12345...11»   Lots per page   320 results List Gallery
Emil Thorup for Handvärk. Sidebord med plade af marmor
Emil Thorup for Handvärk. Sidebord med plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. H. 47 B. 50 D. 50 cm. Udstillingsmodel med kanthak på stel.

Lot no: 6077096

EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:05
EUR 295
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Medium
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Medium. Sofabord med løs plade af sort marmor, stel af pulverlakeret stål. H. 30, B. 60, D. 60 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker på stel.

Lot no: 6189090

EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:11
EUR 201
Norm Architects for Menu. NoNo table. Glas og stål
Norm Architects for Menu. NoNo table. Udført i sortlakeret stel med bordplade af beige glas. H. 25,B. 77,D. 51 cm. Udstillingsmodel, fremstår med ridser og håndteringsspor vejl-udsalgspris 4.995,-

Lot no: 6094011

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:32
EUR 161
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Large Table. Sofabord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Large Table. Sofabord med stel af sort pulverlakeret stål, løs bordplade af valnød. H. 40, B. 120, D. 60 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker.

Lot no: 6127991

17:35
EUR 268
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', grøn
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage'. Grøn lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 50 cm. Ø. 40 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6024863

EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:41
EUR 161
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model All For One. Sofabord/sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model All For One. Sofabord/sidebord med løs plade af træ, stel af sort pulverlakeret stål. Monteringsskruer medfølger ikke. H. 56, Ø. 30 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker på stel.

Lot no: 6189027

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:57

Lot no: 6024859

18:00
EUR 161
Thomas Bentzen for Muuto. Sofabord model Around Large, rød.
Thomas Bentzen for Muuto. Sofabord model Around Large, Dark red. Fineret kant og plade. H. 37,5 Ø. 72 cm. Fremstillet for Muuto. Udstillingsmodel. Fremstår i original emballage. Model foto.

Lot no: 5993956

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
18:05
EUR 188
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Medium. Sofabord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Medium. Sofabord med løs plade af sort marmor, stel af sort pulverlakeret stål. H. 36, B. 80, D. 80 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker på stel.

Lot no: 6128009

18:08
EUR 403
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)
Wendelbo. Holl set, hvidlakeret metal, med plader af egetræ. H. 34,5-43 cm. B. 38,5-40,5 cm. Modelfoto. Udstillingsmodel i original emballage. (2)

Lot no: 6025061

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
18:40
EUR 148
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)

Lot no: 6025168

18:44
EUR 148
Norm Architects for Menu. NoNo table. Udført i sortlakeret stel med bordplade af beige glas. H. 25,B. 77,D. 51 cm. Udstillingsmodel, fremstår med ridser og håndteringsspor. Afslag under bordplade.

Lot no: 6093997

EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
19:00
EUR 215
Wendelbo | Root Coffee Table.
Wendelbo | Root Coffee Table. Bordplade i sortbejdset egetræ, stel af sort pulverlakeret stål. H32 x B90 x D114 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Lot no: 6059540

19:01
EUR 403
Arne Jacobsen. Spisebord / cafebord, valnød
Arne Jacobsen. Spisebord / cafebord med plade af fineret valnød med aluminium kant monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. Ø. 75 cm. Fremstår med ridser, mærker og brugsspor.

Lot no: 6198021
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
19:15
EUR 295
Sidebord af palisander
Sidebord af palisander, H. 46, B. 55,5, D. 38 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6197336
19:21
Illums Bolighus. Lampebord af mahogni
Illums Bolighus. Lampebord af mahogni. H 53, 73 x 45 cm. Mærket fra Illums Bolighus under bund. Plade med brugsslitage; skjolder og ridser.

Lot no: 6186415
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
19:24
EUR 201
Hans J. Wegner. Sofabord af massivt egetræ.
Hans J. Wegner, 1914-2007: Sofabord af massiv eg på runde ben. Fremstillet hos snedkermester Andreas Tuck. H. 48, L. 186 cm B. 61 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6197758
EUR 1,181 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
19:30
EUR 940

Lot no: 5993950

19:31
EUR 268
Big-Game for Muuto. Relate Side Table.
Big-Game for Muuto. Relate Side Table. Udført af metal. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris 3.195 dkk. Mål. H. 73,5 cm.

Lot no: 6200031

EUR 215 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
19:35
Bakkebord af bøg med vendbare plader
Bakkebord af bøg med vendbare plader i sort og hvid. Lette brugsspor.

Lot no: 6205802
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
19:38
EUR 174
Arne Jacobsen. Round coffee table, painted black
Arne Jacobsen. Round coffee table with black painted top, aluminium frame, tripod base with profiled trunk. Produced by Fritz Hansen, 1984. H. 47 cm. Ø 89.5 cm. Signs of wear.

Lot no: 6155160
EUR 1,074 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
19:51
EUR 805
French furniture producer. Abstract sofa table from the 60s
French furniture producer. Abstract sofa table from the 60s in gilded metal. Ø 80 cm, H. 40 cm. Features age and usage-related traces of wear. Please note. Glass plate not included.

Lot no: 6197813
EUR 1,611 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
20:08
EUR 1,074
Brdr. Andersen. Sofabord af bøg
Brdr. Andersen sofabord. Plade af massiv bøg, ben af børstet stål. H. 46 L. 120 B. 80 cm. Med brugsspor, herunder pletter.

Lot no: 6203456
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
20:08

Lot no: 5993943

20:09
EUR 188
Cage Table for Menu
Cage Table for Menu. Plade af hvidt marmor. Stel af hvidlakeret stål. Mål: Mål: 43x43x33. Udstillingsmodel. Nedpakket i originalt emballage. Modelfoto. Vejledende udsalgspris: 2.795 dkk

Lot no: 6206193

EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
20:10
Cage Table for Menu

Lot no: 6206192

20:11
Cage Table for Menu

Lot no: 6206191

20:12
Cage Table for Menu

Lot no: 6206189

20:13
Dansk møbelproducent. Sofabord, teak
Dansk møbelproducent. Sofabord med bordplade af fineret teaktræ med underhylde, stel af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 51 L. 145 B. 52 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder.

Lot no: 6189036
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20/05/2022
20:14
EUR 161
Cage Table for Menu

Lot no: 6206187

20:14
12345...11»
My search agents