Kategorie
Zeit
Schätzpreis
1234»   Waren pro Seite   92 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Louis Vuitton. Skuldertaske model Beverly. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Skuldertaske model Beverly. Fremstillet af monogram canvas. H. 20 cm B. 33 cm D. 10 cm. Skulderstrop og besætninger af lyst kernelæder. Indvendig et stort rum med hægte- og flaplukning samt to indvendige åbne siderum. Udvendig åbent rum på bagside. Gyldent hardware. Foer af lyst ...

Warennr.: 5698308
EUR 779 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07.08.2020
19:34
EUR 255
Gucci handväska
GUCCI, handväska, svart skinn, ca 37x30 cm, dustbag medföljer

Warennr.: 5733164
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07.08.2020
21:45
Sehen Sie mehr
Mulberry Tasche
Mulberry. Hand- / Schulter- /Crossbody-Tasche aus hellbraunem Leder. Hardware aus Messing sowie abnehmbarer Riemen und Griffe aus dunkelbraunem Leder. Innen ein Fach sowie zwei Seitenfächer, davon eins mit Reißverschluss. H. ca. 33 cm, B. ca. 40 cm. Schutzbeutel inkl. Wenige Gebrauchsspuren. ...

Warennr.: 5729991
EUR 456 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
18:44
EUR 94
Louis Vuitton. Skuldertaske, model 'Le Talentueux'
Louis Vuitton. 'Le Talentueux' hånd/skuldertaske. Fremstillet i sort skind fra Suhali serien, med forgyldt hardware. Indvendigt et rum og lille sidelomme. H. 18 cm, B. 31 cm, D. 9 cm. Org. kvittering og æske medfølger. Fremstår med lette brugsspor/ridser på hardware.

Warennr.: 5702827
EUR 1.074 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
19:32
EUR 537
Louis Vuitton. Blød kuffert / rejsetaske model Alizé
Louis Vuitton. Blød kuffert / rejsetaske, model Alizé blød rejsetaske af monogram canvas med læderbesætning. Produktionskode VI1011. To rum med åbne sidelommer. Justerbar aftagelig skulderrem af kraftig lærred. Læderspænde til stropper. To nøgler og lås medfølger. H. ca. 33 cm. L. ca. 46 cm. B. ...

Warennr.: 5722664
EUR 1.074 DK, Roskilde, Store Hedevej 08.08.2020
19:38
EUR 403
Reise Tasche Louis Vuitton
Reise Tasche Louis Vuitton, dunkelbraunes Kernleder mit Canvas-Dekor, Ledergriff in cognacbrauner Farbe, drinnen nummeriert: VI 0956, Maße ca.: H. 44 cm, B. 54 cm, T. 16 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5586488
EUR 1.200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08.08.2020
19:48
EUR 110
Leonard Paris Abendtasche
Vintage Leonard Abendtasche, mit einem Blumenmuster, Front bezeichnet: 'Leonard', mit der Kette in goldener Farbe, drinnen bezeichnet: 'Made in Italy', Maße ca.: 15 x 23 cm, T. 4 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5534305
EUR 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08.08.2020
20:01
Konvolut Vintage Gürtel u.a: Escada, Celine, Henryk Bijoux (5)
Konvolut Vintage Gürtel u.a: Escada, Celine, Henryk Bijoux, gefertigt aus Leder, Länge ca.: 60-85 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (5)

Warennr.: 5594156
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08.08.2020
20:08
Chanel Vintage. Skuldertaske. Full Flap bag
Chanel Vintage. Skuldertaske. Full Flap bag. Sort quiltet lammeskind. Produktionskode 5035086. H. ca. 15 cm. B. ca. 24 cm. D: 5 cm. Indvendig et rum med lomme med lynlås. Flap med tryk CC lukning, interiør af bordeaux skind. CC lås og kæde af gyldent hardware og læder. Enkelte ridser på læder på ...

Warennr.: 5725513
EUR 2.148 DK, Roskilde, Store Hedevej 08.08.2020
20:14
EUR 886
Arzttasche / Reisetasche
Arzttasche / Reisetasche gefertigt aus bordeauxfarbenem Leder. H. 50cm, B. 58cm, T. 30cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, die Naht am Griff hat sich teilweise gelöst.

Warennr.: 5651017
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08.08.2020
20:30
EUR 50
Louis Vuitton, Sort håndtaske. Model, keepall 50
Louis Vuitton, Sort håndtaske. Model, keepall 50. Udført i sort epilæder, med besætninger af læder samt hardware af forgyldt metal. Tasken er med udvendig lomme, dobbelt lynlåslukning og indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 1998. H. ca. 30 cm. L. ca. 50 cm. D. ca. 24 cm. Fremstår ...

Warennr.: 5733685
EUR 993 DK, Herlev, Dynamovej 08.08.2020
20:47
EUR 510
LouisVuitton Weekend- / rejsetaske Keepall Bandouliére 55
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske Keepall Bandouliére 55 af monogram canvas. Hanke samt detaljer af kernelæder, dobbelt lynlåslukning. Justerbar, aftagelig skulderem. Indvendig for af brunt kanvas. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Navneskilt medfølger. Produktionskode TH1906, Frankrig 1996. ...

Warennr.: 5725521
EUR 805 DK, Roskilde, Store Hedevej 08.08.2020
21:16
EUR 537
Hermes manschettkappar
HERMÈS, manschettknappar 1 par, 18 k guld med grön emalj, en märkt " Hermes. Paris. 79-84.4", skadad fabriksförpackning medföljer

Warennr.: 5733348
EUR 1.448 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 08.08.2020
21:20
Sehen Sie mehr
Mulberry väska
MULBERRY, "Daria Satchel", väska i svart läder med detaljer av metall, två mindre fack inuti varav en med dragkedja, kan bäras på olika sätt genom att förkorta remmen, serienummer 678745, höjd ca 25 cm, bredd ca 36 cm

Warennr.: 5734017
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 09.08.2020
11:09
Sehen Sie mehr
Chanel axelremsväska Mini Flap Bag
CHANEL, axelremsväska, Mini Flap Bag, blått kviltat caviar-skinn med monogramprytt lås i vitmetall samt axelremskedja i vitmetall med inträtt skinnband, baksida med ficka samt två fack invändigt, varav ett med dragkedja, märkt CHANEL MADE IN FRANCE invändigt, längd 20, höjd 12, bredd 6 cm, kvitto samt originalkartong medföljer.

Warennr.: 5734141
EUR 2.413 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 09.08.2020
17:51
Sehen Sie mehr
Mulberry pung - Quiltet
Mulberry pung af quiltet skind, rum til kort, sedler og mønt. lukke med Lynlås H. 9,5 x19 x 2 cm. Få brugsspor.

Warennr.: 5712170
EUR 161 DK, Helsingør, Støberivej 09.08.2020
17:56
Balenciaga taske. Model Matelasse
Balenciaga taske. Sort quiltet gedeskind. Model Matelasse. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning og siderum med lynlåslukning. Sort canvas foer. H.22, B. 32, D. 12 cm. Fremstår med brugsspor

Warennr.: 5712594
EUR 456 DK, Helsingør, Støberivej 09.08.2020
18:11
Gucci Computer/Laptop taske
Gucci. Computer/Laptop taske udført i beige logovævet canvas med besætning i mørkebrun læder h. 26 x 36 cm. Indvendigt med et rum og to sidelommer. Med alm. brugsspor/mærker på læder.

Warennr.: 5676167
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09.08.2020
18:39
Hermès scarf
HERMÈS, scarf, "Colombus", Paris, foulardsiden, märkt HERMES PARIS, ca 88x86 cm

Warennr.: 5734165
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 09.08.2020
19:06
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton Tasche Automne-Hiver 2011-12, limited edition
Louis Vuitton Tasche Automne-Hiver 2011-12, limited edition, Alma Patent Leather, drinnen nummeriert TJ 4151, Maße ca.: H. 37 cm, B. 32 cm, T. 13 cm, Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren. Kein Schloß vorhanden.

Warennr.: 5537918
EUR 3.800 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 09.08.2020
19:28
EUR 1.900
Louis Vuitton. Trolley/kuffert på hjul, model Pegase 60
Louis Vuitton. Trolley/kuffert på hjul, model Pegase 60, udført i klassisk monogram canvas med besætninger af kernelæder. Udvendig lomme med sidelomme med lynlås. Indvendigt stort rum med elastik og stropper til dragtpose. Aftagelig håndstrop. Navneskilt medfølger. H. 56,5 cm, B. 37 cm, D.18cm. ...

