12345»   Lots per page   127 results ListGallery
Klänning i omlottmodell Thalia
THALIA, klänning i blommigt ylletyg, omlottmodell med knappar, fodrad, stl enl etikett L (ca stl 42)

Lot no: 5776221
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22/09/2020
10:22
Mulberry taske, model Roxanne.
Mulberry taske Roxanne Mulberry taske, model Roxanne af kernelæder. Indvendigt stort rum m/ lynlåslomme. Front med to forlommer og bæltespænder. H. 22. B. 34 cm. D. 15 cm. Brugsspor.

Lot no: 5776647
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22/09/2020
13:38
EUR 87
Par Kjoler i Romersk stil (5)
Par Kjoler/ Kostumer samt tre sjal Romersk stil. Ca. str. S. Fremstår med brugsspor. (5)

Lot no: 5744394
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
14:18
Empirekjole hvid
Empire kjole/ Kostume af hvid polyester med påsyede borter. Ca. str. S. Fremstår med brugsspor og smuds.

Lot no: 5744446
14:42
Bowlerhatte & Borsalinohatte (4)
Bowlerhatte & Borsalinohatte. 20 årh. Stedvise brugsspor og alderspatina (4)

Lot no: 5772150
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22/09/2020
15:18
Kärner. Lys uldfrakke med aftagelig pelskant
Kärner. Lys uldfrakke med hætte af australsk uld, aftagelig pelskant, knappelukning, skrå indstikslommer, ærmer med opsmøg, str. 36, L. 101 cm. Ærmelængde 64 cm. Brystmål 110. Fremstår med brugsspor, enkelte løse knapper, hundehår samt lettere smudset

Lot no: 5742306
15:40
Louis Vuitton. Rygsæk model Soho Damier Ebene.
Louis Vuitton. Rygsæk model Soho udført Damier Ebene canvas, besætning af kernelæder, hardware af forgyldt metal. Indvendigt med et stort rum samt stiklomme. H. 32 cm. B. 27 cm. D. 9 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor samt patineret læder.

Lot no: 5761635
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
15:43
EUR 174
Samling div. tasker (6)
Samling div. tasker bl.a af slangeskind og skind mærket bla Bruno Magli, Bon Gout . Forskellige størrelser og materialer. Brugsspor. (6)

Lot no: 5777535
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 22/09/2020
15:57
Balenciaga taske. Model Matelasse
Balenciaga taske. Sort quiltet gedeskind. Model Matelasse. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning og siderum med lynlåslukning. Sort canvas foer. H.22, B. 32, D. 12 cm. Fremstår med brugsspor

Lot no: 5777374
EUR 456 DK, Helsingør, Støberivej 22/09/2020
18:45
EUR 148
Leonard Paris, Damenset, Gr.: 42-44 (2)
Leonard Paris, Damenset (Kleid + Mantel), Gr.: 42-44, gefertigt aus Seide, Maße ca.: L. 118 cm, (Mantel), L.105 cm, (Kleid), Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren. (2)

Lot no: 5601529
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22/09/2020
19:19
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 55, monogram
Louis Vuitton. Weekend- / rejsetaske, model Keepall 55. Monogram canvas. Besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Fremstillet, Frankrig 1992. Fremstår med patineret kernelæder og brugsspor.

Lot no: 5698939
EUR 859 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
19:30
EUR 174
Rejsekuffert i hvid krokopræget skind.
rejsekuffert i hvid krokopræget skind med lyse kanter. Hængsler og beslag i blank metal. Indvendigt forsynet med 8 skuffer, bøjlestang og bøjler. H. 145, B. 63, D, 57 cm. Fremstår med let brugspræg. Manglende dupper på undersiden,samt et defekt håndtag på en skuffe.

Lot no: 5764487
19:40
Bottega Veneta, Celine samt DKNY. Tre tasker (3)
Bottega Veneta, Celine samt DKNY. Tre tasker af canvas og læder. Kan aller bæres crossbody. Bottega H. 23 cm. B. 20 cm. Celine B. 24 cm. H. 18 cm. DKNY B. 18 cm H. 19 cm. Fremstår med brugsspor. Dustbag medfølger til Bottega Veneta (3)

Lot no: 5755061
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
19:42
HIDESIGN. Weekendtaske af brunt læder
HIDESIGN. Weekendtaske af brunt læder. Skulderrem, lynlåslukning og en indvendig lynlåslomme H. 50 x 24 x 30 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Lot no: 5775779
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 22/09/2020
19:47
Dolce & Gabbana, Damenschuhe, Gr.: 38,5
Dolce & Gabbana, Damenschuhe, Gr.: 38,5 mit gelbem Strassbesatz, Original Verpackung vorhanden, Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren. Ein Element fehlt.

Lot no: 5484682
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22/09/2020
19:58
Céline. Solbriller, model Audrey
Celine. Solbrille model Audrey i creme / gammelrosa farvet stel, stel nr. CL 41755. B. 14,5 cm, stænger L.13 cm. Etui og pudseklud medfølger. Fremstår med almindelig brugsspor, herunder mindre ridser.

Lot no: 5777032
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 22/09/2020
Burberry, sort skuldertaske med elastiklommer
Burberry skuldertaske af sort læder med elastiklommer, besætninger af kernelæder samt hardware af mørk forkromet metal (brugsspor) Tasken er med to udvendige lommer med elastik. Indvendigt med et stor rum og sidelommer hvoraf et med lynlås. Mål ca. h. 21 cm L. 40 cm B. 14 cm.

Lot no: 5774289
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/09/2020
20:33
Hermes, fünf Krawatten, Seide, Frankreich (5)
Hermes, fünf Krawatten, Seide, Frankreich. Konvolut bestehend aus fünf Krawatten in diversen Farben mit geometrischen Mustern und Tierdarstellungen, jeweils mit Herstellerbezeichnung versehen, L.140cm, B.9cm, altersgemäße Tragespuren, partiell mit geringfügigen Befleckungen. (5)

Lot no: 5767410
EUR 650 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22/09/2020
20:41
Hermes, fünf Krawatten, Seide, Frankreich. Konvolut bestehend aus fünf Krawatten in diversen Farben und Mustern mit Tierdarstellungen, jeweils mit Herstellerbezeichnung versehen, L.140cm, B.9cm, altersgemäße Tragespuren, partiell mit geringfügigen Befleckungen. (5)

Lot no: 5767407
20:42

Lot no: 5767409
20:42

Lot no: 5767413
20:43

Lot no: 5767405
20:44

Lot no: 5767408
20:45
EUR 45
Valentino og Peter Kaiser m.fl. Tre par pumps, str. 38 (3)
Tre par pumps bestående af: Peter Kaiser sko i turkis og lys skind prydet med sløjfe, Valentino sko i gult imiteret slangeskind samt Repettosko et par sorte laksko. Alle størrelse 38/5. Brugsspor (3)

Lot no: 5772109
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
21:05
Miu Miu, Pumps, Gr.: 40
Miu Miu, Pumps, Gr.: 40, gefertigt aus Schlangenleder, original Verpackung vorhanden.

Lot no: 5484684

EUR 300 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22/09/2020
21:26
Axelbandsväska Louis Vuitton
LOUIS VUITTON, axelbandsväska med monogrammönster och cognacsfärgade skinndetaljer, 18 x 25,5 x 7 cm, justerbart axelband

Lot no: 5776544
EUR 242 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22/09/2020
21:27
Emma Hope
EMMA HOPE, skor, 1 par, krokopressat gult skinn, klackhöjd 5 cm

Lot no: 5776566
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22/09/2020
21:49
Rokoko kjole af Pink Brokade (4)
Rokoko kjole / kostume af pink brokade ca. str. S medfølgende to paraplyer samt et par sko str. 39. Manglende underskørt. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 5759112
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 23/09/2020
12:10
Nederdel af gråt læder, str. ca. 38-40
Nederdel af gråt læder, sider med lommer, ene side med knappelukning, str. 38-40, L. 75 cm. Liv. ca. 68 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 5767506
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23/09/2020
12:38
Louis Vuitton, grøn håndtaske. Model, keepall 50
Louis Vuitton, grøn håndtaske. Model, keepall 50. Udført i grønt epilæder, med besætninger af grønt læder samt hardware af krom metal. Tasken er med udvendig lomme, dobbeltlynlåslukning og indvendigt med et stort rum. H. ca. 32 cm. L. ca. 50 cm, D. ca. 24 cm. Fremstår med aldersrelaterede ...

Lot no: 5745152
EUR 859 DK, Herlev, Dynamovej 23/09/2020
13:24
EUR 671