'Crown Of Light' par ørestikker af 14 kt guld, 1.24 ct (2)

Lot number: 5388298
The auction is closed
Estimate: DKK 28,000
EUR 3,758
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
'Crown Light' par ørestikker af 14 kt guld, prydet med diamanter, centralt "Crown Of Light" slibning flakeret af diamanter, der er brillant slebet, på i alt ca 1.24 ct. Farve:Cape (Light Yellow) (M), Klarhed: SI. Vægt 2,4 gram. Stemplet 585 samt EAA. Lås af plast. Fremstår med minimale brugsspor. (2)

The auction is closing:  29/10/2019 19:35:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid