Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Slottsvakter design Kay Bojesen
KAY BOJESEN, figurer, 3 st, trumslagare och vaktsoldater, bemålat trä, kallstämplade Kay Bojesen copywright Denmark, höjd ca 22-22,5 cm
Warennr.: 5281765
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 27.03.2019
10:04:00
Sehen Sie mehr
Spielautomat von Bergmann Hamburg, 1950er Jahre
Spielautomat von Bergmann Hamburg, 1950er Jahre Tempo-Tempo. Bezeichnet. Holzgestell mit Glasscheibe. Schlüssel nicht vorhanden. Maße ca. H. 155 cm T. 112 cm B. 59 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Fehlstellen in der Lackierung. Lauritz.com übernimmt keine Garantie für die Funktionalität.
Warennr.: 5249469
EUR 600 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27.03.2019
11:45:29
EUR 300
Skofus hund med trækugler H. 160 cm
Aktivitetslabyrint med farvestrålende trækugler i form af Skofus hund af bemalet træ. H. 160 B. 110 D. 59 cm. Fremstår med små afskalninger.
Warennr.: 5282518
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27.03.2019
12:07:00
Samling blandet Lego, medfølgende manualer
Samling blandet Lego, medfølgende manualer. Usorteret, i to store kasser. Flere klodser ligger i uåbnede poser.
Warennr.: 5275592
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
13:40:00
EUR 295
Div. dele ældre legetøj, biler m.m. Tekno, Vilmer, Dinky Toys, Siku m.fl.
Div. dele ældre legetøj, biler, tog, figurer m.m. Tekno, Vilmer, Dinky Toys, Siku m.fl. Plast, træ og metal. Kraftige brugsspor, med mangler og defekter.
Warennr.: 5279084
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27.03.2019
15:19:00
EUR 114
Antik dukkerangle 'Marotte' med spilledåse
Antik dukkerangle 'Marotte' med spilledåse, der aktiveres når dukken svinges rundt på håndtaget, hoved af bisquit, synligt nummer 3200 i nakken, håndtag af træ. H.29 cm. Antagelig fra slutningen af 1800 tallet. Aldersrelateret stand med brugsspor, Lauritz.com indestår ikke for ...
Warennr.: 5278332
EUR 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27.03.2019
15:33:00
Wiking, Herpa, Busch, Brekina m.m. Samling Mercedes Benz biler m.m.
Wiking, Herpa, Busch, Brekina m.m. Samling Mercedes Benz biler / lastbiler / varebiler m.m., ca. 75 Wiking, ca. 17 Herpa m.m., bl.a. Mercedes 300 SL, Mercedes C111, Mercedes 260D, Mercedes 540K, Mercedes 500 SL m.m., L. 4-15 cm. Brugsspor.
Warennr.: 5262492
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 27.03.2019
15:35:00
EUR 201
HO Fleichmann lokomotiver (2)
HO Fleichmann lokomotiver. Deutsche Bundesbahn. Lokomotiv 2000035 samt HO lokomotiv. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5274526
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 27.03.2019
16:02:00
Samling ældre dukketøj og sko 1900 tallet
Flyttekasse med samling ældre dukketøj og sko, hatte, hår/parykker m.m. Mange forskellige størrelser. Starten af 1900 tallet og frem. Brugsspor.
Warennr.: 5284278
17:20:00
Bali. Maionetdukker samt masker (7)
Balinesiske marionetdukker fra første halvdel af 1900tallet, udskåret i træ og med håndsyet tøj. Står på fod af træ. Brugt til dukketeater. Fremstår med slitage samt små afslag på træ. H: 58 -64 cm. Dertil tre masker af udskåret, bemalet træ, to frømasker med bevægelig underkæbe. I alt 7 dele.
Warennr.: 5268638
EUR 134 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27.03.2019
19:37:00
Samling Steiff pindsvin, nisse og trolde dukker (12)
Samling Steiff pindsvin, nisse og trolde dukker af forskellig størrelse, 11-32 cm. Fremstår alle med aldersrelaterede brugsspor. (12)
Warennr.: 5111369
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
19:40:00
Hans Bølling. And samt ælling af teaktræ (2)
Hans Bølling. And samt ælling af patineret teaktræ. Begge med brændestempel: Hans Bølling, H. 9-18 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Warennr.: 5284794
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 27.03.2019
19:46:00
Samling modeljernbane/lokomotiver m.m.
Samling modeljernbane/lokomotiver og vogne m.m. Parti med flere lokomotiver, og vogne bl.a Märklin og Roco m.m. Også Japansk håndbygget "Northwest shot Line" lokomotiv, "Leopold" byggesæt, samt div andre lokomotiver og vogne, såsom koreansk messing tog, mest jævnstrøm. Lauritz.com indestår ...
Warennr.: 5269683
EUR 456 DK, Helsingør, Støberivej 27.03.2019
19:50:00
EUR 242
Spillemaskine. 1980´erne, 'Jackpot' type
Spillemaskine. Sandsynligvis 1980´erne, 'Jackpot' type. H. 95 cm. Sandsynligvis indeholder maskinen et større antal mønter. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet eller gevinst.
Warennr.: 5285556
EUR 134 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27.03.2019
20:00:00
EUR 87
Märklin, Spor H0. En samling modeltog
Märklin, Spor H0. En samling modeltog m.fl.. bestående af: Startsæt M 0987, Autotransportvogn 4174 samt 4233, 3 stk. 'DSB' togvogn 42691, togsæt 4308, togsæt 4309, togvogn m. gravko 00753-23, 2 gravemaskiner 4474, gravemaskine 4424, sæt best.a. to godstransportvogne 4838, sporskifte 7390, ...
