12345...346»   Lots per page   10375 results List Gallery
Bahco. Værkstedsvogn E72, sort
Bahco. Værkstedsvogn E72, sort. Uden værktøj. H. 95,5 cm. B. 78 cm. D. 51 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor. Gør et kup ved at byde på auktioner fra konkursboer mm.. Se og byd på alle konkursauktionerne her

Lot no: 6229836
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 29/06/2022
15:08
EUR 161
Mustang Dagmar damecykel med 3 gear - Ruby Red
Mustang Dagmar 28" damecykel med 3 gear - Ruby Red. Udstillings/demomodel nedpakket i original emballage. Modelfoto. Cykelkurv medfølger ikke. Det anbefales at notere stel nr. ned da Lauritz.com ikke gemmer disse.

Lot no: 6229538

EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/06/2022
15:08
EUR 148
Cinas. Havebord - Model Leaf
Havebord med lameller af Polywwod samt pulverlakeret metal stel. Model Leaf. Mål. Ø. 130 H. 73 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original emballage. Produceret for Cinas A/S Modelfoto.

Lot no: 6230075

EUR 215 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/06/2022
15:11
EUR 148
Armring af sterling sølv med onyxindsats
Armring udført i sterling sølv, prydet med oval indsats af sort onyx. Mål på onyxvedhænget er 3x2 cm. Omkreds ca. 16½ cm. Vægt. 22 g. Vejl. pris er 2.495,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6220856

EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
15:11
EUR 128
Apple. Samling tilbehør (19)
Apple. Samling tilbehør bestående af seks pencil, tre pencil cases, et tastatur, to Imac pro vesa mount adapter, en ihpone lightning dock, to usb-c to digital cable, en usb-c to lightning cable, en 42 mm brun gummi urrem (afviger fra billede på æske), en mount for apple tv, en magic trackpad. ...

Lot no: 6230232
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 29/06/2022
15:12
EUR 242
Royal Copenhagen og Bing & Grøndahl, samling figurer (6)
Royal Copenhagen og Bing & Grøndahl, samling porcelæns figurerBing og Grøndahl 1 stk. pessimist nr. 1635, 1. sortering . 1 stk. optimist nr. 1633, 2. sortering 1 stk. pigen med svovlstikkerne nr. 1655, 1. sortering. fejl ved mund. Royal Copenhagen 1 stk. vase nr. 4468, 1. sortering 1 stk. ...

Lot no: 6230024
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/06/2022
15:13
EUR 87
Lego. Aktivitetsbord udformet som racerbil. Fremstillet hos Kompan
Lego. Aktivitetsbord udformet som racerbil, bemalet i klare farver. Fire tilhørende skamler i sort polyhetan. Fremstillet hos Kompan. Mål ca. 160x130 cm. H. 66 cm. Fremstår med brugsspor. To poser klodser medfølger. Modelfoto.

Lot no: 6227725
EUR 201 DK, Kolding, Platinvej 29/06/2022
15:15
EUR 161
Vedhæng med flourit, af 8 kt. guld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 8 kt. guld, prydet med dråbeformet flourit. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Vægt ca. 3.5 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6228055

EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
15:16
EUR 101
Par creoler med kugle af 8 kt. guld
Par creoler udført i 8 kt. guld, hver prydet med en kule. Vægt ca. 4.8 gram. Diam. 43 mm. Vejl. pris er 3.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6230490

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
15:17
EUR 215
Børge Mogensen. Folkestolen. Tre spisestole, model J39 egetræ (3)
Børge Mogensen. Folkestolen. Tre spisestole / shakerstole af massivt egetræ, formbøjet rygstykke, sæde af flettet papirgarn. Formgivet i 1947. Fremstillet hos FDB Møbler, model J39. Sh. ca. 45 cm. Fremstår med mærker samt brugsspor. (3)

Lot no: 6229556
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 29/06/2022
15:18
EUR 510
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 56
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 56. Vægt ca. 2.4 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6230511

15:19
EUR 114
Børge Mogensen 1914-1972. Sybord - egetræ.
Børge Mogensen 1914-1972. Sybord af egetræ, top med to låger, hvorunder ruminddeling i lyst træ, herunder hylde, båret af lige ben. H. 56 cm, L. 61 cm, B. 40 cm. Fremstår med nogle ridser/skjolder

Lot no: 6229418
EUR 215 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/06/2022
15:20
EUR 161
Par ørestikker med vedhæng af 8 kt. guld
Par ørestikker, hver med dråbeformet gennembrudt vedhæng af 8 kt. guld. Vægt ca. 2.6 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6229876

EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
15:20
EUR 128
Par manchetknapper af 8 kt. guld
Par manchetknapper udført i 8 kt.- guld, klassisk design. Samlet vægt ca. 4 gram. Udstillingsmodel. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6211531

15:20
EUR 188
Ring in 14kt with diamonds 0.46ct
Ring in 14kt pink gold set with brilliant cut diamonds total approx 0.46ct Central brilliant cut diamond: 0.32ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SI Ringsize: 57Including IGI certifiacte

Lot no: 6217589

EUR 1,400 BE, Antwerpen 29/06/2022
15:23
EUR 850
Tisca, 2 vævede tæpper af lys uld (2)
Tisca, 2 vævede tæpper af lys uld. Lille folder medfølger. Brugsspor, stedvise skjolder/pletter. 300 x 86 og 309 x 173 cm. (2)

Lot no: 6229390
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
15:23
Christian von Savigny for Thonet. Spisebord, samt fire stole( 7)
Christian von Savigny for Thonet. Spisebord, samt fire stole. Cirkulært spisebord, blålakeret. H. 74 cm. Ø 120 cm. To tillægsplader à 60 cm. Fire blålakerede spisebordsstole af bøg. H. 100 cm. B. 44 cm. D. 56 cm. Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor. (7)

Lot no: 6217575
15:24
Dukker og tilbehør
Dukker og tilbehør. Lot med ældre dukkevogne, møbler, samt to dukker, i træ, metal, komposit m.m. Fejl og mangler forekommer

Lot no: 6212843
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29/06/2022
15:25
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 1 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6230516

EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
15:26
2 cappucinofarvede islandske lammeskind (2)
2 lammeskind - indfarvede i en cappuccinofarvet nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 78x58 og 84x60 cm. cm. (2)

Lot no: 6210986

EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
15:26
EUR 134
2 svenske hvide lammeskind (2)
2 hvide svenske lammeskind. Mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Modelfotos. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Stol medfølger ikke.

Lot no: 6203310

15:27
EUR 114
Christine Bukkehave ring med lapis lazuli, sterling sølv
Christine Bukkehave ring udført i sterling sølv, prydet med lapis lazuli. Ringstr. ca. 16,50 mm. Ø = str. 52. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6211208

15:29
Henrik Pedersen for Houe. Fem havestole / armstole model Reclips, udstillingsmodeller (5)
Henrik Pedersen. Fem havestole / armstole med sæde og rygstykker af sort plast fremstillet af dansk husholdningsplast samt stabelstel af sort pulverlakeret aluminium. Fremstillet hos Houe, model Reclips. Sh. 46 cm. Udstillingsmodeller. Fremstår med lettere håndteringsspor på stel. HOUE arbejder ...

Lot no: 6227347
EUR 617 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29/06/2022
15:30
EUR 349
Væg glasvitrine i industrielt design
Væg vitrineskab i industrielt design, udført i jern med to glaslåger, sort antikbemaling, sort indvendig. H. 160 cm. B. 70 cm. D. 25 cm. Der medfølger ikke hylder. Modelfoto, små variationer kan forekomme.

Lot no: 5718146

EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/06/2022
15:30
4 ass. ringe af sterling sølv, str. 49-50. (4)
4 ass. ringe udført i sterling sølv. Ringstr. 15,75 mm. Ø = str. 49-50. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6200140

EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
15:30
Sølvsmed Kurt Nielsen, Halskæde med Mini Moon vedhæng med onyx
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med Mini "Moon" vedhæng prydet med sort onyxperle, diam. Ø 10 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 80 cm. men er justerbar. Ligger i gaveæske.

Lot no: 6216312

15:30
Bordlamper, model Marala, hvid med otte-kantet skærm (2)
Bordlampe, model Marala, m/ stenbrune otte-kantede skærme, stamme af hvidlakeret og forkromet metal. H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emballage. (2)

Lot no: 6208100

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
15:31
EUR 161
Cyclon vedligeholdesprodukter til cykel (26)
Samling blandede vedligeholdelsesprodukter til cykler. (24) Denne vare er en del af en større konkurs, der sælges hos Lauritz.com Herlev og Roskilde.

Lot no: 6226184

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 29/06/2022
15:32
Vedhæng i form af kors med brillant på 0.03 ct. 14 kt. hvidguld, dertil en kæde af sterling
Vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, i form af et kors prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Dertil en halskæde af sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Kors incl. øsken måler ca. 20x11 mm. Samlet vægt ca. 3,4 gram. Vejl. pris på selve vedhænget er 3.295,-. Denne vare ...

Lot no: 6222317

EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
15:32
EUR 161
Erotisk bronzefigur af kvinde
Erotisk bronzefigur iform af siddende kvinde på hånd i erotisk positur, monteret på marmorsokkel. Sign. Juno. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée. H. 22. L 19,5 cm. Modelfoto

Lot no: 6037235

EUR 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/06/2022
15:33
EUR 228
12345...346»
My search agents