Warennr.: 5707521
EUR 1.342 DK, Helsingør, Støberivej 09.08.2020
19:52
EUR 268
Ferrari und Mercedes, vier Kappen, signiert von Michael Schumacher (4)
Ferrari und Mercedes, vier Kappen, signiert von Michael Schumacher. Konvolut bestehend aus drei Kappen von Ferrari in Rot und Schwarz, sowie einer Kappe von Mercedes-Benz in Silber, jeweils siginert von Michael Schumacher, innenseitig jeweils mit Herstelleretikett versehen, drei in Einheitsgröße,...

Warennr.: 5727779
EUR 700 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09.08.2020
20:43
EUR 50
Hermès scarf
HERMÈS, scarf, "Les Cavaliers D'Or", Paris, foulardsiden, märkt HERMES PARIS, ca 88x86 cm

Warennr.: 5734219
20:56
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske. Monogram Canvas Keepall Bandouliére 55
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske. Monogram Canvas Keepall Bandouliére 55. Besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt, låsbar lynlåslukning. Senere/nyere justerbar skulderrem. Foer af brunt canvas. Produktionskode: SP0921. Fremstillet februar 1991 i Frankrig. H. 30, B. ...

Warennr.: 5687062
EUR 805 DK, Vejle, Dandyvej 09.08.2020
21:05
EUR 671
Louis Vuitton. Skuldertaske. Monogram Canvas Noé
Louis Vuitton. Skuldertaske. Monogram Canvas Noé. Indvendig et stort rum med snørelukning. Besætninger af kernelæder. Justerbar skulderrem. For af brunt canvas. Produktionskode: AR1903. Fremstillet oktober 1993 i Frankrig. H. 34, B. 26, D. 19 cm. Fremstår med brugsspor, patineret kernelæder, let ...

Warennr.: 5735565
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 09.08.2020
21:07
EUR 403
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske. Keepall 55, cognacfarvet Epi læder
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske. Keepall 55, cognacfarvet Epi læder. Indvendig et stort rum med dobbelt, låsbar lynlåslukning. Udvendigt åbent siderum. Produktionskode: SP0975. Fremstillet juli 1995 i Frankrig. H. 31, L. 57, D. 25 cm. Medfølgende name tag. Fremstår med få brugsspor.

Warennr.: 5687052
EUR 859 DK, Vejle, Dandyvej 09.08.2020
21:10
EUR 349
Louis Vuitton. Skuldertaske / Messenger bag. Monogram Canvas Saumur 43
Louis Vuitton. Skuldertaske / Messenger bag. Monogram Canvas Saumur 43. Besætninger af kernelæder. Indvendig to separate rum med spændelukninger samt indvendige åbne siderum. Justerbar skulderrem. For af brunt canvas. Produktionskode: AR9002. Fremstillet februar 1990 i Frankrig. H. ca. 34, B. ca....

Warennr.: 5708965
EUR 591 DK, Vejle, Dandyvej 09.08.2020
21:15
EUR 322
MCM, Tasche / Umhängetasche mit drei Innentaschen, Leder, Deutschland, 20. Jahrhundert (4)
MCM, Tasche / Umhängetasche mit drei Innentaschen, Leder, Deutschland, 20. Jahrhundert. Konvolut bestehend aus einer Umhängetasche mit Riemenverschluss und Herstellerplakette, sowie einer separaten Innentasche, einer Brieftasche und einer Schecktasche, jeweils aus cognacfarbenem Leder, ...

Warennr.: 5727876
EUR 350 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09.08.2020
21:52
Hermès scarf
HERMÈS, scarf, motiv med fåglar/jaktmotiv, Paris, foulardsiden, märkt HERMES PARIS, ca 88x86 cm

Warennr.: 5734777
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10.08.2020
10:24
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. monogram rejsetaske / kuffert
Louis Vuitton. monogram rejsetaske / kuffert, model Sirius 55 udført monogram kanvas med besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum og sidelomme med trykknap, samt bund med fastgørelses elastikker. H. ca. 31 cm, L. ca. 46 cm. D. ca. 14 cm. Produceret i Frankrig 2004. Fremstår med ...

Warennr.: 5677194
EUR 859 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10.08.2020
12:40