Jørgen Carlo Larsen f. 1954

Lot number: 1558639
The auction is closed.
Hammer price: DKK 1,000
EUR 134
Estimate: DKK 4,000
EUR 537
A buyer's premium and a buyer's fee will be added to the stated price.

Description

Jørgen Carlo Larsen. Figurkomposition. Akryl på lærred. Sign. samt dateret Jørgen Carlo Larsen, 02. 50 x 70 cm. U.R.

Værket er en del af en særauktion med værker af Decembristerne. Der medfølger katalogerne: Decembristerne 2008 samt 75 års jubilæumskataloget Decembristerne 1928-2003.

Se kunstnerprofil her
The auction is closing:  11/05/2009 20:53:25

Transport prices
Won this auction? - See transport options when you pay for your lot

Prior bids
Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid