Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...24»   Waren pro Seite   699 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Gavekort til komplet klargøring af bil indvendigt & udvendigt, sponsoreret af CC Biler
Gavekort til komplet klargøring af bil indvendigt & udvendigt, sponsoreret af CC Biler. Pakken indeholder: Indvendigt: - Kabine og bagagerum blæses med højtryksluft, så alt sand og skidt løsnes. - Dækbrønd renses. - Sæder dybderenses med sæderenser. - Måtter og bundtæppe dybderenses med ...

Warennr.: 6012190
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 06.05.2021
20:53
EUR 148
Gavekort på 2 gange greenfee billetter til Royal Oak golfbane, doneret af Sparekassen Kronjylland
Gavekort på 2 gange greenfee billetter til Royal Oak golfbane, doneret af Sparekassen Kronjylland. Tag en ven eller kollega med ud på de smukke baner ved Royal Oak, Jels. Der vil være mulighed for bespisning på den hyggelige restaurant. Denne auktion er en velgørenhedsauktion til fordel for ...

Warennr.: 6012232
EUR 255 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 06.05.2021
21:10
EUR 174
Samling diverse interiør genstande (18)
Samling diverse interiør genstande bestående af: 3 metal beholdere i petroleumsblå 13x13x25 cm, 6 metal bakker i metallic silver 60x40x10 cm, 1 metallic silver bakke 32,3x23x4 cm, 2 metal brød bokse i dark mint, 34,5x20x20 cm samt 6 metal opbevaringskasser i lilla (45x25) x (38x19) x 25H cm. (18)

Warennr.: 6010140
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
12:15
Dansk møbelproducent. Sidebord / lampebord af palisander
Dansk møbelproducent. Sidebord / lampebord fineret med palisander. B. 52 cm., D. 36 cm., H. 46,5 cm. Fremstår med alm. brugsspor, lille rep. på topplade.

Warennr.: 6012163
12:21
Cecilie Manz for Lightyears. Caravaggio Read gulvlampe - Opalglas.
Cecilie Manz for Lightyears. Caravaggio Read gulvlampe, skærm af opalglas, stel af hvidlakeret metal. Dybde 36,2 cm., Højde 110 cm., Fod Ø:16 cm., Skærm Ø:14 cm. Gulvlampen kan dreje 260 grader om sin egen akse og giver dermed brugeren en ekstraordinær grad af fleksibilitet. Gulvlampen er ...

Warennr.: 6018561

Neuware
EUR 215 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
15:42
Arne Jacobsen. Oxford armstol, sort læder
Arne Jacobsen. Oxford armstol betrukket med sort læder, fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion, armlæn betrukket med sort læder. Sh. 44 cm Fremstillet hos Fritz Hansen i 1987, mærkat herfra. Fremstår med lette brugsspor, mindre folder på læder på sæde, armlæn ...

Warennr.: 6010545
EUR 805 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
17:02
EUR 349
Paolo Rizzatto for Luceplan, Costanza Bordlampe m. lysdæmper
Luceplan, Paolo Rizzatto, Costanza Bordlampe m. lysdæmper. Fod af aluminium, skærm af hvid plastic folie. H: 51 cm, Ø: 26 cm. Fremstår i original ubrudt emballage. Modelfoto.

Warennr.: 5999500

Neuware
EUR 349 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
17:25
Lille kommode af egetræ, 1900-tallet
Lille kommode af massivt egetræ, prydet med udskæringer, front med tre skuffer, på svungne ben. 1900-tallet. H. 66 cm. B. 66 cm. D. 37 cm.

Warennr.: 5997508
17:29
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret eg, 90 x 42 cm
Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret egetræ. L. 90 cm. x H. 45 cm. x B. 42 cm. Tykkelse på planker ca. 3,5 cm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Warennr.: 5949092

Neuware
EUR 242 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
17:37
Henrik Pedersen for Houe. Sofabord, model Spän
Henrik Pedersen for Houe. Sofabord / lounge bord, model Spän, bordplade samt stel af massiv olieret eg, Ø 60, H. 43 cm. Produceret af Houe. Fremstår ubrugt i original indpakning. Modelfoto.

Warennr.: 5955248

Neuware
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
17:58
Ubekendt kunstner. Interiør samt byparti (2)
Ubekendt kunstner. Interiør samt byparti, olie på plade, usign. 30 x 40 (54 x 64) cm. (2)

Warennr.: 5987472
18:10
Fire div. bordlamper. (4)
Kinesisk bordlampe af porcelæn, dekoreret med figurer og skrifttegn. H. inkl. montering 43 cm. Høj bordlampe af messing. H. inkl. montering 73 cm. Bordlampe af porcelæn, prydet med figursceneri. H. Inkl. skærmholder 48 cm. Med hårrevne. Bordlampe med fod af messing. H. 37 cm. inkl. montering (4)

Warennr.: 5999113
18:19
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske af sort epilæder, model Keepall 45
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 45 udført i sort epilæder med besætninger af sort læder, gyldent hardware. Udvendig sidelomme, dobbelt lynlås lukning. Indvendigt opdelt i ét stort rum. B. 48, H. 25, D. 20 cm. Rent interiør. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte mærker/ridser i skind.

Warennr.: 5994808
EUR 913 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
18:23
EUR 148
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Naturel oil ' eg 150 cm. Model Square
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' naturel oil ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 150 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Afrundede kanter og hjørner. Monteret med sort pulverlakeret sqare metal stel. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Warennr.: 6001721

Neuware
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
18:24
Spisebord i egetræ, model 'Trivento' med tilhørende tillægsplader. L. 180/270 cm (2)
Spisebord med plade i fineret vild eg, model 'Trivento' med tilhørende tillægsplader. H. 75 cm. L. 180/270 cm D. 90 cm. Modelfotos. Udleveres ubrugt og usamlet i original, uåbnet emballage. (2)

Warennr.: 5855228

Neuware
18:25
Dansk lampeproducent. Standerlampe
Dansk lampeproducent. Standerlampe med to justerbare skærme af aluminium. 1970'erne. H. 140 cm. Fremstår med brugsspor, ridser/mærker samt lettere leddeløs stel.

Warennr.: 6006931
18:26
Dansk møbelproducent. Fire pers. auditoriestole, Naturhistorisk Museum, Aarhus
Dansk møbelproducent. Fire pers. auditoriestole med stel af metal, klapsæde og ryg betrukket blåt møbelstof, armlæn af massiv wengé, topplade med hylde af fineret wengé. 1960'erne. L. total på sæder 225 cm. L. total med topplade 250 cm. Sædehøjde 32 cm. Fremstår med kraftig slitage / falmet stof ...

Warennr.: 5998903
18:27
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ
Dansk møbelproducent. Skænk af fineret teaktræ, front med to skuffer samt fire skydelåger bag hvilke hylder samt barindretning med spejlfelt. 1960'erne. Fremstår med brugsspor, skuffer går stramt, ridser, mærker samt enkelte finerafslag.

Warennr.: 6012258
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
18:28
Finn Juhl. Vier Stühle, Modell BO63 (4)
Finn Juhl. Vier Stühle aus Eiche sowie Kopfstücke aus Teakfurnier, Sitze mit patiniertem vegetabilischem Leder bezogen. Ausführung Bovirke, Modell BO63. Mit leichten altersbedingten Gebrauchsspuren in Form von kleineren Bestoßungen an den Kopfstücken sowie leicht instabil. (4)

Warennr.: 5970047
EUR 3.624 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
18:30
EUR 1.812
Vintage halsskæde af 8 kt. guld, midten af 1900-tallet
Vintage halskæde i forløb udført i 8 kt. guld. Monteret med indstikslås med sikkerhedskrog. Længde: ca. 43 cm. Vægt: 41 gram. Midten af 1900-tallet

Warennr.: 5992718
18:32
EUR 349
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 150 cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 150 cm Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i...

Warennr.: 6002114

Neuware
18:33
EUR 242
Dänischer Möbelhersteller, 1940er Jahre. Polstersofa
Dänischer Möbelhersteller, 1940er Jahre. Polstersofa mit 'Melange' Wollbezug späteren Datums, Beine aus massiver Buche. Hergestellt in den 1940er Jahren. L. 140 cm. Bezug mit Schatten von früheren Knöpfen.

Warennr.: 5991369
EUR 1.342 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
18:46
Christophe Mathieu. for Marset. Pendel i violet, model Discocó Ø 53 cm.
Christophe Mathieu. Pendel sammensat af runde metalskiver lakeret i violet og hvid på stel af forkromet metal, model Discocó. Fremstillet af Marset. Ø 53 cm. Modelfotos. Ny i original emballage.

Warennr.: 5999448

Neuware
EUR 483 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
18:48
EUR 349
Baron Gaston Legrand Armagnac 1956
Baron Gaston Legrand Vintage Bas Armagnac 1956, 1 Flasche in originaler Holzkiste. Füllstand A.

Warennr.: 5997856
EUR 617 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
18:49
EUR 161
Gavekort til et års forbrug af sprinklervæske sponsoreret af Dankemi
Gavekort til et års forbrug af sprinklervæske sponsoreret af Dankemi. Du får 100 liter sprinklervæske som gør det nemt at få rene bilruder, til sommerens insekter samt til vinterens trafikfilm og snavs. Sprinklervæske -21° fra Dankemi fjerner effektivt trafikfilm, snavs og insekter uden at ...

Warennr.: 6012193
19:00
1 flaske Leopold Gourmel Quintessence Cognac, France
1 flaske Leopold Gourmel Quintessence Cognac, France. 700ml. 41 %. I original kasse.

Warennr.: 6001275
19:09
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske af sort epilæder, model Keepball 50
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 50 udført i sort epilæder med besætninger af sort læder, gyldent hardware. Udvendig sidelomme, dobbelt lynlås lukning. Indvendigt opdelt i ét stort rum. B. 52, H. 29, D. 23 cm. Interiør med pletter / skjolder. Dustbag medfølger. Fremstår med brugsspor, ...

Warennr.: 5977547
19:10
EUR 430
Kinesisk vase/bordlampe
Kinesiske vase / bordlampe af bemalet porcelæn, top af messing, senere monteret med el. 1900-tallet. H. 58 cm. Enkelte afslag.

Warennr.: 6007035
19:11
Marcel Wanders for Flos. Can Can pendel hvid.
Marcel Wanders for Flos. Can Can pendel hvid. Højde 36 cm. Diameter 34,7 cm. Lyskilde Max 105W. Fremstår ny i original emballage. Modelfotos.

Warennr.: 5998981

Neuware
19:12
Bonzini. Vintage bordfodbold
Bonzini. Bordfodbolds-bord af bøgetræ, bane beklædt med linoleum, spillere af bemalet aluminium. H. cm. L. cm. B. cm. Fremstillet hos Bonzini. Fremstår med alm. aldersrelateret brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktion af møntindkast. NB! 1. foto er modelfoto. Bordet udleveres ...

Warennr.: 5983104
EUR 1.074 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.05.2021
19:16
EUR 87
12345...24»