Warennr.: 5276140
EUR 456 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.03.2019
20:14:00
EUR 537
Kay Bojesen Fire sangfugle, Ruth, Peter, Pop og Otto (4)
Kay Bojesen (1886-1958). Fire sangfugle af bemalet bøgetræ. Ruth, Peter, Pop og Otto. H.15 cm. Fremstår med håndteringsspor. (4)
Warennr.: 5284789
EUR 242 DK, Aalborg, Nibevej 27.03.2019
20:18:00
EUR 201
Märklin. Karrusel i blik, model 16121
Märklin. Karrusel i blik, model 16121 med indbygget spilledåse som spiller når hjulet drejes og karrusellen kører rundt. Kassens højde: 64 cm. Er stadig i original kasse og emballage. Har været i brug. Fremstår med brugsspor og tre knækkede flag.
Warennr.: 5263191
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 27.03.2019
20:25:00
EUR 268
Spielzeug, Herd, Metall, Kupfer, Messing und Keramik
Spielzeug / Kinderherd, schwarz lackiertes Metall und Elemente aus Kupfer und Messing, rustikaler Kinderherd mit funktionalen Fächern und abnehmbarer Herdplatte, mit zwei Keramik-Töpfen, H.71,5cm, B.31cm, T.27cm, altersbedingte Gebrauchs- und Reibespuren, Oxydationsspuren, beschädigte Herdplatte.
Warennr.: 5231230
EUR 400 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27.03.2019
21:07:00
EUR 200
Konvolut Möbel, Puppenmöbel / Puppenzubehör (3)
Konvolut Möbel, Puppenmöbel / Puppenzubehör, Holz und Samtstoff. Ein Puppensofa mit blauem Samt bezogen, Rücken– und Armlehne mit Schnitzerei, H.49cm, B.87cm. Ein Puppensessel, H.55cm, B.37cm. Ein handbemalter und beschnitzter Puppenschlitten, H.47cm, L.80cm. Altersgemäße Gebrauchs- und ...
Warennr.: 5261535
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27.03.2019
21:29:00
Spielautomat von Bergmann Hamburg, 1950er Jahre. Derby. Bezeichnet. Holzgestell mit Glasscheibe. Schlüssel nicht vorhanden. Maße ca. H. 155 cm T. 114 cm B. 60 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.Lauritz.com übernimmt keine Garantie für die Funktionalität.
Warennr.: 5249466
EUR 800 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28.03.2019
12:56:27
EUR 400
Großes Konvolut Künstlerpuppen aus Porzellan / Plastik / Holz mit Zubehör (40)
Großes Konvolut Sammlerpuppen / Künstlerpuppen aus Keramik, Holz oder Kunststoff, größtenteils aus den 1990er Jahren. Inklusive mehrerer Puppen-Ständer, zwei Puppen-Kinderwagen, einem Puppenstuhl und einem Teddybär. Eine der Puppen kann die Augenschließen. Teilweise im Nacken gemarkt. ...
Warennr.: 5263656
EUR 500 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28.03.2019
18:11:00
EUR 150
Lima togbane m.m.
Lima togbane.m.m. Kasse med bl.a. DSB starterset "Golden Series" samt div skinner m.m. Meget i originale æsker m.m. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5283785
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 28.03.2019
19:40:00
Kay Bojesen hollænderpar - mand og kone (2)
Kay Bojesen (1886-1958), 'Hollænderpar', mand og kone af bemalet træ. Ustemplede. H. 8 cm. Fremstår i aldersrelateret stand.
Warennr.: 5282841
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 28.03.2019
19:45:00
EUR 242
Konvolut Modelleisenbahnen und Güterwagons (32)
Konvolut Modelleisenbahnen und Güterwagons der Spur N (9mm). Der Maßstab beträgt ca. 1:160. 1 Lok, 31 Güterwagons und Kesselwagons. Auf der Unterseite beschriftet Western Germany. Das Konvolut befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Spielspuren. (32)
Warennr.: 5219219
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28.03.2019
20:00:00
Heljan, Lima, m.fl. Samling Modeltog
Samling modeltog bestående af 26 gods- og personvogne, herunder HELJAN 5077, 5078, 5079, 5080, 5081, 5011, DJ5020, 5040, 5041, 4101, 4102, 4103, samt LIMA 201092L, 201093, 288575AC, ROCCO 44938, Klein 3107, 3294, 3299, Liliput 221 64 'Star - En Pilsner Fryd', 231 60 godsvogn, Corgi 97273 ...
Warennr.: 5275986
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 28.03.2019
20:12:00
EUR 376
Warennr.: 5283841
EUR 134 DK, Hørsholm, Hammervej 1 28.03.2019
20:20:00
Spillemaskine. Sandsynligvis 1980´erne, 'Jackpot' type. H. 168 cm. Sandsynligvis indeholder maskinen et større antal mønter. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet eller gevinst.
Warennr.: 5283757
EUR 201 DK, Hørsholm, Hammervej 1 28.03.2019
20:22:00
Warennr.: 5284308
20:55:00
Warennr.: 5283792
21:00:00
Kinder-Boot Deko / Kinder-Ruderboot / Kinder-Paddelboot / Luzzu, Holz
Kinder-Boot Deko/ Kinder-Ruderboot / Kinder-Paddelboot / Luzzu, Holz, kleine Luzzu (traditionelles Fischboot Malta), Bitte nur unter Ausicht eines Erwachsenen verwenden, da Boot leicht kentern kann. Am blau bemalten Bug mit Osirisaugen verziert, diese die Fischer vor Gefahren schützen sollen, am...
Warennr.: 5240172
EUR 170 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28.03.2019
21:15:00
EUR 80
 1 2 3 4  >>