Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...65»   Waren pro Seite   1926 Ergebnisse Liste Galerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Par Italienske bordlamper (2)
Par Italienske bordlamper af keramik, dekoreret med druer, frugter, blomster og bladværk. H. 40 cm., Ø. ca. 35 cm. Skærme medfølger.

Warennr.: 6254963
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17.08.2022
10:31
Ring af sterling sølv, 8 kt. guld med ferskvands kulturperle. str. 56
Ring udført i sterling sølv, samt 8 kt. guld, prydet med hvid ferskvands kulturperle. Ringstr. 56. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Warennr.: 6255467

Neuware
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 17.08.2022
10:41
Dino Martens, Murano glasvase 1950'erne
Dino Martens (1894-1970). Murano glasvase med tynde sorte striber, usigneret. H.41 cm. Aldersrelateret stand, småridser / mærker.

Warennr.: 6254439
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17.08.2022
11:03
L. Hjort. Bordlampe/Vase af sort terracotta
L. Hjort. Bordlampe/Vase af sort terracotta med ugle og flagermusornamentik. H. 35 cm ex. montering. Stemplet L. Hjorth. 632 Bornholm. Med løs montering

Warennr.: 6251934
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17.08.2022
11:10
EUR 242
Kommode i militarystil 1960-70'erne
Kommode i militarystil med 6 skuffer og beslag af messing. H.71 x 71 x d.30 cm. 1960-70'erne. Brugsspor, skrammer.

Warennr.: 6254326
11:42
4 ringe af sterling sølv, Rabinovich, Spirit Icon, Nordahl og Spinning (4)
4 ringe af sterling sølv, Rabinovich ring med zirkonia i bladværk, str. Ø 51, Spirit Icon, oxideret ring str. 52. Nordahl med cubic zirkonia, str. 52. og en oxideret ring fra Spinning, str. XS = str. 51. (4) Denne vare hidrører et konkursbo over smykker, ure, brillestel mm.

Warennr.: 6219421

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 17.08.2022
11:50
Skaga, 2 par dame brillestel (2)
Skaga, 2 par dame brillestel, model 2771, Retro & model 2700 Kvist. Udstillingsmodeller. (2) Denne vare hidrører et konkursbo over smykker, ure, brugskunst m.m.

Warennr.: 6223182

Neuware
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 17.08.2022
11:50
Bellinger, 1 brillestel til herre / dame
1 par brillestel til herre / dame: Bellinger, model less titanium. Udstillingsmodeller. Denne vare hidrører et konkursbo over smykker, ure, brugskunst m.m.

Warennr.: 6224725

Neuware
EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 17.08.2022
11:54
Hvalros (Odobenus Rosmarus) kæbe med tænder
Hvalros (Odobenus Rosmarus) kæbe med tænder h.18,5 cm. CITES-certifikat fra Miljøstyrelsen til handel inden for EU kræves ikke. Ved handel uden for EU skal der søges eksport- / importtilladelse.

Warennr.: 6248076
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17.08.2022
12:03
EUR 201
Kähler bordlampe med grå glasur
Bordlampe i keramik med grå glasur fra Kähler. H. incl. montering 21,5 cm (knækket ved skrue) mrk. monogram i bunden.

Warennr.: 6252088
12:11
To reklamedåser og en kobbersi (3)
To reklamedåser, hhv. en stor fra 'Findus Frugtkonserves', H. 33 cm, og en mindre fra 'Norsk Fetsild', H. 10 cm, begge med hanke. Endvidere en stor kobberkande med sihuller i bunden. Fremstår med aldersrelateret patina / slitage. (3)

Warennr.: 6254463
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 17.08.2022
12:26
Stor samling herreringe (40)
Stor samling herreringe - hovedparten udført i sterlingsølv. Flere ringe prydet med onyx, cubic zirkon m.v. Diverse størrelser. Udstillingsvarer i displayæske. Hidrører fra ophørt smykkebutik. (40)

Warennr.: 6254774
EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17.08.2022
12:28
EUR 215
Per Iversen. Høstlandskab. (cd)
Per Iversen (1917-1989). Høstlandskab. Olie på lærred. Sign. Per Iversen. 51 x 66 cm. (69 x 84).

Warennr.: 6233318
12:34
De'Longhi aircondition - R290, Pinguino EX-UV Carelight
De'Longhi aircondition - R290, Pinguino EX-UV Carelight. Nedkøler rum op til 36 m². Beskytter mod vira og bakterier gennem UV-C teknologi. Mål: 87,0 x 46,5 x 51,0 cm. Udstillingsmodel. Nedpakket i originalt emballage. Modelfoto.

Warennr.: 6254880

Neuware
EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 17.08.2022
12:35
EUR 215
Otte provence stole med fletsæder (8)
Otte provence stole af træ med sæder af naturflet, h.87 cm, sh.47 cm. Alm. brugsspor, snavs (opbevaringsspor), flet intakt, en stol med lidt forskel fra de øvrige.

Warennr.: 6254769
12:42
Orbit armlænke af oxideret sterling sølv
Orbit armlænke af oxideret sterling sølv, i form af cirkulære sammensatte led. Længde ca. 18 cm. Bredde ca. 15 mm. Vægt ca. 20 gram. Denne vare hidrører et konkursbo over smykker, ure, brillestel mm.

Warennr.: 6219116

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 17.08.2022
12:50
Royal Copenhagen, Kgl. P figur i form af Faun med slange nr.1712 1.sort.
Royal Copenhagen, Kgl. P figur i form af Faun med slange nr.1712 1.sort. H.11,5 cm.

Warennr.: 6254440
13:03
Bing & Grøndahl bordlampe af porcelæn med krakelé glasur
Bing & Grøndahl bordlampe af porcelæn med krakelé glasur nr.192. H.30/50 cm.

Warennr.: 6254512
13:11
Holmegaard, Römer mfl. En samling glas(20)
Holmegaard, Römer mfl. En samling glas bestående af f: Fire Römerglas H. 18 cm. Par Berlionoir glas H. 15,5 cm. Ni blandede glas H. 8-18 cm.(20)

Warennr.: 6251996
EUR 201 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17.08.2022
13:15
Thomas Bentzen for Hay, 2 'DLM' borde af metal (2)
Thomas Bentzen for Hay, 2 'DLM' (don't leave me) borde af pulverlakeret metal. H. 43/56 cm Ø 38 cm. Brugsspor.

Warennr.: 6254513
13:20
Fire moderne strøbøsser og georg Jensen lysestage (5)
Fire moderne strøbøsser af stål og palisander bestående af 2 koniske, salt og peber, mærket A&B under bunden, H. 17 og 10,5 cm. Fremstår med brugsspor. (5)

Warennr.: 6251982
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17.08.2022
13:20
Linda Kjær. 'Nar' cd
Linda Kjær (f. 1964). 'Nar', akryl på lærred, sign. og dat./b. Linda Kjær 99. 90x75 cm. UR.

Warennr.: 6254554
EUR 161 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17.08.2022
13:32
Per Kirkeby. Komposition fra mappen 'Det Genskabte Køkken' cd
Per Kirkeby (1938 - 2018) Komposition fra mappen 'Det Genskabte Køkken'. Litografi nr. 12/120. Sign. Per Kirkeby 80. 63 x 45 cm ( 76 x 56 cm.)

Warennr.: 6244033
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 17.08.2022
13:37
Fire armbåndsure, Seiko, Ole Mathiesen, Bifora og Titus. (4)
Ole Mathiesen Special Edition herreur med urkasse af sort eloxeret stål, original rem af sort læder. Ø. 34 mm. Nyt batteri påkrævet. Seiko SQ herrearmbåndsur i kasse af stål, ref. 8223-707A, rem af sort læder. Ø 33 mm. Uret går på vurderingstidspunktet. Vintage Bifora armbåndsur i kasse af ...

Warennr.: 6225149
EUR 201 DK, Kolding, Platinvej 17.08.2022
13:49
Custommade, Bon Gout og Beagles. Et par sko og to tasker (3)
Custommade og Beagles. Et par sko str. 39, model Amie Vanilla og to skuldertasker i læder fra mærkerne Beagles og Bon Gout. Fremstår ubrugte med håndteringsspor (3)

Warennr.: 6233174

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 17.08.2022
13:51
Jehs & Laub for Nemo. Par væglamper, model Leo (2)
Jehs & Laub. Par væglamper af aluminium. Fremstillet af Nemo Italianaluce, ca. L. 125 cm. Brugsspor og en lampe med omlavet afbryder (2)

Warennr.: 6252256
EUR 134 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17.08.2022
14:00
Ubekendt kunstner, miniaturemaleri af Marie Stuart ca.1900
Ubekendt kunstner, ovalt miniaturemaleri af Marie Stuart i ramme af bronze, signeret. Ca.1900. H.9,5 x 7,5 cm.

Warennr.: 6248077
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17.08.2022
14:04
EUR 101
Custommade og Beagles. Et par sko og to tasker (3)
Custommade og Beagles. Et par sko str. 37, model Martine Dark Olive og to skuldertasker i læder fra mærker Beagles. Fremstår ubrugte med håndteringsspor (3)

Warennr.: 6233150

Neuware
14:04
Cathrineholm, 'Lotus' gryder og saucekande (4)
Grete Prytz Kittelsen for Cathrineholm, 'Lotus' gryder og en saucekande. Gryder h.10-13 cm, Ø 20, 22 og 27 cm, saucekande med træhåndtag h.8 cm Ø 12 cm. Alm. brugsspor.

Warennr.: 6254510
14:11
Per Kirkeby (1938 - 2018) Komposition fra mappen 'Det Genskabte Køkken'. Litografi nr. 12/120. Sign. Per Kirkeby 80. 63 x 45 cm ( 76 x 56 cm.) Fremstår gulnet og uden glas.

Warennr.: 6243979
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 17.08.2022
14:12
12345...65»