12345»   Lots per page   137 results ListGallery
Cartier tändare
CARTIER, tändare, Paris, vitmetall, stämpelmärkt Cartier Paris, 70172 M, Swiss made, höjd ca 7 cm; originaletui samt med certificat

Briquet lighter

Lot no: 5853366
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 26/11/2020
12:38
Prada. Hånd/skuldertaske af sort nylon og læder
Prada. Hånd/skuldertaske af sort nylon og læder. Udvendigt to lommer med lukning. Indvendigt stort rum samt sidelomme med lynlås. Lås, nøgler og certifikat medfølger. H. 12 cm. L. 25 cm. D. 8 cm. Fremstår med brugsspor, hul på kant.

Lot no: 5766272
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 26/11/2020
16:25
Burberry lille håndtaske
Burberry, lille håndtasket i klassisk Nova check mønster. Tasken er i vinyl kanvas. Hardware af forkromet metal, håndtag af sort læder. Indvendigt med et stort rum samt sidelomme med lynlås, lukkes med magnet knap. Dustbag medfølger. H. ca. 19 cm, B. ca. 21 cm. D. ca. 8 cm. Fremstår med ...

Lot no: 5348302
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 26/11/2020
16:26
EUR 101
Cartier kulspetspenna förgylld stämplad Cartier
MUST DE CARTIER, kulspetspenna, Trinity, Made in France, serienummer 501677, vitmetall, längd ca 13,5 cm;
originaletui

Lot no: 5853467
16:32
A.C Bang - mink pels ca L
A. C. Bang, minkpels af mørkbrune udrykket female mink ( Saga Royal kvalitet) , front med hægtelukning og lommer, med krave L. 95 cm, bryst. 128 cm, ærme 64 cm. str. L. Brugsspor.

Lot no: 5838485
EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 26/11/2020
19:48
Chanel, håndtaske med guld emblem.
Chanel håndtaske i sort læder med guld emblem, stort rum samt mindre rum med lynlås. Dustbag medfølger. Fremstår med lettere brugsspor.

Lot no: 5492329
EUR 1,678 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/11/2020
20:15
EUR 725
Louis Vuitton. Hand- / Crossbody Tasche 'Locky BB', schwarzes 'Epi' Leder
Louis Vuitton. Hand- / Crossbody Tasche 'Locky BB', schwarzes 'Epi' Leder. Front mit Magnetverschluss in Form von Vorhängeschloss. Innen ein Fach und kleineres Nebenfach. Futter aus schwarzem Alcantara. Abnehm- und verstellbarer Schulterriemen. Produktionskode: AA1149. Hergestellt Woche 14 2019 ...

Lot no: 5841954
EUR 1,074 DK, Vejle, Dandyvej 26/11/2020
20:41
EUR 483
Louis Vuitton. monogram rejsetaske / kuffert
Louis Vuitton. monogram rejsetaske / kuffert, model Sirius 55 udført monogram kanvas med besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum og sidelomme med trykknap, samt bund med fastgørelses elastikker. H. ca. 31 cm, L. ca. 46 cm. D. ca. 14 cm. Produceret i Frankrig 2004. Fremstår med ...

Lot no: 5854655
EUR 859 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/11/2020
20:59
EUR 255
Mulberry, Burberry. To bælter, pung samt blød mappe (4)
Mulberry, Burberry. To bælter af hhv. blåt og sort læder (str. 42/105) og pung fra Mulberry samt blød mappe af sort læder fra Burberry. Pungen indvendigt med div. rum til kort, sedler og pas, lynlåslomme på bagsiden. Mappen med lynlåslukning, indvendigt stort rum og to sidelummer, H. 24,5, L. 37 ...

Lot no: 5842814
EUR 483 DK, Vejle, Dandyvej 26/11/2020
21:03
Louis Vuitton. Skuldertaske, Monogram Canvas 'Sac Shopping Tote'
Louis Vuitton. Skuldertaske, Monogram Canvas 'Sac Shopping Tote'. Besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum med lynlåslomme, for af brunt canvas. Produktionskode: MB0998. Fremstillet september 1998 i Frankrig. H. 34, B. 50, D. 14 cm. Fremstår med brugsspor, tørhed på kernelæder, bl.a. på ...

Lot no: 5841602
EUR 617 DK, Vejle, Dandyvej 26/11/2020
21:05
EUR 295
Louis Vuitton. Håndtaske. Monogram Canvas Cabas Piano
Louis Vuitton. Skuldertaske. Monogram Canvas Cabas Piano. Besætninger af kernelæder. Indvendig et rum med lynlåslomme og mindre sidelomme. For af brunt canvas. H. 24, 32, D. 12 cm. Produktionskode: VI1011. Fremstillet november 2001 i Frankrig. Fremstår med brugsspor, patineret kernelæder.

Lot no: 5841614
21:10
EUR 403
Louis Vuitton. Weekend/Rejsetaske. Model ‘Keepall Bandouliére 55’
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske Keepall Bandouliére 55 af monogram canvas. Hanke samt detaljer af kernelæder, dobbelt lynlåslukning. Justerbar, aftagelig skulderem. Navneskilt og stropbælte medfølger. Indvendig for af brunt kanvas. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Produktionskode FL1929. Fremstår...

Lot no: 5843202
EUR 859 DK, Helsingør, Støberivej 26/11/2020
21:15
EUR 698
Louis Vuitton. Håndtaske, Passy PM, sort Epi læder
Louis Vuitton. Håndtaske, Passy PM, sort Epi læder. Indvendigt åbent, todelt rum, mindre rum med lynlåslukning samt to åbne sidelommer, for af sort lærred. Produktionskode: BA0096. Fremstillet september 2006 i Frankrig. H. 26, B. 34, D. 14 cm. Fremstår med lette til alm. brugsspor.

Lot no: 5841617
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 26/11/2020
21:15
EUR 215
Stella McCartney. 'Falabella' skuldertaske
Stella Mccartney. 'Falabella', skuldertaske af koksgråt alcantara udvendigt besat med forkromede nitter, kædestropper af forkromet metal, indvendigt stort rum med lynlåslomme samt åben mobillomme. H. 33, B. 43, D. 13 cm. Medfølgende dust bag. Fremstår med brugsspor, enkelte bukkede og let løse ...

Lot no: 5841958
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 26/11/2020
21:21
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model ‘Noé’
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Noe af monogram canvas. H. 35, B. 26, D. 19 cm. Indvendig et stort rum med snørelukning. Besætninger af kernelæder. Indstillelig skulderrem. Indvendig foret med brunt canvas. Produktionskode FC892. Fremstår dybt og jævnt patineret.

Lot no: 5843191
21:45
EUR 483
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model ‘Boetie PM’
Louis Vuitton. Håndtaske. Monogram Canvas Boetie PM. Besætninger af kernelæder. Indvendig et rum med to mindre sidelommer, lynlås samt flaplukning, drejelås med monogram. Foer af beige alcantara. Produktionskode FL2009. Fremstår minimalt patineret i original "Dust Bag".

Lot no: 5843189
EUR 805 DK, Helsingør, Støberivej 26/11/2020
22:00
EUR 349
Louis Vuitton. Håndtaske. Alma PM. Rødt Monogram Vernis læder
Louis Vuitton. Håndtaske. Alma PM. Rødt Monogram Vernis læder. Indvendig et stort rum med dobbelt, låsbar lynlåslukning samt to sidelommer. For af rødt canvas. Produktionskode FL2185. Fremstillet uge 28 2015 i Frankrig. H. 24, B. 31, D. 15 cm. Medfølgende hængelås og to nøgler samt dust bag. ...

Lot no: 5841732
EUR 1,074 DK, Vejle, Dandyvej 27/11/2020
08:09
EUR 242
Salvatore Ferragamo. Håndtaske i lys læder.
Salvatore Ferragamo. Håndtaske i lys præget læder, hardware i metal, Indvendigt et større rum, logopræget rosa satinfoer samt lomme. L. 25,5 cm, H. 13 cm, 37 cm incl. hank. Let brugspræg.

Lot no: 5852937
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/11/2020
13:45
Mulberry håndtaske i sort læder
Mulberry. Håndtaske. Udført af sort læder. Hardware af messing. Udvendigt med lommer på begge af taskens sider. Indvendigt med et rum samt sidelomme med lynlås. H. ca. 22 cm, B. ca. 28 cm, D. ca. 7 cm. Fremstår med brugsspor samt lille blækklat i bund.

Lot no: 5623484
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:56
EUR 101
Louis Vuitton. Evasion monogram canvas cabin travel bag
Louis Vuitton. Evasion monogram canvas cabin travel bag. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning samt åbent siderum. Udvendigt skorum med dobbelt lynlåslukning. Besætninger af kernelæder.H. 37 cm L. 38 cm B. 22 cm. Fremstår med brugsrelateret slitage

Lot no: 5639035
EUR 859 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
16:00
EUR 295
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 60, monogram.
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 60. Udført i monogram kanvas med besætning af kernelæder samt hardware af forgyldt metal. Lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 1991. H. ca. 30cm, L. ca. 60cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt kraftig patinering.

Lot no: 5554100
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
16:36
EUR 510
Svenskt Tenn sjal
SVENSKT TENN, sjal, 100 % siden, polykroma färger mot cremefärgad botten, ca 170x 44, originalkartong

Lot no: 5853767
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 27/11/2020
17:27
Louis Vuitton. Skuldertaske. Sort epi læder. Model Saint Jacques GM
Louis Vuitton. Skuldertaske. Sort epi læder. Model Saint Jacques GM. Produktionskode A20954. H. 30 cm, B. 44 cm, D. 17 cm. Indvendig et stort rum med lynlåslukning samt sidelomme. Interiør af gråt alcantara. Fremstår med nogle brugsspor, ridser i læder, krakelering på kanter, defekte stropper.

Lot no: 5793688
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 27/11/2020
18:52
Louis Vuitton. Håndtaske, model Alma
Louis Vuitton. Håndtaske, model Alma udført i rødt epilæder og gyldent hardware. Top med dobbelt lynlåslukning. Indvendigt rødt for med et rum samt sidelomme. Produktionsnr. AR0977. Nøgle og lås medfølger. H. ca. 24 cm, B. 31 cm, D. 16,5 cm. Fremstår med brugsspor, lettere slitage på kanter, ...

Lot no: 5838714
EUR 671 DK, Roskilde, Store Hedevej 27/11/2020
18:59
EUR 564
Louis Vuitton. Blød kuffert / rejsetaske model Alizé
Louis Vuitton. Alizé rejsetaske af monogram canvas med læderbesætning, model "Alizé 2 poches compartments". To rum, ét med elastik til fastspænding af tøj. L. 55 H. 42 cm. Fremstår med brugsspor i form af let og jævn patina.Husk at du fortsat kan byde og købe på online auktion hos Lauritz.com. Vi...

Lot no: 5594126
EUR 859 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 27/11/2020
19:29
Louis Vuitton taske - Model Laguito - sort epi
Louis Vuitton taske - Model Laguito - sort epi. Interiøre med rum samt lynlåsrum. Mål ca. 38x28 cm. D. 7 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med lettere brugsspor.

Lot no: 5847022
19:30
Ridpiska med silverdetaljer
RIDPISKA, dekordelar av silver, stämplat Swaine & Adeney, London 1947, 71 cm

Lot no: 5853860
20:02
Tre kufferter, trolleysæt, model 'Paris' (3)
Tre trolley kufferter. med TSA godkendt lås. Model 'Paris' Mål: Lille: 50 X 23 X 35 cm Mellem: 60 X 26 X 41 cm Stor: 70 X 29 X 47 cm Levers i en kolli: 76x50x30 cm vægt ca. 11,3 kg.

Lot no: 5834614

EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 27/11/2020
20:14
Christian Dior väska/clutch
CHRISTIAN DIOR, väska/clutch, monogramcanvas med skinndetaljer, Dior-emblem i guldmetall, axelrem i läder, märkt "Christian Dior Made in France". Mått ca 22x 20 cm

Lot no: 5853900
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 27/11/2020
20:42
Christian Louboutin
CHRISTIAN LOUBOUTIN, handväska, linnetyg med applikationer av metallpaljetter, bruna läderdetaljer, invändigt medklassiskt rött tyg, mobilficka samt blixtlåsförsedd ficka, längd 40, höjd 28 cm

Lot no: 5854017
EUR 192 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28/11/2020
11:24