Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
  ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Louis-Vuitton Koffer
Louis Vuitton Koffer " Alzer " mit Monogram Canvas/Holz/Leder/Metallbeschläge Alter ca. von 1920 bzw. früher Messingschutzkappen an den Ecken und geprägten Ledereinfassungen. Ledergriff in cognacbrauner Farbe Im Koffer innen befindet sich ein nummeriertes Label: 778028 Schloß mit ...
Warennr.: 5003641
EUR 1.300 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23.05.2018
13:00:00
EUR 1.300
Louis Vuitton. Halskette 'Empreint' aus 18 kt. Weißgold
Louis Vuitton. Halskette 'Empreint' aus 18 kt. Weißgold, Anhänger mit Diamanten ca. Ø 10 mm, L. ca. 43 cm. Gewicht ca. 6,9 g. Schachtel inkl.
Warennr.: 5001143
EUR 806 DK, Herlev, Dynamovej 23.05.2018
21:00:00
EUR 484
Louis Vuitton. Kuffert, model Sirius 50
Louis Vuitton. Kuffert. Model Sirius 50. Monogram canvas med bløde sider. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning, åbent siderum samt elastisk holder. Lyst canvas foer. Produceret i Frankrig 1995. H. 18, B. 50, L. 40 cm. Fremstår med patineret kernelæder.
Warennr.: 4989200
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 24.05.2018
09:38:16
EUR 296
Louis Vuitton handvsäka Speedy 30 cm
LOUIS VUITTON, handväska Speedy 30 i svart "Epi" skinn med detaljer i vitmetall, 21 x 30 x 17 cm
Warennr.: 5005418
EUR 259 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24.05.2018
10:12:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton axelbandsväska
LOUIS VUITTON, clutch med kort axelrem, Pochette, rött epi läder, ca 13x24 cm
Warennr.: 5005533
EUR 207 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 24.05.2018
16:36:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. Tressage Tote monogram taske
Louis Vuitton. Louis Vuitton Tressage Tote monogram M44111 taske af læder fra Louis Vuitton's forår/sommer 2017 kollektion. H. 32,56. Højde inkl. hanke: 44,5. B. 25 D. 14 cm. Minimale brugsspor. Kvittering forefindes.
Warennr.: 5000988
EUR 1.612 DK, Roskilde, Store Hedevej 24.05.2018
20:15:00
EUR 1.182
Louis Vuitton, skuldertaske, model Passy
Louis Vuitton, skuldertaske, model Passy, udført i nude epi læder, to-delt indvendigt rum med flere mindre lommer, heraf et rum med lynlås. H. 29 cm, B. 37 cm, D. 15 cm. Fremstår med minimale/lettere brugsspor. Støvpose medfølger.
Warennr.: 5005731
EUR 1.343 DK, Aarhus, Egå Havvej 24.05.2018
20:20:00
EUR 591
Louis Vuitton. Damier canvas, skuldertaske model Chelsea.
Louis Vuittion. Skuldertaske, model Chelsea, af Damier canvas med justerbare hanke af læder, lynlåslukning, indvendigt med et stort rum samt mindre med lynlås. H. 28 cm, B. ca. 50 cm. Produktionskode TH0075. Fremstår let og jævnt patineret.
Warennr.: 5001264
EUR 672 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24.05.2018
20:30:00
EUR 591
Louis Vuitton rejsetaske, model Alizé 2 Poches Large. Monogram canvas.
Louis Vuitton rejsetaske, model Alizé 2 Poches Large. L. 55 cm H. 42 B. 18 cm. Produktionskode VI0974. Monogram canvas. Indvendig to store rum med dobbelt lynlåslukning samt åbnet siderum . Foer af lyst canvas. Aftagelig og justerbar skulderstrop af brunt canvas og gyldent hardware. Fremstår med ...
Warennr.: 4946545
EUR 806 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24.05.2018
21:10:00
EUR 403
Louis Vuitton weekendväska Keepall 50
LOUIS VUITTON, weekendväska Keepall 50 med monogrammönster och cognacsfärgade skinndetaljer med tillhörande namnbricka, 29 x 50 x 22 cm
Warennr.: 5005648
EUR 311 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24.05.2018
21:26:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. Brillantørestikker af 18 kt guld, ca. 0.3 ct
Louis Vuitton. Ørestikker af 18 kt hvidguld, prydet med to brillanter på i alt ca. 0.3 ct., Farve: Top Wesselton (F-G), Klarhed VVS. Diameter på front Ø ca. 8 mm. Vægt ca. 2.9 g. Æske, certifikat og kvittering medfølger (2)
Warennr.: 5001120
EUR 1.343 DK, Herlev, Dynamovej 27.05.2018
20:25:00
EUR 349
Louis Vuitton. Skuldertaske, model Babylone. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Skuldertaske, model Babylone, af monogram kanvas med kernelæderbesætning, lynlåslukning, indvendigt stort rum med lynlåslomme samt to mindre rum til . H. 31, B. 40, D. 12 cm. Fremstår med brugsspor samt patinering af kernelæder. Indvendig lynlåslomme med fugtskade samt sort ...
Warennr.: 5007482
EUR 349 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27.05.2018
21:10:00
EUR 296
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Monogram canvas. Model Keepall 50.
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Monogram canvas. Model Keepall 50. Produktionskode MB853 L. 50, H. 27, D. 22 cm. Besætninger af lyst kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Foer af brunt canvas. Fremstår med brugsspor, patineret kernelæder, samt lette skjolder på foer....
Warennr.: 5009704
EUR 591 DK, Hørsholm, Hammervej 1 28.05.2018
21:24:00
EUR 175
Louis Vuitton Tambourine Lovely Indigo Armbanduhr
Louis Vuitton Tambourine Lovely Indigo Armbanduhr. Gehäuse aus rostfreiem Stahl, lilafarbenes Zifferblatt mit Blumen, Quarzwerk mit Datumsangabe, wasserdicht bis 100 ATM, lilafarbenes Lackarmband mit Logoprägung. Nummer RR2260 Q121B1. Gehäuse Ø 25 mm ohne Krone. Gefütterte Originalschachtel sowie...
Warennr.: 5002823
EUR 1.075 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29.05.2018
19:17:00
EUR 148
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Sort epi læder. Model Keepall 55.
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Sort epi læder. Model Keepall 55. Produktionskode VI1910. B. 55, H. 31, D. 24 cm. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Udvendigt åbent siderum. Foer af sort ruskind. Fremstår med lette brugsspor herunder slitage på hjørner.
Warennr.: 5001130
EUR 940 DK, Hørsholm, Hammervej 1 29.05.2018
19:43:00
EUR 161
Louis Vuitton. Bellevue GM taske, bordeaux vernis
Louis Vuitton taske model Bellevúe GM udført i bordeaux vernis med LV-monogram og hanke af kernelæder, lynlås. Indvendig opdelt i ét stort rum med ro mindre siderum. Rent interiør. Højde: 28 cm. Bredde: 45 cm. Medfølges af dustbag. Fremstår uden brugspræg.
Warennr.: 5009616
EUR 940 DK, Herning, Engdahlsvej 29.05.2018
20:50:00
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske, Monogram canvas. Model Keepall bandouliére 55
Louis Vuitton. Monogram canvas. Weekend / rejsetaske, model Keepall bandouliére 55. Produktionskode SP852. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Besætninger og aftagelig, justerbar skulderrem af kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Foer af brunt canvas. . Fremstår med lette brugsspor ...
Warennr.: 5001028
EUR 887 DK, Hørsholm, Hammervej 1 29.05.2018
21:10:00
EUR 672
Louis Vuitton, Tørklæde af cashmere og silke
Louis Vuitton, Tørklæde af 65 %cashmere og 35% silke. I original æske. Fremstår uden brugsspor.
Warennr.: 4994371
EUR 269 DK, Herlev, Dynamovej 30.05.2018
15:44:00
6606 - Louis Vuitton. Computersleeve.
Louis Vuitton. Computersleeve med monogram canvas, hardware af forgyldt metal. Produceret i Frankrig 2010. H. 28 B.39 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Warennr.: 5006155
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 30.05.2018
19:43:00
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Monogram canvas. Model Keepall 55.
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Monogram canvas. Model Keepall 55. Produktionskode SP0965. H. 30, L. 55, D. 25 cm. Besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Foer af brunt canvas. Fremstår med brugsspor herunder kernelæder patineret og med tørrerevner.
Warennr.: 5009854
EUR 672 DK, Hørsholm, Hammervej 1 30.05.2018
21:11:00
EUR 101