Lots per page   10 results ListGallery
sæde-hynder til Nanna Ditzel's Trinidad stole.(6)
Sæt på seks sæde-hynder i sort læder til Nanna Ditzel's Trinidad stole. Modelfoto, bemærk stol medfølger ikke. (6)

Lot no: 5737134

EUR 242 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/09/2020
16:38
Sæt på seks sæde-hynder til Nanna Ditzel's Trinidad stole (6)
Sæt på seks sæde-hynder i sort læder til Nanna Ditzel's Trinidad stole. 2. sortering. (6)

Lot no: 5656691
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24/09/2020
13:38
Seks hynder til Nanna Ditzel's Trinidad stole. (6)
Sæt på seks sæde-hynder i farvet blå læder til Nanna Ditzel's Trinidad stole. Første foto modelfoto, bemærk stol medfølger ikke. (6)

Lot no: 5737222

EUR 228 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25/09/2020
11:51

Lot no: 5737138

EUR 242 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25/09/2020
12:29

Lot no: 5760949

20:09
Sæde-hynder til Nanna Ditzel's Trinidad stole. Otte stk. (8)
Sæt på Otte sæde-hynder i sort læder til Nanna Ditzel's Trinidad stole. Bagside med skridsikret materiale. Sidste foto er modelfoto. Bemærk: Stol medfølger ikke. (8)

Lot no: 5719462

EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25/09/2020
21:15
EUR 87

Lot no: 5780111
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/09/2020
20:41
Nanna Ditzel, paar Barhocker 'Trinidad 3301' für Fredericia (2)
Nanna Ditzel, paar Barhocker 'Trinidad 3301' für Fredericia. Schale aus formgebogenem Kirschbaumholz, Gestell aus Stahlrohr. Sitz mit schwarzem Leder. H. ca. 112 cm, Sh. ca. 80 cm. Leichte Gebrauchsspuren. (2)

Lot no: 5638676
EUR 1,200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27/09/2020
20:15
EUR 45
Nanna Ditzel. Seks 'Trinidad' stole. (6)
Nanna Ditzel. Sæt på seks 'Trinidad' spisestole med ryg af formspændt fineret træ, med polstret sæde. Stel af forkromet metal. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 3298. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (6)

Lot no: 5775588
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 27/09/2020
20:16
EUR 564
Nanna Ditzel. Dining table, Model 148
Nanna Ditzel. Dining table, rectangular veneer teak top, removable tapered solid-oak legs. Designed c. 1958. Produced by Kolds Sav Værke, Model 148. H. 70 cm. L. 120 cm. W. 79 cm. Minimal signs of wear.

Lot no: 5764978
EUR 1,020 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/09/2020
21:20