Tore Ahlsén, Gärsnäs, Pia lampa

Lot number: 2233277
The auction is closed
Hammer price: SEK 1,850
EUR 176
Estimate: SEK 1,200
EUR < 125
A buyer's premium and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
Tore Ahlsén, taklampa "Pia" med stomme i metallnät samt klädsel i vitt tyg. Detaljer i plexiglas. 2000-tal. Diameter 50 cm. Formgiven ca 1940, tillverkad av Gärsnäs. Framstår med minimalt slitage. Lauritz.com garanterar inte funktionen.

JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av DKK 300 + dansk moms till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark

The auction is closing:  18/05/2011 20:36:17

Transport prices
Won this auction? - See transport options when you pay for your lot
Prior bids
Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid