Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Samling bijouteri bl.a. halskæder, armbånd & charms (ca. 335)
Samling bijouteri bl.a. ca. 60 halskæder, ca. 75 armbånd & ca. 200 charms af forsølvet metal. Fremstår m/ ubrugte. NB kasser medfølger ikke. (ca. 335)
Warennr.: 5231318
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
16:04:00
Samling Bijouteri smykker: Armbånd & charms, læder & metal (ca. 520)
Samling Bijouteri smykker, læder & metal. Bestående af: 100 armbånd af metal, 100 læder armbånd, 100 læderarmbånd med charms, 100 charms, 100 charms, samt 20 armbånd. NB: Kasse medfølger ikke. (ca. 520)
Warennr.: 5240033
16:35:00
Samling bijouteri bl.a. halskæder, armbånd & charms (ca. 310)
Samling bijouteri bl.a. ca. 20 halskæder, ca. 190 armbånd & ca. 100 charms af forsølvet metal. Fremstår m/ ubrugte. NB kasser medfølger ikke. (ca. 310)
Warennr.: 5231368
16:39:00
Samling Bijouteri smykker. Forgyldte charms i 6 varianter, ca. 3,2 kg.
Samling Bijouteri smykker: Samling forgyldte charms i 6 varianter. Vægt anslået ca. 3,2 kg. NB: Kasse medfølger ikke.
Warennr.: 5224806
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
16:47:00
Samling bijouteri bl.a. armbånd & charms (ca. 1200)
Samling bijouteri bl.a. ca. 50 armbånd m/ ass. glaskugler, ca. 150 armbånd & ca. 1000 charms bl.a. dråbeformede m.m. Fremstår m/ ubrugte. (ca. 1200)
Warennr.: 5258083
16:48:00
Prada. Skuldertaske
Prada. Skuldertaske i sort læder med sølvfarvet hardware, herunder logo, lynlås og spænder. Indvendigt stort rum samt sidelomme med lynlås. Foret med satinfor med logo. H. 25 cm, L. 36 cm. D. 14 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med brugsspor, slitage på kanter.
Warennr.: 5226392
EUR 805 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
16:50:00
EUR 403
Louis Vuitton Mappe
Louis Vuitton kleine Mappe aus den 1980er Jahren. Monogram Canvas. Maße ca.: 11 x 19 cm. Die Mappe befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5272680
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 26.03.2019
17:28:13
EUR 55
Louis Vuitton, lille håndtaske i vernis læder
Louis Vuitton. håndtaske i beige poudre lakeret monogram læder. Model Vernis Noisette Reade PM. Indvendigt et stort åbnet rum samt siderum med lynlåslukning. Hardware af forgyldt metal. Hanke af kernelæder. Fremstillet i Frankrig i 2006. H. ca. 18, L. ca. 23, D. ca. 10 cm. Fremstår med brugsspor ...
Warennr.: 5251250
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
17:29:58
EUR 201
Samling Bijouteri charms i forgyldt metal
Samling Bijouteri charms i forgyldt metal. Hver charm vejer ca. 6-7 gram. Kasse medfølger ikke.
Warennr.: 5256963
17:51:00
Vintage Mulberry Roger Saul, lille håndtaske
Vintage Mulberry Roger Saul, lille håndtaske. Tasken er udført i krokodille præget laklæder, med hardware af krom metal. Tasken er med flaplukning med magnet lukning. Indvendigt med et rum, samt sidelomme. Dustbag medfølger. H. ca. 13 cm, B. ca. 20 cm.
Warennr.: 5277767
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
18:41:00
EUR 201
Louis Vuitton, monogram Alma håndtaske
Louis Vuitton, monogram Alma håndtaske . Model, Alma MM. Udført i monogram kanvas med besætninger af kernelæder samt hardware af forgyldt metal. Tasken er med dobbelt lynlås, indvendigt med et stort rum samt sidelomme. Fremstillet i Frankrig 1996. H. ca. 25 cm, B. ca. 30 cm. Fremstår med ...
Warennr.: 5228723
EUR 617 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
18:42:00
EUR 295
Gucci, lille skuldertaske i sort
Gucci, lille skuldertaske i sort. Tasken er udført i sort nylon med besætninger af sort læder. Hardware af krom metal samt bajonetlås lukning. Indvendigt med et stort rum samt sidelomme med lynlås. Udgået fra Gucci outlet, markør; hul i tag. H. ca. 13 cm, B. ca. 32 cm, D. ca. 3,5 cm.
Warennr.: 5255778
18:45:00
EUR 201
Samling bijouteri smykker, 100 armbånd, 3 x 100 charms, 100 kugler, 60 armbånd
Samling bijouteri smykker, bestående af: 100 armbånd, 3 x 100 charms, 100 kugler, 60 armbånd. Metal & læder. NB: Kasse medfølger ikke. Vægt anslået ca. 2,4 kg. (ca. 560)
Warennr.: 5235546
19:03:00
Samling bijouteri bl.a. halskæder, armbånd & charms (ca. 280)
Samling bijouteri bl.a. ca. 50 halskæder m/ hjerter, ca. 100 armbånd m/ ass. charms & ca. 100 charms bl.a. dråbeformede m.m. Fremstår m/ ubrugte. NB kasse medfølger ikke. (ca. 280)
Warennr.: 5244411
19:16:00
Louis Vuitton, Handtasche 'Olympe'
Handtasche von Louis Vuitton, Modell: Olympe. Monogram Canvas. Leder. Modellnummer: SP4101. Mit Staubbeutel, Box und Unterlagen. Maße: ca. H. 27 cm, B. 40 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, teilweise Kratzer.
Warennr.: 5257281
EUR 1.500 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26.03.2019
19:20:00
EUR 1.200
Yves Saint Laurent, taske i sort laklæder
Yves Saint Laurent, skuldertaske i sort laklæder. Hardware af forgyldt metal. Udvendigt to lommer. Indvendigt stort rum samt sidelommer hvoraf et er med lynlås. H. ca. 35 cm, B. ca. 31 cm. D. ca. 16 cm. Nametag medfølger. Fremstår med lettere slitage på kanter, enkelte minimale afskalninger.
Warennr.: 5228982
EUR 671 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
19:21:00
EUR 322
Prada. Taske
Prada, hånd/skuldertaske med bæltedetalje. Tasken er udført i sort læder med hardware af forkromet metal samt lukning med bæltespænde detalje. Indvendigt stort rum samt sidelomme med lynlås. H. ca. 22 cm, B. ca. 33 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med minimale brugsspor.
Warennr.: 5229130
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
19:32:00
EUR 268
Mulberry skulder taske, beige med lås detlajer
Mulberry skulder taske, beige med lås detlajer. Udført i beige læder, med brun bemalede kanter og hardware af messing. Indvendigt med 2 rum samt midterrum med lynlåslukning. H. ca. 15 cm, B. ca.37 cm, D. ca. 15 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5249624
19:32:00
Louis Vuitton, taske, model Messenger
Louis Vuitton. Skuldertaske, model Messenger, i klassisk monogram canvas med kernelæderbesætninger og hardware af forgyldt metal. Justerbar skulderrem. Indvendig brunt for samt lomme med lynlås. To udvendige lommer. Lukkes med flap og to spænder. Mål: H. ca. 24 cm B. ca. 38 cm D. ca 11 cm. ...
Warennr.: 5253775
EUR 591 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
19:37:00
EUR 295
Burberry, håndtasket med 3 rum
Burberry, håndtasket med 3 rum. Tasken er i klassisk Nova check mønster. Tasken er i vinyl kanvas. Hardware af forkromet metal, håndtag af sort læder. Indvendigt med 3 store rum samt sidelomme med lynlås. H. ca. 19 cm, B. ca. 30 cm. D. ca. 8 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5273337
19:41:00
Great Greenland. Taske, bælte og bog af sælskind (3)
Great Greenland. Taske af sælskind og brunt læder. H uden rem ca. H. 22 cm. B.37 cm.D 8 cm Bælte L. 84 med længere justerbar rem. Bog 20 x 30 cm. Med plet på snit (3)
Warennr.: 5276338
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 26.03.2019
19:41:00
EUR 128
Prada. Taske
Prada hånd/skuldertaske i læder. Tasken er med hardware af sølvfarvet metal, samt udvendige læderlommer med spænde. Indvendigt stort rum samt siderum med lynlås. Nøgle medfølger ikke til lås. H. ca. 14 cm, B. ca. 30 cm. D. ca. 9 cm. Fremstår med brugsspor på læder, slitage på kanter.
Warennr.: 5226417
EUR 456 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
19:45:00
EUR 228
Mulberry, stor skuldertaske i laklæder
Mulberry, stor skuldertaske i laklæder. Tasken er med udvendig lomme, hardware af mørk forkromet metal samt pyntespænder. Med lynlåslukning og indvendigt med nylon foer, et stort rum samt 2 sidelommer hvoraf et er med lynlås. H. ca. 34 cm, B. ca. 38 cm. Fremstår med brugsspor som slid på ...
Warennr.: 5269562
EUR 430 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
19:47:00
EUR 215
Hermès Kelly Bag 20 vintage
HERMÈS KELLY BAG 20 VINTAGE, grönt läder, inredning med ett öppet fack, löstagbar axelrem, kallstämplad i lädret på axelrem och ovan lås samt på lås, längd ca 20 cm, höjd ca 15 cm, bredd ca 3-9 cm, axelremmens längd ca 80 cm, senare dustbag medföljer
Warennr.: 5280073
EUR 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26.03.2019
19:55:00
Sehen Sie mehr
Montblanc reservoarpenna 246
MONTBLANC, 2 reservoarpennor, "no 31" & "252", samt 3 bläckhorn, 1950/60-tal, guldpläterade samt spetsar i 14 k guld, längd ca 12,5 cm, bläckhorn i grönt, blått samt rött
Warennr.: 5280082
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26.03.2019
20:04:00
Sehen Sie mehr
Forgyldt bijouteri. Kæder og armlænker (2500)
2500 bijouteri kæder, forgyldte, bestående af halskæder og armlænker. Længder mellem 20-60 cm. Ligger i sortiments. Forskellige mønstre og tykkelser. (2500)
Warennr.: 5274076

Neuware
EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
20:12:00
EUR 349
Louis Vuitton, stor håndtaske, model Deauville
Louis Vuitton, stor håndtaske. Model Deauville bag. Udført i monogram kanvas med besætninger af kernelæder samt hadware af forgyldt metal. Med udvendig lomme samt lukning med dobbelt lynlås. Indvendigt med et stort rum samt 4 sidelommer. Fremstillet i Frankrig 2001. H. ca. 27 cm, L. ca. 35 cm, D....
Warennr.: 5244506
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
20:15:00
EUR 456
Louis Vuitton. rejsetaske, model Keepall 55
Louis Vuitton. rejsetaske, model Keepall 55 udført af monogram kanvas. Besætninger af kernelæder samt hardware af forgyldt metal. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Produceret i Frankrig 1987. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Fremstår med aldersrelateret patina.
Warennr.: 5237954
EUR 698 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
20:18:37
EUR 349
Louis Vuitton, taske, model Keepall 55
Louis Vuitton taske. model Keepall 55. Udført i monogram kanvas, med besætninger af kernelæder samt hardware af forgyldt metal. Indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 1998. H. ca. 31 cm, L. ca. 55 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5244468
EUR 779 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
20:21:00
EUR 537
Prada. Taske
Prada skuldertaske af sort læder. Lukkes med velcro. Indvendigt stort rum samt sidelomme med lynlås. H. 25 cm. L. 25 cm. D. 8 cm. Fremstår med slitage på kanter og læder.
Warennr.: 5229168
EUR 295 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
20:29:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>