Category  Estimate
Time Showroom
12345...401» ListGallery Lots per page
Damo pendler i mat sort metal (2)
Damo pendler i mat sort metal. Diameter 39 cm. 2x60w E27-fatning (stor). Fremstår ubrugt i original emballage. (2)
Lot no: 5466151

EUR < 125 DK, Aarhus, Egå Havvej 18/01/2020
08:23:57
Urban gulvlampe, Seeddesign
Urban gulvlampe, Seeddesign. Hvidmalet metal, med afbryder. H. 148cm. Fremstår ubrugt i original emballage.
Lot no: 5517739

08:24:17
Lot no: 5466141

08:24:36
Henrik Pedersen. Spisebord Model Gate, Sort.
Henrik Pedersen. Spisebord model Gate med sort bordplade i laminat, stel med lettere skråtstillede ben i massiv olieret eg. H 75, L 205, B 90cm. Fremstår ubrugt i original emballage.
Lot no: 5520091

EUR 403 DK, Aarhus, Egå Havvej 18/01/2020
08:25:00
EUR 242
Less gulvlampe af messing.
Less gulvlampe af mat messing med afbryder Højde 150 cm. Stor fatning (pærer medfølger ikke). Fremstår ubrugt i original emballage.
Lot no: 5515408

EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 18/01/2020
08:25:32
Henrik Pedersen, spisebord, model Four
Henrik Pedersen, spisebord, model Four. Stel af sort pulverlakeret aluminium, bordplade af egetræ. L: 205 cm. B: 100 cm. Udstillingsmodel
Lot no: 5454981

08:25:52
EUR 101
Pendler, model Silent, hvid (6)
Pendler, model Silent, hvid, keramik, Ø 15 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (6) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Lot no: 5489369

EUR 161 DK, Kolding, Trianglen 18/01/2020
08:42:00
Barstole i Amerikansk valnød finér (4)
Barstole betrukket med sort skai og beklædt med amerikansk valnød finér udvendigt. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Model 83. Fremstår i original emballage. (4)
Lot no: 5276838
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 18/01/2020
09:00:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 33 cm. B. 21 cm.
Lot no: 5051932

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 18/01/2020
09:15:00
Berg Furniture.Par lænestole med skamler, sort læder (4)
Berg Furniture.Par lænestole med skamler betrukket med sort læder, ryg med vip, stel og armlæn af sortlaseret træ, Fremstår med slitage, skjold på nakkehynde. (4)
Lot no: 5557371
EUR 161 DK, Aarhus, Egå Havvej 18/01/2020
09:17:54
EUR 121
Pierre de Mougins. Le grand saut bleu.
Pierre de Mougins (1966 in Antony). Le grand saut bleu. Öl auf Achat. Verso signiert. Im Originalschachtel. Auf der Schachtel 'Unikat n°155' bezeichnet. Maße Achat ca. 25 x 18 cm. Maße Schachtel 25 x 33 cm.
Lot no: 5480406
EUR 800 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18/01/2020
09:28:29
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...
Lot no: 5337557

EUR 255 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18/01/2020
09:35:00
Svamplampa Monica Backström, Kosta Boda, samling glassvampar (7)
Svamplampa Monica Backström, Kosta Boda, samling glassvampar. Lampans höjd 26 cm övriga fr 5,5-21 cm. Lampan fungerade vid katalogisering, ingen garanti lämnas (7)
Lot no: 5557425
EUR < 125 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 18/01/2020
09:59:50
EUR 43
Per Söderberg matbord
PER SÖDERBERG, matbord, "NEB", rektangulär, för No Early Birds, bordsskiva i plywood med topp av svart laminat, benställningar i svart pulverlackerat aluminium, höjd ca 73, 240x80 cm
Lot no: 5556831
EUR 1,148 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 18/01/2020
10:00:00
Rhodolith Granate (5)
Lot Loser Rhodolith Granate, Facettiert, Maße: ca. 3,7 x 3,3 - 7,1 - 6,0 mm. Gesamtgewicht ca. 4.29 ct.
Lot no: 5477465
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18/01/2020
10:01:02
Harald Markson
HARALD MARKSON (1909-85): Vårvinter, monogramsignerad o daterad -66, blandteknik på pannå, ca 33x46 cm
Lot no: 5556832
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18/01/2020
10:04:00
Orientalsk løber. Signeret. 360x78 cm.
Orientalsk løber. Signeret. 360x78 cm. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5557440
EUR 134 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18/01/2020
10:07:12
Skrivbord
SKRIVBORD, 1900-talets början, jugend, fanérat i mahogny, beslag i mässing, delvis läderklädd skiva, höjd ca 77, 112x61 cm
Lot no: 5556833
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18/01/2020
10:08:00
Aage Rasmussen utställningsaffisch
AAGE RASMUSSEN, utställningsaffisch "Jens Olsens Verdens Ur, København rådhus", 1957, bladmått 100x61,5 cm
Lot no: 5556834
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 18/01/2020
10:12:00
Vitrinskåp
VITRINSKÅP, samtida, fanérat med ek invändigt med hyllplan, höjd ca 120, 60x47 cm
Lot no: 5556835
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 18/01/2020
10:16:00
Soffbord
SOFFBORD, 1960-tal, fanerad i teak, höjd ca 50, diameter 107 cm
Lot no: 5556836
10:20:00
Salvador Dali litografi
SALVADOR DALI (1904-1989): ''Ultra-Surrealistic Corpuscular Galutska'', signerad Dali, 28/175, samt stämpelmärkt, färglitografi, plåttmått ca 52x41 cm
Lot no: 5556837
EUR 239 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18/01/2020
10:24:00
Christian Veilskov. 14 kt. Goldcollier – 35,6 g
Chr. Veilskov, Kopenhagen 1963-1986. Gliedercollier aus 14 kt. Gelbgold, mit Kastenverschluss mit Sicherheitsschließe. L. 43 cm B. 0,8 cm, Gewicht 35,6 g.
Lot no: 5430780
EUR 1,208 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18/01/2020
10:26:00
EUR 537
Monica Smetana oljemålning
MONICA SMETANA (född 1932): Flicka i blåbärsris, olja på duk, signerad, ca 60x48 cm
Lot no: 5556838
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 18/01/2020
10:28:00
Tennfigurer
TENNFIGURER, ca 35 st, omkring 1900, ur olika serier, olika skalor, båtar, tält, djur, palmer
Lot no: 5556839
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18/01/2020
10:32:00
Bordslampa
BORDSLAMPA, 1900-tal, onyx samt mässing, Louis XVI-stil, i form av kolonn, höjd 75 inkl. skärm
Lot no: 5556840
10:36:00
Golvlampa Josef Frank
JOSEF FRANK, modellnr 1842, golvlampa, Firma Svenskt Tenn, formgiven 1932, stomme i mässing, tredelad fot, svängd ljusarm, höj- och sänkbar
Lot no: 5556841
EUR 383 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18/01/2020
10:40:00
James Coignard litografi
JAMES COIGNARD (Frankrike, 1925-2008): Komposition, litografi, signerad J Coignard, numrerad 7/15 cm, bladmått 50x68 cm
Lot no: 5556842
10:44:00
Tesil och fat
TESIL och FAT, silver och emalj, omkring 1900, fat stämplat David Andersen, diameter ca 7-9 cm
Lot no: 5556843
10:48:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...
Lot no: 5463638

EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18/01/2020
10:51:00
12345...401»