Svend Aage Madsen. Indskudsborde, egetræ/teaktræ

Lot number: 5585677
This auction closes in:
days
hours
minutes
seconds

Next bid: DKK 750
EUR 101
Estimate: DKK 3,400
EUR 456
A buyer's premium and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
Svend Aage Madsen: Et sæt indskudsborde med stel af massivt egetræ, topplader af fineret teaktræ. Fremstillet hos KK Furniture, stemplet. B. 55 cm. D. 36 cm. H. 51 cm. 1950'erne. Fremstår med få aldersrelateret brugsspor.

Place a bid

Read more about bidding here

The auction is closing:  05/04/2020 21:02:00
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej

Transport prices

Prior bids
Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid