12»   Lots per page   36 results ListGallery
Sigma zoomobjektiv til Nikon AFD

Lot no: 6091264
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 06/12/2021
19:02
Lars Fantasiformidler Elgidh. Abstrakt komposition,dyptikon
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition,dyptikon betitlet 'The wildest place in town' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021.Sammensat med hængsler. Uindr. 160 x 200 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6114937
EUR 456 DK, Nivå, Stejlepladsvej 06/12/2021
20:03
EUR 228
Samling analoge kameraer og tilbehør
Samling analoge kameraer og tilbehør. Mrk. Minolta, Olympus, Kodak, Browny, Miranda, Chinon, Nettar, Nikon, Ilford, Seizz, Polaroid. Ca. 50 stk. Fremstår med brugsspor. Defekter og mangler kan forekomme.

Lot no: 6127353
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/12/2021
20:06
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition,dyptikon betitlet ' Gamle dage kommer ikke igen' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. sammensat med hængsler. Uindr. 160 x 200 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6114936
20:26
EUR 228

Lot no: 6091263
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 07/12/2021
16:43
Lars Fantasiformidler Elgidh. Abstrakt komposition, dyptikon
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition,dyptikon betitlet 'Håb er en farlig størrelse' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. sammensat med hængsler. Uindr. 160 x 160 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6127024
EUR 456 DK, Nivå, Stejlepladsvej 08/12/2021
19:53
EUR 228
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition,dyptikon betitlet 'Vi mødes aldrig igen min skat' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. Sammensat med hængsler. Uindr. 120 x 240 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6127198
EUR 537 DK, Nivå, Stejlepladsvej 08/12/2021
20:10
EUR 295
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition,dyptikon betitlet 'Tak er ikke et fattigt ord' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. Sammensat med hængsler. Uindr. 120 x 240 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6127102
20:37
EUR 268
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Familiens stamtræ' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. Sammensat med hængsler. Uindr. 160 x 200 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6127210
20:49
EUR 268

Lot no: 6091260
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 09/12/2021
12:43

Lot no: 6102099
13:36
To Nikon D2x med tilbehør (5)

Lot no: 6063027
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 09/12/2021
13:43
EUR 752

Lot no: 6091266
19:16
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Bare kærligheden bliver ved med at tro på mig' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. Sammensat med hængsler. Uindr. 140 x 160 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6127218
EUR 456 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09/12/2021
19:55
EUR 228
Russisk ikon. 'Kristus Pantokrator', ritza af messing
Russisk ikon. 'Kristus Pantokratror', ritza af messing. 13 x 11 cm. Certifikat medfølger.

Lot no: 6127217
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09/12/2021
20:07
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Den levende by kun med dyr som kan tale' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. Sammensat med hængsler. Uindr. 140 x 140 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6127203
20:46
EUR 228
Arne Jacobsen og Verner Panton. Samling 'Ikoniske' miniature møbler (12)
Arne Jacobsen og Verner Panton. Samling 'Ikoniske' miniature møbler. Udført i størrelsen 1:16 samt 1:6. Fremstillet hos Minimii og Vitra Design Museum. Fremstår med alm. brugspræg. (12)

Lot no: 6110535
EUR 671 DK, Roskilde, Store Hedevej 09/12/2021
20:51
EUR 403

Lot no: 6091262
21:03

Lot no: 6116549
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 10/12/2021
11:26

Lot no: 6091259
12:47
Vier Skizzen für russische Ikonen, 19.Jh. (4)
Vier Skizzen für russische Ikonen, 19.Jh. Zwei Christus und zwei Sankt Nikolaus darstellend, Bleistift auf Papier. 25-33 x 20-27 (47-51 x 42-51). Mit altersbedingten Spuren, u.a. stellenweise verfärbt sowie Schäden am Papier. (4)

Lot no: 6125835
EUR 2,685 DK, Herlev, Dynamovej 10/12/2021
14:41
EUR 671

Lot no: 6091265
14:50
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Tak for alt. Det var sjovt så længe det varede' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. Sammensat med hængsler. Uindr. 140 x 140 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6127200
EUR 456 DK, Nivå, Stejlepladsvej 10/12/2021
20:47
EUR 228
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Du er så fin og blød', akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. Sammensat med hængsler. Uindr. 140 x 160 cm.

Lot no: 6127252
20:56
EUR 228
Nikon. 2 kamerahuse, 4 objektiver mm.
Nikon m.fl. Kamerahuse, objektiver mm. best. af:Objektiv AF-S nikkor 85 mm f/1.8G i original emballage, objektiv AF-S nikkor 55-200 mm 1:4-56G ED, objektiv AF-P nikkor 70-300 mm 1:4.5-6.3G ED, AF-S nikkor 35mm 1:1.8G, kamerahus D3100, kamerahus D40x samt minolta lysmåler og revue fotolampe. ...

Lot no: 6119245
EUR 617 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 11/12/2021
19:09
EUR 403
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition,dyptikon betitlet 'Jeg bor i en zoologisk have' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. sammensat med hængsler. Uindr. 160 x 200 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6114938
EUR 456 DK, Nivå, Stejlepladsvej 11/12/2021
19:23
EUR 228
Russisk firedelt ikon
Russisk firedelt ikon forestillende helgener. Tempera på forgyldt grund på træpanel, rand dekoreret med floralt mønster. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, limning. 1800-tallet. 30,5 x 26,5 cm.

Lot no: 6128461
EUR 671 DK, Nivå, Stejlepladsvej 11/12/2021
19:42
EUR 483
Ikon forestillende Kristus
Russisk ikon forestillende Kristus dekoreret med ritza af messing. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Ca. 1900. 18 x 14 cm.

Lot no: 6128476
EUR 268 DK, Nivå, Stejlepladsvej 11/12/2021
19:56
EUR 201
Russisk ikon
Ikon forestillende helgener samt Kristus på en sky. Tempera på træpanel, monteret med ritza af messing. Fremstår med afskalninger, påsat topkant, ritza løst monteret. 1800-tallet. 31 x 26,5 cm.

Lot no: 6115823
20:15
EUR 201
Gudsmoder ikon
Russisk ikon forestillende Gudsmoder Kazanskaja. Tempera på forgyldt grund på træpanel. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. 1800-tallet. 26,5 x 22 cm.

Lot no: 6128457
20:17
EUR 349
12»