12345...8»   Lots per page   220 results ListGallery
Hermès Evelyn GM
HERMÈS, Evelyn GM, axelväska i svart Clemence-läder med detaljer i vitmetall, en ytterficka, justerbar axelrem, märkt "HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE", dustbag, bredd 33 cm, höjd 31 cm.

Lot no: 5812550
EUR 1,600 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 23/10/2020
10:38
Diane von Furstenberg
DIANE VON FURSTENBERG, handväska, svart skinn, krokopräglat, ca 23, 32x9 cm, inköpt på NK, Stockholm 2018, dustbag medföljer

Lot no: 5812638
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/10/2020
13:52
Busnel kofta
BUSNEL, kavaj/kofta, ull, beige, stl. 42, inköpt 2017

Lot no: 5812672
15:10
Buberrys skepparkavaj
BURBERRY, ca 1970-tal, skepparkavaj, dam, mörkblå ylle, axelbredd ca 41, längd mitt bak 90 cm

Lot no: 5812706
16:24
To herrejakker. The North Face. St. M. (2)
En armygrøn vatteret The North Face jakke. St. M. L. 67. En grøn The North Face skijakke. St. M. L. 76. Begge fremstår med brugsspor. Den ene fremstår med enkelte pletter.

Lot no: 5803287
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
17:13
To herrejakker. Peak performace. Haglofs. St. L (2)
En sort skijakke fra Peak Performance. St. L. L: 74 cm. En armygrøn skaljakke fra Haglofs. St. L. L: 72 cm. Fremstår med få brugsspor.

Lot no: 5805598
17:24
To herrejakker. Rains. Burton. St. L/XL og XL. (2)
En camouflage mønstret skijakke fra Burton. St. XL. L: 84 cm. Fremstår med huller og slid. En blå regnjakke fra Rains. St. L/XL. L: 82 cm. Fremstår med få brugsspor.

Lot no: 5805476
18:12
To herrejakker. Bison. Tiger of Sweden. St. XL. og 48. (2)
En blå vatteret jakke fra Bison. St. XL. L: 72. En sort bomberjakke fra Tiger of Sweden. St. 48. L: 61. Fremstår med få brugsspor.

Lot no: 5805677
18:21
To damejakker. Tiger of Sweden. Junge. St. 38 (2)
En mørkeblå uldjakke fra Tiger of Sweden. St. 38. L: 94 cm. En mørkeblå tynd jakke fra Junge. St. 38. L: 79 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 5805745
18:21
Gucci handväska
GUCCI, handväska, svart skinn, ca 21, 30 x 6 cm

Lot no: 5812775
18:52
Louis Vuitton. Blød kuffert / rejsetaske model Alizé
Louis Vuitton. Alizé rejsetaske af monogram canvas med læderbesætning, model "Alizé 2 poches compartments". To rum, ét med elastik til fastspænding af tøj. L. 55 H. 42 cm. Fremstår med brugsspor i form af let og jævn patina.Husk at du fortsat kan byde og købe på online auktion hos Lauritz.com. Vi...

Lot no: 5594126
EUR 859 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/10/2020
19:00
EUR 174
Hermès scarf
HERMÈS, scarf, "Napoléon", Paris, foulardsiden, märkt HERMES PARIS, ca 88x86 cm, medföljer påse från Hermès

Lot no: 5812786
EUR 192 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 23/10/2020
19:09
Louis Vuitton. monogram rejsetaske / kuffert
Louis Vuitton. monogram rejsetaske / kuffert, model Sirius 55 udført monogram kanvas med besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum og sidelomme med trykknap, samt bund med fastgørelses elastikker. H. ca. 31 cm, L. ca. 46 cm. D. ca. 14 cm. Produceret i Frankrig 2004. Fremstår med ...

Lot no: 5677194
19:17
EUR 201
Burberry, shopper i sort læder.
Burberry shopper i sort læder med for indvendig, rum med lynlås samt udvendig lommer til mobil mm. Fremstår med lettere brugsspor.

Lot no: 5492322
EUR 671 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/10/2020
19:49
EUR 148
Louis Vuitton. Skuldertaske. Sort epi læder. Model Saint Jacques GM
Louis Vuitton. Skuldertaske. Sort epi læder. Model Saint Jacques GM. Produktionskode A20954. H. 30 cm, B. 44 cm, D. 17 cm. Indvendig et stort rum med lynlåslukning samt sidelomme. Interiør af gråt alcantara. Fremstår med nogle brugsspor, ridser i læder, krakelering på kanter, defekte stropper.

Lot no: 5793688
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/10/2020
20:05
EUR 322
Christian Dior väskor
CHRISTIAN DIOR, 3 delar, bestående av resväska, 59x43 cm, bag, ca 45x30 (exkl handtag), handväska, 32x20 cm, 1970/80-tal, canvasväskor i logomönstrat tyg med detaljer av skinn

Lot no: 5812857
EUR 479 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/10/2020
20:21
Gucci. Håndtaske. Bamboo Shopper
Gucci. Taske i lyst skind, model Bamboo Shopper. Hardware af gyldent metal. Håndtag af bambus. aftagelig og justerbar skulderstrop. Indvendigt to store rum med magnetlukning, samt fire sidelommer. H. ca. 25 cm. L. ca. 28 cm. D. ca. 11 cm. Serienr. 336032 520981. Fremstår med enkelte brugsspor ...

