Kategorie  Schätzpreis
12345...22» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Frederique Constant herrarmbandsur
FREDERIQUE CONSTANT, armbandsur, gulddoublé, slimline, quartz, safirglas, refnr. FC235X3S5/3S6, serienr. 1350276, läderarmband med originalspänne i gulddoublé, diameter 34 mm, originaletui
Warennr.: 5525740
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
13:31:00
Sehen Sie mehr
Väggpendyl Engström
ROBERT ENGSTRÖM, väggpendyl, 1900-tal, gustaviansk stil, förgylld, skuren dekor, urtavla med arabiska siffror samt märkt Rob Engström Stockholm, höjd ca 75 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer
Warennr.: 5525742
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
13:33:00
Sehen Sie mehr
Rado Women's 'Sintra' Jubile Black Dial Watch
Rado 'Sintra' Jubile Ladies Watch QuartzCase: 22 mm . Gold Tone Stainless SteelFixed bezel. Analog black dial with gold-tone hands. Diamonds mark at the 3, 6, 9 and 12 o'clock Scratch Resistant Sapphire. Water resistant at 30 meters / 100 feet. Functions: hour, minute, seconds Strap: Original ...
Warennr.: 5258524
EUR 1.800 BE, Antwerpen 10.12.2019
14:34:23
Herreur. Radiostyret Junghans, model Mega Solar
Herreur. Radiostyret Junghans, model Mega Solar med keramisk lænke. Uret er selvopladende. Ø 37 mm. Ligger i original æske med ekstra led og brugsanvisning.
Warennr.: 5515203
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 10.12.2019
14:55:00
EUR 114
Bordspendyl Frankrike 1800-talets mitt
BORDSPENDYL, brons, Frankrike, 1800-talets mitt, delvis förgylld, krönt av Napoleon, vitemaljerad urtavla, pendel och nyckel finns, höjd ca 45, längd ca 25 cm
Warennr.: 5525818
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 10.12.2019
15:33:00
Sehen Sie mehr
Bordspendyl Louis XVI-stil
BORDSPENDYL, omkring 1800, Louis XVI-stil, urtavlan märkt Isaac Maquet A Berlin samt med arabiska siffror, urverket märkt FH, repetition, marmor, förgylld mässing, höjd ca 50 cm, nyckel finns
Warennr.: 5525833
EUR 471 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
16:10:00
Sehen Sie mehr
Georg Nelson
VÄGGKLOCKA, George Nelson, Vitra Design Museum, lackerad metall samt trä, märkt med etikett, diameter 29 cm.
Warennr.: 5525858
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 10.12.2019
16:35:00
Sehen Sie mehr
Edvart Sonne, Bornholmerur
Edvart Sonne (1741-1802, Rønne). Bornholmerur i kasse af sortmalet træ med guldstaffering, urskive med timekrans samt plakette af tin betegnet Edvart-Sonne no.390. H. ca.220 cm. Pendul (defekt), lodder, optræksnøgle og dørnøgle medfølger. Fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor, topstykke ...
Warennr.: 5519711
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2019
17:13:00
Tommy Hilfiger, to armbåndsure (2)
Tommy Hilfiger, to armbåndsure med urkasser af forgyldt stål. Ø. 39 mm. Quartz urværk. Begge ure gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med minimale brugsspor. (2)
Warennr.: 5525281
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
17:34:00
Fossil. Smartwatch. Model Q Marshal, FTW2106
Fossil. Smartwatch. Model Q Marshal FTW2106. Smartwatch fra Fossil i blå rustfrit stål med brun læderrem. Unisex Urkasse Ø 45 mm Vandtæthed: IP67 Skærm: 1.4" touchskærm, 229ppi Batteritid: Op til 24 timer (afhængig af brug) Kompatibel med Android enheder 4.3+ og iOS 8.2+/iPhone ...
Warennr.: 5503485

Neuware
EUR 188 DK, Aalborg, Nibevej 10.12.2019
18:01:00
Baume & Mercier. Model 'Linea'. Dameur af stål
Baume & Mercier, damearmbåndsur, model 'Linea', ref.nr.65692, urkasse af delvist forgyldt stål, lys skive med stregindeks og dato ved position *6, lynette med arabertal, safirglas, monteret med stållænke med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Ø 27 mm, vandtæt 50M. Original urkasse, garanti samt ...
Warennr.: 5452390

Neuware
EUR 1.611 DK, Aalborg, Nibevej 10.12.2019
18:18:00
Rado. Jubilé.DiaStar, Damearmbåndur
Rado, Jubile DiaStar, ref.nr R13776702, High Tech Ceramic damearmbånd ur, kvarts urværk, safirglas, gylden urskive med fire diamanter integreret originalt High Tech Ceramic lænke med foldelås. Nyt batteri isat af autoriseret urmager. Efter udløb af fortrydelsesret kan udstedes garantibevis ved ...
Warennr.: 5451192

Neuware
EUR 1.477 DK, Aalborg, Nibevej 10.12.2019
18:23:00
EUR 114
Omega Cosmic Triple Calendar Moonphase 1950-tal
OMEGA CALENDAR, "Omega cosmic triple calendar moonphase", 14k guld på stål, armbandsur, 1950-tal, manuell, ljus urtavla med blå och guldfärgade detaljer, cal 381, ref nr 43385399, diameter ca 37 mm, senare armband
Warennr.: 5525931
EUR 2.825 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 10.12.2019
18:32:00
Sehen Sie mehr
Omega Seamaster automatic
OMEGA SEAMASTER, automatic, 1950-/60-tal, stål, manuell, målad urtavla, diameter ca 33 mm, armband av läder
Warennr.: 5525934
EUR 235 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 10.12.2019
18:35:00
Sehen Sie mehr
Festina Chronograph herrearmbåndsur af stål
Festina Chronograph herrearmbåndsur med urkasse af stål. Ø. 43 mm. Mørk grå urskive med logo, stregindex og chronographfunktion. Quartz urværk. Monteret med lænke af stål og spænde med logo. Uret kommer med boks. Uret gik på vurderingstidspunktet men Lauritz.com indestår ikke for ...
Warennr.: 5508046
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
18:42:00
Tag Heuer Aquaracer, damearmbåndsur
Tag Heuer Aquaracer damearmbåndsur med urkasse af stål. Ø. 27 mm. Sort urskive med logo og stregindex. Quartz urværk. Monteret med lænke af stål og foldespænde med logo. Uret gik ikke på vurderingstidspunktet (batteriskift må påregnes) Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5521891
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
18:43:00
M185+197/19 - Ole Mathiesen herreur samt Georg Jensen dameur (2)
Ole Mathiesen herrearmbåndsur med urkasse af forgyldt stål. Ø. 33 mm. Hvid urskive med logo og stregindex. Quartz urværk. Monteret med rem af sort læder. Georg Jensen damearmbåndsur model 429 med urkasse af stål. Ø. 32 mm. Sort urskive med logo og punktindex. Quartz urværk med GMT funktion. ...
Warennr.: 5519180
18:53:00
EUR 161
Ollech & Wajs Sport. Vintage herrearmbåndsur
Ollech & Wajs Chronograph Calculator herrearmbåndsur i urkasse af blankpoleret stål. Sort urskive med arabertal, kronograffunktion og datorude. Drejbar rød/sort Calculator krans og indvendig med Telemeter krans. Monteret på nyere sort Natorem. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og ridser. ...
Warennr.: 5514912
EUR 349 DK, Helsingør, Støberivej 10.12.2019
18:56:00
EUR 148
Tag Heuer. Modell 'Link', Damenuhr aus Stahl
Damenuhr von TAG Heuer, Modell 'Link', Ref. Nr. WAT1416 ,Serien-Nr. RAF5044, Quarz-Uhrwerk. Gehäuse und Armband aus Stahl, weißes 'gewelltes' Zifferblatt mit römischen Zahlen und Datumsangabe bei '6' Uhr, Saphirglas. Ø 29 mm. Tag Heuer Schachtel inkl. (Nach Ablauf des Rückgaberechts kann eine ...
Warennr.: 5526849

Neuware
EUR 1.544 DK, Aalborg, Nibevej 10.12.2019
19:01:00
EUR 161
Louis Vuitton. Herrenuhr 'Tambour'
Herrenuhr von Louis Vuitton, Modell 'Tambour', Ref. Nr. Q113M, Gehäuse aus Stahl, satiniertes silberfarbenes Zifferblatt mit arabischen Zahlen und Strichindex, Datumsangabe bei '3' Uhr, GMT Funktion, Aufzugskrone mit Logo, Saphirglas, originales Lederarmband mit Stahlschließe, automatisches ...
Warennr.: 5514988
EUR 2.148 DK, Roskilde, Store Hedevej 10.12.2019
19:19:00
EUR 148
Torun für Georg Jensen. Bügeluhr mit Brillanten
Vivianna Torun Bülow-Hübe für Georg Jensen. Bügeluhr 'Bangle' aus Stahl mit offenem Bügel, rundes Spiegelzifferblatt umkränzt von zahlreichen Brillanten zus. ca. 0.26 ct. Farbe: Top Wesselton (G), Reinheit: VS. Dessin Nr. 326. Quarzwerk Gehäuse: Ø 33 mm. Gr. M. Innenmaße ca. 5,7 x 4,5 cm. ...
Warennr.: 5511034
EUR 1.342 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10.12.2019
19:20:00
Herrearmbåndsur. Hamilton, model Riva.
Herrearmbåndsur. Hamilton, model Riva. Mekanisk urværk med automatiske optræk. Ø. 45 mm. Uret udbydes med boks og papirer. Fremstår med minimale brugsspor.
Warennr.: 5465848

