Børge Niels Knudsen. Vintage armring af 14 kt. guld med stor citrin Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 3560846

Lot number: 3541507
The auction is closed.
Hammer price: DKK 5,800
EUR 779
Estimate: DKK 7,500
EUR 1,007
A buyer's premium and a buyer's fee will be added to the stated price.

Description

Børge Niels Knudsen. Vintage armring af 14 kt. guld, prydet med stor facetteret citrin, stemplet "BNR 585 HAANDARBEJDE". Ø. ca, 47 mm. Vægt: ca. 37,5 gr. Fremstår med lettere brugsspor.
The auction is closing:  15/09/2014 20:20:00

Transport prices
Won this auction? - See transport options when you pay for your lot

Prior bids
Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid
920830 14/09/2014 17:17:52 DKK 5800