Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   13 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Lommeurskæde af 14 kt. guld
Lommeurskæde af 14 kt. rødguld. L. 32,5 cm. Vægt ca. 35 g. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5733410
EUR 1.208 DK, Vejle, Dandyvej 08.08.2020
20:11
EUR 940
Vintage Rolex Taschenuhr ca. 1920 - 1930
Vintage Rolex Taschenuhr ca. 1920 - 1930 , Gehäuse aus Snowite material, weißes Zifferblatt mit arabischen Zahlen, separate Sekundenzeiger, Chronograph funktion mit einer Teilung von einer Fünftelsekunde, Handaufzug. Gehaüse Ø ca. 43 mm. Tragespuren. Uhr funktioniert, Lauritz.com garantiert ...

Warennr.: 5659146
EUR 2.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09.08.2020
21:19
EUR 1.400
Konvolut Uhren (2)
Konvolut bestehend aus 1 Armbanduhr von BERGPARAT, Plexiglas, schwarzem Armband, Handaufzug. 1 Taschenuhr, Handaufzug mit Aufzugsschlüssel und Kette, Gehäuse aus Silber. Tragespuren (2) Lauritz.com garantiert nicht für die Funktionalität.

Warennr.: 5724080
EUR 150 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10.08.2020
20:17
Fickur Billodes
FICKUR, Billodes, Grand Prix 1900, silver, numrerad 2142471, med kedja, diameter ca 5 cm

Warennr.: 5735576
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 11.08.2020
10:06
Sehen Sie mehr
Lommeur 18 k. guld
Lommeur 18 k. guld. Der medfølger forgyldt kæde og optræksnøgle. Løs glas. Vægt ex. kæde 41,3 g. Bagkapsel indvendigt stemplet 18k. Ø, 38 mm.

Warennr.: 5733586
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11.08.2020
16:00
IWC Schaffhausen. Vintage Herrentaschenuhr aus 14 kt. Gelbgold, ca. 1906
Vintage Herrentaschenuhr von IWC Schaffhausen, Seriennummer 395756, Gehäuse aus 14 kt. Gelbgold, helles Zifferblatt mit arabischen Zahlen, separater Sekundenzeiger, Staubkapsle aus Metall, signiertes Uhrwerk. Ø 49,7 mm. Gesamtgewicht einschl. Werk ca. 61,6 g. Mit Gebrauchsspuren. Die Uhr ...

Warennr.: 5705391
EUR 1.678 DK, Vejle, Dandyvej 11.08.2020
20:41
EUR 1.342
Panelur
PANELUR, vitmetall, 8 dagars, 62 (76) mm

Warennr.: 5736628
EUR 150 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 12.08.2020
13:04
Sehen Sie mehr
Stort lommeur m/ Ernst Flesing Bremen æske
Stort lommeur i kasse af stål m/ Ernst Flesing Bremen æske 12,5 x 11 cm. Urskive m/ romertal & arabertal, separat sekundviser, månefase m.m., ur kasse stemplet ACIER m.m., Ø 8 cm. Restaureret bl.a. urskiven m.m. Brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for ...

Warennr.: 5714351
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 12.08.2020
20:14
EUR 403
Stoppur
STOPPUR, vitmetall, Slava, manuell, verknr. 065410, cal 3-64, diameter 65 mm

Warennr.: 5736801
EUR < 125 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 12.08.2020
20:36
Sehen Sie mehr
Omega lommeur med urkæde af 14 kt. guld
Omega lommeur af 14 kt. guld. Gullig skive med arabertal, gyldne visere og 'small seconds'. Støvkapsel og bøjle af metal. Diam. Ø50 mm. Mekanisk værk med manuelt optræk. Uret går ved efterprøvning. Med urkæde af 14 kt. guld, længde: 42 cm. Vægt lommeur: 67 g. Vægt urkæde: 19,5 g. Fremstår med ...

Warennr.: 5723982
EUR 1.074 DK, Helsingør, Støberivej 17.08.2020
19:40
EUR 725
1362 - Fickur
FICKUR, 3 st, bl a Omega, silver respektive förnicklad metall

Warennr.: 5726336
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 23.08.2020
10:00
Sehen Sie mehr
1375 - Bulova fickur
BULOVA, fickur, "BF Goodrich", boett i gummi samt krom, manuell, plexiglas, diameter 52 mm, originalbox

Warennr.: 5726445
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 23.08.2020
10:00
Sehen Sie mehr
1376 - Hermes herrfickur
HERMÈS, fickur, gulddoublé, 1960-tal, manuell, plexiglas, world timer, cal Peseux 330, diameter 51,8 mm

Warennr.: 5726447
EUR 386 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 23.08.2020
10:00
Sehen Sie mehr