12345»   Lots per page   133 results ListGallery
Gucci. Hand-/Schultertasche 'Dionysus GG Supreme', Limited Edition
Gucci. Hand-/Schultertasche 'Dionysus GG Supreme', Limited Edition, GG Monogramm-Canvas, mit Tigerkopf und Blumen bestickt. Front mit oxidiertem 'Tiger Head' Push-Verschluss. Innen zweiteiliges Fach und Mittelfach mit Reißverschluss, Futter aus hellblauem Wildleder, vorne Fach mit Klappe und ...

Lot no: 5756373
EUR 1,477 DK, Vejle, Dandyvej 21/09/2020
20:49
EUR 617
Stiefelette Emilio Pucci, Gr.:37
Stiefelette Emilio Pucci, Gr.:37, Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren.

Lot no: 5757804
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21/09/2020
20:56
Leonard Paris, Mantel, Gr. 46

Lot no: 5600624
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21/09/2020
21:01
Louis Vuitton. Skuldertaske. Rødt Epi læder. Model 'Saint Jacques'
Louis Vuitton. Skuldertaske. Rødt Epi læder. Model Saint Jacques Small. Produktionskode VI1925. H. 24, B. 37, D. 10 cm. Indvendig et stort rum med lynlåslukning samt siderum med lynlåslukning. Foer af rødt Alcantara. Fremstår med minimale brugsspor.

Lot no: 5765948
EUR 483 DK, Hørsholm, Hammervej 1 21/09/2020
21:15
EUR 403
Louis Vuitton. Rejsetaske. Model 'Kendall'. Sort Taiga læder
Louis Vuitton. Rejsetaske. Model Kendall 55. Sort Taiga læder. Produktionskode SP0050. L. 55, H. 38, D. 22 cm. Indvendig et stort rum med dobbelt låsbar lynlås samt to mindre sidelommer. Foer af sort ruskind. Med Name Tag, uden strop. Fremstår med minimale brugsspor.

Lot no: 5765959
EUR 940 DK, Hørsholm, Hammervej 1 21/09/2020
21:30
EUR 698
Louis Vuitton. Weekend-rejsetaske. Model 'Keepall Bandouliére 55'
Louis Vuitton. Monogram canvas. Weekend / rejsetaske, model Keepall bandouliére 55. Produktionskode TH1915. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Besætninger og aftagelig, justerbar skulderrem af kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Name Tag, lås samt enkelt nøgle. Foret med brunt ...

Lot no: 5765962
EUR 805 DK, Hørsholm, Hammervej 1 21/09/2020
21:45
EUR 617
Klänning i omlottmodell Thalia
THALIA, klänning i blommigt ylletyg, omlottmodell med knappar, fodrad, stl enl etikett L (ca stl 42)

Lot no: 5776221
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22/09/2020
10:22
Mulberry taske, model Roxanne.
Mulberry taske Roxanne Mulberry taske, model Roxanne af kernelæder. Indvendigt stort rum m/ lynlåslomme. Front med to forlommer og bæltespænder. H. 22. B. 34 cm. D. 15 cm. Brugsspor.

Lot no: 5776647
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22/09/2020
13:38
EUR 87
Par Kjoler i Romersk stil (5)
Par Kjoler/ Kostumer samt tre sjal Romersk stil. Ca. str. S. Fremstår med brugsspor. (5)

Lot no: 5744394
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
14:18
Empirekjole hvid
Empire kjole/ Kostume af hvid polyester med påsyede borter. Ca. str. S. Fremstår med brugsspor og smuds.

Lot no: 5744446
14:42
Bowlerhatte & Borsalinohatte (4)
Bowlerhatte & Borsalinohatte. 20 årh. Stedvise brugsspor og alderspatina (4)

Lot no: 5772150
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22/09/2020
15:18
Kärner. Lys uldfrakke med aftagelig pelskant
Kärner. Lys uldfrakke med hætte af australsk uld, aftagelig pelskant, knappelukning, skrå indstikslommer, ærmer med opsmøg, str. 36, L. 101 cm. Ærmelængde 64 cm. Brystmål 110. Fremstår med brugsspor, enkelte løse knapper, hundehår samt lettere smudset

Lot no: 5742306
15:40
Louis Vuitton. Rygsæk model Soho Damier Ebene.
Louis Vuitton. Rygsæk model Soho udført Damier Ebene canvas, besætning af kernelæder, hardware af forgyldt metal. Indvendigt med et stort rum samt stiklomme. H. 32 cm. B. 27 cm. D. 9 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor samt patineret læder.

