Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 372  >> ListGallery Lots per page
Tre pendler af sortlakeret metal, model Cleveland. (3)
Tre pendler af sortlakeret metal, model Cleveland, inkl. pærer, Ø 18,5 cm, H. 30 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (3)
Lot no: 5294569

EUR 174 DK, Kolding, Trianglen 19/04/2019
08:33:00
Standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, hvid / messing (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, hvid / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Lot no: 5295398

EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 19/04/2019
08:36:00
Christina Watches armlænke med charm, samt par ørestikker, sterling sølv
Christina Watches armlænke med charm, samt par ørestikker, udført i sterling sølv med hvide topaser. Længde ca. 16½ cm. Vejl. pris er samlet 1.197,-. Ligger i én gaveæske fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Lot no: 5269640

EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 19/04/2019
09:01:00
Persisk Harsin Kelim tæppe 285x140 cm.
Persisk Harsin Kelim tæppe 285x140 cm. Uld på bomuld. Tæppet er håndknyttet og efterfølgende vasket og behandlet for at opnå et antikt look
Lot no: 5254694

EUR 255 DK, Herlev, Dynamovej 19/04/2019
09:18:00
Louis Vuitton, håndtaske
Louis Vuitton, håndtaske . Model, Riviera bag. Udført i sort epilæder med hardware af forgyldt metal. Tasken er med udvendig lomme og lynlås lukning. Indvnedigt med et stort rum samt 4 sidelommer og fikser elastikker. Fremstillet i Frnakrig 2001. H. ca. 28 cm, B. ca. 36 cm. Fremstår med ...
Lot no: 5273625
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 19/04/2019
09:53:00
EUR 456
Konferensstolar Erik Jörgensen Danmark
JOHANNES FOERSON & PETER HIORT-LORENZEN, "EJ-70 R Partner" 1-par fåtöljer, Erik Jörgensen, Danmark 1900-talets slut, klädsel i ljusblågrå alcantara, stomme i borstad stål, på hjultrissor, snurrbara, sitthöjd ca 47 cm
Lot no: 5306012
EUR 524 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 19/04/2019
10:00:00
Skrivbordslampor 6 stycken Tolomeo Video
MICHELE DE LUCCHI & GIANCARLO FASSINA, 6 skrivbordslampor "Tolomeo Video" för Artemide, Italien, formgivningsår 1987, aluminium, samtliga etikettmärkta, reglerbar höjd
Lot no: 5306013
EUR 314 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 19/04/2019
10:02:00
Prada. Håndtaske udført af sort nylon og sort læder
Prada. Håndtaske udført af sort nylon og sort læder. Hardware af metal. Front med logo. Indvendigt med 3 større rum hvoraf et er med lynlås, samt sidelomme med lynlås. H. ca. 20 cm, L. ca. 23 cm. Fremstår med mindre brugsspor.
Lot no: 5299914
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 19/04/2019
10:02:00
EUR 201
Takkrona
TAKKRONA stomme av metall, omkr 1900, höjd ca 60 cm, diam ca 70 cm, medföljer extra del
Lot no: 5306014
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 19/04/2019
10:04:00
Orientmatta persisk
ORIENTMATTA, old, kelim, persisk, ca 305x136 cm
Lot no: 5306015
EUR 262 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19/04/2019
10:06:00
Djajim
DJAJIM, kelim, old/semiantik, persisk, Azarbaydjan-provinsen, 5 våder, ca 180x130 cm
Lot no: 5306016
EUR 210 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19/04/2019
10:08:00
Orientmatta persisk
ORIENTMATTA, persisk, Hamadan-provisen, ca 282x162 cm
Lot no: 5306017
EUR 314 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19/04/2019
10:10:00
1 par taklampor
TAKLAMPOR, 1-par, märkta DAB, samtida, vit pulverlackerad aluminium, orangefärgad insida, upphängsningsvajrar i stål, höjd ca 30, diameter 24 cm
Lot no: 5306018
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 19/04/2019
10:12:00
Göte möbler
GÖTE MÖBLER, Götene, karmfåtöljer, 1970/80-tal, sits och ryggdyna klädda i svart skinn, etikettmärkt, sitthöjd ca 42 cm
Lot no: 5306019
10:14:00
Tennsoldater bl.a Holger Eriksson
TENNFIGURER, ca 240 st, delvis Holger Eriksson, bemålade, delvis karoliner samt soldater från Napoleon tiden
Lot no: 5306020
10:16:00
Persisk Harsin Kelim tæppe 270x113 cm.
Persisk Harsin Kelim tæppe 270x113 cm. Uld på bomuld. Tæppet er håndknyttet og efterfølgende vasket og behandlet for at opnå et antikt look
Lot no: 5277778
EUR 148 DK, Herlev, Dynamovej 19/04/2019
10:17:00
Göran Wärff Kosta Boda
GÖRAN WÄRFF, vas och skål, glas, Kosta Boda, märkta med Scandinavien Airlines märke, signerade, höjd 19 cm och diam 16 cm
Lot no: 5306021
EUR 126 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 19/04/2019
10:18:00
Bordsduk och servietter
BORDSDUK och 12 SERVETTER, 1900-talets mitt/andra hälft, linnedamast, mönster i rokokostil, dukens storlek ca 250x148, servetterna 50x50 cm
Lot no: 5306022
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19/04/2019
10:20:00
Schubert Naturgeschichte bl.a. 1870
DJUR, FÅGLAR, FISKAR I LITOGRAFI. SCHUBERT G. H. VON. Naturgeschichte der Säugethiere... Vögel.. Amphibien, Fische.... 5:e/6:e uppl. Stuttgart, (J. F. Schreiber) 1869-70. . . 4:o (315x205 mm.). 90 planscher i färglitografi (komplett).. Samtida hfrbd.
Lot no: 5306023
10:22:00
2Up, 3-personers sofa betrukket med velour-stof, model Marc
Marc 3 personers sofa betrukket med petrol velour stof. Ben af massivt eg. Sofaen har fjer i sæde og ryg. Marc sofaen er designet af Danske 2UP i 2017 © Produktinformation: Betræk: Velour stof Vedligehold: Støvsuges med møbelbørste jævnligt, og ellers kemisk rens. Øvrigt: ...
Lot no: 5208799

EUR 1,020 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/04/2019
10:24:00
EUR 510
Mulberry axelväska
MULBERRY, axelväska i svart scotchgrain med detaljer i brunfärgat kärnläder, axelrem i smärting, stort innerfack, 2 ytterfack, 30 x 32 x 8 cm
Lot no: 5306024
10:24:00
Mulberry axelbandsväska
MULBERRY, axelbandsväska i kastanjebrunt krokopräglat kalvskinn, 24x18x22 cm, justerbart axelband, tillhörande dustbag
Lot no: 5306025
10:26:00
Mulberry axelbandsväska
MULBERRY, axelbandsväska i bläckblå scotchgrain med detaljer i brunt kärnläder, justerbart axelband, . ca 24x22x5 cm, tillhörande dustbag
Lot no: 5306026
10:28:00
Mulberry axelväska
MULBERRY, axelväska i svart scotchgrain med detaljer i svart kärnläder, axelrem i smärting, stort innerfack, 2 ytterfack, tillhörande dustbag i orginal, ca 30x32x8 cm
Lot no: 5306027
10:30:00
Joan Miro färglitografi
JOAN MIRO (1893-1983): Komposition, färglitografi, Mourlot 275, 1963, bildmått ca 38x28 cm
Lot no: 5306028
10:32:00
Joan Miro litografi
JOAN MIRO (1893-1983): Komposition, 1965, Mourlot 365, färglitografi, bildmått ca 37x27 cm.
Lot no: 5306029
10:34:00
Lajos Fuzesi oljemålning
LAJOS FUZESIL (född 1931): Kvinnostudie, signerad, olja på duk, ca 61x50 cm
Lot no: 5306030
10:36:00
To Sorte islandske lammeskind (2)
2 stk. Sorte bløde tykke langhårede islandske lammeskind. Mål ca. 85 x 64 og 88 x 65 cm.
Lot no: 5291894

EUR 148 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19/04/2019
10:36:00
Alf Svensson stol
ALF SVENSSON, "TeVe", fåtölj, Studio, Ljungs Industrier, 1950-tal, betsad bok, stoppad och med textil klädsel, märkt med metalletikett, sitthöjd ca 38 cm
Lot no: 5306031
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 19/04/2019
10:38:00
Kniv brevkniv och nålhus
KNIV, NÅLHUSOCH BREVKNIV, samearbeten i renhorn, kniven signerad A.F., knivens total längd inkl slida 19,5 cm
Lot no: 5306032
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19/04/2019
10:40:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 372  >>