Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 281  >> ListGallery Lots per page
Chatol af egetræ. 1800´tallet
Chatol af egetræ. 1800´tallet. Indrettet med skriveklap bag hvilken skuffer og rum, herunder fire skuffer monteringer af messing. H. 105, L. 120, D. 60 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor samt to løse ben som medfølger. Nøgler medfølger ikke.
Lot no: 5262364
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 21/04/2019
22:02:26
VL188 Vermund, Fire stole (4)
Fire stole VL188 Vermund, med ryg og sæde i steelcut trio 515, stel i krom, stof i lyserød-salmon. H. 80, SH. 45 cm. Fremstår med brugsspor og mærker på polstring. (4)
Lot no: 5303939
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 21/04/2019
22:03:14
EUR 295
Van Cleef & Arpels, MEMENTO wristwatch with alarm
Wristwatch made of steel & gold, Hand-winding mechanism with alarm, antique white dial, date display at 3 o'clock, Mineral glass. Diameter Ø approx. 35mm Ref.-no. 423003, 44206. No178. Green leather starp with metal pin buckle. Original box & papers Watch in working order. Lauritz.com ...
Lot no: 5297050
EUR 1,400 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21/04/2019
22:20:00
EUR 750
Gubi , seks 3D barstole samt Y! højbord(7)
Gubi Chairs. Sæt på seks barstole, medestel af forkromet stål, formstøbt sæde af plast. Stemplet og etiket Gubi under sæde, SH. 75 cm. samt højbord med plade af sort laminat båret på stel sortlakeret metal. L. 240, B. 80, H. 105 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (7)
Lot no: 5306733
22:24:49
EUR 295
Lindlöfs Interiör ab. Lænestol, 1980'erne
Lænestol med stel af formspændt bøgetræ, ryg monteret med fransk flet, løse hynder betrukket med dybhæftet lyst uld. Fremstillet hos Lindlöfs Interiör ab. Sverige. Fremstår med brugsslitage samt begyndende hul på stof.
Lot no: 5307070
EUR < 125 DK, Aarhus, Egå Havvej 21/04/2019
22:30:00
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-107
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-107 med stel og armlæn i poleret aluminium. Sæde og ryg med sort net-væv. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med lettere brugsspor på armlæn.
Lot no: 5274897
EUR 537 DK, Aarhus, Egå Havvej 22/04/2019
05:19:00
EUR 268
Louis Vuitton, håndtaske, Limited edition
Louis Vuitton, håndtaske, Limited edition, Model: Alma BB Pink Jungle. Tasken er udført i printet pink og rød Vernis monogram læder. Tasken er med hardware af krom metal. Indvendigt med et stort rum samt lille sidelomme. Dustbag, skulderrem, nøgle og lås medfølger. Fremstillet i Frankrig 2016. H....
Lot no: 5254331
EUR 1,611 DK, Herlev, Dynamovej 22/04/2019
09:01:00
EUR 832
3 pendler, cylinderformet lampeskærm med chintz stof (3)
3 pendler med cylinderformet lampeskærme betrukket med chintz stof. Der medfølger pendel ophæng, H. 30 cm. Dia. 40 cm. Nye og ubrugte.)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (3)
Lot no: 5270127

EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 22/04/2019
09:06:13
Mette Hannemann. 'Siberien' cd
Mette Hannemann geb. 1964. 'Sibirien'. Öl auf Leinwand. Verso signiert und datiert M. Hannemann 2006 sowie betitelt. 150 x 100 cm.
Lot no: 5301626
09:07:00
EUR 1,101
Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. PROKRAFT model PR-HT-0043. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger, ...
Lot no: 5015272

EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22/04/2019
09:34:00
EUR 114
Granatarmband und Collier (2)
Armband und Collier gefertigt aus 800 Silber (punziert), besetzt mit facettierten Granaten im ovalen und runden Sternschliff und ovalen Cabochonschliff von ca.: 11 x 8 mm, 8 x 6 mm und D. 9,5 mm. Maße ca.: Armband L. 18,5 cm, B. 30mm, Collier L. 43 cm, Mittelteil ca.: 12,5 x 5,5 cm. ...
Lot no: 5301578
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22/04/2019
09:53:00
EUR 55
Lounge havesæt, model Cayenne - Light Grey
Lot no: 4726239

EUR 1,020 DK, Odense, Kratholmvej 22/04/2019
10:00:00
EUR 510
Fotogenlampa mässing
FOTOGENLAMPA, mässing, omkring år 1900, på kvadratisk fotplatta med kulfötter, kupa med veckad kant, brännarrör, total höjd ca 71 cm
Lot no: 5307562
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22/04/2019
10:00:00
Par Manhattan pendler, aluminium (2)
Par "Manhattan" pendler, med kugletop af aluminium med indvendig hvid kontrastfarve. Ø 25 H. 35 cm. Fremstår i original emballage. Emballage str.: 28 x 29 x 40 cm. (2)
Lot no: 5266851

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 22/04/2019
10:01:00
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Sort (4)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. Modelfoto. (4)
Lot no: 5282534

EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 22/04/2019
10:03:00
EUR 255
Torgny
TORGNY LARSSON (född 1957): ''Vattenpelare'' multipel, signerad Torgny Larsson 6/10, patinerad brons, höjd inkl stensockel 22 cm
Lot no: 5307563
EUR 419 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22/04/2019
10:03:00
Porslin, Kina 1700-/1800-tal
PORSLIN, Kina 1700-/1800-tal, 3 delar, tekopp med fat, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose, höjd 4,5 cm, bojan med handmålad dekor i blått, 1800-tal, höjd ca 18 cm, penselställ med handmålad polykrom dekor av blommor, 1800-tal, höjd ca 5 cm
Lot no: 5307564
EUR 126 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22/04/2019
10:06:00
Persisk Harsin Kelim tæppe 368x144 cm.
Persisk Harsin Kelim tæppe 368x144 cm. Uld på bomuld. Tæppet er håndknyttet og efterfølgende vasket og behandlet for at opnå et antikt look
Lot no: 5252874
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 22/04/2019
10:07:00
EUR 201
En samling div. bijouteri i form af armbånd, halskæder og charms. (520)
En samling div. bijouteri i form af 100 armbånd med hjerteformet og kugleformet charm, 20 halskæder af flettet sort læder med hjerteformet vedhæng og 400 charms. (520)
Lot no: 5255766
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 22/04/2019
10:08:00
Tsavoritring af 14 kt. hvidguld.
Diamonds by Frisenholm. Bred ring af 14 kt. rhodineret hvidguld, prydet med 48 pavéfattede tsavoritter, ringstr. 55/Ø17,8 mm.
Lot no: 5235895

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 22/04/2019
10:09:00
EUR 101
Lomonosov Ryssland
LOMONOSOV, teservis, 15 dlr., porslin, Ryssland, 1900-talets första hälft/mitt, koboltblå glasyr med dekor i guld, bestående av: 12 tekoppar med fat, tekanna, gräddkanna samt sockerskål, höjd ca 7-15 cm
Lot no: 5307565
10:09:00
Brillantørestikker af 18 kt hvidguld (2)
Et par ørestikker af 18 kt hvidguld med kvadratiske fronter prydet med til sammen to brillanter på ialt ca. 0.05 ct, Farve: Top Wesselton (G) Klarhed: P1 Mål på front ca. 5x5 mm. Vægt ca. 1,6 g (2)
Lot no: 5292611
EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 22/04/2019
10:10:00
Persisk Harsin Kelim tæppe 235x147 cm.
Persisk Harsin Kelim tæppe 235x147 cm. Uld på bomuld. Tæppet er håndknyttet og efterfølgende vasket og behandlet for at opnå et antikt look
Lot no: 5305192
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 22/04/2019
10:11:00
Stekfat Kina 1700-tal
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder, bambu och pion i underglasyrblått, taggbård i kälningen, brättet med reserver, längd ca 41 cm
Lot no: 5307566
10:12:00
Modellflygplan J 22
MODELLFLYGPLAN, 1900-talets mitt, modell J22, bemålad gjuten metall, längd 32, vingbredd 40 cm
Lot no: 5307567
10:15:00
Jonas Lindvall ''Miss Holly'' barstol
JONAS LINDVALL, "Miss Holly" barstol, samtida, Stolab, svart lackerad ek med fotstöd i rostfritt stål, sitthöjd ca 63 cm, bredd ca 50 cm
Lot no: 5307568
EUR 210 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22/04/2019
10:18:00
Prada skuldertaske af sort kanvas
Prada skuldertaske af sort kanvas og besætninger af præget læder med hardware af krom metal. Indvendigt med et stor rum af læder, samt sidelomme med lynlås. H. ca. 35 cm, B. ca. 40 cm, D. ca. 14 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5247336
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 22/04/2019
10:19:00
EUR 268
2 bordlamper samt 2 pendler, model Mathilde (4)
2 bordlamper med afbryder og monteret med sorte skærme samt 2 loft pendler af metal med nikkel finish. Model Mathilde. H. 33 og 31 cm. (4) Fremstår ubrugte & i org. emb.Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper ...
Lot no: 5223416

10:20:00
Persisk Kelim tæppe 124 x 129 cm.
Persisk Kelim tæppe. Uld på uld. 124 x 129 cm.
Lot no: 5236909
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 22/04/2019
10:20:00
Konsolbord af genbrugstræ
Konsolbord af genbrugstræ. H. 85 cm. B. 120 cm. D. 40 cm. Usamlet. Modelfoto. lmj04027
Lot no: 5292583

10:21:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 281  >>