Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
  ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Väggur 1800-talets mitt
VÄGGUR, förgyllt, 1800-talets mitt, rikligt ornamenterad med blomster och bladverk, höjd 51 cm, bredd 41 cm, djup ca 12 cm
Warennr.: 5276590
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 22.03.2019
17:46:00
Sehen Sie mehr
Kaminur med marmor imitation.
Kaminur med urkasse af træ, dekoreret med marmor imitation . Skive af stål med romertal. H. 36 cm. Fremstår med krakeleringer og brugsspor. Nøgle medfølger.
Warennr.: 5244383
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
13:14:13
Elgin fordonsklocka
ELGIN U.S.A. fordonsklocka, stål och glas, numrerad N 113713, diameter 52 mm.
Warennr.: 5278197
EUR 150 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 24.03.2019
11:30:00
Sehen Sie mehr
2 Wanduhren u.a. Junghans (2)
2 Wanduhren u.a. Junghans, 4 Gewichte und zwei Pendel vorhanden. Eine Uhr mit braunem Holzkorpus, die andere mit polychrom bemaltem Schwarzwaldzifferblatt. Höhe 34 cm und 37,5 cm, Altersgemäße Gebrauchsspuren. Die Funktion wurde nicht geprüft. (2)
Warennr.: 5243813
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25.03.2019
14:27:00
EUR 45
Siemens. Stort væghængt ur, 20 årh.
Siemens. Stort væghængt ur til fabrik/værksted, 20 årh. Industrielt design. Grå-, hvid- og sortlakeret metal og glas. Urskive af bemalet glas. Indvendigt med 4 elfatninger. Brugs- og alderspræg, herunder stedvise buler og skrammer. Kantafslag på glas. Lauritz.com garanterer ikke for ...
Warennr.: 5208668
EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 25.03.2019
19:22:00
EUR 403
Aalborg Juleakvavit (84)
Stor samling Aalborg Juleakvavit, div. årgang, alle i original emballage. (84)
Warennr.: 5277844
EUR 805 DK, Aarhus, Egå Havvej 26.03.2019
13:48:18
Väggpendyl
VÄGGPENDYL, gustaviansk, omkring 1800, skuren dekor, förgylld, skuren dekor, urtavla med arabiska siffror, krön av kärve, höjd ca 69 cm, nyckel och pendel finns
Warennr.: 5281893
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
15:40:00
Sehen Sie mehr