Lots per page   6 results ListGallery
Hans J. Wegner. Freestanding two-seater sofa, Model CH-102
Hans J. Wegner 1914-2007. Freestanding two-seater sofa, Model CH-102. Runners and visible frame in stainless steel, fully upholstered in grey thor 301 leather. Produced and branded by Carl Hansen & Søn. L. 151 cm. D. 77 cm. H. including backrest 72 cm. Display model. Signs of wear.

Lot no: 5362384

EUR 4,698 DK, Helsingør, Støberivej 06/07/2020
19:49
EUR 2,416
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 40 H. 12,5 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage

Lot no: 5380661

EUR 188 DK, Helsingør, Støberivej 08/07/2020
13:54
Iskos-Berlin, for Muuto. Visu Lounge chair.

Lot no: 5320864

EUR 671 DK, Helsingør, Støberivej 08/07/2020
15:48
Arne Jacobsen. Munkegaard/Mosquito barstools (6)
Arne Jacobsen 1902-1971. Munkegaard/Mosquito barstools. oak veneer shell. White-powder-varnished tubular steel legs. S.H. 77cm. Produced by Howe, Middelfart. Display models. Minor/no wear. (6)

Lot no: 5653356

EUR 1,745 DK, Odense, Kratholmvej 08/07/2020
19:25
Arne Jacobsen, Munkegaardsstole, rød læder (2)
Arne Jacobsen. Munkegaards stole, model 3105 'Myggen' af formspændt finér originalt betrukket med rød (Col. 5200) Panama læder fra Italienske Gruppo Dani, monteret på ben af forkromet stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Fremstår uden brugsspor, dog uden original emballage. (2)

Lot no: 5450542

EUR 1,074 DK, Odense, Kratholmvej 08/07/2020
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt olieret egetræ 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt 'patina' behandlet olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 69 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.

Lot no: 5371506

EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10/07/2020
16:02