Consent to use of cookies on Lauritz.com

Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3  >> ListGallery Lots per page
Apples. Bælte samt rejsetaske. (2)
Apples. Rejsetaske i brun læder med talrige rum. Forrest lille rum med lynlås. Praktisk som "håndbagage" ved flyvning. Kraftige lynlåse. Rum bl.a. med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. cm. B. 40 cm. Længde med teleskophåndtag 105 cm. Dertil bælte/ ...
Lot no: 4806701

EUR 202 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21/05/2018
11:42:00
Gucci Crossbody bag og rejsetaske (2)
Gucci Cross body bag i sort coated canvas med lynlås. Indvendigt et stort rum og et siderum med lynlås h. 30 x 30 x 1 cm. Gucci rejsetaske (black coated canvas Trademark logo duffle bag) i sort coated canvas med lynlås. Indvendigt et stort rum i siden rum med lynlås. Mål ca. L. 55 cm B. 30 cm....
Lot no: 4994305
EUR 779 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2018
13:36:00
EUR 457
Mulberry Skuldertaske
Mulberry. Skuldertaske udført af sort krokopræget læder, med justerbar skulderrem, indvendigt med ternet foer og et rum samt sidelomme med lynlås. Kan bæres crossbody. H. 24 cm, B. 24 cm. Fremstår med mindre brugsspor.
Lot no: 4999541
EUR 161 DK, Aarhus, Egå Havvej 21/05/2018
17:35:00
EUR 121
Apples. Skuldertaske i sort læder samt taske i rødbrunt læder. (2)
Apples. Skuldertaske udført i sort læder med skulder strop og håndtag. Snaplås. Tre rum bl.a. med plads til mobiltelefon, penne samt kreditkort. Bagside med smalt rum med lynlås. H. 30 cm. B. 40 cm. Nøgle medfølger. Dertil taske i rødbrunt læder. Beslag i messing. Magnetlukning. Indvendig med ...
Lot no: 4956316

19:21:00
Apples. Weekendtaske i sort læder samt taske i brunt skind. (2)
Apples. Weekendtaske i kraftig sort læder. Kraftige bærehåndtag. Indvendig med stort rum samt mindre rum med lynlås. H. 28. L. 60 cm. Dertil taske i rødbrunt skind. Beslag i messing. Magnetlukning. Indvendig med et stort rum med lynlås, samt flere mindre rum forrest. H. 32 cm. B. 40 cm. Dustbag...
Lot no: 4942694

19:39:00
Bing & Grøndahl. Figur af porcelæn i form af krage,
Bing & Grøndahl. Figur af porcelæn i form af krage, nr. 1714. H: 16 cm. L. 30 cm 1. sort.
Lot no: 5002720
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 21/05/2018
19:49:00
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Monogram canvas. Model Keepall 55.
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Monogram canvas. Model Keepall 55. ProduktionskodeMI8901 H. 30, L. 55, D. 25 cm. Besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Foer af brunt canvas. Fremstår med brugsspor herunder patineret kernelæder. Nametag samt hængelås uden...
Lot no: 5003122
EUR 672 DK, Hørsholm, Hammervej 1 21/05/2018
20:00:00
EUR 537
Gertrud Kudielka for L. Hjorth. Figur af keramik 'Havfruer'
Gertrud Kudielka for L. Hjorth. Figur af glaseret keramik i form af havfruer, unummereret, men sign. L Hjorth i bunden. H. 16, L. 19 cm.
Lot no: 5002722
20:03:00
Michael Kors. Skuldertaske.
Michael Kors. Skuldertaske udført med turkis imiteret pytonskind , Front med MK logo i forkromet metal samt lonne. Lynlåslukke, indvendigt med et rum samt mindre sidelommer. H. 30 cm, L. 40 cm, B. 12 cm. Fremstår med mindre brugsspor.
Lot no: 5002908
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2018
20:08:00
Longchamp, Goldpfeil u.a., Konvolut Vintagehandtaschen / Handtaschen (3)
Konvolut Vintagehandtaschen bestehend aus einer beigen Longchamp Handtasche, Maße ca. H. 26cm, B. 37cm, einer roten Umhängetasche aus Wildleder mit goldenem Kettenband der Marke Charles Jourdan, Maße ca. H. 14cm, B. 23cm, einer Goldpfeil Umhängetasche aus braunem Leder, Maße ca. H. 13cm, B. 18cm,...
Lot no: 4954391
EUR 200 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21/05/2018
20:16:00
Doctor's Bag / Handtasche / Tasche, Reptilleder
Doctor's Bag / Handtasche / Tasche, Reptilleder, Anfang 20. Jahrhundert, T. ca. 27 cm, H. mit Henkel ca. 35 cm, L. ca. 44 cm, allgemeine Gebrauchs- und Reibespuren, teils rissig und kleinere Fehlstellen, Verschmutzungen.
Lot no: 4987026
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21/05/2018
20:28:00
Koffer, Drawco, England 1. Häfte 20. Jhd.
Koffer, Drawco Trunk, England 1. Hälfte 20. Jhd. stahlverstärkte Schalen, außen mit Sackleinen verkleidet, braun lackiert, mit verschiedenen Aufklebern, mit Schnappverschluss, Schlüssel nicht vorhanden. Maße 45 x 60 x 25cm. Starke Gebrauchs- und Abnutzungsspuren.
Lot no: 4944961
20:30:00
Chanel. Skuldertaske, model Quilted Bowler Bag.
Chanel. Skuldertaske, model Quilted Bowler Bag udført af nude kaviarlæder, Front med logo. Udvendig stiklomme. Indvendigt med et rum samt en sidelomme med lynlås. Indvendigt også monteret med aftagelig nøglering med trykknap. Produceret i perioden 2004-2005. H. 15 cm, L. 29 cm, B.12 cm. Fremstår ...
Lot no: 4966871
EUR 1,075 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2018
20:37:00
EUR 403
Konvolut Vintage Leder Taschen (2)
Konvolut Vintage Leder Taschen, Leder in Kroko Optik, Maße: ca. 30 x 20 cm, altersgemäße Tragespuren.
Lot no: 4974856
20:54:00
Scarf Hermès
HERMÈS, scarf, Paris, foulardsiden, märkt Hermes Paris, ca 87x87 cm
Lot no: 5003371
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22/05/2018
13:36:00
Lot no: 4942731

EUR 202 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22/05/2018
15:47:00
Suzuki Motorcykel jakke str. 4 XL sort læder samt Rear Bag
Suzuki Motorcykel jakke str. 4 XL (lille i str, svarende til XL) sort læder samt Rear Bag. Jakke brugt få gange, Rear bak aldrig brugt. Samlet fremstår sættet med meget få brugsspor.
Lot no: 4982950
EUR 672 DK, Aalborg, Nibevej 22/05/2018
19:43:00
Oscar de la Renta. Skuldertaske / net
Oscar de la Renta. Skuldertaske / net. Kunststofnet og silketekstil, gyldent logoskilt. H. 33, B. 30, D. 14 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Lot no: 4981181
EUR < 125 DK, Hørsholm, Hammervej 1 22/05/2018
20:30:00
Chanel axelbandsväska Classic Flap Maxi i nude
CHANEL, axelbandsväska Classic Flap Maxi i nudefärgat quiltat lammskinn med monogramprytt lås och länkar i blank gulmetall med tvinnat skinnband, 23 x 34 x 10 cm, dubbla axelband 31 cm, tillhörande dustbag och kartong i original
Lot no: 5004404
EUR 1,867 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23/05/2018
10:20:00
Louis Vuitton suitcase
Louis Vuitton suitcase ‘Alzer’ with monogram canvas / wood / leather / metal mounts Approx. age from 1920 or earlier Brass protective caps on the corners and embossed leather lining. Leather handle in cognac brown colour Numbered label inside suitcase: 778028 Lock with company impression as ...
Lot no: 5003641
EUR 1,300 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23/05/2018
13:00:00
EUR 450
Mads Bruun Collection. Business taske, model Travelmate 2+2
Mads Bruun Collection. Taske af sort skind med YKK lynlås, skulderrem og bøjle, front med lomme, interiør med rum og plads til to jakkesæt, dustbag medfølger. H. 45-110 B. 50 cm.
Lot no: 5004979
EUR 269 DK, Kolding, Trianglen 23/05/2018
14:06:14
Gucci cremefarvet skuldertaske
Gucci cremefarvet skuldertaske med gyldent hardware. Flettet kant og hank med frynser. Indvendigt et stort rum og siderum med lynlås, stribet foer. Mål ca. H.30 x B.35 cm. Mærker på front ellers lette brugsspor. Dustbag medfølger. (2)
Lot no: 4978525
EUR 672 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/05/2018
19:16:00
Martin Margiela
MARTIN MARGIELA, axelbandsväska, mönsterpräglat läder, justerbar axelrem, bredd 29 cm
Lot no: 5004534
EUR 207 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23/05/2018
19:24:00
Pierre Cardin. rejsesæt, læder. (4)
Pierre Cardin tasker bestående af: kuffert H. 44 B. 64 cm. weekend taske H. 30 B. 50 cm. Lille rejse taske H. 32 B. 28 cm. taske med hank H. 23 B. 28 cm. Fremstår med brugsspor. (4)
Lot no: 5001119
EUR 202 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2018
19:26:00
Tony Perotti. Taske samt pung (2)
Tony Perotti taske samt pung i sort læder. Dobbelte bærehanke, interiør med rum og inddelinger. Kraftig lynlås med løs bærerem. Indvendig Perroti hologram. Grøn støvpose. Mål: H. 26 (10) B. 37 (19) D. 9 (2) cm. Fremstår ubrugt.
Lot no: 4999542
EUR 269 DK, Aarhus, Egå Havvej 23/05/2018
19:28:00
Tory Burch. Clutch
Tory Burch. Taske af logopræget orange læder, magnetlukning, interiør med to rum, dustbag medfølger. 15,5 x 28 cm.
Lot no: 5002210
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 23/05/2018
19:35:00
Gucci skuldertaske, model Babouska, af sort skind.
Gucci skuldertaske med to hanke, model Babouska, af sort skind. Med gyldent hardware og nitter. Front med hjerteformet Gucci tags. Indvendig foer med logoprint, stort rum med lynlås samt indvendigt rum med lynlåslukning. Fremstår med minimale brugsspor. Serienr. 209600.
Lot no: 4960596
19:37:00
EUR 403
Apples. To skuldertasker udført i sort læder. (2)
Apples. Skuldertaske udført i sort læder med skulder strop og håndtag. Snaplås. Tre rum bl.a. med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Udtagelig stofpose med lynlås. Bagside med smalt rum med magnetlås. H. 30 cm. B. 40 cm. Nøgle medfølger. Dertil skuldertaske i sort læder. Indvendigt ...
Lot no: 4956428

EUR 202 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/05/2018
19:38:00
Furla hånd og skuldertaske
Furla hånd og skuldertaske af lyst læder med gyldent hardware, Aftagelig skulderrem. Støvpose medfølger. H. ca 25 cm. 32 x 12 cm. Minimale brugsspor.
Lot no: 5004055
20:00:00
Gucci. Guccissima Tote bag i sort kernelæder
Gucci. GuccissimaTote bag. Sort kernelæder. Indvendig et stort rum med lynlås samt siderum med lynlåslukning og to små siderum. Identifikationnummer 211137 486628. B. 38, H. 28, D. 8 cm. Indvendig sort monogram canvas foer. Absolut minimale brugsspor.
Lot no: 4998161
EUR 725 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/05/2018
20:14:00
EUR 269
 1 2 3  >>