12345...395»   Lots per page   11825 results ListGallery
Brillant-solitairering af 9 kt.guld på 0.20 ct
Brillant-solitairering af 9 kt. guld prydet med brillantsleben diamant på 0.20 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: VS. Stemplet med carat i ringskinnen samt med Birmingham import gold Hallmarks. Vægt ca. 1,5 g. Front B ca. 0,4 cm. Ringstr. 54/17,25. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Lot no: 5692848
EUR 430 DK, Vejle, Dandyvej 15/08/2020
07:48
EUR 87
Et par trekantede solitaire- brillantørestikker af 18 kt. hvidguld. (2)
Et par trekantede solitaire- brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, prydet med to triangelslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Crystal- Top Cape (J-K). Klarhed: P1. Stemplet med engelske Birmingham import gold Hallmarks. Samlet vægt ca. 0,6 g. H. inkl. fatning 0,58 cm. Bagstikker mangler ...

Lot no: 5704722
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 15/08/2020
07:48
Accoson, blodtryksmåler
Accoson, blodtryksmåler. Hospital model. Brugsspor.

Lot no: 5710755
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 15/08/2020
08:15
Jacob Plejdrup. Long table/plank table oil-treated wild oak, display model
Jacob Plejdrup. Long table/plank table in solid oil-treated wild oak with natural edge, sled base shaped frame in black-varnished metal. Designed in 2017. Produced by dk3, model highlight table, labelled accordingly. H. 74 L. 300 D. 100 cm. Display model, with slight usage-related traces of wear....

Lot no: 5686633
EUR 2,416 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15/08/2020
08:52
EUR 161
Rundt bord med Hay ben
Rundt bord med plade af eg laminat afsluttet på Hay ben, H. 98 cm. Ø. 110 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, plade med flere afslag langs kant samt ben med ridser.

Lot no: 5600145
08:56
5 Hay filtede uld tæpper, sort, mål ca. 110x215 cm. (5)
5 Hay tæpper af sort filtet uld. Fremstår kraftigt smudsige, der kan forekomme små brændmærker, sterin og eller pletter. Mål ca. 110x215 cm. (5)

Lot no: 5734382
08:56
NORGE. AFA 38. 12 Øre. matgrøn. Flot stemplet eksemplar. Variant: DEFEKT M i POSTFRIM.

Lot no: 5705248
EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 15/08/2020
09:25
ITALIEN. AFA 614-36. Komplet sæt i flot postfrisk kval. (AFA 7690)

Lot no: 5705448
EUR 174 DK, Vejle, Dandyvej 15/08/2020
09:26
FRANKRIG. AFA 2. 15c. Stemplet mærke med berørt margin foroven og forneden. (AFA 10000)

Lot no: 5705264
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 15/08/2020
09:26
BELGIEN. AFA 314. Miniark. Postfrisk. (AFA 4800)

Lot no: 5705461
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 15/08/2020
09:27
BELGIEN. AFA 290. Antwerpen miniark. Lidt småfejl, hængslet i margin. Mærke er postfrisk.

Lot no: 5705466
09:27
DANMARK. AFA 144/82x. Gl. Luftpost komplet stemplet, hvoraf 1 kr er med varianten: BRUD PÅ VINGE (AFA 6900)

Lot no: 5705446
09:28
EUR 128
SVERIGE. Facit 4. 8 Sk. Meget pænt mærke med perfekt takning, stemplet: CALSKRONA 3/6-1858. Desuden variant: BRUD I RANDLINIE NORD MELLEM R og I.
SVERIGE. Facit 4. 8 Sk. Meget pænt mærke med god takning, stemplet: CALSKRONA 3/6-1858. Desuden variant: BRUD I RANDLINIE NORD MELLEM R og I.

Lot no: 5705278
09:28
DANMARK AFA 16y. 2 Sk. tryk 4b. pos. 90: ISO. OMV. RM.
DANMARK AFA 16y. 2 Sk. tryk 4b. pos. 90: ISO. OMV. RM. Meget flot eksemplar annulleret med nummerstempel 216 i nedre vesntre hjørne således det er tydeligt at se den omv. rm. Attest Dr. Debo: ÆGTE OG FEJLFRI. (AFA 10.000)

Lot no: 5661691
EUR 349 DK, Vejle, Dandyvej 15/08/2020
09:28
EUR 215
GRÆKENLAND. AFA 129-42. OL sæt. Komplet sæt i ubrugt kvalitet. (AFA 2010: 11000)

Lot no: 5705471
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 15/08/2020
09:29
FRANKRIG. AFA 1. 10c. oliven. Flot bredrandet eksemplar, stemplet.

Lot no: 5705252
09:29
ISLAND. AFA 62. Postfrisk med variant: BRUD I RAMME i SV.
ISLAND. AFA 62. Postfrisk med variant: BRUD I RAMME i SV. (AFA 3800)

Lot no: 5671588
09:30
TYSKE STATER WURTTEMBERG AFA 15. 1859, 18 Kr. PRAGT-mærke, stemplet og sjældent i denn kvalitet. (AFA 18.000)

Lot no: 5697725
EUR 617 DK, Vejle, Dandyvej 15/08/2020
09:30
USA. SC. 1a. 5c. greyish brown shade. Imperf. Single on cover cancelled by PAID handstamp from the small town: HAVRE DE GRACE.

Lot no: 5684053
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 15/08/2020
09:31
EUR 128
DANMARK. AFA 144/82. Gl. Luftpost komplet stemplet, inkl. variant: LILLE STEN UNDER PLOV. (Samme sted som normal variant bare mindre cirkel).
DANMARK. AFA 144/82. Gl. Luftpost komplet stemplet, inkl. variant: LILLE STEN UNDER PLOV. (Samme sted som normal variant bare mindre cirkel). Se scans

Lot no: 5691443
09:31
TYSK POST I TYRKIET. AFA 35. 25 Pia/5 Mk, uden vm. Pænt mærke stemplet. (AFA 5500)

Lot no: 5689430
09:32
TYSKE KOLONIER. Diverse mærker og sæt på plancher.
TYSKE KOLONIER. Diverse mærker og sæt på plancher. Alt ubrugt eller stemplet og AFA optalt derefter. (AFA 6355)

Lot no: 5689438
09:32
TYSK POST I TYRKIET. AFA 1/23. Tæt på komplet i ubrugt kvalitet.
TYSK POST I TYRKIET. AFA 1/23. Tæt på komplet i ubrugt kvalitet. (AFA 4895)

Lot no: 5689441
09:33
DANMARK. AFA 86/91. Diverse marginal blokke + lidt varianter. (AFA 4650)
DANMARK. AFA 86/91. Diverse marginal blokke + lidt varianter. Lidt fejl i nogen af marginalerne. (AFA 4650)

Lot no: 5706018
09:33
SCHWEITZ. Naba miniark på udstillingsbrev.

Lot no: 5734330
09:33
BADEN. AFA 18. 18 Kr. Pænt mærke stemplet (AFA 5000)
BADEN. AFA 18. 18 Kr. Pænt mærke stemplet (AFA 5000). Desuden 9 Kr. tk. 13½ (AFA 1800) men med rift.

Lot no: 5734345
09:34
SICILIEN. 5 Gr. Pænt mærke, stemplet. Signeret G. Bühler nuance a.

Lot no: 5734439
09:34
KUT. SG 95. £1. Flot stemplet eksemplar. (£275)

Lot no: 5734364
09:35
FRANKRIG. 2 plancher med diverse bedre udgaver lidt blandet kval. Inkl. 5c. 1849 (AFA 10.000) men med tyndhed foroven.

Lot no: 5734640
09:35
DIVERSE. 2 plancher med diverse bedre udgaver. Bl.a. Schweitz AFA 62 (hvidt papir) 15c. gul i PRAGT-stemplet kval. 5 Fr. utakket mv.. (AFA 2400)
DIVERSE. 2 plancher med diverse bedre udgaver. Bl.a. Schweitz AFA 62 (hvidt papir) 15c. gul i PRAGT-stemplet kval. 5 Fr. utakket mv.

Lot no: 5734654
09:36
12345...395»