Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   11 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Biegert & Funk. Qlocktwo classic vægur
Biegert & Funk. Qlocktwo classic vægur med ramme af hvidlakeret træ, frontcover af poleret akrylglas. H. 45 B. 45 D. 2 cm. Fremstår med minimale/få brugsspor, i original emballage.

Warennr.: 6117746
EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28.11.2021
EUR 403
Menu. Marble Wall Clock White.
Menu. Marble Wall Clock af marmor, med visere i messing. designet af Norm Architects Ø.30 cm. Nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto!.

Warennr.: 6094877

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 29.11.2021
18:02
Menu. Marble Wall Clock af marmor, med visere i messing. designet af Norm Architects Ø.30 cm. Nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto.

Warennr.: 6115422

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 30.11.2021
12:20
Menu. Marble Wall Clock af marmor, med visere i messing. designet af Norm Architects Ø.30 cm. Nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto!. vejl.udsalgspris 2999,-

Warennr.: 6094868

Neuware
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 30.11.2021
13:13
EUR 134

Warennr.: 6094882

Neuware
14:05
Bering. Rundt vægur, quartz i org. æske, sort
Bering. Rundt vægur, sort urskive m/ stregindeks af rustfrit stål m.m., quartz, i org. æske, Ø 29,2 cm. Håndteringsmærker på æske. Uret gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten eller for batteriets levetid.

Warennr.: 6054256

Neuware
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 30.11.2021
17:03
EUR 101
Junghans. Vægur, 20 årh. 1. halvdel
Junghans. Vægur med kasse af sortlakeret træ, hvidemaljeret urskive med romertal. H. 77 cm. Pendul samt optræksnøgle, medfølger. Manglende topdekoration. Fremstår med aldersrelateret brugspræg, herunder enkelte afslag / finérafslag.

Warennr.: 6123432
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 30.11.2021
18:32
Henning Koppel for Georg Jensen. Vejrstation med ur (4)
Henning Koppel for Georg Jensen. Vejrstation af sortlakeret metal med sort skive bestående af barometer, termometer, hygrometer og vægur. Ø. 10 cm. Fremstår med brugsspor, barometeret med lille slidmærke på kant, uret virker ikke. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)

Warennr.: 6123343
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 01.12.2021
11:32

Warennr.: 6094871

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 01.12.2021
14:41

Warennr.: 6094879

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 02.12.2021
19:37

Warennr.: 6094872

Neuware
20:11