Category  Estimate
Time Showroom
12345...7» ListGallery Lots per page
Päls mink
PÄLS, mink, Saga, Kajs Päls, helryckt, fickor framtill, rygglängd 125 cm, bystvidd enkel 50 cm, armlängd ca 37 cm
Lot no: 5592187
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 23/02/2020
12:22:00
Fendi. Håndtaske i rød læder.
Fendi. Håndtaske udført i rød læder med forgyldt hardware. Front med forgyldt spænde og tryklås, indvendigt et rum samt en kortlomme. L. 24 cm, H. 27 cm incl. remme, D. ca. 9 cm. Mindre/ lette brugsspor.
Lot no: 5557184
EUR 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
13:18:00
Saga Superb Quality Ranched Mink i brune skind, str. 38-40
Saga Superb Mink pels udført af 'Ranched' (udvalgte) female skind i pastel brun farve, str. ca. 38-40. Minken er med to lommer samt indvendig skjult lomme, hægtelukning, 3 stk, knap ved krave og opslag på ærmer. Længde ca. 86 cm, ærmelængde ca. 59 cm, brystvidde ca 112 cm, ærmelængde ca. 59 plus ...
Lot no: 5557604
EUR 805 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
13:31:17
Minkpels i brune nuancer m/ stor bundvidde, str. 46-48.
Lang Mink i brunlige farver med stribet effekt udført af glansfulde, bløde og luftige sking, str. 46-48. Fremstår med opslag på ærmer ca. 8 cm, to lommer og indvendig skjult lomme, knap ved krave og hægtelukning, 3 stk. Længde ca. 118 cm, ærmelængde ca. 60 cm plus opslaget på 8 cm, brystvidde ca....
Lot no: 5573288
14:02:56
Frakke af klippet pels samt to huer. (3)
Frakke af klippet pels, antageligt bisam, front med hægtelukning, i siderne stiklommer, mrk. Jul. Bargholz, buntmager København. Ryglængde 110 cm. Brystmål ca. 112 cm. Fremstår med brugsspor, foer med reparationer. Medfølgende to pelshuer. (3)
Lot no: 5580051
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 23/02/2020
14:58:00
Paula Rossi håndtasker (2)
Paula Rossi tasker - håndtasker i hhv blåt og brunt lak med gyldent hardware, indvendig flere rum samt aftagelig skulderrem. H. 25 x 33 x 15 cm H. 26 x 33 x 14 Fremstår ubrugt (2)
Lot no: 5556171

EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
16:04:23
Oscar de la Renta
OSCAR DE LA RENTA, twinset och pullover, storlek S och M
Lot no: 5592297
EUR < 125 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 23/02/2020
17:04:00
Slips design Bengt Lindström
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), slips, siden, märkt " Bromma Air Maintenance designed by Bengt Lindström", 178 / 1000
Lot no: 5592308
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
17:26:00
Louis Vuitton skärp
LOUIS VUITTON, skärp i monogramcanvas med röd baksida, mässingsspänne med monogram, modell M9498 storlek 80/32 bredd ca 3, längd 97 cm. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . LOUIS VUITTON, skärp
Lot no: 5592309
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
17:28:00
Burberry, stor skuldertaske.
Burberry skuldertaske udført i sort læder med hardware af sortlakeret metal og remspændedetalje på front. Indvendigt stort rum med lynlås, store siderum, siderum med lynlås og sidelommer. H. 33 cm L. 45 cm B. 10 cm. Dustbag medfølger. Med lette brugsspor/ridser på hardware
Lot no: 5555086
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
18:11:00
EUR 94
Jakke, indfarvet og klippet mink str. 42
Jakke af indfarvet (laksefarvet) klippet mink. Front med krave, hægtelukning og indstikslommer. Mål ca. Rygl. 74 cm, ærmel. 63 cm (regulerbar opsmøg) brystmål 115 cm, str. 42. Minimale brugsspor. Let model
Lot no: 5587254
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
18:17:00
Saga mink. Pelsfrakke af mink str 44
Saga mink. Pels frakke af scanbrown mink, front med hægter og indstikslommer samt knap.ca Længde 90cm, ærmer 65 cm, bryst 120 cm, str 44. Ny og ubrugt .
Lot no: 5519788

EUR 2,685 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
18:41:00
Birger Christensen pelsfrakker (2)
Birger Christensen pelsfrakker, bestående af brunlig minkfrakke med krave. L. 70, armlængde 50, brystmål ca. 84 cm samt sort persianer pelsfrakke, front med knaplukning, lille krave og indstikslommer L. 70, armlængde 52, brystmål ca. 100 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. (2)
Lot no: 5591318
EUR 188 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 23/02/2020
19:00:00
Birger Christensen, pelsjakke af indfarvet sælskind Ca. str.42 samt gine(2)
Birger Christensen, pelsjakke opsyet af indfarvet sælskind. Ca. str. 42. Med kinakrave og paspolerede lommer, lynlås. Ærmelængde ca. 58 cm, brystvidde ca. 114 cm, længde 87 cm. Fremstår med brugsspor, slitage ved lommer. Gine medfølger(2)
Lot no: 5592684
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
19:04:00
Balenciaga handväska Giant Weekender i beige
BALENCIAGA, handväska Giant Weekender i beige mjukt präglat skinn med detaljer i borstad gulmetall med fickspegel, 35 x 52 x 23 cm, handtag 14 cm
Lot no: 5592348
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
19:04:00
Mulberry, vintage kuffert i grøn/grå scotchgrain
Mulberry, vintage kuffert i grøn/grå scotchgrain. Kufferten er med besætninger af kanvas, samt hardware af messing. Tasken er med front rum, samt dobbelt lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum, samt siderum med lynlåslukning og to lærreds remme. Hængelås og nøgler medfølger. H. ca. 48 cm, B. ...
Lot no: 5592682
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
19:13:00
A.C. Bang. Lang minkpels, mørkebrun.
A.C. Bang. Lang minkpels, mørkebrun. Model med lille krave, front med knaplukning og stiklommer. Længde fra nakkesøm 115, ærmelængde 54, vidde over bryst ca. 102 cm. Ca. str. 39. fremstår med minimale brugsspor.
Lot no: 5592003
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
19:20:00
Burberry lille håndtaske
Burberry, lille håndtasket i klassisk Nova check mønster. Tasken er i vinyl kanvas. Hardware af forkromet metal, håndtag af sort læder. Indvendigt med et stort rum samt sidelomme med lynlås, lukkes med magnet knap. Dustbag medfølger. H. ca. 19 cm, B. ca. 21 cm. D. ca. 8 cm. Fremstår med ...
Lot no: 5348302
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
19:23:00
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Looping.
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Looping. Monogram canvas. Produktionskode DU1021. H. 30, B. 28, D. 11 cm. Indvendig et stort rum med lyslåslukning, siderum med lynlåslukning samt rum til mobiltelefon. Skulderrem af lyst kernelæder. Foer af lyst ruskind. Fremstår med lette brugsspor.
Lot no: 5591174
EUR 456 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
19:25:00
EUR 295
Vintage Hermes Mantel,Trenchcoat, Gr. ca.:42
Vintage Hermes Mantel,Trenchcoat, Gr. ca.:42, 2 Aussentaschen, Schulterbreite: 54 cm, Rückenlänge: 120 cm, Saumweite: 140 cm. Der Mantel befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Tragespuren.
Lot no: 5594147
EUR 500 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
19:25:00
EUR 45
Saga Mink. Minkfrakke
Saga Minkfrakke. Brun pelsfrakke med stiklommer og hægtelukning. Ærmelængde 65 cm. Brystmål 125 cm. Længde fra nakkesøm til nedre kant ca. 95 cm. Fremstår med få brugsspor.
Lot no: 5562318
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
19:29:00
Minkpels i sortbrune skind, str. 44-46
Lang minkpels i sortbrune skind, str. ca. 44-46 med glansfuld overflade, opslag på ærmer og knap ved krave samt hægtelukning, 2 stk. Længde ca. 115 cm, ærmelængde ca. 60 cm, brystvidde ca. 124 cm. Pæn bundvidde på 217 cm. To lommer og indvendigt to små lommer. Fremstår med alm brugspræg.
Lot no: 5573286
EUR 617 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
19:32:00
EUR 87
Folkdräkt sydsamisk
FOLKDRÄKT, sydsamisk, för kvinna, s.k. gápta, sekelskifte 1900, gul, grön och röd krage i kläde, resterande material i linne/bomull/ull blandning, lappbälte av rött tyg, undersidan fodrad med linne, knäppe av gjuten förgylld mässing profilerat och med tre hängande mässinglöv, 13 påsydda förgyllda mässingmedaljonger, vid vardera medaljong hänger två löv av samma form som det på knäppet, bältets längd ca 83, dräktens längd ca 137 cm
Lot no: 5592384
EUR 380 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/02/2020
19:40:00
Italiensk minkpäls
G. FAZION, minkpäls, två dolda fickor i sidan, etikettmärkt, rygglängd ca 99 cm, storl ca 40
Lot no: 5592386
EUR 285 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
19:42:00
Metallkoffer
Koffer gefertigt aus Metall. Maße ca. L 56 cm, H 18,5 cm, B 40 cm. Gebrauchsspuren.
Lot no: 5569553
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23/02/2020
19:46:00
Louis Vuitton Theda GM Multicolore Väska
LOUIS VUITTON, Theda GM, väska, monogram, multicolore, detaljer i brunt skinn, kantsöm med gul tråd, guldfärgade mässingsdetaljer, i sidan spännband, invändingt klädd med rött foder, invändigt märkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, ca 34 x 19 x 10 cm
Lot no: 5592390
EUR 380 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 23/02/2020
19:46:00
Frakke i sortbrun mink, str. 40/42
Frakke i sortbrun mink med stor sjalskrave, opslag på ærmer, påsyede lommer, slids på bagsiden, knaplukning på front og med mørkt prikket foer. Str. 40-42. Længde ca. 98 cm, brystvidde ca. 106 cm, ærmelængde med manchetter ca. 67 cm, Let brugspræg.
Lot no: 5580495
EUR 295 DK, Vejle, Dandyvej 23/02/2020
19:49:00
Tom Ford Margaux 275 Solglasögon
TOM FORD, Margaux 275, solglasögon, ljusbrunt glas, ljust guldfärgade skalmar med detaljer i mother of pearl, modell nr TF40 62#17 120, etui, putsduk, folder, äkthetsbevis samt ytterkartong original medföljer
Lot no: 5592396
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 23/02/2020
19:52:00
Apples. Skuldertaske samt business-taske i læder. (2)
Apples. To tasker bestående af: Business taske i kraftig brunt læder. Kraftigt bærehåndtag. Bærestrop i kanvas. Indvendig med stort rum, cover til laptop samt mindre rum med lynlås. H. 40 cm. D 22 cm. Dertil skuldertaske i sort læder. Indvendigt med stort rum samt mindre rum med lynlås. Foran ...
Lot no: 5572287

EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
19:53:00
Escada, Poncho, Gr.:38
Escada, Poncho, Gr.:38, zwei Außentaschen vorhanden, Maße ca.: L.80 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5585731
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
19:58:00
EUR 50
12345...7»