Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 386  >> ListGallery Lots per page
Mads Ziegler, ring med blomster og brillanter, 14 kt. hvidguld
Mads Ziegler, blomsterring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillanter, samlet ca. 0.28 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 51. Vægt ca. 2,4 gram. Ligger i gaveæske.
Lot no: 5322707

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2019
18:42:00
EUR 201
Oscar Kleineh oljemålning
OSCAR KLEINEH (1846-1919) Söndagssegling på hemviken, signerad samt daterad 1874, olja på duk, 46x72 cm
Lot no: 5330730
EUR 10,000 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 20/05/2019
18:42:00
Unique Furniture. Spisebord med plade i sort laminat, samt stel i massiv eg
Unique Furniture. Spisebord med plade i sort laminat, samt stel i massiv eg. Plade med centerudtræk. Tillægsplader medfølger ikke. H. 76. L. 200. B. 100 cm. Bordet udleveres usamlet i original emballage.
Lot no: 5329113

EUR 993 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20/05/2019
18:42:00
EUR 483
Armring i 14 kt. guld 12.6 gr.
Armring med ciseleringer af 14 kt. guld med indskudslås. Indvendigt mål 5.9x5 cm. B. 0.6 cm. Vægt 12.6 gr. Med brugsspor
Lot no: 5335378
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2019
18:42:00
EUR 215
Olympus Kamera E-520 med optik, oplader mm
Olympus Kamera E-520 med flg.: Zuiko digital 40-150 mm optik. Zuiko digital 14 - 45 mm, Zuiko digital 14-54 mm samt opladere, brugsvejledning (Tysk) mm. Virker iflg. rekvirent
Lot no: 5262300
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2019
18:42:30
EUR 87
Varmepumpe luft til luft KANION 6kw. (2)
Varmepumpe luft til luft KANION 6kw. med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion, fjernbetjening og manual medfølger. Fremstår i original emballage. Bemærk!! Varmepumpen leveres med kølemiddel og skal installeres af en autoriseret håndværker. Garantien dækker kun ved installation ...
Lot no: 5338049

EUR 591 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2019
18:42:43
EUR 483
Moderne tæppe, model Milano, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Milano,viscose. 240 x 170 cm. Modelfoto
Lot no: 5329883

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2019
18:43:00
Persisk Nain løber med silke 195 x 62 cm
Persisk Nain løber, uld med silke, fint knyttet i målene 195 x 62 cm Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en creme-farvet eller dybblå basisfarve og en stor medaljon i midten. Tæppet fremstår med ...
Lot no: 5325764

EUR 805 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2019
18:43:00
EUR 403
Par salonstole, rokoko stil, 1900-tallets midte (2)
Par salonstole i rokoko stil, 1900-tallets midte. Brugsslitage. (2)
Lot no: 5328085
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2019
18:43:00
Persischer Kashmar Teppich mit signatur, 325 x 295 cm
Handgeknüpfter persischer Kashmar Teppich, glanzvolle Wolle auf Baumwolle. Zyklamroter Grund üppig verziert mit Medaillon, Blumen- und Blätteranken in bläulichen, rosa- und beigefarbenen, güldenen sowie grünen Tönen. Wechselnder Farbton je nach Lichteinfall. Maße: 325 x 295 cm.
Lot no: 5296352

EUR 1,745 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20/05/2019
18:44:00
EUR 859
Italiensk 1700-tals flintlåsmusköt
FLINTLÅSMUSKÖT, Italien / Sardinien, ca 1700-1730,. sällsynt jaktbössa, valnöt, förgyllda genombrutna mässingsbeslag, ursprungligen tillverkad för kvinnor eller unga, beslag med putti och jaktmotiv, signerad Siniscal, längd 91 cm.
Lot no: 5330731
EUR 5,000 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 20/05/2019
18:44:00
Teak Gruppe, Regal / Kommode / Sekretär / Schreibpult, wohl 1950er Jahre (3)
Set Schrankelemente, bestehend aus zwei verscließbaren Schränken / Kommoden und einem verschließbaren Aufsatzschrank / Sekretär mit Schreibpult und Innenbeleuchtung sowie vier Steckdosen. Alle Möbel mit Teakholz furniert und vermutlich in den 1950er Jahren hergestellt.Kommoden: H. 79 cm, B. ...
Lot no: 5335347
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20/05/2019
18:44:00
Safir 'Bombè'- ring af sort rhodineret sterlingsølv, 13,6 gram
Håndlavet safir-bombè-ring udført af sortrhodineret sterlingsølv prydet med talrige mangefarvede safirer på i alt ca. 20.00 ct. Ringstr. ca. 17 mm/ 53,5. Vægt ca. 13,6 gram.
Lot no: 5279263

EUR 242 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20/05/2019
18:45:00
Tre herrearmbåndsure Seiko, Mora og Prim (3)
Tre herrearmbåndsure Seiko Quarts, Mora og Prim mekaniske ure. Alle gangbare. Nyrensede i 2019. (3)
Lot no: 5333010
EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 20/05/2019
18:45:00
EUR 87
Mads Ziegler, Briddle ørestikker med brillanter, ca. 0.54 ct
Mads Ziegler, "Bridle" et par ørestikker udført i 14 kt. guld, pavéfattet med brillanter, samlet ca. 0.54 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vægt ca. 5,2 gram. Vejl. pris er 19.800,-. Ligger i gaveæske.
Lot no: 5322712

EUR 859 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2019
18:45:00
EUR 430
Hjorth Keramik figur Konditor
L. Hjorth Keramik figur med hvid glasur af Konditor. sign.: 'Ditz Presshardt & Søn' Under bunden: 'L Hjorth Danmark 505. H 29 cm.
Lot no: 5332365
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 20/05/2019
18:45:00
Vitrineskab. Grå bemalet.
Vitrineskab, udført i grå bemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. To glaslåger hvor bag hylder, to skuffer samt to låger hvor bag hylder. H. 210 cm. B. 110 cm. D. 42 cm
Lot no: 5295803

EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20/05/2019
18:46:00
EUR 268
Mogens Lohmann. To litografier, cd (2)
Mogens Lohmann (1918-1985). To kompositioner. Nr. 231/300. 58 x 52 cm (76 x 69 cm). Begge med små fluer bag glas. (2)
Lot no: 5314996
18:46:00
Poul Cadovius, System Royal, Regalsystem, Wandpaneele mit Hängeschrank und Leuchte (9)
System Royal von Poul Cadovius bestehend aus sechs Wandpaneelen, davon zwei zugeschnittene Abschlüsse, einem verschließbaren Barschrank mit Flaschenhalter und Schubfach sowie einem Regalbrett mit Klemmleuchte. Paneele, Schrank und Brett angefertigt aus Holz mit ausgeprägter Maserung.Die Objekte ...
Lot no: 5322907
EUR 700 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20/05/2019
18:46:00
EUR 375
Ryska örhängen från tidigt 1900-tal
ÖRHÄNGEN, 1 par, 56 guld, silver, Ryssland tidigt 1900-tal, 2 smaragder ca 1,6 ct, 84 rosenslipade diamanter ca 1,5 ct, originaletui A. Reifman, Moskva, diameter 2 cm, vikt 11 g
Lot no: 5330732
EUR 3,500 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 20/05/2019
18:46:00
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22. Sort læder. Kanvas medfølger. Stol medfølger ikke.
Lot no: 5336614

EUR 295 DK, Kolding, Trianglen 20/05/2019
18:46:00
EUR 255
Thomas Dam. Stor gjøltrold, H. ca. 43 cm.
Thomas Dam. Stor Gjøltrold H. 43 cm.
Lot no: 5334589
18:46:00
EUR 94
Spherical Shelf / rundes Regal / Wandregal der 1960/70er Jahre
Spherical Shelf / rundes Regal / Wandregal der 1960/70er Jahre. Konstruktion aus gelborangem Kunststoff, verpackt in Karton, wohl NOS (new old stock). Maße ca.: D. 60 cm, T. 26 cm. Geringe Spuren.
Lot no: 5242468
18:47:00
EUR 140
Diamantring, 14 kt guld, ca. 0.25 ct.
Diamantring udført af 14 kt guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P. Ringstr. ca. 18,5 mm/ 58. Vægt ca. 3 gram. Måler ca. 9 x 9 mm.
Lot no: 5313555

EUR 483 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20/05/2019
18:47:00
EUR 242
Stahlrohr Schlaufentisch / Coffee Table der 1930-50er Jahre
Stahlrohr Schlaufentisch / Coffee Table der 1930-50er Jahre. Konstruktion mit Gestell aus verchromtem Stahlrohr, Platten mit Belag aus schwarzem Resopal und Umleimer aus Aluminium. Maße: ca. H. 60 cm, Dm. 60 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Lot no: 5334784
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20/05/2019
18:47:00
EUR 130
Severin Falkman oljemålning
SEVERIN FALKMAN (1831-1889) Rövarnas grotta, signerad samt daterad 1859 Rome, olja på duk, 80x98 cm
Lot no: 5330733
EUR 1,000 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 20/05/2019
18:48:00
Bruunmunch. Sæt på fire barstole, model PLAYchair
Bruunmunch. Sæt på fire barstole, model PLAYchair med skaller i formspændt krydsfinér med sort ege træs finér, sæde monteret med sort uldtra læder fra Sørensen læder A/S. Stel af matsort lakeret stålrør. H. 97 cm. sædehøjde på 75 cm.Vejledende udsalgspris: 4.195 kr. pr. stk. udstillingsmodeller...
Lot no: 5329109
EUR 1,074 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20/05/2019
18:49:00
EUR 403
Sæt på seks sæde-hynder til Nanna Ditzel's Trinidad stole.(6)
Sæt på seks sæde-hynder i Cognac farvet læder til Nanna Ditzel's Trinidad stole. Modelfoto, bemærk stol medfølger ikke,
Lot no: 5336617

EUR 255 DK, Kolding, Trianglen 20/05/2019
18:49:00
EUR 87
En samling dansk keramik(4)
En samling dansk keramik: Knabstrup, moderne vase med grøn glasur, H. 21,5 cm. Løvemose, lille kande med hank, dekoreret i relief, H. 16 cm. En cylinderformet vase dekoreret med brun/grønlig glasur, H. 18 cm, stemplet. Fremstår med lille afslag ved fodrand. Dertil lille kande af stentøj, mrk. ...
Lot no: 5336618
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 20/05/2019
18:49:00
Resold
Pladesteger i rustfrit stål i kraftig kvalitet. Mål. 73x47x23 cm. Pladestegeren fremstår uden 220v stik. Fremstår i original emballage.
Lot no: 5277745

18:50:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 386  >>