Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show

Chanel. Skuldertaske, model Double Flap Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5405573

Lot number: 5344388
The auction is closed
Hammer price: DKK 16,000
EUR 2,148
Estimate: DKK 20,000
EUR 2,685
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.
Description:
Chanel. Vintage suldertaske, model Double Flap. Beigefarvet quiltet lammeskind. Produktionskode 1235287 (1989-1991). H: 16 cm. B: 25,5 cm. D: 7 cm. Indvendig for af beigefarvet skind, to rum med dobbelt flap hhv. tryk- og CC lukning. Udvendig på bagsiden åbent rum. CC lås og kæde af gyldent hardware og læder. Tasken kan bruges med dobbelt rem til skuldertaske eller håndtaske og med enkelt rem som cross-body taske. Boks og dustbag medfølger. Fremstår med få brugsspor i relation til alder, lette mærker på skind samt mærker fra strop på inderflap, minimalt slitage på kanter.

The auction is closing:  24/07/2019 21:05:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej

Transport prices
Won this auction? - See transport options when you pay for your lot

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid