Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3 4 5 6  >> ListGallery Lots per page
Christian Dior, monogram håndtaske
Christian Dior, monogram håndtaske, Model Boston Bag. Tasken er udført i monogram jacquard, med besætninger af sort læder. Hardware af forkromet metal. H. ca. 17 cm, B. ca. 26 cm, D. ca. 17 cm. Fremstår med solblegninger.
Lot no: 5292572
EUR 430 DK, Herlev, Dynamovej 24/04/2019
15:39:00
EUR 215
Samling bijouteri-smykker. Armbånd, charms, kugler m.m. (ca. 460)
Samling bijouteri-smykker: 100 armbånd, 100 charms, 100 charms, 100 kugler, 60 armbånd. Metal & læder. (ca. 460) NB: Kasse medfølger ikke.
Lot no: 5238962
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 24/04/2019
17:31:00
Kenzo scarf
KENZO, scarf, Frankrike, kvadratisk med färgrik blomsterdekor, signerad, linne, nylon- och silke, ca 105x105 cm
Lot no: 5310326
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24/04/2019
17:36:00
Hermès handväska Birkin 35 i Ebene Togo kalvskinn
HERMÈS, handväska Birkin 35 i Ebene Togo kalvskinn retourné med spänne och lås i Palladium, bokstaven N i stämpel vilket motsvarar tillverkningsår 2011, 25 x 35 x 18 cm, tillhörande nycklar, lås, dustbags och box i original
Lot no: 5310342
EUR 10,482 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24/04/2019
18:12:00
En samling diverse tasker, bl.a. Gabor, Guess og Cartinoe. (7)
En samling diverse tasker, bl.a. Gabor, Guess og Cartinoe.Fremstår med lette brugsspor, enkelte fremstår ubrugte. (7)
Lot no: 5297938
EUR 215 DK, Kolding, Trianglen 24/04/2019
18:25:45
Louis Vuitton weekendbag keepal 60
LOUIS VUITTON, keepal 60, weekendbag i monogrammönstrad canvas och detaljer i kärnläder, 1980-tal, 30x 60 x 26 cm
Lot no: 5310358
EUR 314 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 24/04/2019
18:46:00
Ray Ban solglasögon
RAY BAN, solglasögon, Dylan, RB4186, 622/8G, fodral medföljer
Lot no: 5310370
EUR 126 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 24/04/2019
19:12:00
Louis Vuitton, skuldertaske i epilæder
Louis Vuitton, skuldertaske i epilæder. Model, Duplex bag. Tasken er udført i sort epilæder med hardware af forgyldt metal. Indvendigt med et stort rum, med 2 sidelommer hvoraf et er med lynlås. Fremstillet i Frankrig 1998. H. ca. 30 cm, B. ca. 43 cm.
Lot no: 5279674
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 24/04/2019
19:14:00
EUR 403
Prada, hvid skuldertaske med bæltedetalje
Prada, hvid skuldertaske med bæltedetalje. Tasken er udført i hvidt læder og er med hardware af forkromet metal samt magnetlukning med bæltespænde detalje og logo på bagsiden. Indvendigt med et stort rum samt lidelomme med lynlås. H. ca. 15,5 cm, B. ca. 40 cm. Fremstår med brugsspor og pletter i ...
Lot no: 5247320
EUR 456 DK, Herlev, Dynamovej 24/04/2019
19:18:00
EUR 228
Louis Vuitton, håndtaske. Model, Riviera bag
Louis Vuitton, håndtaske. Model, Riviera bag. Udført i sort epilæder med hardware af forgyldt metal. Tasken er med udvendig lomme og lynlås lukning. Indvendigt med et stort rum samt 4 sidelommer og fikser elastikker. H. ca. 28 cm, B. ca. 36 cm. D. ca. 17,5 cm. Serienr. TH1001. Fremstår med ...
Lot no: 5253801
EUR 698 DK, Roskilde, Store Hedevej 24/04/2019
19:28:00
EUR 349
Louis vuiton, Alma monogram håndtaske
Louis vuiton, Alma monogram håndtaske, model: Alma PM. Udført af monogram kanvas. Hardware af forgyldt metal samt besætninger af lyst kernelæder. Indvendig med et stort rum med dobbelt lynlåslukning samt sidelomme. Indvendig foer af brunt kanvas. Produceret i Frankrig 1995. L. ca. 32 cm, H. ca. ...
Lot no: 5292698
EUR 564 DK, Herlev, Dynamovej 24/04/2019
20:18:00
EUR 268
Persol solglasögon
PERSOL, solglasögon, Film Noir Edition, 3072, medföljande originalfodral samt originalbox
Lot no: 5310406
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 24/04/2019
20:24:00
Prada. Taske
Prada, hånd/skuldertaske med bæltedetalje. Tasken er udført i sort nylon og læder med hardware af forkromet metal samt magnetlukning med bæltespænde detalje. Indvendigt stort rum samt sidelomme med lynlås. H. ca. 22 cm, B. ca. 33 cm. Fremstår med brugsspor på kanter og let slitage på hanke.
Lot no: 5297414
EUR 295 DK, Roskilde, Store Hedevej 24/04/2019
20:29:00
Samling bijouteri-smykker. Armbånd & charms (ca. 510)
Samling bijouteri-smykker, metal & læder, bestående af: 10 lava armbånd, 100 armbånd, 100 armbånd, 100 charms, samt 200 charms. NB: Kasse medfølger ikke. (ca. 510)
Lot no: 5240122
20:40:00
Louis Vuitton Weekend- / rejsetaske Keepall Bandouliére 55
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske Keepall Bandouliére 55 af monogram canvas. Hanke samt detaljer af kernelæder, dobbelt lynlåslukning. Justerbar, aftagelig skulderem. Indvendig for af brunt kanvas. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Produktionskode TH1914 , Frankrig 1994. Fremstår med lette ...
Lot no: 5290412
EUR 805 DK, Roskilde, Store Hedevej 24/04/2019
21:21:00
EUR 644
Svenskt Tenn väska
VÄSKA, Firma Svenskt Tenn, weekendväska i textil designad av Josef Frank, läderdetaljer, invändigt blixtlåsförsedd myntficka, ca 41x30 cm
Lot no: 5311372
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 25/04/2019
11:45:00
Samling bijouteri bl.a. halskæder, armbånd & charms (ca. 310)
Samling bijouteri bl.a. ca. 20 halskæder, ca. 190 armbånd & ca. 100 charms af forsølvet metal. Fremstår m/ ubrugte. NB kasser medfølger ikke. (ca. 310)
Lot no: 5231367
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 25/04/2019
11:48:00
Louis Vuitton Crossbody taske
Louis Vuitton Crossbody taske i mørkebrunt læder. Gyldent hardware med lynlås. Indvendigt et stort rum og små siderum. Regulerbar strop. H.30 cm L. 30 cm B. 12 cm. Minimale brugsspor dog løshed ved lynlås. Dustbag medfølger.
Lot no: 5274027
EUR 940 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25/04/2019
19:26:00
EUR 456
Vintage, Gucci, skuldertaske
Gucci, skuldertaske udført af monogram kanvas med læderbesætning. Hardware af forgyldt metal samt bambus. Indvendigt med et stort rum samt et mindre med lynlås. H. 27 cm, B. 39 cm. Fremstår brugsspor samt defekt på lynlås.. Dustbag medfølger.
Lot no: 5301846
EUR 376 DK, Aarhus, Egå Havvej 25/04/2019
19:34:00
Louis Vuitton, taske, model Messenger
Louis Vuitton. Skuldertaske, model Messenger, i klassisk monogram canvas med kernelæderbesætninger og hardware af forgyldt metal. Justerbar skulderrem. Indvendig brunt for samt lomme med lynlås. To udvendige lommer. Lukkes med flap og to spænder. Mål: H. ca. 24 cm B. ca. 38 cm D. ca 11 cm. ...
