Kategorie  Schätzpreis
12345...9» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Bordlamper, model Marala, hvid (2)
Bordlamper, model Marala, m/ hvid kantet skærm, nickel, forkromet metal m.m., H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da ...
Warennr.: 5462175

Neuware
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 22.11.2019
18:32:00
Bordlamper, model Mehkar (2)
Bordlamper, model Mehkar, metal, sorte kantede skærm, H. 57 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen ...
Warennr.: 5469317

Neuware
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 22.11.2019
18:54:00
Bordlamper, model Biswan
Bordlamper, model Biswan, hvide runde skærme, metal m/ krom look, H. inkl. skærm 54 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb samt skærme. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses...
Warennr.: 5503498

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 22.11.2019
19:00:00
Bordslampor 1 par Bollings Gränna
BORDSLAMPOR, 1 par, Bollings, Gränna, malm, höjd ca 52 cm
Warennr.: 5505034
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22.11.2019
19:28:00
Sehen Sie mehr
Moree Leuchte / Lichtquader mit erhellender Funktionalität, 'Eraser 380 Silver', Made in Germany
Moree Leuchte / Lichtquader mit erhellender Funktionalität, 'Eraser 380 Silver', Made in Germany. Leuchte macht Dimmen des Lichtes, das meist in der verborgenen Technik eines Schalters statt findet, zu einem intuitiv nachvollziehbaren Vorgang. Leuchtquader lässt sich stufenlos aus dem ...
Warennr.: 5488444
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.11.2019
20:07:00
Seks bordlamper, model Helena (6)
Seks bordlamper med afbryder, model Helena, bemalet gips, monteret med sorte skærme, H. med skærme 46-44-37 cm. (6)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter ...
Warennr.: 5222653

Neuware
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 22.11.2019
20:10:00
Adventsljusstake Osram
ADVENTSLJUSSTAKE, "Erika", Osram, 1970-tal, mässingspläterad metall samt betsat trä, höjd 38,5 cm, i originalförpackning.
Warennr.: 5505045
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 22.11.2019
20:10:00
Sehen Sie mehr
Poul Henningsen, Tischleuchte Modell PH 3/2 für Louis Poulsen
Tischleuchte Modell PH 3/2, dänisches Design von Poul Henningsen für Louis Poulsen. Entwurf von 1929. Konstruktion mit Stand und Gestänge aus Messing, ausgestattet mit Diffusoren aus weißem Opalglas. Maße ca.:. D. 29 cm, H. 47,2 cm. Original verpackte Neuware.
Warennr.: 5485129

Neuware
EUR 950 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.11.2019
20:56:59
EUR 650
Moree Leuchte / Lichtquader mit erhellender Funktionalität, 'Eraser 380 Champagner', Made in Germany
Moree Leuchte / Lichtquader mit erhellender Funktionalität, 'Eraser 380 Champagner', Made in Germany. Leuchte macht Dimmen des Lichtes, das meist in der verborgenen Technik eines Schalters statt findet, zu einem intuitiv nachvollziehbaren Vorgang. Leuchtquader lässt sich stufenlos aus dem ...
Warennr.: 5488285
20:57:04
Karl Trabert, Bauhaus Tischlampe für G. Schanzenbach & Co., 1930er Jahre
Karl Trabert, Tischlampe für G. Schanzenbach & Co., Frankfurt am Main. Entwurf von 1933 Verstellbare Konstruktion aus Metall, schwarz lackiert. Dm.ca. 32,5 cm, H. ca. 46 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, Kratzer und partielle Bereibungen / Fehlstellen in der Lackierung, Rostbefall. Verkabelung ...
Warennr.: 5484863
EUR 400 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.11.2019
20:58:04
EUR 80
Bordlamper, model Satna, m/ beige skærme (2)
Bordlamper, model Satna, metal m/ sølv finish m.m. & m/ beige skærme, H. 66 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da ...
Warennr.: 5396621

Neuware
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 22.11.2019
21:52:00
Bordlamper, model Roma, m/ ovale skærme, str. L (2)
Bordlamper, model Roma, m/ ovale skærme, lamper af forkromet metal m.m., str. L, H. 73 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende udleveringen. ...
Warennr.: 5266968

Neuware
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 22.11.2019
21:54:00
Bordslampa, keramik.
Bordslampa, keramikfot, kinesiskt blåvitt gods, träsockel, 1900-tal. Skärm av väv på papp, vit (äggskal), cylindrisk oval, 24 x 31 cm. Träsockelns höjd ca 2 cm (fastmonterad), lampfot inklusive el-sockel (E27) ca 44 cm. Lampfotens diameter 21 cm. Total ...
Warennr.: 5492214
EUR < 125 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 23.11.2019
08:22:00
EUR 51
Einar Bäckström, bordslampa, s k Bouillotte, märkt EB.
Einar Bäckström, bordslampa, s k Bouillotte, märkt EB. Höjd, 65 cm. Bruksslitage. Skrapmärken på skärm. Ej funktionstestad.
Warennr.: 5492293
08:41:00
EUR 28
EJ på pga fejl Bordlamper, model Pali, ovale sorte skærme (2)
Bordlamper, model Pali, metal, sorte ovale skærme, H. 56 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen vil ...
Warennr.: 5244596

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 23.11.2019
10:55:00
Bordlamper, model Marala, sort + 2 stk. buede skærme (4)
Bordlamper, model Marala, m/ buede skærme, lamper m/ nickel/sort, forkromet metal m.m., H. 56 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende ...
Warennr.: 5234105

Neuware
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 23.11.2019
10:57:00
Royal Copenhagen for Fog og Mørup. To bordlamper (2)
Royal Copenhagen for Fog og Mørup. To bordlamper af porcelæn, nr. 7166 og 7182, H.med skærme. 46 -80 cm. Em skærm med lettere brugsspor. (2)
Warennr.: 5506568
EUR < 125 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.11.2019
11:15:31
Diverse lamper i messing og metal, ældre stil(5)
Diverse lamper i messing og metal: 3 bordlamper, 1 lysekrone, samt 1 væglampet. H. fra 24-34 cm. Fremstår med brugsspor(5)
Warennr.: 5455881
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 23.11.2019
12:19:19
Jens Fager for Muuto. Tip bordlampe - sort
Jens Fager for Muuto. Tip bordlampe - sort. Støbt aluminium. Ledning i gummi. H: 40 cm. B: 16 cm. D: 29,5 cm. Udstillingsmodel. Enkelte ridser og mærker. Vejledende udsalgspris 1.995 DKK Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova...
Warennr.: 5506707

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23.11.2019
12:39:19
Royal Copenhagen. Bordlampe, krakelé nr 457/3428.
Royal Copenhagen. Bordlampe, krakelé Nr. 457 / 3428. 1.sort. H. incl montering 45 cm.
Warennr.: 5506730
12:50:09
Holmegaard, Tischlampe
Holmegaard, Tischlampe. Korpus aus Glas. Maße ca. H. 68 cm Dm. 30 cm. Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5506785
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23.11.2019
13:31:14
Bordlampe med fod af marmor
Bordlampe med fod af marmor H. 41 cm. fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5492561
13:49:00
Diesel Living for Foscarini. lampeskærm til 'Fork'
Diesel Living for Foscarini. lampeskærm til 'Fork' grå/grøn. H. 26 cm. Ø. på det bredeste sted 18,5 cm. Udstillingsmodel. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret ...
Warennr.: 5489134

Neuware
14:22:00
Warennr.: 5267004

Neuware
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 23.11.2019
14:29:00
Shawn Littrell for Luxo. Ninety LED bordlampe
Shawn Littrell. Ninety LED sortlakeret bordlampe monteret på lampefod med drej, indstillelig lampehovede retninger. Formgivet af Shawn Littrell for norske Luxo. H. ca. 60 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor, ridser og afslag.
Warennr.: 5478196
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 23.11.2019
15:22:58
Poul Henningsen. To PH 4/3 bordlamper. (2)
Poul Henningsen (1894-1967). To PH 4/3 bordlampe med stamme af forkromet metal, skærme af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 56, Ø. 45 cm. Fremstår med kraftig brugsspor, skærme skæve, bulede med afskalninger. (2)
Warennr.: 5479318
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 23.11.2019
15:26:00
EUR 148
Bordslampa Bergbom
BERGBOM, bordslampa, 1900-talets mitt, fot i vitlackerad metall, undertill märkt Bergbom B-024, höjd inkl skärm ca 66 cm
Warennr.: 5505353
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23.11.2019
15:42:00
Sehen Sie mehr
Paolo Rizatto and Alberto Meda for Luceplan. Fortebraccio Bordlampe
Paolo Rizatto and Alberto Meda for Luceplan. Fortebraccio Bordlampe - sort m. hvid fod. H: 44 + 35,5 cm. Skærm Ø: 16 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris 2.750 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under ...
Warennr.: 5496868

Neuware
EUR 188 DK, Roskilde, Store Hedevej 23.11.2019
15:45:00
Bordlamper, model Kalini m/ hvide skærme (2)
Bordlamper, model Kalini, m/ hvide skærme, lamper af forkromet metal m.m., H. 58 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da ...
Warennr.: 5429886

Neuware
16:04:00
Par bordlamper med skærme, model Venice (2)
Par bordlamper med afbryder, model Venice, stamme af forniklet metal og andet materiale, monteret med otte-kantet sort skærm. H. med skærm 97 cm. (2). Vejl. pris er 2995,- pr. stk.Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de ...
Warennr.: 5279117

Neuware
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 23.11.2019
16:34:00
12345...9»