Category  Estimate
Time Showroom
1234» ListGallery Lots per page
Fendi. Håndtaske i rød læder.
Fendi. Håndtaske udført i rød læder med forgyldt hardware. Front med forgyldt spænde og tryklås, indvendigt et rum samt en kortlomme. L. 24 cm, H. 27 cm incl. remme, D. ca. 9 cm. Mindre/ lette brugsspor.
Lot no: 5557184
EUR 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
13:18:00
Paula Rossi håndtasker (2)
Paula Rossi tasker - håndtasker i hhv blåt og brunt lak med gyldent hardware, indvendig flere rum samt aftagelig skulderrem. H. 25 x 33 x 15 cm H. 26 x 33 x 14 Fremstår ubrugt (2)
Lot no: 5556171

EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
16:04:23
Louis Vuitton skärp
LOUIS VUITTON, skärp i monogramcanvas med röd baksida, mässingsspänne med monogram, modell M9498 storlek 80/32 bredd ca 3, längd 97 cm. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . LOUIS VUITTON, skärp
Lot no: 5592309
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
17:28:00
Burberry, stor skuldertaske.
Burberry skuldertaske udført i sort læder med hardware af sortlakeret metal og remspændedetalje på front. Indvendigt stort rum med lynlås, store siderum, siderum med lynlås og sidelommer. H. 33 cm L. 45 cm B. 10 cm. Dustbag medfølger. Med lette brugsspor/ridser på hardware
Lot no: 5555086
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
18:11:00
EUR 94
Balenciaga handväska Giant Weekender i beige
BALENCIAGA, handväska Giant Weekender i beige mjukt präglat skinn med detaljer i borstad gulmetall med fickspegel, 35 x 52 x 23 cm, handtag 14 cm
Lot no: 5592348
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
19:04:00
Mulberry, vintage kuffert i grøn/grå scotchgrain
Mulberry, vintage kuffert i grøn/grå scotchgrain. Kufferten er med besætninger af kanvas, samt hardware af messing. Tasken er med front rum, samt dobbelt lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum, samt siderum med lynlåslukning og to lærreds remme. Hængelås og nøgler medfølger. H. ca. 48 cm, B. ...
Lot no: 5592682
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
19:13:00
Burberry lille håndtaske
Burberry, lille håndtasket i klassisk Nova check mønster. Tasken er i vinyl kanvas. Hardware af forkromet metal, håndtag af sort læder. Indvendigt med et stort rum samt sidelomme med lynlås, lukkes med magnet knap. Dustbag medfølger. H. ca. 19 cm, B. ca. 21 cm. D. ca. 8 cm. Fremstår med ...
Lot no: 5348302
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
19:23:00
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Looping.
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Looping. Monogram canvas. Produktionskode DU1021. H. 30, B. 28, D. 11 cm. Indvendig et stort rum med lyslåslukning, siderum med lynlåslukning samt rum til mobiltelefon. Skulderrem af lyst kernelæder. Foer af lyst ruskind. Fremstår med lette brugsspor.
Lot no: 5591174
EUR 456 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
19:25:00
EUR 295
Metallkoffer
Koffer gefertigt aus Metall. Maße ca. L 56 cm, H 18,5 cm, B 40 cm. Gebrauchsspuren.
Lot no: 5569553
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23/02/2020
19:46:00
Louis Vuitton Theda GM Multicolore Väska
LOUIS VUITTON, Theda GM, väska, monogram, multicolore, detaljer i brunt skinn, kantsöm med gul tråd, guldfärgade mässingsdetaljer, i sidan spännband, invändingt klädd med rött foder, invändigt märkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, ca 34 x 19 x 10 cm
Lot no: 5592390
EUR 380 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 23/02/2020
19:46:00
Tom Ford Margaux 275 Solglasögon
TOM FORD, Margaux 275, solglasögon, ljusbrunt glas, ljust guldfärgade skalmar med detaljer i mother of pearl, modell nr TF40 62#17 120, etui, putsduk, folder, äkthetsbevis samt ytterkartong original medföljer
Lot no: 5592396
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 23/02/2020
19:52:00
Apples. Skuldertaske samt business-taske i læder. (2)
Apples. To tasker bestående af: Business taske i kraftig brunt læder. Kraftigt bærehåndtag. Bærestrop i kanvas. Indvendig med stort rum, cover til laptop samt mindre rum med lynlås. H. 40 cm. D 22 cm. Dertil skuldertaske i sort læder. Indvendigt med stort rum samt mindre rum med lynlås. Foran ...
Lot no: 5572287

EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
19:53:00
Paula Rossi tasker - håndtasker i hhv rødt og brunt lak (2)
Paula Rossi tasker - håndtasker i hhv rødt og brunt lak med gyldent hardware, indvendig flere rum samt aftagelig skulderrem. H. 21 x 28 x 15 cm H. 26 x 33 x 14 Fremstår ubrugt (2)
Lot no: 5582809

20:03:00
Louis Vuitton suitcase, model: Satellite 70
Louis Vuitton suitcase, model: Satellite 70, dark brown butt leather with canvas décor, leather handle in cognac brown colour, Approx. dimensions: L 70 cm, D 17 cm, H 47 cm, Condition commensurate with age with minor wear.
Lot no: 5585413
EUR 1,200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
20:08:00
EUR 80
Escada Vintage Abendtasche
Escada Vintage Abendtasche, mit Leder gefüttert, Front mit Escada Logo, Staubbeutel vorhanden, Maße ca.: 14 x 30 cm, Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren.
Lot no: 5576354
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
20:11:00
Louis Vuitton skuldertaske, model Tribeca.
Louis Vuitton skuldertaske, model Tribeca udført i Damier canvas. Tasken er med besætninger og piping af brunt læder med hardware af brunt glimmer, farvet metal. Indvendigt er tasken i mørkerødt Taiga læder med et stort rum samt 2 sidelommer hvoraf et er med lynlås, nr. TH1001. H. 24, B. 29. D. 8...
Lot no: 5582678
EUR 671 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 23/02/2020
20:25:00
EUR 94
Louis Vuitton, stor monogram taske
Louis Vuitton, stor monogram taske. Model, Keepall 55. Tasken er udført i monogram kanvas med besætninger af kernelæder samt hardware af forgyldt metal. Indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 1991. Dustbag medfølger. H. ca. 28 cm, B. ca. 55 cm. Fremstår med alderes relaterede ...
Lot no: 5580172
EUR 913 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
20:32:00
EUR 255
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 50, sort Epi læder.
Louis Vuitton, model Keepall 50. Udført af sort Epi læder. Hardware af forgyldt metal. Udvendigt med stiklomme samt lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 1992. H. 30, B. 50, D. 24 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor
Lot no: 5592923
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
20:39:00
EUR 403
Hermès. Braune Handtasche Modell 'Birkin 35'
Hermès. Braune Handtasche, Modell 'Birkin 35', aus braunem 'Togo' Leder mit Hardware aus Palladium sowie weißen Nähten. Front mit klassischem Drehverschluss mit Hermès - Paris Prägung sowie mit passendem Vorhängeschloss und Schlüssel mit entsprechenden Nummern. Innen ein großes Fach sowie 2 ...
Lot no: 5582214
EUR 10,738 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
20:45:00
EUR 6,174
Aftonväskor
HANDVÄSKOR, 3 st, samt BÖRS, ca 1930-tal, pärlbroderade, handtag i bakelit och celluloid, börsen broderad i korsstygn och med bygel i sterlingsilver, ca 10-30x8-25 cm
Lot no: 5592453
20:49:00
Hermès. Rote Handtasche Modell 'Birkin 35'
Hermès. Rote Handtasche, Modell 'Birkin 35' aus rotem 'Epsom' Leder mit Hardware aus Palladium. Front mit klassischem Drehverschluss mit Hermès - Paris Prägung sowie mit passendem Vorhängeschloss und Schlüssel mit entsprechenden Nummern. Innen ein großes Fach sowie 2 Innenfächer, davon eins mit ...
Lot no: 5582213
EUR 9,396 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
20:50:00
EUR 3,893
Miu Miu Handtasche, Modell: Nappa Crystal Bianco
Miu Miu Handtasche, Modell: Nappa Crystal Bianco, gefertigt aus Lammleder, zwei Gürtel Variante, mit dem Zertifikat, nummeriert: 5BD233, Original Verpackung und Katalog vorhanden, Maße ca.: 15 x 27 cm, Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren.
Lot no: 5569937
EUR 600 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
20:58:00
EUR 45
Vintage Leonard evening bag
Vintage Leonard evening bag, with a floral pattern, front marked 'Leonard', with a gold colour chain, marked inside: 'Made in Italy', Approx. dimensions: 15 x 23 cm, D 4 cm, Condition commensurate with age with wear.
Lot no: 5534305
EUR 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
21:01:00
EUR 45
Louis Vuitton Tasche, Modell: Houston Vernis Lackleder
Louis Vuitton Tasche, Modell: Houston Vernis Lackleder, drinnen nummeriert: LW1919, Maße ca.: H. 25 cm, B. 30 cm, T. 12 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren und kleinen Bestoßungen.
Lot no: 5538978
EUR 500 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
21:04:00
EUR 50
Escada Portemonnaies/Abendtasche (2)
Escada Portemonnaies/Abendtasche, gefertigt aus Leder, Staubbeutel vorhanden, Maße ca.: 10 x 20 cm, 10 x 19 cm, Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren. (2)
Lot no: 5576348
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
21:04:00
Scarf Hermès
HERMÈS, "Brides de Gala", scarf, foulardsiden, Hermès Paris, ca 88x90 cm
Lot no: 5593374
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24/02/2020
11:38:00
Stor rejsekuffert
Stor rejsekuffert af bemalet træ. H. 43 cm. B. 99 cm. D. 54 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor samt defekte beslag med rust.
Lot no: 5588291
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 24/02/2020
12:44:00
Gucci handväska
GUCCI, handväska i monogrammönstrad kanvas med detaljer i svart skinn, ca 20x32x3 cm, dustbag medföljer
Lot no: 5593437
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24/02/2020
14:32:00
Gucci håndtaske/Crossbody
Gucci håndtaske/Crossbody udført i lyseblå kalveskind med lynlås og hardware i Krom. Indvendigt med et stort rum, siderum med lynlås og to sidelommer. H. 23 cm L. 24 cm B. 13 cm. Der medfølger skulderrem. Ingen brugsspor
Lot no: 5592992
EUR 1,074 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/02/2020
14:43:29
EUR 188
Burberry, stor skuldertaske i brun
Burberry, stor skuldertaske i brun. Udført i brunt læder, med hardware af forgyldt metal. Tasken er med metal plakette til front, samt dvs. pyntenitter og ringe. Lukning med lynlås. Indvendigt med klassisk house check foer, et stort rum samt 3 sidelommer hvoraf et er med lynlås. Dustbag ...
Lot no: 5533160
EUR 644 DK, Herlev, Dynamovej 24/02/2020
15:20:00