Neuware
EUR 671 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10.12.2019
19:22:00
EUR 161
Omege Seamaster automatic dameur af doublé
Omege Seamaster automatic dameur af doublé, monteret med flexrem. Gylden urskive med tre visere samt dato. Automatisk urværk. B 28 mm.Uret går, Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet.
Warennr.: 5526704
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 10.12.2019
19:23:00
Urmagermøbel med samling urglas
Urmagerskab. Front med 14 skuffer, heri små rum til urglas. Samling ubrugte urglas i diverse størrelser i samtlige skuffer i venstre side. Enkelte skuffer binder, løs bagbeklædning, udvendige listestykker mangler, en skuffe med delvis manglende bundplade, to greb mangler, enkelte løse. H.44 B. 48...
Warennr.: 5512481
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 10.12.2019
19:33:00
Oniss 'Sapphire'. Herreur i keramik med sort skive med diamanter, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Oniss, model Sapphire, ref.nr.: ON522-1M, i urkasse og med lænke af keramik og stål, sort skive med diamanter og punktindeks, datoangivelse ved 6" position, safirglas, quartz urværk. Mål: 29,4 x 35,8 mm. Indvendig L. ca. 18,5 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Uret gik på ...
Warennr.: 5444956
EUR 242 DK, Vejle, Dandyvej 10.12.2019
19:42:00
Armani dameur - MOP skive
Emporio Armani dameur med urkasse og integreret leddelt lænke af poleret stål. Rektangulær udkasse med MOP (Mother of pearl) urskive med logo og crystaller som timemarkeringer. Quartzværk. Mineralsk glas.Dobbelt Clipslås
Warennr.: 5333529

Neuware
EUR 161 DK, Helsingør, Støberivej 10.12.2019
19:42:00
Chaumet 'Class One'. Midsize dameur i 18 kt. guld og stål med sort skive, 2000'erne
Midsize damearmbåndsur fra Chaumet, model Class One, ref.nr.: 622-1328, i urkasse af stål med lynette af 18 kt. guld, sort 'bølget' skive med romertal og punktindeks, datoangivelse ved 6" position, justerbar lynette, safirglas, monteret med original lænke af stål med dobbelt foldelukke, quartz ...
Warennr.: 5447056
EUR 752 DK, Vejle, Dandyvej 10.12.2019
19:43:00
Raymond Weil 'Nabucco'. Herrenchronograph aus Stahl
Herrenuhr von Raymond Weil, Modell 'Nabucco', Ref. 7800, Gehäuse aus Stahl, Zifferblatt mit arabischen Zahlen und Strichindex, Datum bei '4.30' Uhr, separater Sekundenzeiger, Stoppuhr- und Chronograph-Funktion, Aufzugskrone mit Logo, Saphirglas, Stahlarmband, automatisches Uhrwerk. Ø 47 mm. ...
Warennr.: 5515515
EUR 1.342 DK, Roskilde, Store Hedevej 10.12.2019
19:44:00
EUR 940
Gucci 'Grammy'. Midsize dameur i roséforgyldt stål, 2010'erne
Midsize damearmbåndsur fra Gucci, model Grammy, ref.nr.: 114-1, i urkasse af roseforgyldt stål, digital skive, ugedag- og datoangivelse, alarm-funktion, safirglas, monteret med original gummirem med roseforgyldt spænde, quartz urværk. Ø. 40 mm. Medfølges af etui samt manual. Fremstår med lette ...
Warennr.: 5500843
EUR 430 DK, Vejle, Dandyvej 10.12.2019
19:45:00
Certina DS Podium Chronograph herrearmbåndsur af stål
Certina DS Podium Chronograph herrearmbåndsur af stål, ref. C001.517A, SKN.BC.24855C. Quartz værk, kvadratisk sort skive mrk. Certina 1888, DS Podium 100m/330ft med arabertal, time-, minut- og minisekundviser samt med stopursfunktion og dato. Monteret med sort læderrem med flip-lock spænde. Mål ...
Warennr.: 5515516
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 10.12.2019
19:47:00
EUR 161
12345...22»