Brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 3.20 ct

Lot number: 5448637
The auction is closed
Estimate: DKK 32,000
EUR 4,295
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
Brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld i form af 40 rosetter prydet med 40 større brillantslebne diamanter omkranset af 399 enkeltslebne diamanter, i alt ca. 3.20 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 17,6 g. B. 0,42 cm. L. 18 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Bemærk: én lille enkelsleben diamant mangler på ca. 0.004 ct.

The auction is closing:  25/11/2019 20:16:00

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid