12345...11»   Lots per page   328 results List Gallery
Lille kommode af teak.
Lille kommode af teak med to skuffer. B.60 cm. D.30 cm. H.43 cm.Fremstår med brugsspor, skrammer på top.

Lot no: 6077341
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:36
EUR 161
Par skabsmoduler 'sort'.(2)
Par skabsmoduler af sortlakeret mdf med skydelåger hvor bag hylder. L.160 cm. D.34,5 cm. H.113,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, et modul med knækket låge ophæng (2)

Lot no: 6126146
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:36
EUR 94
Coph Furniture. Fritstående lav skænk af ask
Coph Furniture. Fritstående lav skænk af fineret og lakeret ask. Front med hvidlakerede skydelåger samt skuffer lakerede i farver. Ben af krom metal. Formgivet af Søren Stage, fremstillet i Danmark. Mål, H: 54,5 cm. B. 180 cm. D. 31 cm.

Lot no: 6191575
EUR 1,208 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:46
EUR 940
Kommode med spejl
Kommode af mahogni med tre skuffer samt opklappelig plade med spejl. H. 59, B. 90, D. 44 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6192776
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:54
Dansk Møbelproducent. Hjørneskab af teak
Dansk Møbelproducent. Hjørneskab af fineret teaktræ på runde tilspidsede ben, med døre, hvor bag hylder. H. 141 cm. B. 85 cm. D. 58 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser, finérafslag.

Lot no: 6203531
EUR 591 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:15
EUR 268
Julien De Smedt, for Muuto. Reolsystem, model Stacked storage, midnight blue (5)
Julien De Smedt, for Muuto. Reolsystem, model Stacked storage, i midnight blue. H. 43,6 B.43,6 50 D. 35 cm. Bestående af fem moduler, Fremstår i original emballage. Modelfoto. (5)

Lot no: 6197911

17:59
EUR 134
Hundevad. Skænk af palisander
Hundevad. Skænk af palisander, låger bag hvilke hylder og udtræksbakker, senere monteret ben. Nøgle medfølger. Fremstillet hos Hundevad, mærket herfra. H. 81, B. 108, D. 45 cm. Fremstår med gennemslebet finer, mærker på top og kant.

Lot no: 6189790
19:11
EUR 268
Skandinavisk møbeldesign. Fritstående skænk / skuffedarium af fyrretræ, 1970'erne
Fritstående skænk / skuffedarium af fyrretræ, front med hylder, låge samt skuffer med tapsamlinger. H. 93, 192 x 49 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret brugspræg.

Lot no: 6198044
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
19:32
EUR 268
Duba. Skænk af hvidmalet træ, 1970'erne
Duba. Skænk af senere hvidmalet træ, stående på runde ben af metal, front med tre skydelåger, bag låger hylder og udtræksskuffer. H. 92, 171 x 43 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsslitage.

Lot no: 6198540
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
19:34
Dane Line. Vitrine, Rustikt design.
Vitrine udført af bemalet metal og glas, front med låger bagved hylder. Rustikt design. Mål. B. 125 H. 121 D. 40 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6118753

EUR 242 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
19:53
Dansk møbelproducent. Lille vitrineskab, teak
Dansk møbelproducent. Lille vitrineskab af fineret teaktræ med front af par glaslåger bag hvilke åbent rum, runde massive tilspidsede ben. 1960'erne. H. 60 B. 100 D. 30 cm. Fremstår med ridser og mærker.

Lot no: 6181318
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20/05/2022
19:57
EUR 295
Meget stort egetræsskab i barokstil ca.1900
Meget stort egetræsskab / dækketøjsskab i barokstil, buet profileret top med udskåret kartouche med monogram, centrale del med 2 glaslåger, et åbent rum, 3 skuffer og to fyldningslåger flankeret af kannelerede søjler, sider med glaslåger og små underskabe og endnu to søjler, låger med facetslebet...

Lot no: 6171482
EUR 805 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
20:01
EUR 403
Dansk møbelproducnent. Lav skænk, teak
Dansk møbelproducent. Lav skænk af fineret teaktræ, monteret på massive firkantede ben, front med tre skabslåger bag hvilke udtræksskuffe samt åbne rum. 1960'erne. H. 77 B. 150 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, slitage samt skjolder på topplade.

Lot no: 6155569
EUR 1,074 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20/05/2022
20:05
EUR 698
Kommode
Kommode med buet front af fineret mahogni, front med skuffer, cabriole ben med påsatte bronzer. 1900-tallets midte. H. 74 L. 64 D. 36 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, lettere ujævnheder i finer.

Lot no: 6205559
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20/05/2022
20:06
Skænk af nøddetræ, 1940/50'erne
Høj skænk af finéret nøddetræ, opsat på stel af massivt bejdset bøg, front med skydelåger, skuffer samt to nedfældelige låger. H. 116, 161 x 42 cm. To nøgler, medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugspræg.

Lot no: 6203741
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
20:06
EUR 134
Skænk af palisander.
Skænk af palisander med to låger hvor bag hylder samt to skuffer. L.135 cm. D.50 cm. H.86 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6189810
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
20:10
EUR 403
Dansk møbelproducent. Højt chatol, teak
Dansk møbelproducent. Højt chatol af fineret teaktræ med underdel med tre skuffer samt overdel med tre mindre skuffer, hylder samt udtræksplade, nøgle medfølger. 1960'erne. H. 172 B. 85 D 43 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser, mærker og skjolder, let træghed på skuffer, enkelte ...

Lot no: 6143406
20:16
EUR 242
Børge Mogensen. Skab, teaktræ
Børge Mogensen. Skab af fineret teaktræ med front af par skabslåger bag hvilke hylde, monteret på senere runde tilspidsede ben af teaktræ, nøgle medfølger. 1960'erne. H 78 B. 100 D. 47 cm. Fremstår med ridser og mærker.

Lot no: 6189682
EUR 805 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20/05/2022
20:17
EUR 483
Vægskab i lakeret træ
Vægskab i lakeret træ, profileret top, front med to låger,hvorbag 2 hylder med Greb i jern. Mærke. Dane line. Øjer til ophængning monteret. B. 100 cm. D. 28 cm. H. 60 cm. Modelfoto.

Lot no: 6204274

EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
20:25
Dansk møbelproducent. Lille kommode, teaktræ
Dansk møbelproducent. Lille kommode af fineret teaktræ med front af fire skuffer med messinggreb, senere monteret runde tilspidsede ben af massivt træ. 1960'erne. H. 71 B. 58 D. 40 cm. Fremstår med ridser og mærker.

Lot no: 6189767
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20/05/2022
20:25
Kai Kristiansen. Lille kommode, teaktræ
Kai Kristiansen. Lille kommode af fineret teaktræ, front med fire skuffer, senere monteret uoriginale runde tilspidsede ben. 1960'erne. Fremstillet hos Feltballe møbelfabrik. H. 43 B. 86 D. 32 cm. Fremstår med markante ridser og stedvist slitage på skuffer, én meget bindende skuffe.

Lot no: 6189647
20:34
EUR 228
Dansk møbelproducent. Kommode, teaktræ
Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ, front med seks skuffer, runde tilspidsede ben af massiv teaktræ. 1960'erne. H. 96 L. 62 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor, mindre finerafslag, en mindre lus på side.

Lot no: 6202990
20:37
EUR 242
Dansk møbelproducent. Lille skab, teak
Dansk møbelproducent. Lille skab af fineret teaktræ med front af par låger bag hvilke hylder, senere monteret runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 68 B. 80 D. 40 cm.

Lot no: 6182687
20:39
EUR 242
Dansk møbelproducent. Lille kommode, teak
Dansk møbelproducent. Lille kommode af fineret teaktræ med runde tilspidsede ben af massiv bøgetræ, front med tre skuffer. 1960'erne. H. 70 B. 76 D. 30 cm. Fremstår med ridser og mærker, aflåst øvre skuffe, manglende nøgle.

Lot no: 6181314
20:40
EUR 161
Klim. Lav skænk af egetræ.
Klim. Lav skænk af massivt og fineret egetræ på ben af stål, front med to skuffer samt fire låger, bag hvilke hylder. H. 84 L. 203 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6189848
EUR 1,074 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
20:42
EUR 537
Vægskab i lakeret træ
Vægskab i lakeret træ, profileret top, front med to låger,hvorbag 3 hylder med Greb i jern. Mærke. Dane line. Ophængsliste medfølger. H. 121 cm. B. 81 cm. D. 26 cm. Modelfoto.

Lot no: 6204284

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
20:45
EUR 134
Ubekendt møbelproducent. Sofabord med opbevaringsrum, 1960'erne
Ubekendt møbelproducent. Sofabord af fineret teaktræ, top med låge herunder opbevaringsrum, front med låge med greb af messing, afsluttet på hjul.1960'erne. H. 43 x 70 x 70 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Lot no: 6124732
20:50
EUR 188
Kinesisk skab med glaslåger
Kinesisk skab med glaslåger udført i hardwood. H. 78 B: 100 D: 38 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser, mærker samt en lettere skæv låge.

Lot no: 6170170
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
21:18
Tandlægeskab/vitrineskab af hvidlakeret metal (2)
Tandlægeskab/vitrineskab af hvidlakeret metal, glaslåge med glashylder. Nøgle medfølger til glaslåge, nederste låge er aflåst. H. 170, B. 60, D. 35 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, ridser, buler, brudt lakering og anløben. (2)

Lot no: 6190075
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
08:12
EUR 537
Hjørneskab af fyrretræ, 1800-tallet
Hjørneskab af fyrretræ, 1800-tallet, front med låger, hvorbag hylder, der medfølger ikke nøgle, H. 188,5 cm. L. ca. 120 cm. B. 70 cm. Fremstår med brugsspor, tørrerevner m.m.

Lot no: 6205821
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 21/05/2022
08:46
12345...11»
My search agents