Ubekendt maler, 1800-tallet, Landskabsparti med kirke Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5037392

Lot number: 5028382
The auction is closed.
Hammer price: DKK 300
Estimate: DKK 1,200
EUR 161
A buyer's premium and a buyer's fee will be added to the stated price.

Description

Ubekendt maler, 1800-tallet. Landskabsparti med kirke. Sign. monogram OH 1876. Olie på lærred. 27 x 33 cm. (41 x 47) cm. Medfølgende brev fra Jørgen Haslund, der vurderer maleriet som ægte. Fremstår med krakeleringer og enkelte mindre afskalninger.

Tekst ændret
The auction is closing:  19/06/2018 18:00:00

Transport prices
Won this auction? - See transport options when you pay for your lot

Prior bids
Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid
9498 13/06/2018 21:08:04 DKK 300