Lot no: 5253775
EUR 591 DK, Roskilde, Store Hedevej 25/04/2019
19:37:00
EUR 295
Hermés Paris scarf
HERMÈS, scarf, Paris, "Grand Largue", märkt HERMES PARIS, ca 87x89 cm
Lot no: 5311526
EUR 126 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25/04/2019
19:42:00
Konvolut Reise- / Alukoffer und Umhängetaschen / Ledertaschen (11)
Elfteiliges Konvolut bestehend aus sieben Umhängetaschen aus verschiedenfarbigem Leder, drei antiken Reisekoffern sowie einem Alukoffer. Verschiedene Größen. Gewöhnliche Alters- und Tragespuren. Teils mit Flecken und Bereibungen. (11)
Lot no: 5217893
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25/04/2019
19:47:00
Louis Vuitton. Rejsetaske, model Keepall Bandouliére 60
Louis Vuitton. Rejsetaske, model Keepall bandouliére 60. Fremstillet af monogram canvas med kernelæderbesætning. Med justerbarskulderrem. Produktionskode V.I. 8912 (1992). L. 60 cm H. 32 cm D. 25 cm. Navneskilt medfølger. Fremstår med brugsspor herunder bl.a. patineret kernelæder samt nogle ...
Lot no: 5290191
EUR 805 DK, Roskilde, Store Hedevej 25/04/2019
20:00:00
EUR 456
Louis Vuitton. Evasion monogram canvas cabin travel bag
Louis Vuitton. Evasion monogram canvas cabin travel bag. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning samt åbent siderum. Udvendigt skorum med dobbelt lynlåslukning. Besætninger af kernelæder. Identifikationsnummer VI0927 (1997). H. 37 cm L. 38 cm B. 22 cm. Nøgle og lås medfølger. Fremstår ...
Lot no: 5290205
20:02:00
EUR 403
Prada. Taske
Prada hånd/skuldertaske i læder. Tasken er med hardware af sølvfarvet metal, samt udvendige læderlommer med spænde. Indvendigt stort rum samt siderum med lynlås. Nøgle medfølger ikke til lås. H. ca. 14 cm, B. ca. 30 cm. D. ca. 9 cm. Fremstår med brugsspor på læder, slitage på kanter.
Lot no: 5303735
EUR 456 DK, Roskilde, Store Hedevej 25/04/2019
20:10:00
EUR 242
Burberry håndtaske i Nova Check
Burberry, håndtasket i klassisk Nova check mønster. Tasken er i vinyl kanvas. Hardware af forkromet metal, håndtag af sort læder. Indvendigt med 1 stort rum, samt sidelomme med lynlås. Dustbag medfølger. H. ca. 18 cm, B. ca. 29 cm. D. ca. 10 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5252846
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 25/04/2019
20:16:00
EUR 148
Prada. Taske
Prada, hånd/skuldertaske med bæltedetalje. Tasken er udført i beigefarvet læder med hardware af forkromet metal samt lukning med bæltespænde detalje. Indvendigt med et stort rum samt lidelomme med lynlås. H. ca. 22 cm, B. ca. 33 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med få brugsspor på kanter samt ...
Lot no: 5297425
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 25/04/2019
20:18:00
EUR 268
Ralph Gladen, Tasche / Handtasche / Schultertasche, Leder, Italien
Ralph Gladen, Tasche / Handtasche / Schultertasche, Leder, Italien. Tasche aus polychrom gefasstem Leder mit einem Henkel, inklusive abnehmbaren langen Gurt, Reißverschluss, innen in cremfarbenen Stoff bezogen, zwei Seitentaschen mit Reißverschluss, innen mit Herstellerprägung, H.37cm, B.39cm, ...
Lot no: 5282739
EUR 450 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25/04/2019
20:35:00
EUR 225
Chanel. Taske
Chanel. Skuldertaske af beigefarvet læder. Gyldent hardware samt stort gyldent logo skilt ved lynlås. CC logo på front. Indvendigt 3 store rum samt sidelomme med lynlås. H. 28 cm. L. 35 cm. D. 12 cm. Produktionsnr. 1847547. Fremstår med slitage på kanter og hanke samt nogle mærker/ridser på ...
Lot no: 5297417
EUR 1,020 DK, Roskilde, Store Hedevej 25/04/2019
20:45:00
EUR 537
Samling bijouteri bl.a. armbånd & charms (ca. 1200)
Samling bijouteri bl.a. ca. 50 armbånd m/ ass. glaskugler, ca. 150 armbånd & ca. 1000 charms bl.a. dråbeformede m.m. Fremstår m/ ubrugte. (ca. 1200)
Lot no: 5258091
20:54:00
 1 2 3 4 5 6  >>