'Crown Of Light'. Diamant vedhæng & kæde af 14 og 18 kt guld, 0.91 ct (2)

Lot number: 5388266
The auction is closed
Estimate: DKK 28,000
EUR 3,758
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
'Crown Light'. Vedhæng af 14 kt. guld, prydet med diamanter, I midten "Crown Of Light slibning flakeret af diamanter, der er brillant slebet på i alt 0.91 ct. Farve: Cape (Light Yellow) (M), Klarhed: I1. Størrelse 5,52x5,50x4,64 mm, vægt 1,8 gram hertil kæde af 18 kt guld L. 45,5 cm, vægt 1,6 gram. Stemplet EAA samt 585 /750. Fremstår med minimale brugsspor. Certifikat medfølger. (2)

The auction is closing:  29/10/2019 19:32:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid