Rubin og diamant-alliancering af platin, i alt 1,27 ct. London 2006

Lot number: 5471219
This auction closes in:
days
hours
minutes
seconds

Next bid: DKK 400
Estimate: DKK 9,000
EUR 1,208
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
Rubin og diamantring af platin prydet med 3 større carréslebne rubiner på 0.93 ct. flankeret af 6 mindre baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.34 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS-SI. Caraten på rubiner og diamanter er stemplet i ringskinnen samt MMJ, PT950 med London gold Hallmarks for 2006. Vægt ca. 8,8 g. B. 0,55 cm. Ringstr. 55/17,5. Aldersrelateret brugsspor.

Place a bid

Read more about bidding here

The auction is closing:  11/12/2019 20:12:00

Transport prices
 Calculating prices...

See all transport options for this lot

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid
1674953 09/12/2019 07:36:00 DKK 350
1674953 06/12/2019 21:27:23 DKK 300