Adolfo Federici, Stor cocktailring af 18 kt. hvidguld

Lot number: 5456179
This auction closes in:
days
hours
minutes
seconds

Next bid: DKK 400
Estimate: DKK 20,000
EUR 2,685
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
Adolfo Federici, Stor italiensk cocktailring af 18 kt. hvidguld prydet med større caréslebne pink morganit og grøn peridot samt 2 hjerteslebne gule helidor beryler og stor oval facetsleben lyseblå krystal, ringskinne flankeret af 20 brillant- og enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.36 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Stemplet med italienske gold Hallmarks for Adolfo Federici udført efter 1968. Vægt ca. 23,5 g. Front B. 3 cm. Ringstr. 53/17. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Place a bid

Read more about bidding here

The auction is closing:  27/11/2019 20:24:00

Transport prices
 Calculating prices...

See all transport options for this lot

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid
1413573 20/11/2019 15:19:06 DKK 350
1932391 20/11/2019 13:25:17 DKK 300