Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
  ListGallery Lots per page
Komplet fotostudio med 24 dele (3)
Komplet fotostudio med 24 dele. Få dit eget fotostudie til professionelle billeder til webshoppen, produktfremvisning, portrætter, familiefotografering m.m. Studiet består af: 6 x fotostativ-holdere 6 x fotolamper m/ tænd/sluk og justeringsfunktion 6 x sølv refleksskærme 6 x professionelle ...
Lot no: 5275772

EUR 322 DK, Herning, Engdahlsvej 24/04/2019
20:54:00
EUR 101
Nikon FG-20 kamera med objektiv.
Nikon FG-20 analogt spejlrefleks kamerahus med Nikon Nikkor 35-105 mm. 1:3,5-4,5 zoomobjektiv. Lukkermekanisme fungerede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5279337
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 25/04/2019
19:20:00
Nikon F kamera med objektiv
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. 6918521 med Nikon Nikkor-S 50 mm. 1:1,4 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5279216
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 25/04/2019
20:32:00
EUR 201
Nikon S3 kamera med 50 mm. objektiv.
Nikon S3 søgerkamera serienr. 6309855 med Nikkor-H 50 mm. 1:2 No. 758459 objektiv. Fremstår med brugsspor og ridser. Lukker virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5280645
EUR 2,282 DK, Herlev, Dynamovej 26/04/2019
11:16:00
EUR 1,128
Franke & Heidecke. Rolleiflex Kamera Synchro-Compur Serien-Nr. S2104784
Franke & Heidecke. Rolleiflex Kamera Synchro-Compur Serien-Nr. 2104784. Carl Zeiss Tessar 1:3,5 mm Objektiv. Etui mit Franke & Heidecke Gegenlichtblende und diversen Filtern, Belichtungsmesser und braune Ledertasche inkl. Altersbedingte Gebrauchsspuren. Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die ...
Lot no: 5301581
EUR 1,342 DK, Aalborg, Nibevej 26/04/2019
19:05:42
EUR 671
Nikon F2A kamerahus
Nikon F2A analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. F2 7250858. Fremstår med mindre brugsspor. Virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5279200
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 27/04/2019
15:14:00
EUR 148
Nikon S3 søgerkamera serienr. 6306572 med W-Nikkor C 35 mm. 1:2,5. No. 263592 objektiv. Fremstår med brugsspor og ridser. Lukker virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5280614
EUR 2,013 DK, Herlev, Dynamovej 27/04/2019
17:54:00
EUR 993
Diverse ældre kameraer (10)
Diverse ældre kameraer deriblandt russisk kopi af Leica. Fremstår med brugsspor, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (10)
Lot no: 5308403
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28/04/2019
17:47:00
Nikon 300 mm. teleobjektiv.
Nikon ED AF Nikkor 300mm. 1:2,8 teleobjektiv med telhørende Nikon HE-6 modlysblænde og transportkuffert. Fremstår med brugsspor. Ingen ridser på linseelementer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5280928
EUR 2,013 DK, Herlev, Dynamovej 28/04/2019
18:18:00
EUR 993
Konica 1000 mm. teleobjektiv
Konica Reflex Hexanon1000 mm. 1:8 Spejlteleobjektiv med T2 adapter med udskiftelig bajonetfatning (Bajonet til Konica medfølger.) Fremstår med brugsspor og manglende focusbælg. Transportkasse og to filterholdere medfølger.
Lot no: 5310675
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 28/04/2019
18:57:44
Horseman 450LX
Horseman 450LX stor format kamera. Uden objektiv. Kompendium, litteratur samt 5 æsker med hver to kassetter medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5298315
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/04/2019
16:15:00
EUR 268