Category  Estimate
Time Showroom
12345...323» ListGallery Lots per page
Silverbestick
BESTICK, 18 delar, silver, skedar samt en soppslev, varav 5 matskedar 1700-tal, bl.a. Adolf Ekeberg, total vikt ca 795 g
Lot no: 5592169
EUR 238 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
11:34:00
Oppustelig hoppeborg / pool
Hoppeborg for børn. Produktet måler 550 x 290 x 240 cm og egner sig bedst til børn fra 3-10 år. Hoppeborgen er udstyret med et indelukket hoppeområde, rutsjebane samt et fladt område som er beregnet som pool. Den leveres med blæser, pløkker samt en taske til opbevaring. Fremstår i orginal ...
Lot no: 5372156

EUR 671 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
11:34:30
EUR 161
Samekniv
SAMEKNIV, 1900-talets första hälft, horn, läder, träinläggningar, knivens längd 18 cm (längd 22 cm inkl balja)
Lot no: 5592170
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 23/02/2020
11:36:00
Jaeger reseväckarur
JAEGER, bordsur, 1960-tal, manuell, mässing, alarm, 8 dagars gångreserv, höjd 5 cm
Lot no: 5592171
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
11:38:00
Axel Kyhlberg oljemålning
AXEL KYHLBERG (född 1886): Landskap, signerad och daterad 1930, olja på duk, ca 45x33 cm
Lot no: 5592172
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 23/02/2020
11:40:00
Halsband 18K
HALSBAND, 18K, rödguld, svensk kontrollstämpel, halvstel modell, lås i form av springring, bredd ca 3.3 mm, längd ca 47 cm, vikt ca 11.8 g
Lot no: 5592173
EUR 428 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 23/02/2020
11:42:00
Roland Svensson färglitografi
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Gillöga", färglitografi, signerad roland S, onumrerad, bildmått ca 21,5x36 cm
Lot no: 5592174
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
11:44:00
Broschnål 18K
BROSCHNÅL, 18K, vitguld, Gustav Dahlgren & Co, Malmö, otydlig årtalsstämpel, krön med rosenslipade diamanter, längd ca 57 mm, vikt ca1.6 g
Lot no: 5592175
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 23/02/2020
11:46:00
Pendler, antik messing, inkl. pærer, model Ohio (3)
3 pendler med sort ledning, model Ohio, fatning af antik messing med rund pære, Ø. 12,5 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (3)Vedr. forsendelse garanteres ikke for pærens stand.Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte ...
Lot no: 5555594

EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
11:47:00
To loftspendler, model Anina (2)
2 pendler af metal med nikkel finish. Model Anina. H. 30 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. HD-22
Lot no: 5556209

EUR 228 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
11:50:00
Par pendler, model Dublin (2)
Par pendler, model Dublin, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 20 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes ...
Lot no: 5555665

EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
11:51:00
Blomsterring m/ diamanter, 9 kt hvidguld, 0.10 ct.
Blomsterring udført af 9 kt hvidguld prydet med fem mindre diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Ringstr. ca. 16,5 mm/ 51,5. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Modelfotos.
Lot no: 5520193

EUR 134 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
11:56:00
Carl Gunne oljemålning
CARL GUNNE (1893-1979): Hamnbild från Collioure, signerad Gunne, olja på duk, ca 50x65 cm
Lot no: 5592176
12:00:00
Hyndesæt til Børge Mogensen lav hvilestol, model 2256 'Slædestolen' og skammel. Betrukket med sort uldstof. (3)
Lot no: 5406818
EUR 242 DK, Vejle, Dandyvej 23/02/2020
12:01:00
figurin Senofo
FIGURIN, trä, Västafrika, stammen Senofo, skuren dekor av ståande figur, höjd 26 cm. . PROVENIENS:Peter Willborg
Lot no: 5592177
EUR 333 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
12:02:00
Frederique Constant Curved Index Men's Watch
Frederique Constant Geneve. Automatic movement. Case in Stainless steel. Ø 40 mmFunctions: Date, Hour, Minute Silver dial with silver toned - hands.Strap: Stainless steel bracelet. L. 18Item No. 306S4S6BOriginal box and papers includedRetail price: 14.900Kr
Lot no: 5319951

EUR 1,500 BE, Antwerpen 23/02/2020
12:03:00
EUR 225
Sängbord ett par
SÄNGBORD, 1900-talets andra hälft, tre lådor vardera, senare bemålning, mässingshandtag, höjd ca 71, 50x30 cm
Lot no: 5592178
12:04:00
Persisk Zandjan tæppe, 195 x 125 cm.
Persisk Zandjan tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 195 x 125 cm.
Lot no: 5589708
EUR 242 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
12:04:47
Taklampor 3 dlr
TAKLAMPOR, 3 dlr, 1900-talets senare hälft, enligt uppgift inköpta på Firma Svenskt Tenn år 1983, skärmar av frostat formpressad glas, socklar i gulmetall, höjd exkl. sladdar ca 12, skärmarnas diameter ca 22 cm
Lot no: 5592179
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/02/2020
12:06:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ, 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Raw black sqare metal legsPremiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i original emballage Modelfoto , ...
Lot no: 5463670

EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
12:07:00
Brosch armband guld
BROSCH, i form av rosett, ARMBAND, 14 k guld, längd ca 20 cm, total vikt ca 6,6 g
Lot no: 5592180
12:08:00
Fire pendler, model Station, charcoal grå (4)
Pendler, model Station, charcoal - grå lakeret, metal, Ø 30 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen ...
Lot no: 5555953

EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
12:09:00
Märta af Ekenstam silver
MÄRTA AF EKENSTAM, fat på fot, silver, foten med dansande putti, stämplad Märta av Ekenstam, Q7, 1917, höjd ca 10cm, diameter 16 cm
Lot no: 5592181
EUR 285 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/02/2020
12:10:00
Persisk Zandjan tæppe, 188 x 130 cm.
Persisk Zandjan tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 188 x 130 cm.
Lot no: 5589707

12:10:33
EUR 114
Tahiti pearl necklace in 14k gold with diamonds 0.04ct
Tahiti pearl necklace in 14k yellow gold with brilliant cut diamonds 0.04ctColor: (G) Top WesseltonClarity: VSChain: 18k yellow gold/ Length: 45cmColor: Peacock green Shape: RoundSurface: Clean Luster: GoodSize: 10x11mmJewellery box and certificate included.
Lot no: 5564467

EUR 300 BE, Antwerpen 23/02/2020
12:11:00
EUR 45
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, stomme i betsad bok, skivor av teak, fällbar, längd 65, bredd total bredd 41, höjd 66 cm
Lot no: 5592182
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 23/02/2020
12:12:00
Persisk Zandjan tæppe, 210 x 147 cm.
Persisk Zandjan tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 210 x 147 cm.
Lot no: 5589706
EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
12:12:22
Väggsköldar Papua Nya Guinea
VÄGGORNAMENT, 2 st, gope, Papua Nya Guinea, västra Kerema, Papuabukten, träskuren och pigmenterad dekor, enligt uppgift inköpt på plats 1980-talets början, höjd ca 144-150 cm. . HISTORIK: För brukarna anses sköldarna ha skyddande egenskaper.
Lot no: 5592183
12:14:00
Barstolar Starck
PHILIPPE STARCK, "One More", barstolar, 2 st, Kartell, transparent polykarbonat, sitthöjd ca 65 cm
Lot no: 5592184
12:16:00
Persisk Kelim Tæppe 215 x 120 cm.
Persisk Kelim Tæppe. Uld på bomuld. 215 x 120 cm. Nyvasket. Fejl i vævning og farver kan forekomme.
Lot no: 5501967
EUR 188 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
12:17:00
12345...323»