12345...30»   Lots per page   891 results List Gallery
Læderovertræk til 7´er stole (4)
Fire stk. Læderovertræk til 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af cognac læder, indvendigt med skum. (4)

Lot no: 6159001

EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:46
EUR 268
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. (6)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med koskind. Ca. 3 cm i tykkelse. (6)

Lot no: 6006373

EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:52
EUR 295
Iskos-Berlin for Muuto. Model Fiber Side Chair. Syv stole (7)
Iskos-Berlin for Muuto. Model Fiber Side Chair. Syv stole, skal af sort plast, ben af sortlakeret egetræ. H. 79 cm. SH. 45 cm. Udstillingsmodeller i original ubrudt emballage. Modelfoto. (7)

Lot no: 6197120

EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:54
EUR 617
David Geckeler, for Muuto. Tre 'Nerd Chair'. (3)
David Geckeler, for Muuto. Tre spisestole model 'Nerd'. Ben af massiv grønlaceret eg, ryg samt sæde af grønlaceret formbøjet egefinér. Sh. 46 cm. Udstillingsmodeller første foto modelfoto. (3)

Lot no: 6044265

EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:57
EUR 201
Læderovertræk til 7´er stole, sæt på 8 stk. (8)
Læderovertræk til 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (8)

Lot no: 6039203

EUR 617 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:03
EUR 510
Arne Jacobsen. Eight Oxford chairs, Model 3241 (8)
Arne Jacobsen. Eight Oxford chairs, Model 324, seat upholstered in sturdy black leather, swivel five-star base in aluminium. Return mechanism. Seat height 47 cm. Produced by Fritz Hansen, 2016. With marks and signs of wear. (8)

Lot no: 6099481
EUR 5,101 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:04
EUR 2,685
Charles Eames, stol, model 'DCW'
Charles Eames. Stol, model DCW, ryg, sæde og ben af formbøjet eg, sædehøjde 45 cm. Formgivet 1945-46 af Ray & Charles Eames. Produceret hos Herman Miller. Fremstår med alm. brugsspor.

Lot no: 6175687
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:07
EUR 617
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (6)

Lot no: 6159564

EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:08
EUR 188
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (8)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Lot no: 6159581

EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:09
EUR 268
Hyndesæt til Mikado stolen. Sort læder. (4)
Hyndesæt til Johannes Foersom & Peter Hiort Lorenzen's Mikadostol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Modelfoto. Stol medfølger ikke. (4)

Lot no: 6159711

EUR 174 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:17
Iskos-Berlin, for Muuto. Four fiber side chair, model Swivel. (4)
Iskos-Berlin, for Muuto. Four fiber side chair, model Swivel. Seats upholstered in brown leather on grey-varnished legs mounted on a swivel base with return swivel. H. 77 cm, W. 47,5 cm, SH. 46 cm. Presented in original packaging. Model photo.

Lot no: 6012749

EUR 1,879 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:21
EUR 537
Preben Fabricius and Jørgen Kastholm. 'Tulip' chair
Preben Fabricius and Jørgen Kastholm. 'Tulip' chair, upholstered in black leather. Mounted on a three-star swivel base in aluminium. Produced at Walter Knoll. H. 89 cm. W. 68 cm. SH. approx. 44 cm. Features a few scratches on the base foot and wear marks.

Lot no: 6094063
EUR 1,342 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:23
EUR 1,074

Lot no: 6159578

16:25
EUR 268
365° North for Wendelbo. Et par stole model Versu (2)
365° North for Wendelbo. Et par stole model Versu betrukket med Canvas col. 936. Sortlakeret stel. H. 80 cm. B. 63 cm. SH. ca. 47 cm. Udstillingsmodeller. Vejl. udsalgspris samlet 8.195 DKK. (2)

Lot no: 5990990

EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:26
EUR 376
Læderovertræk til 'Munkegaardsstolen' model 3105. (4)
Læderovertræk til 'Munkegaardsstolen' model 3105, betrukket med cognac læder. Indvendigt med skum. (4)

Lot no: 6159107

16:35
EUR 228
365° North for Wendelbo. Stol model Mono V2, sort
365° North for Wendelbo. Stol model Mono V2. Skal af sort plast, stel af sortlakeret stål. H. 80, Sh. 45, B. 56 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6027188

EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:36
EUR 94
Iskos-Berlin for Muuto. Model Fiber Side Chair.
Iskos-Berlin for Muuto. Model Fiber Side Chair. Skal af komposit, ben af pulverlakeret stål, farve grey. H. 78, Sh. 44 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6197149

16:38
Arne Jacobsen. 'Syveren' barstol, model 3187
Arne Jacobsen 1902-1971. 'Syveren' barstol med skal af formbøjet finér, betrukket med mørkebrunt læder, stel af forkromet stål. Sh. ca. 78 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Stel fremstår med brugsspor. Fremstår nybetrukket, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel møbelpolstrer.

Lot no: 6198046
EUR 859 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:39
EUR 671
Arne Jacobsen. A set of Six 'Series 7’ chairs, model 3107, in black leather (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). A set of six ‘Series 7’ chairs, model 3107 with chrome-plated tubular steel frames. Upholstered in black leather. Produced by Fritz Hansen. Designed in 1955. Legs raised by 17 mm. Sh. approx. 47 cm. Features minimal usage-related traces of wear. (6)

Lot no: 6196976
EUR 2,550 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:42
EUR 1,946
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (4)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (4)

Lot no: 6159497

EUR 255 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:52
EUR 134

Lot no: 6159557

16:52
EUR 188
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (6)

Lot no: 6202541

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:01
EUR 188
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (2)
To stk.Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort læder, indvendigt med skum. Modelfoto. (2)

Lot no: 5863036

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:04
EUR 134
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (4)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (4)

Lot no: 6038907

17:10
EUR 134
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (8)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på otte hynder, betrukket med cognac farvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (8)

Lot no: 6160211

17:10
EUR 255
Hynde til Wegners skammel til gyngestol, model J16, sort læder.
Hynde til Wegners skammel til gyngestol, model J16, af sort læder.

Lot no: 6160698

17:11
Hyndesæt til Wegner's armstol model 1788, cognac (2)
Hyndesæt til Wegner's armstol model 1788. Cognac knapsyet læder. (2)

Lot no: 6194747

17:12
EUR 188
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (4)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Lot no: 5920236

EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:20
EUR 134
Iskos-Berlin for Muuto. Model Fiber Side Chair. Seks stole (6)
Iskos-Berlin for Muuto. Model Fiber Side Chair. Seks stole, skal af plast, ben af pulverlakeret stål, farve grey. H. 78, Sh. 44 cm. Udstillingsmodeller i original ubrudt emballage. Modelfoto. (6)

Lot no: 6196870

17:21
EUR 617
David Geckeler, for Muuto, model ' The Nerd Bar Stool', Hvid.
David Geckeler, for Muuto, model ' The Nerd Bar Stool' barstol i formspændt lakeret træ, i farven 'White'. Stående på træ ben. Mål: H. 89 B. 45 D. 46 SH 75 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Model foto.

Lot no: 6167651

17:24
EUR 101
12345...30»
My search agents