12345...330»   Lots per page   9875 results ListGallery
Afghansk Kelim Tæppe 307 x 237 cm.
Afghansk Kelim Tæppe, uld på uld 307 x 237 cm.

Lot no: 6111681

EUR 591 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:00
EUR 456
Model Peppercorn, 24 pendler og 6 bordlamper med skærme (30)
Model Peppercorn, 24 pendler og 6 bordlamper med skærme, bemalet metal, sort / sølv, Diam. Ø på pendlerne er 14 og 25 cm. Diam. Ø på bordlamperne er 25 cm. H. 35 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emballage i org. emb. (30)

Lot no: 6087168

EUR 564 DK, Odense, Kratholmvej 05/12/2021
08:01
EUR 268
Tre-personers sofa model Herman
Tre-personers sofa model Herman, betrukket med knapsyet Danny Indigo Blue, ben af massivt eg. H. 80, B. 181, D. 77, Sh. 46 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor, mærker og smuds.

Lot no: 6097048

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:02
EUR 403
Mathilde lamper, parti på 12 bordlamper med skærme og 12 pendler i hammerslået metal
Mathilde lamper, parti på 12 bordlamper med skærme, h. 33 cm. (uden skærm) og 12 pendler i hammerslået metal, h. 20 cm. Selve lampefoden og pendler ligger enkeltindpakkede i org. emaballage, skærme er ikke indpakkede. Der er 2 forskellige modeller skærme.

Lot no: 6060940

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 05/12/2021
08:03
EUR 188
Artroom for Menu. Model Nubuck . Loungestol
Artroom for Menu. Model Nubuck. Loungestol, stel af sortpulverlakeret stål, sæde og ryg betrukket med aniline læder fra Sørensen, designet af Artroom. Fremstillet hos Menu. H. 75 B. 80 D. 70 cm. Udstillingsmodel med håndteringsmærker.

Lot no: 6093618

EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:03
EUR 268
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Lot no: 6039076

EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:04
EUR 134
365º North for Wendelbo. Aero lounge chair. 'blå'.
365º North for Wendelbo. Aero lounge chair with a powder-varnished steel frame, black-varnished oakwood armrests, cushions upholstered in blue furniture fabric. H.73 cm. D.100 cm. W.80 cm. Sh.40 cm. Packed in previously unpacked original packaging. Model photo.

Lot no: 6059730

EUR 1,342 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:05
EUR 671

Lot no: 6095477

08:06
EUR 376
Jens Sinding Christensen. By- og havneparti. cd (2)
Jens Sinding Christensen (1888-1980). By- og havneparti. Olie på lærred. Signeret med monogram 'JSC'. 24 x 34 (31,5 x 41,5) og 29,5 x 38,5 (37 x 46,5) cm. (2)

Lot no: 6120006
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:07
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (6)

Lot no: 6038920

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:08
EUR 188
Ane Brügger. Landskabsparti. cd
Ane Brügger (1908-1995). Landskabsparti. Olie på lærred. Sign. A. Brügger. 65 x 91 (75 x 101) cm. Fremstår med gulnet fernis.

Lot no: 6115222
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:09
Lars Wendelbo for Wendelbo. Two-seater sofa, Model Edge V1, Faith dark brown leather
Lars Wendelbo for Wendelbo. Two-seater sofa, Model Edge V1, upholstered in Faith dark brown leather. Black powder-coated leg. W. 220 cm. H. 78 cm. Seat height 40 cm. Display model.

Lot no: 5991683

EUR 2,685 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:10
EUR 2,013
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Rektangulær spejl grå

Lot no: 6094156

EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:11
Menu. Pepe Marble Mirror, Wall, Brass/Honed Brown
Menu. Pepe Marble Mirror, Wall, Brass/Honed Brown. 25 X 25 cm. Ø.20 cm. Nedpakket i original brudt emballage.vejl.udsalgspris 3499,-

Lot no: 6094946

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:12
EUR 134
SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2, messing. (2)

Lot no: 5786644

08:13
Anatolsk Kelim 166 x 375 cm.
Anatolsk Kelim. Uld på uld. 166 x 375 cm. Nyvasket

Lot no: 6118031
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:14
EUR 403
Anatolsk Kelim 147 x 335 cm.
Anatolsk Kelim. Uld på uld. 147 x 335 cm. Nyvasket

Lot no: 6118058
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:15
EUR 242
Persisk Tabriz Tæppe. 390 x 271 cm.
Persisk Tabriz Tæppe. Uld på bomuld. 390 x 271 cm. Nyvasket. Fremstår med brugsspor, nuanceforskel og slidte frynser.

Lot no: 6081911
EUR 1,181 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:16
EUR 913
Anatolsk kelim 151 x 288 cm.
Anatolsk kelim. Uld på uld. 151 x 288 cm. Nyvasket

Lot no: 6118063
08:17
EUR 255
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol (4)
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Cognacfarvet læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (4)

Lot no: 6040939

EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:18
EUR 349
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med cognac farvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (2)

Lot no: 6040499

EUR 188 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:19
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (4)

Lot no: 6038899

EUR 255 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:20
EUR 134
Anatolsk Kelim 160 x 255 cm.
Anatolsk Kelim. Uld på uld. 160 x 255 cm. Nyvasket.

Lot no: 6118007
08:21
EUR 201
Par Wendelbo. 132 chair 'lys grå' (2)
Par Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med mørkegråt møbelstof 'Baleno col.2' H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.(2)

Lot no: 6061301

08:22
EUR 537
Mika Tolvanen for Muuto. Barstol model 'Visu' barstol, brown.
Mika Tolvanen for Muuto. Barstol model 'Visu' barstol med stel af stained dark brown egetræ. H. 88,5 cm. B. 42,7 cm. D. 42,3 cm. SH. 75 cm. Udstillingsmodeller i original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6115789

08:23
Søren Rose for Menu. Model Hubert Suspension. Pendel hvid
Søren Rose for Menu. Model Hubert Suspension. Pendel hvid af hvid pulverlakeret stål. Fremstillet hos Menu. H. 25 B. 146 Ø. 24 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Lot no: 6095511

08:24
EUR 161
Persisk Nain Løber 85 x 390 cm.
Persisk Nain Løber. Uld på bomuld. 85 x 390 cm. Nyvasket

Lot no: 6117392
08:25
EUR 617
Mika Tolvanen, 'Visu Bar Stool', barstol
Mika Tolvanen for Muuto barstol, Stående på gråmalet asketræs ben. Sæde med skål af træfiner ligeledes gråbemalet. H. 88.5 B. 42,7 D. 42,3 SH. 75 cm. Udstillingsmodel.

Lot no: 6044966

08:26
EUR 101
Kinesisk Løber 70 x 325 cm
Kinesisk Løber. Silke på silke. 70 x 325 cm. Nyvasket

Lot no: 6117383
EUR 993 DK, Herlev, Dynamovej 05/12/2021
08:27
EUR 779

Lot no: 5786618

08:28
12345...330»