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.08.2020
15:22
Tekno, Corgi Toys, Lego m.m. Samling biler m.m. (19)
Tekno, Corgi Toys, Lego m.m. Samling biler m.m., bestående af 7 stk. Tekno biler m.m. bl.a. 2 stk. Ford Lincoln 829, Mercedes-Benz 300 SL m.m., 4 stk. Dinky Toys bl.a. Dodge Royal Sedan m.m., 4 stk. Corgi Toys bl.a. Chevrolet m.m., LEGO ESSO lastbil m/ mangler m.m., L. 5,5-19 cm. Kraftig ...

Warennr.: 5738544
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
16:19
Samling af legetøjs lastbiler (46)
Samling af legetøjs lastbiler fremstillet af Hümmer m.fl. Ialt 46 stk. L. ca. 20 cm. I original indpakning. Fremstår ubrugte. (46)

Warennr.: 5720868
EUR < 125 DK, Hørsholm, Hammervej 1 15.08.2020
19:06
Drone med fjernbetjening, kamera og tilbehør
Drone med fjernbetjening to sæt propeller, kamera og tilbehør. H: 19 cm. L: 54 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5701977
EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:13
Märklin Blech Eisenbahnwagen Spur I Nr. 1989 und Bing 2-flügelig Blech Signal, ca. 1930 (2)
Märklin blech Eisenbahnwagen Spur I Nr. 1989 und Bing 2-flügelig Blech Signal. Ca. 1930. 2-Achsigen Viehwagen, handlackiert, hochstehende Bremserhaus mit 2 Türen, durchbrochene Seitenwände mit Schiebetüren. L: ca. 24 cm. Märklin Marke unter dem Boden. Dieser Wagen-Typ hat Märklin hergestellt 1925...

Warennr.: 5704649
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:28
Samling retro julepynt
Samling retro julepynt bla. bestående af to større nisser H: 34-38 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5735402
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:40
Steiff nallar
STEIFF NALLAR, 3 st, öronmärkta samt 2 ljusa nallar med etiketter kvar, mohair/ull/bomull, brumljud, längd 42 cm, mångfärgad nalle i tyg, längd 31 cm

Warennr.: 5739008
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16.08.2020
13:06
Sehen Sie mehr
Seks teknofly no 401 'Flyvende Fæstning' i æsker (9)
Seks teknofly no 401 'Flyvende Fæstning' i æsker. Fremstår med minimale brugsspor. Derudover tre mindre fly af plast. (9)

Warennr.: 5738691
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.08.2020
13:35
EUR 456
Dinky Toys, Welly m.m. Samling biler m.m. (16)
Dinky Toys, Welly m.m. Samling biler m.m., bl.a. Dinky Toys Routemaster Double Decker Bus 289, Welly VW 1303, Days Gone RINSO lastbil, SIKU traktor m.m., L.7,5-14 cm. Brugsspor bl.a. afskalninger m.m. (16)

Warennr.: 5739754
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 16.08.2020
13:45
Steiff
STEIFF NALLAR, 4 st, öronmärkta, 2 st med etiketter kvar, ull/bomull, 3 med brumljud, längd 35-50 cm

Warennr.: 5739159
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16.08.2020
18:36
Sehen Sie mehr
Tekno Ingeniørsæt i original æske m.m. (3)
Tekno Ingeniørsæt i original æske med Byggebog. Tekno strygejern og Lego brandbil af træ. 1950'erne. fremstår med varierende brugsspor. (3)

Warennr.: 5735918
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 16.08.2020
19:25
Legetøjsbiler m.m.

Warennr.: 5734529
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 16.08.2020
19:29
EUR 242
Konvolut Blechspielzeug (12)
Konvolut Blechspielzeug bestehend aus Joustra Motorrad, elektrisch ferngesteuertPolizei FunkstreifenwagenJoustra Motorrad mit Beiwagen, elektrisch ferngesteuertChevrolet PolizeiwagenBandai Mercedes, Made in Japan1 PanzerGama 2991 LKW mit schwenkbarem Lichtobjekt (batteriebetrieben) 5 Blech ...

Warennr.: 5711000
EUR 500 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16.08.2020
19:32
EUR 275
Modelbåd håndbygget i teak, med motor og fjernbetjening.
Modelbåd håndbygget i teak, med motor og fjernbetjening. L. 75 B. 18 H. 20 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5738435
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.08.2020
Lego. Folkevogn i plast
Lego. Folkevogn i plast, blå-grå. Sorte gummihjul. L: 12 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Warennr.: 5740003
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 16.08.2020
20:05
EUR 456
Thomas Dam. To store Gjøl trolde (2)
Thomas Dam. To store Gjøl trolde. H. ca 44 cm. Mærket i bund: T.H. Dam 1979, samt "Made in Denmark" (2)

Warennr.: 5729225
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.08.2020
20:09
Samling Tekno/Lensley/Corgi modelbiler (22)
Samling modelbiler best. af: Tekno 4 stk: "Scania Vabis lastbil 1 komplet 1 med anden afhænger, 1 lastbil samt 1 flyvemaskine (iret). Lensley 12 stk. mindre diverse biler. Corgi 2 stk. 1 campingvogn og 1 Mercedes 240 d, samt 4 stk. diverse producenter. L. 7 til 24 cm. Alt med brugsspor, ...

Warennr.: 5740026
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.08.2020
20:27
EUR 201
Märklin, Primex, Eisenbahnkonvolut, Wagons und Schienen, Blech, Kunststoff, Deutschland, 1960er-80er Jahre (ca. 250)
Märklin, Primex, Eisenbahnkonvolut, Wagons und Schienen, Blech, Kunststoff, Deutschland, 1960er-80er Jahre. Eisenbahnkonvolut aus Blech und Kunststoff bestehend aus circa 230 geraden und gebogenen Schienenteilen von Märklin H0 und Primex, darunter diverse Schaltungsstücke, 5146, Kreuzungen, 5114,...

Warennr.: 5723143
EUR 900 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16.08.2020
20:43
EUR 600
Konvolut Handpuppen und ein Koffer, Kunstleder, Stoff (19)
Konvolut Handpuppen und ein Koffer, Kunstleder, Stoff. Konvolut bestehend aus 18 Handpuppen aus Stoff, L.29-49cm, B.18-20cm, in einem Koffer aus grünem Kunstleder, vorderseitig mit 'Dresdener Kasperlepuppen' beschriftet, L.52cm, B.39cm, T.14cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partielle ...

Warennr.: 5735216
EUR 160 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16.08.2020
21:23
Gunghäst tidigt 1900-tal
GUNGHÄST, tidigt 1900-tal, skuret och målat trä, detaljer av läder och tagel, sitthöjd ca 67, total höjd ca 107 cm

Warennr.: 5740152
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 17.08.2020
10:20
Sehen Sie mehr
Matchbox, Siku, Corgi m.m. Samling biler m.m. (+50)
Matchbox, Siku, Corgi, Majorette m.m. Samling biler m.m., bl.a. Corgi 007 Aston Martin DB5, Siku VW LT28, Majorette Mercedes affaldsvogn, Burago Ferrari Testarossa, Matchbox Superfast D1496-RF, Matchbox Disney brandbil m.m., L. 6-28 cm. Fremstår med mangler og brugspræg. (+50)

Warennr.: 5740935
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 17.08.2020
12:52
Samling legetøjsbusser mm (28)
Samling legetøjsbusser, lastbiler, VW busser mm. Fremstår med brugsspor.(28)

Warennr.: 5739626
EUR 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17.08.2020
14:44
Vedspis för barn
VEDSPIS, barnmodell, gjutjärn, strykjärn samt två gjutjärnspannor medföljer, höjd inkl rökkanal ca 33, 33x20 cm

Warennr.: 5740259
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 17.08.2020
15:14
Sehen Sie mehr
Tekno. Seks mini Dodge lastbiler ca. 1953 - 1962 (6)
Tekno. Seks mini Dodge lastbiler, best. af: cementvogn, tømmerbil, lastbil m/ølkasser, skraldebil med æske, sættebil, kreaturbil m/hænger. L. 9-14 cm. Fremstår i pæn stand med nogle ridser & mærker.

Warennr.: 5730608
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 17.08.2020
15:46
EUR 114
Diverse DSB, KS billetter mm
Samling af diverse effekter fra DSB, KS mfl. Samlingen består af billetter, fløjter, knapper, månedskort og meget andet. Brugsspor.

Warennr.: 5739628
16:44
Lego dukkeseng og tysk mekanisk kat (2)
Tysk mekanisk kat samt Lego dukkeseng, original bemaling. Fremstår med afskalninger. (2)

Warennr.: 5740875
EUR 201 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17.08.2020
17:28
Diverse Teknobiler mm (9)
Tekno Volvo lastbil med 7 anhængere samt en pose med chauffører. Brugsspor samt fejl og mangler. (9)

Warennr.: 5739627
17:44
EUR 148
Barbie dockor
BARBIEDOCKOR, 3 st, tidigt 1960-tal, bestående av Barbie (märkt Mattel 1958), Midge (märkt 1962) och Skipper (märkt 1963), Barbie-väska, paruker, kläder och tillbehör medföljer

Warennr.: 5740328
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 17.08.2020
18:16
Sehen Sie mehr
Kay Bojesen. Gyngehest af bøgetræ.
Kay Bojesen 1886-1958. Gyngehest af bøgetræ. H. 56/34, L. 86 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5737022
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 17.08.2020
18:21
LEGO Creator Expert London-bus 10258
LEGO Creator Expert London-bus 10258 i æske

Warennr.: 5738800
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 17.08.2020
18:28
123»