Kategorie  Schätzpreis
12345» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Hermes scarf
HERMÈS, scarf, Paris, foulardsiden, märkt HERMES PARIS, ca 90x90 cm
Warennr.: 5531758
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
11:26:00
Sehen Sie mehr
Hermés. To silketørklæder. (2)
Hermès. To silketørklæde, 'Etrie RS' og 'Brides de galla', udført i silke, med håndstukket kantafslutninger. Mål ca. 90/85x 90/85 cm. Alle fremstår med brugsspor, skjolder. Trænger til rens. (2)
Warennr.: 5530281
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
14:12:54
EUR 101
Louis Vuitton, sort skuldertaske
Louis Vuitton, sort skuldertaske. Model, Saint Jacques. Udført i sort epilæder, med udvendig præget logo. Indvendigt med et stort rum, samt sidelomme med lynlås. Fremstillet i Frankrig 1995. H. ca. 30 cm, B. ca. 44 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5337407
EUR 698 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
18:56:00
EUR 174
Louis Vuitton, stor mørkegrøn cross body taske
Louis Vuitton, stor mørkegrøn cross body taske. Model, Louis Vuitton Kendall GM bag. Udført i mørkegrønt taiga læder, med hardware af forgyldt metal. Tasken er med justerbar rem i grønt kanvas, samt lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 2000. H. ca. 28 cm, B. ca. 55 ...
Warennr.: 5525036
EUR 1.020 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
18:56:00
EUR 510
Chanel crossbody kæde taske
Chanel crossbody kæde taske. Tasken er udført i sort kviltet lammeskind, med hardware af forgyldt metal. Tasken er med Klassisk kæde rem, samt stort CC vedhæng på lynlås. Indvendigt med 3 store rum hvoraf et er med lynlåps, samt inderlomme med lille CC charm vedhæng på lynlås. Dustbag medfølger. ...
Warennr.: 5525355
EUR 1.342 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
18:56:00
EUR 832
Burberry skuldertaske i skind og lak
Burberry skuldertaske i skind og lak. tasken er med hardware af forgyldt metal, kviltet laklæder, udvendig lynlås lomme samt magnetknap og lynlås lukning. Indvendigt med et stort rum med 4 inderlommer hvoraf et er med lynlås. H. ca. 23 cm, B. ca. 37 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5532187
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
18:57:00
Gucci. Lille håndtaske/Crossbody af sort skind med gyldent hardware
Gucci håndtaske/Crossbody udført af sort kalveskind med lynlås og gyldent hardware. Indvendigt med et stort rum og siderum. H. 19 cm L. 24 cm B. 12 cm. Der medfølger skulderrem og dustbag. Ingen brugsspor.
Warennr.: 5485746
EUR 805 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
19:05:00
EUR 255
Mulberry axelbandsväska Selwood i vinrött
MULBERRY, axelbandsväska Selwood i vinrött blankt skinn med detaljer i vitmetall, 18 x 24 x 10 cm, axelband 38-48 cm
Warennr.: 5531935
EUR 706 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
19:14:00
Sehen Sie mehr
Gucci. 'Horse Bit' taske
Gucci. Skuldertaske af beige monogram-canvas, stort indvendigt rum samt lynlåslomme. H. 25, L. 35 cm. Fremstår med brugsspor, herunder slitage i kantsyninger og på metaldele.
Warennr.: 5532136
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.12.2019
19:43:00
Handsker, tasker og pels, 1900 tallets midte
Samling handsker, tasker samt pelskrave, engelsk oprindelse, 1900 tallets midte. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Warennr.: 5531102
EUR < 125 DK, Aarhus, Egå Havvej 16.12.2019
20:08:00
Carlend clutch af indfarvet slangeskind
Carlend clutch af indfarvet slangeskind 30 x11 cm. Brugsspor.
Warennr.: 5532365
EUR < 125 DK, Hørsholm, Hammervej 1 16.12.2019
20:25:00
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Looping. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Looping. Monogram canvas. H. 32, B. 29, D. 11 cm. Indvendig et stort rum med lynlåslukning, siderum med lynlåslukning samt rum til mobil telefon. Skulderrem af lyst kernelæder. Med lette brugsspor
Warennr.: 5530365
EUR 671 DK, Hørsholm, Hammervej 1 16.12.2019
20:30:00
EUR 228
Manolo Blahnik, Habitat, Schuhlöffel / Schuhanzieher, VIP Collection, Aluminium
Manolo Blahnik für Habitat, Schuhlöffel / Schuhanzieher, VIP Collection, polierter Aluminiumguss. Schuhanzieher in der Form eines High Heels, unterseitig mit Herstellerbezeichnung, H.20cm, L.30cm, B.5cm, Gewicht: ca. 690 g, altersgemäße Reibespuren.
Warennr.: 5522171
EUR 150 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16.12.2019
20:30:00
Louis Vuitton. Håndtaske, Alma MM Damier Ebene
Louis Vuitton, håndtaske, Alma MM af Damier Ebene Canvas, med hardware af forgyldt metal, besætninger i brunt læder, dobbeltlynlåslukning. Indvendigt med rødt kanvas foer og to mindre sidelommer. Dust bag, hængelås og nøgler samt kvittering medfølger. Produktionskode: CT2144. Fremstillet uge 24 ...
Warennr.: 5532671
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
20:31:00
EUR 403
Parasol sent 1800-tal
PARASOL, sent 1800-tal, bomull med vita spetskanter, handtag i bemålat trä, längd ca 97 cm
Warennr.: 5532019
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.12.2019
20:38:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. Skuldertaske, model 'Jeune Fille' samt lille pung (2)
Louis Vuitton. Skuldertaske, model 'Jeune Fille' fremstillet af monogram canvas, med besætninger af kernelæder. Regulerbar skulderstrop. Indvendig lomme. H. 20 cm B. 26 cm D. 5 cm. Endvidere lille pung 10 x 8 x 2,5 cm. Taske fremstår dybt patineret, indvendig slitage på interiør af indvendig ...
Warennr.: 5529375
EUR 268 DK, Hørsholm, Hammervej 1 16.12.2019
20:48:00
EUR 295
Gucci, Exotic Patchwork Britt Medium skuldertaske
Gucci, Exotic Patchwork Britt Medium skuldertaske af slange- og krokodilleskind i bordeaux og beige nuancer med hardware af messing, indvendigt med metallisk læder og Gucci-mærke med designnummer 167732 001998. Skulderrem med pompon. H. 29. B. 34 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Warennr.: 5526698
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
20:59:00
Mulberry väska Pret-â-porter
MULBERRY, resegarderob, scorchgrain och läder, rutigt foder, med axelrem och galge, etikettmärkt Made in Italy, ca 43, 55x12 cm
Warennr.: 5532044
21:03:00
Sehen Sie mehr
Yves Saint Laurent clutch
YVES SAINT LAURENT, clutch, svart mocka, med axelband, YSL i relief, höjd ca 11, 12x4 cm
Warennr.: 5532066
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
21:25:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton handväska Luna i rosa skinn
LOUIS VUITTON, handväska Luna i rosa slätt skinn med lock i präglat skinn "Epi", 26 x 20 x 9 cm, tillhörande axelband 120 cm
Warennr.: 5532075
EUR 753 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
21:35:00
Sehen Sie mehr
Gianfranco Ferre
GIANFRANCO FERRE, clutch i guldpräglad krokodilimitation, brickmärkt 15244, ca 19x30 cm
Warennr.: 5532078
21:38:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton, Tasche / Schultertasche / Umhängetasche, Modell 'Danube M45266', Leder, Frankreich
Louis Vuitton, Tasche / Schultertasche / Umhängetasche, Modell 'Danube M45266', Leder, Frankreich. Tasche aus braunem Leder mit verstellbarem Umhängegurt, sowie einer Außen- und Innentasche, Oberfläche durchgehend mit Monogrammdruck versehen, innen mit Herstellerprägung, H.21cm, B.19,5cm, ...
Warennr.: 5522420
EUR 700 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16.12.2019
22:00:00
EUR 425
Yves Saint Laurent, handväska.
Handväska, Yves Saint Laurent, svart brun skinnväska -80 tal, YSL stämplad i brunt läder p� framsida, ca 18 x 26 cm. Gott skick förutom en reva inuti.
Warennr.: 5487497
EUR 471 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 16.12.2019
22:47:00
EUR 38
Handväska, Indisk, silke med ametister.
Handväska, Indisk, silke med ametister. Längd 25, bredd 12,5 cm. Bruksslitage.
Warennr.: 5497403
EUR 282 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 16.12.2019
23:49:00
EUR 28
Burberry solglasögon i svart med rutiga bågar
BURBERRY, solglasögon i svart med bågar i klassiskt Burberry-rutigt
Warennr.: 5532745
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.12.2019
10:26:00
Sehen Sie mehr
Salvador dali scarf
SCARF, design Salvador Dali, numrerad 35/1000, Grafik Europa, ca 79 x 79 cm.
Warennr.: 5532811
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 17.12.2019
12:46:00
Sehen Sie mehr
YVES SAINT LAURENT, aftonväska i mörkröd och svart
YVES SAINT LAURENT, axelbandsväska i mörkröd och svart mocka med tofs och tvinnat axelband, 17 x 17 x 4,5 cm, axelband 56 cm
Warennr.: 5532837
13:42:00
Sehen Sie mehr
Patrizia Pepe tote - taske
Patrizia Pepe tote - taske af sort skind med krakelè effekt og hardware af mat sølv. Stort rum med side lommer, samt aftalig skulderrem. H. 34 x 40 x 7,5 cm.
Warennr.: 5518132
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 17.12.2019
13:52:00
Louis Vuitton. Attachemappe
Louis Vuitton. Attachémappe i monogram canvas med hank i lyst kernelæder og spænder i forgyldt messing. Udstyret med bærehank og kodelåse, indvendigt betrukket med brunt læder med lommer m.m. Kode til låsene medfølger. L. 42, D. 33, H. 8 cm. Fremstår med en del brugsslitage på læder og metal både...
Warennr.: 5407076
EUR 859 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.12.2019
17:06:35
EUR 114
Mulberry taske, model East West Bayswater af sort Darwin læder
Mulberry taske, model East West Bayswater af sort Darwin læder, indvendigt med stort rum samt sidelomme med lynlås. H. 17 cm, L. 31 cm, B. 11 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5501518
EUR 510 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.12.2019
17:11:11