Kategorie
Zeit
Schätzpreis
1234»   Waren pro Seite   117 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Märklin, Pola modeltog (3)
Märklin, Pola remise modeltog. (3)Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, fejl og defekter kan forekomme.

Warennr.: 6109517
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
16:18
EUR 87
Märklin, HO. Samling damplokomotiver (15)
Märklin, HO. Samling damplokomotiver, 15 stk. lokomotiver samt 3 stk. tender. Medfølger 1 ks. skinner, transformator mm. Fremstår med brugsspor, fejl og mangler kan forekomme, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 6087562
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 28.11.2021
16:24
EUR 128
Hans Bølling. Par Vikinger af teaktræ
Hans Bølling. Vikinger af teak og oregon pine. H. 42 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6112929
EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
16:59
EUR 430
Kay Bojesen. Kanin af egetræ
Kay Bojesen (1886-1958). Kanin af egetræ, stemplet under foden 'Kay Bojesen Denmark Copyright'. L. 16 cm. fremstår med ensartet aldersrelateret patinering.

Warennr.: 6114860
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.11.2021
17:16
EUR 268
Kay Bojesen. Dele til togbane
Kay Bojesen, Dele til togbane, 22 spor, klodser mm. Fleste dele stemplet Kay Bojesen Copyright Denmark. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6114834
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.11.2021
17:58
Kay Bojesen. Plat-de-menage samt tre tallerkner af teaktræ,
Kay Bojesen (1886-1958) Plat-de-menage i teaktræ (utydeligt stempel på tallerken) Ø14 cm samt tre tallerkener i teak Ø19 cm. Lette brugsspor (7)

Warennr.: 6110994
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.11.2021
18:15
EUR 161
Diverse modelbiler, skala 1:87 (ca. 300)
Diverse modelbiler. Skala 1:87. Fremstår med varierende brugsspor. Fejl og defekter kan forekomme. (Ca. 300)

Warennr.: 6118378
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28.11.2021
18:23
EUR 174
Diverse modelbiler. Ford, Simca m.fl (75)
Diverse modelbiler, heriblandt 11 Ford, 18 Simca, 16 Renault, 12 VW samt 18 diverse. Skala 1:43. Fremstår med lettere brugsspor. Fejl og defekter kan forekomme. (75)

Warennr.: 6118387
18:29
EUR 228
Lego Architecture (7)
Lego Architecture, best. af Las Vegas 21047, San Francisco 21043, Paris France 21044, London 21034, Tokyo 21051, Dubai 21052, The White House 21054. Fremstår i original emballage. Har været samlet. Fejl og mangler kan forekomme. (7)

Warennr.: 6120492
EUR 201 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28.11.2021
18:30
EUR 101
Heubach Köppelsdorf dukke, mrk. 320-15/0
Heubach-Köppelsdorf dukke med hoved af porcelæn, krop af kompositionsmateriale. Mrk. 320-15/0 H. 25,5 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Warennr.: 6110551
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28.11.2021
19:07
Lego- Star Wars. Battle On Scarif mfl. (år 2017) (3)
LEGO – STAR WARS – 75171 – Battle on Scarif (ÅR 2017), 75172 – Y-wing Starfighter (ÅR 2017), 75175 – A-wing Starfighter (ÅR 2017). Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 5-7 er modelfoto. (3) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. ...

Warennr.: 6058094
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
19:10
EUR 188
Kay Bojesen. Samling trælegetøj (4) .
Kay Bojesen 1886-1958.Samling trælegetøj bestående af tre køer og en hest. H. 4.0 - 6.0 cm. Med lette aldersrelaterede brugsspor iform af afskallinger (4)

Warennr.: 6118127
EUR 376 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.11.2021
19:19
EUR 242
Mini Singer legetøjs symaskine
Singer "legetøjs" symaskine af metal. H. 17 cm. B. 18 cm. Med brugsspor.

Warennr.: 6112575
19:20
Lego- Minifigures, serie 17 (år 2017), nr. 71018 (16)
Lego- Minifigures, serie 17 (år 2017), nr. 71018. Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billed 5-21 er modelfoto. (16) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre legosæt, som i dag næsten er umulige at...

Warennr.: 6057488
EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
19:20
Modelbiler, James Bond (73)
Modelbiler. Fra ældre James Bond film. Skala 1:43. Fremstår med lettere brugsspor. Fejl og defekter kan forekomme. (73)

Warennr.: 6118398
19:23
EUR 228
Smling ældre modelbiler (8)
Samling ældre modelbiler hvor af to er brandbiler samt en spilledåse i form af karrusel. Fremstår med kraftige brugsspor brugsspor, fejl og mangler. (8)

Warennr.: 6119398
19:26
Kay Bojesen, tilskrevet. Garder, bemalet træ
Kay Bojesen, tilskrevet. Garder med gevær af bemalet fineret træ. Ikke stemplet. H. 112 cm. Fremstår med brugsspor, reparation på gevær.

