Armband, 14K guld, besatt med ametister.

Lot number: 5497090
The auction is closed
Estimate: SEK 12,000
EUR 1,130
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
Armband, 14K guld, besatt med 4 ovala-skurna ametister. L 18,5 cm. Vikt 43 gram. "Precious metal analysis certificate" medföljer. Äldre lagningar. Slitage, smärre skador. (Enligt certifikat 20,3K)

The auction is closing:  28/11/2019 11:00:00
Showroom:  SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid