Rolex 'Oyster Perpetual'. Vintage herreur i 14 kt. guld med lys skive, ca. 1951

Lot number: 5432425
The auction is closed
Estimate: DKK 32,000
EUR 4,295
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
Vintage herrearmbåndsur fra Rolex, model Oyster Perpetual, ref.nr.: 6084, i urkasse af 14 kt. guld, lys skive med forgyldt stregindeks, original riflet optrækskrone med gammelt logo, plexiglas, monteret med nyere Hirsch-rem, automatisk urværk. Ø. 34 mm. Fremstår med brugsspor, renoveret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

The auction is closing:  27/11/2019 20:46:00

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid