Kategorie  Schätzpreis
1234» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Excel. Classic metal racer i pink
Excel. Classic metal racer i pink. Skubbebil til børn i alderen 2-8 år. H. 41, L. 78, B. 38 cm. Levers i original emballage.
Warennr.: 4825896

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 10.12.2019
12:51:01
Samling lineol figurer, i form af dyr. (20)
Samling lineol figurer, i form af dyr. Elefant, giraf, kamel, næsehorn mfl. Aldersrelateret stand, der forekommer småskader i form af revner og enkelte med afslag. (20)
Warennr.: 5443619
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
13:34:25
EUR 87
Samling HO modeltog og tilbehør, marklin, heljan mm. (4)
Samling HO modeltog og tilbehør bestående af : Märklin Güterzug begynder togsæt i æske, nr. 2927, Märklin 3054 TEE Europaexpress, Märklin H0. El lokomotiv SNCF BB 9223, nr. 3038, Bogenbruke 7163 HSV Transformator, kasse med div skinner, kasse med div. huse, vogne og tilbehør samt flere tomme ...
Warennr.: 5438704
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
13:36:20
EUR 121
Barbie Midge Ken Mattel 1960-tal
MATTEL, 3 st dockor, 1960-tal, bestående av 2 st Midge från SAS och American Airlines serie, samt 1 st Ken, Midgedockorna stämplade från 1962, Ken stämplad från 1960, väskor med SAS och A.A loggor, extra väska samt kläder
Warennr.: 5525750
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.12.2019
14:03:00
Sehen Sie mehr
Samling modelbiler af mærket Corgi samt to Tekno biler(34)
Samling modelbiler af mærket Corgi, heraf to i original indpakning samt to Tekno biler model Ferrari og Tuborg lastbil. Fremstår i skiftende stand. der medfølger flere løse figurer. (34)
Warennr.: 5463576
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
15:09:00
EUR 201
Samling plåtleksaker
PLÅTLEKSAKER, 5 dlr, Japan, England, Tyskland, 2 st bilar, 1 flygplan samt 2 st båtar, nyckeldriven båt Sutcliffe made in England, batteridriven båt, rymdraket Ge-268 friktionsmotor Tecknofix made in Us zone Germany, friktionsmotor ambulans made in Japan, batteridriven bil Mercedes med reservhjul made in Japan, storlekar ca 24-32 cm
Warennr.: 5525835
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10.12.2019
16:12:00
Sehen Sie mehr
Samling modelbiler, Lesney, Corci, Tekno & Schuco mm. (23)
Samling modelbiler bestående af: To store model biler af blik, H. 14 cm. D. 11 cm. B. 27/30cm. Lesney, Corci, Tekno & Schuco, samt nogle uden mærker. En sporvogn af plast, samt en Schuco 'racecar' made in US-Zone Germany. Enkelte del e i original emballage. Alle biler fremstår med brugsspor, ...
Warennr.: 5525178
19:19:00
EUR 215
Stor samling bliktog, skinner mm. i to kasser. (2)
Stor samling bliktog bestående af lokomotiver af mærker som Hornby, Kraus-Fandor mf. Div. togvogne, skinner, signalmaster, huse mm. Optræksnøgler medfølger til lokomotiver. Fremstår med brugsspor. (2)
Warennr.: 5526848
19:21:00
Schuco båt och racerbil
SCHUCO BÅT OCH BIL, racerbåt "Seebiene" 3005 i plåt och plast, drivmekanism genom "dragfunktion", längd ca 32 cm 1950-60-tal, racelbil Studio II i silverfärgad plåt, urverksdriven, längd ca 16 cm, sent 1900/samtida
Warennr.: 5525973
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
19:36:00
Sehen Sie mehr
Elektrisk julemand 190 cm. Med bevægelse og musik.
Julemandsfigur med stofpåklædning til udstillingsbrug. Synger Jingle Bells, bukker og danser. Med lydsensor, så den aktiveres ved lyd. Volumeknap. Strømforsyning til 220 volt. Højde 190 cm. Bredde ca. 60 cm. Modelfoto. Fremstår i orginal emballage mål 64x42x55 cm
Warennr.: 5516609

Neuware
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10.12.2019
19:40:00
Stort damplokomotiv med kulvogn, sortmalet træ, 1920-30'erne
Stort hjemmelavet damplokomotiv med kulvogn, sortmalet træ, 1920-30'erne. H: 30 cm. L: 60 cm. L inkl. vogn: 90 cm. Toget er lavet til at køre ved mekanisk optræk. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Warennr.: 5517697
EUR 349 DK, Vejle, Dandyvej 10.12.2019
20:23:00
EUR 174
Lego Soft startsæt, 95 stk
Lego Soft startsæt bestående af 95 klodser af blødt og formbart materiale, til inde- og udendørs brug, kan vaskes, indeholder ikke PVC eller PHTHALATER. Mål: H. 7 cm, B. 9,5 cm, D. 9,5 cm. Fremstår med almindelig brugsspor. (95)
Warennr.: 5525258
EUR 134 DK, Herning, Engdahlsvej 10.12.2019
20:32:00
Samling ældre legetøj, Tekno, Hanse, Fleischmann m.fl. (11)
Samling diverse ældre legetøj, Tekno, Hanse, Fleischmann m.fl. bestående af Tekno nr. 851 Bus 'Skania-CR-76' af metal (def. forruderamme, afslag, ridser, hak), Fleischmann mekanisk lokomotiv til optræk m. frem/bak/stop, kulvogn samt to passagervogne, af metal, nøgle medfølger (deformationer, ...
Warennr.: 5514285
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 10.12.2019
20:35:00
EUR 87
'Star Wars' samling legetøjsfigurer og plakat (7)
'Star Wars' samling legetøjsfigurer, bl.a. 1 AT-AT, H. 63 cm, samt plakat fra 1996, indrammet og lamineret. Fremstår med brugsspor, herunder overfladiske mærker og løse dele (7)
Warennr.: 5525202
20:50:00
Kiste / Spieldose, Nussbaum, 19. Jahrhundert
Kiste / Spieledose, Nussbaum, 19. Jahrhundert. Abschließbare Spielkiste aus Nussbaumholz mit Metallbeschlägen, acht Fächer, zum Teil mit Schachfiguren, Karten, Würfeln und anderen Spielfiguren oder -steinen bestückt, H.16cm, L.36cm, B.23cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, kleine Kratzer ...
Warennr.: 5370159
EUR 250 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 10.12.2019
21:00:00
Puppenstube, Holz / Textilien / Glas, um 1950
Puppenstube, Holz / Textilien / Glas, um 1950, Puppenstube in Form einer italienischen Miniaturboutique, mit detailreicher Innendekoration und diversem Mobiliar, tapeziert und bemalt, H.85cm, L.60cm, B.40cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell minimale Risse und Kratzer im Holz, ...
Warennr.: 5520673
21:25:00
EUR 120
VOLVO PV 544
BILMODELL, Volvo PV 544, Revell Metal, i originalkartong med mått 31 x 18 x 13 cm.
Warennr.: 5526091
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 10.12.2019
21:34:00
Sehen Sie mehr
Voksdukke
Dukke med hoved, arme og ben af voks, krop af silkebetrukket fyld. L. 40 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og mærker samt trykmærke på baghovedet.
Warennr.: 5507845
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 11.12.2019
09:46:44
Warennr.: 5346112

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 11.12.2019
11:47:21
Tekno. Seks modelbiler (6)
Tekno. Seks modelbiler best. af: 5 VW reklamebiler samt Volvo Amazon. Alle med brugsrelaterede ridser etc.
Warennr.: 5527418
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 11.12.2019
13:00:00
EUR 188
Vintage Teddy bjørn med kurvestol (2)
Vintage Teddy bjørn (L 36 cm.) 1930'erne, med kurvestol H 32 cm. Fremstår med kraftige brugsspor. (2)
Warennr.: 5507913
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 11.12.2019
13:45:57
Warennr.: 5516606

Neuware
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11.12.2019
14:35:00
Tekno. Seks modelbiler (6)
Tekno. Seks modelbiler best. af: Lastvogn m/vippelad - tømmerbil - Esso benzinbil alle i god stand. Lastvogn m/hænger (mgl. del af anhængerkrog). Mercedes autotog (3 enheder), fremstillet i f.m. EXPO Bruxelles 1958. (6)
Warennr.: 5527424
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 11.12.2019
14:37:00
EUR 114
Dockor
DOCKOR, 4 st,1900-40-tal, betående av 2 st helt i bisqvi, 5 delade kroppar, målade anletsdrag, en pojke med celluloid huvud, (sköldpadd) stoppad kropp, en ficka i massa/papiermache, delvis klädda i folkdräkter, längd ca 10-41 cm
Warennr.: 5527153
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11.12.2019
15:02:00
Sehen Sie mehr
Steiff dukketeater med dukker m.m.
Steiff dukketeater med diverse dukker og figurer, hovedsagelig Steiff. Medfølgende gammel løbehjul i træ. Teater med nogle afslag, defekt hængsel.
Warennr.: 5523760
EUR 403 DK, Kolding, Trianglen 11.12.2019
16:00:00
Kling flickdocka
KLING BISQVI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvud med sköld märkt "377" Klings fabriksmärke "8", med insatta bruna blundögon, öppen mun, grop i hakan, skulpterade ögonbryn, blond mohairperuk, kropp i stoppat tyg med halvarmar i bisqvi, klädd folkdräkt från Leksand, längd ca 50 cm
Warennr.: 5527209
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11.12.2019
17:22:00
Sehen Sie mehr
Samling Tekno Danmark/Holland (10)
Samling Tekno Danmark biler bestående af: 2 stk. VW van "Restaurant Zoo" Diner transportable og Ejby Smør(manglende dæk), Tuborg ladbil, Smør / mælk ladbil, Opel Olympia, VW bobbel, Dodge Falckbil, Campingvogn Sprite Musketer, Dodge lastbil med hænger. Tekno Holland bus. Fremstår med ...
Warennr.: 5526914
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 11.12.2019
19:15:00
EUR 128
Fleischmann. 2 lokomotiver og div. vogne. (18)
Fleischmann. 2 lokomotiver (4377 og 4351) samt 16 diverse vogne. Alle i original emballage. Fremstår med lettere brugsspor på emballage. (18)
Warennr.: 5526346
EUR 349 DK, Aarhus, Egå Havvej 11.12.2019
19:30:00
EUR 161
Tekno. Modelbiler (7)
Tekno. Modelbiler best. af: MC CORMICK traktor - Saab 99 -Ford Lincoln -NSU RO 80 - VW/Folkevogn - Ferrari - Mercedes 180. Alle fremstår i god stand. Bemærk: nye fotos
Warennr.: 5527447
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 11.12.2019
19:41:00
EUR 228
Märklin HO, samling skinner, vogne, lokomotiver og landskabselementer
Märklin HO, samling bestående af 60 skinner, 17 vogne, 4 lokomotiver, to transformatorer og to landskabselementer. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5308303
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 11.12.2019
20:03:00
EUR 94