Lot no: 5761635
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
15:43
EUR 174
Samling div. tasker (6)
Samling div. tasker bl.a af slangeskind og skind mærket bla Bruno Magli, Bon Gout . Forskellige størrelser og materialer. Brugsspor. (6)

Lot no: 5777535
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 22/09/2020
15:57
Balenciaga taske. Model Matelasse
Balenciaga taske. Sort quiltet gedeskind. Model Matelasse. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning og siderum med lynlåslukning. Sort canvas foer. H.22, B. 32, D. 12 cm. Fremstår med brugsspor

Lot no: 5777374
EUR 456 DK, Helsingør, Støberivej 22/09/2020
18:45
EUR 148
Leonard Paris, Damenset, Gr.: 42-44 (2)
Leonard Paris, Damenset (Kleid + Mantel), Gr.: 42-44, gefertigt aus Seide, Maße ca.: L. 118 cm, (Mantel), L.105 cm, (Kleid), Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren. (2)

Lot no: 5601529
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22/09/2020
19:19
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 55, monogram
Louis Vuitton. Weekend- / rejsetaske, model Keepall 55. Monogram canvas. Besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Fremstillet, Frankrig 1992. Fremstår med patineret kernelæder og brugsspor.

Lot no: 5698939
EUR 859 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
19:30
EUR 148
Rejsekuffert i hvid krokopræget skind.
rejsekuffert i hvid krokopræget skind med lyse kanter. Hængsler og beslag i blank metal. Indvendigt forsynet med 8 skuffer, bøjlestang og bøjler. H. 145, B. 63, D, 57 cm. Fremstår med let brugspræg. Manglende dupper på undersiden,samt et defekt håndtag på en skuffe.

Lot no: 5764487
19:40
Bottega Veneta, Celine samt DKNY. Tre tasker (3)
Bottega Veneta, Celine samt DKNY. Tre tasker af canvas og læder. Kan aller bæres crossbody. Bottega H. 23 cm. B. 20 cm. Celine B. 24 cm. H. 18 cm. DKNY B. 18 cm H. 19 cm. Fremstår med brugsspor. Dustbag medfølger til Bottega Veneta (3)

Lot no: 5755061
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
19:42
HIDESIGN. Weekendtaske af brunt læder
HIDESIGN. Weekendtaske af brunt læder. Skulderrem, lynlåslukning og en indvendig lynlåslomme H. 50 x 24 x 30 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Lot no: 5775779
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 22/09/2020
19:47
Dolce & Gabbana, Damenschuhe, Gr.: 38,5
Dolce & Gabbana, Damenschuhe, Gr.: 38,5 mit gelbem Strassbesatz, Original Verpackung vorhanden, Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren. Ein Element fehlt.

Lot no: 5484682
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22/09/2020
19:58
Céline. Solbriller, model Audrey
Celine. Solbrille model Audrey i creme / gammelrosa farvet stel, stel nr. CL 41755. B. 14,5 cm, stænger L.13 cm. Etui og pudseklud medfølger. Fremstår med almindelig brugsspor, herunder mindre ridser.

Lot no: 5777032
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 22/09/2020
Burberry, sort skuldertaske med elastiklommer
Burberry skuldertaske af sort læder med elastiklommer, besætninger af kernelæder samt hardware af mørk forkromet metal (brugsspor) Tasken er med to udvendige lommer med elastik. Indvendigt med et stor rum og sidelommer hvoraf et med lynlås. Mål ca. h. 21 cm L. 40 cm B. 14 cm.

Lot no: 5774289
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/09/2020
20:33
Hermes, fünf Krawatten, Seide, Frankreich (5)
Hermes, fünf Krawatten, Seide, Frankreich. Konvolut bestehend aus fünf Krawatten in diversen Farben mit geometrischen Mustern und Tierdarstellungen, jeweils mit Herstellerbezeichnung versehen, L.140cm, B.9cm, altersgemäße Tragespuren, partiell mit geringfügigen Befleckungen. (5)

Lot no: 5767410
EUR 650 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22/09/2020
20:41
Hermes, fünf Krawatten, Seide, Frankreich. Konvolut bestehend aus fünf Krawatten in diversen Farben und Mustern mit Tierdarstellungen, jeweils mit Herstellerbezeichnung versehen, L.140cm, B.9cm, altersgemäße Tragespuren, partiell mit geringfügigen Befleckungen. (5)

Lot no: 5767407
20:42

Lot no: 5767409
20:42

Lot no: 5767413
20:43

Lot no: 5767405
20:44

Lot no: 5767408
20:45
EUR 45
Valentino og Peter Kaiser m.fl. Tre par pumps, str. 38 (3)
Tre par pumps bestående af: Peter Kaiser sko i turkis og lys skind prydet med sløjfe, Valentino sko i gult imiteret slangeskind samt Repettosko et par sorte laksko. Alle størrelse 38/5. Brugsspor (3)

Lot no: 5772109
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
21:05