Lot no: 5807374
EUR 805 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/10/2020
20:44
EUR 101
Christian Dior multicolor Lady Dior wallet
CHRISTIAN DIOR, multicolor Lady Dior wallet, storlek medium, grönt kalvskinn, utsida med präglad dekor elefanter och mönster, stängs med Diorpräglad tryckknapp, berlock med Dior-bokstäver, fack för kort samt blixlåsförsett fack för mynt, märkt Christian Dior, PARIS, längd 11 cm, höjd 8,5 cm, kvittokopia, dustbag och kartong med band medföljer.

Ingår i tema "Från de stora franska modehusen".

Lot no: 5812957
EUR 479 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 24/10/2020
10:01
Hermès "Tigre Royal" bandana
HERMÈS, "Tigre Royal", bandana, siden, mönster i svart och vitt mot röd botten, märkt HERMÈS - PARIS, 55x55 cm, kvittokopoa och kartong medföljer.

Lot no: 5812994
EUR 192 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 24/10/2020
11:01
Chanel "O-case" mini
CHANEL, "O-case", mini, lejongult kviltat kaviarskinn, mässingsfärgade detaljer som blixlås och monogram på framsidan samt monogram som avslut vid blixlås, märkt invändigt CHANEL, MADE IN ITALY samt numrerad, längd 14,5, cm, höjd 9,5 cm, kopia på kvitto, kartong, dustbag och äkthetsintyg medföljer.

Lot no: 5813009
EUR 383 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 24/10/2020
11:16
Baron Portfölj
BARON, portfölj, klassisk modell i svart skinn och suede, invändigt fodrad med tyg, invändig ficka med dragkedja, två mindre öppna fack samt öppet fack för dokument, två öppna utvändiga fack med tryckknapp, detaljer i vitmetall, avtagbar axelrem, invändigt etikettmärkt, längd ca 41 cm, djup ca 7 cm, höjd ca 29 cm exkl handtag, dustbag medföljer

Lot no: 5813010
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 24/10/2020
11:17
Louis Vuitton Travel Key Necklace
LOUIS VUITTON, Travel Key Necklace, sk dog tag form med nyckelbricka, borstat stål, genombruten låsögla med stämpelmonogram LV, läderrem med justerbar längd, modell M68095 RM0175, dustbag, utdragbar box samt påse original medföljer

Lot no: 5813013
11:20
Louis Vuitton Sticker Postcards 5 st
LOUIS VUITTON, Sticker Postcards, 5 st, enkla kort, motiv med ocean liner labels samt ikoniska Vuitton väskor, ca 15x10 cm

Lot no: 5813024
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 24/10/2020
11:31
Chanel card case
CHANEL, card case, beiget kviltat kaviarläder, pärlemormonogram på framsidan, blixlås i vitmetall, tygfodrad insida, märkt CHANEL, MADE IN ITALY, längd 11, höjd 7,5 cm, kvitto, dustbag, kartong med presentband medföljer.

Lot no: 5813026
11:33
Christian Dior Tribales
CHRISTIAN DIOR, Tribales, örhängen, 1 par, marmorfärgade kulor med stjärna respektive hjorndjur i vitmetall med vita halvkulor, märkta Dior, kulornas diameter ca 1,6 cm, ask och liten påse medföljer.

Lot no: 5813035
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 24/10/2020
12:04
Hermès "Farandole" halsband sterlingsilver
HERMÈS, "Farandole", halsband, sterlingsilver, längd ca 120 cm, märkt HERMÈS, Made in France, etui medföljer.

Lot no: 5813040
EUR 766 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 24/10/2020
12:09
Moschino halsduk
MOSCHINO, halsduk, 100 % merinoull, ca 165 x 40 cm.

Lot no: 5813064
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 24/10/2020
12:33
Louis Vuitton. Epi taske med dustbag
Louis Vuitton. Taske udført i lys epi-læder. Tynde skulderstropper, magnetlukke. Opdelt i et stort rum med mindre side rum med lynlås, rent interiør. Serienr. MII020. Højde: 28 cm. Længde: 30 cm. Dybde: 3 cm. Dustbag medfølger, let brugspræg.

Lot no: 5798014
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24/10/2020
12:45
Hermes taske, nylon i koksgrå
Hermes taske af nylon med remme. Mindre lommer hele vejen rundt. H. 24 x 40 x 17 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Lot no: 5729003
13:00
Ralph Lauren Collection Stövlar Stl 11B
RALPH LAUREN COLLECTION, stövlar, stl 11B, ridstövelmodell i tvåtons skinn och mocka, invändigt skinnklädd, dekor med stigbygel i mässing märkt Ralph Lauren, undersidig lädersula, skafthöjd ca 47 cm, längd sula ca 29 cm, dustbag medföljer

Lot no: 5813080
13:11
12345...8»