Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show

Ubekendt maler, 1800-tallet, Landskabsparti med kirke Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5037392

Lot number: 5028382
The auction is closed
Hammer price: DKK 300
Estimate: DKK 1,200
EUR 161
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.
Description:
Ubekendt maler, 1800-tallet. Landskabsparti med kirke. Sign. monogram OH 1876. Olie på lærred. 27 x 33 cm. (41 x 47) cm. Medfølgende brev fra Jørgen Haslund, der vurderer maleriet som ægte. Fremstår med krakeleringer og enkelte mindre afskalninger.

Tekst ændret

The auction is closing:  19/06/2018 18:00:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej

Transport prices
Won this auction? - See transport options when you pay for your lot

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid
9498 13/06/2018 21:08:04 DKK 300