Warennr.: 6118178
19:26
EUR 201
Lego- Ideas. Woman of Nasa mfl. (år 2017) (2)
LEGO – IDEAS – 21309 – NASA Apollo Saturn V (ÅR 2017), 21312 – Women of NASA (ÅR 2017). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billed 7-8 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre ...

Warennr.: 6057263
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
19:30
EUR 174
Märklin H0. Samling amerikanske vogne og vognsæt
Märklin H0. Samling amerikanske vogne og vognsæt. Samlingen indeholder i alt 17 vogne. Alle vogne fremstår ubrugte og i originalæsker.

Warennr.: 6121058
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 28.11.2021
19:34
EUR 215
Kay Bojesen. To bjørne af egetræ og ahorn, af ældre dato (2)
Kay Bojesen 1886-1958. Et par bamser/bjørne af egetræ og ahorn, hvoraf den ene er stemplet Kay Bojesen Copyright. Formgivet i 1952. H. 12 cm. Lette brugsspor (2)

Warennr.: 6118109
19:35
EUR 242
Lineol, Elastolin m.m. Samling gardere / tambourkorps m.m. (30)
Lineol, Elastolin m.m. Samling gardere / tambourkorps m.m. H. 6-10 cm. Samt skilderhus H. 16 cm & lille salutkanon (kun til dekorationsbrug) L. 12 cm. Ramme 39 x 52 cm. Brugspræg m.m. (30)

Warennr.: 6118929
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
19:39
EUR 148
Lego- Super Heros. Spiderman mfl. (år 2016-2017) (2)
LEGO – SUPER HEROES – SPIDER-MAN – 76057 – Warriors Ultimate Bridge (ÅR 2016), 76083 – Beware the Vulture (ÅR 2017). Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 7-8 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst ...

Warennr.: 6058255
19:40
EUR 174
Kaj Bøjesen figur i form af abe.
Kaj Bøjesen figur i form af abe. Af teak og limba H. 13 cm. Fremstår med almindelige aldersrelaterede brugsspor.

Warennr.: 6120943
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 28.11.2021
19:50
Märklin H0. Samling personvogne og personvognssæt
Märklin H0. Samling personvogne og personvognssæt. 4 enkeltvogne og 3 vognsæt. Samlingen indeholder i alt 17 vogne. Alle vogne fremstår ubrugte og i originalæsker.

Warennr.: 6121072
19:50
EUR 215
Kay Bojesen. En samling træfigurer (8)
Kay Bojesen. En samling træfigurer bestående af: 2 elefanter af ubehandlet egetræ, H. 13 cm 1 flodhest af sortlakeret bøgetræ, H. 10 cm 1 zebra af sort/hvid lakeret bøgetræ, H. 14 cm 1 Sangfugl Alfred af røget egetræ, H. 15 cm 1 Sangfugl Ravn af sortlakeret bøgetræ, H. 15 cm 2 Turtelduer af ...

Warennr.: 6121426
19:51
EUR 228
Lego- Super Heros Avengers. Thor´s Weapon Quest (år 2018) (6)
LEGO – SUPER HEROES AVENGERS – 76101 – Outrider Dropship (ÅR 2018), 76102 – Thor's Weapon Quest (ÅR 2018), 76103 – Corvus Glaive (ÅR 2018), 76107 – Thanos - Ultimate Battle (ÅR 2018), 76108 – Sanctum Sanctorum (ÅR 2018), 5005256 – Minifigures Super Heroes - Limited Edition (ÅR 2018). Ubrugt i ...

Warennr.: 6058212
EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
19:55
EUR 268
Lego - Minifigures, Limited Editions (år 2016-2018) (8)
Lego - Minifigures, Limited Editions. 5004421, Musicians (år 2016). 5004938, Ninjago (år 2017). 5004940, Jungle (år 2017). 5004941, Classic (år 2017). 5005254, Harry Potter (år 2018). 5005255, Jurassic World (år 2018). 5005256, Super Heroes (år 2018). 5005257, Ninjago (år 2018). Fremstår ubrugt i...

Warennr.: 6101149
EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
20:05
EUR 188
Märklin H0. Samling vogne og vognsæt
Märklin H0. Samling vogne og vognsæt. Samlingen indeholder i alt 20 vogne. Alle vogne fremstår ubrugte og i originalæsker.

Warennr.: 6121071
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 28.11.2021
20:10
EUR 242
Lego- Star Wars. Tie Striker (år 2016). (3)
LEGO – STAR WARS – 75141 – Kanan's Speeder Bike (ÅR 2016), 75154 – TIE Striker (ÅR 2016), 75156 – Krennic's Imperial Shuttle (ÅR 2016). Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 7-9 er modelfoto. (3) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i ...

Warennr.: 6058034
20:15
EUR 188
Lego, Tekno. Samling legetøj
Lego. Samling legetøj bestående af bondegård af træ, VW i plast og metal, tankvogn af træ og metal, dyretransport af træ, Tekno lyskurv af metal samt traktor af træ, andet mærke. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og afskallet maling.

Warennr.: 6122525
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 28.11.2021
20:19
EUR 1.020