My search agents   Save list   Create search agent
12345...10»   Lots per page   288 results List Gallery
'Butlers tray', bakkebord af mahogni
'Butlers tray', bakkebord af mahogni. Vipbare sider med greb, monteret med beslag af messing. H. 55. L. 119. B. 87 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Lot no: 6149550
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
13:22
Sofabord af genbrugs egetræ med patineret guldfarvet stel.
Sofabord af genbrugs egetræ med patineret guldfarvet stel. H. 45,5 x B. 98 x D. 98 cm. Møblet er delvist håndlavede. Fremstår med enkelte ridser. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. KFV00411NG

Lot no: 6118554

EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
13:45
EUR 87
Sæt på 3 indskudsborde af teak, mindste med flethylde (3)
Dansk møbelproducent. Indskudsborde af massivt og fineret teaktræ, runde tilspidsede ben, kehlet kant på det største, hylde af flet på det mindste.H. 47-52, B. 38-65, D. 31-43 cm. Fremstår med lette brugsspor, herunder overfladiske mærker og skrammer. (3)

Lot no: 6150888
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
14:07
EUR 174
Anton Kildeberg, tilskrevet, Sofabord med messingsko
Anton Kildeberg, tilskrevet, Sofabord af bejdset bøg og nøddetræ, med kehlet kant. Mål ca. 89x89x89 cm. H. 60 cm. Stemplet utydeligt samt dateret 1966. Fremstår med alders og brugsspor. ridser, mærker og hak.

Lot no: 6150890
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
14:08
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord med plade af travertin
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord med løs plade af travertin, stel af egetræ. H. 37, B. 80, D. 80 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker på stel.

Lot no: 6128050

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
14:15
EUR 255
Rustikt sofabord / havebord
Sofabord/havebord med stel af patineret stål, bordplade af rustikke plamker. H. 34, B. 111, D. 73 cm. Fremstår med patina og slittage efter udendørsbrug.

Lot no: 6146272
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
14:27
Wendelbo | Root Coffee Table.
Wendelbo | Root Coffee Table. Bordplade i sortbejdset egetræ, stel af sort pulverlakeret stål. H32 x B90 x D114 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Lot no: 6061438

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
14:57
EUR 403
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ, stående på dark grey patineret metal stel. L. 130 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. KFH10121NG

Lot no: 5518938

EUR 174 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
15:06
Møbel Copenhagen Sofabord model Ad-Just - sort eg
Sofabord model Ad-Just - sort fineret eg på ben af stål H 45 x 150 x 40 cm. Producent Møbel Copenhagen. Vejl. udslag 4125 kr.

Lot no: 6048029
EUR 403 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
15:17
EUR 134
Indskudsborde af teak (3)
Tre indskudsborde af teak, tilspidsede ben, H. 48-44 L. 58-34 B. 40-34 cm, fremstår med brugsspor (3)

Lot no: 6148185
15:47
EUR 121
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)

Lot no: 6025169

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
16:12
EUR 148
Møbel Copenhagen Sofabord model Ad-Just - fineret eg
Sofabord model Ad-Just - fineret eg på ben af stål ( justerbare højde i to indstilinger ) H 45 x 150 x 40 cm. Producent Møbel Copenhagen. Vejl. udslag 4125 kr. Udstillingsmodel.

Lot no: 6133700

16:17
EUR 134
Arne Jacobsen Spisebord / cafebord, Ø 75 cm.
Arne Jacobsen Spisebord / cafebord med plade af hvid laminat, monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2007. H. 70 Ø. 75 cm. Fremstår med alm. brugsspor samt flere mindre kanthak på kantliste.

Lot no: 6106535
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
16:27
EUR 483
Thomas Bentzen for Muuto. Sofabord model Around Large, rød.
Thomas Bentzen for Muuto. Sofabord model Around Large, Dark red. Fineret kant og plade. H. 37,5 Ø. 72 cm. Fremstillet for Muuto. Udstillingsmodel. Fremstår i original emballage. Model foto.

Lot no: 6098753

16:36
EUR 268
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ, stående på dark grey patineret metal stel. L. 130 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. ...

Lot no: 5518917

16:45
To ovale salonborde af mahogni, 19 årh. (2)
To ovale salonborde af mahogni, piedestal stamme med fire fødder, den ene med dyrepoter. H. 73 L 110 B. 77 cm. (fremstår med løshed) og H. 73 L 135 B. 95 cm. Begge 19 årh. med aldersrelateret brugsspor ridser, mærker og smådefekter. (2)

Lot no: 6150450
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
16:48
Dansk møbelproducent. Højt cafebord på to søjlefødder
Dansk møbelproducent. Højt cafebord på to søjlefødder med fodstøtte. H 110 cm B 125 cm. D 60 cm. Sortlakeret bordplade. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6127188
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
17:14

Lot no: 5993956

17:21
EUR 268
Sofabord af fineret palisander, 1960/70'erne
Sofabord af fineret palisander, H. 48 L. 160 B. 62 cm. 1960/70'erne, lette brugsspor.

Lot no: 6149771
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
17:39
Skønvirke sidebord med hollandske fliser
Skønvirke sidebord af udskåret egetræ, plade med hollandske fliser, 1 skuffe i sargen, H. 95 B. 69 D. 45 cm. Fremstår med løs plade.

Lot no: 6150252
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
17:46
EUR 161

Lot no: 6053820

17:48
EUR 268
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ, stående på dark grey patineret metal stel. L. 130 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...

Lot no: 5518910

17:57
Spille samt side/lampebord. (2)
Spillebord af mahogni H. 77 B. 89 D. 44 cm. (ridser og mærker) samt side/lampebord med stel af eg og grå broget marmorplade, H. 76 Ø 50 cm. Alt med brugsspor. (2)

Lot no: 6150308
17:58
Sofabord af bøgetræ
Sofabord af bøgtræ, den ene side med klap. H. 54 cm. L. 122/160 cm. B. 80 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og skjolder forekommer.

Lot no: 6140661
18:41
Dansk Møbelarkitekt. Sofabord af massivt teak
Dansk Møbelarkitekt. Sofabord af massivt teak, prydet med indlægninger samt sko af palisander, H: 53 L. 167 B: 63 cm. Fremstår med minimale brugsspor, alder taget i betragtning.Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved ...

Lot no: 6096860
EUR 859 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
19:00
EUR 671
Hans Olsen. Sofabord af palisander og brunt læder
Hans Olsen (1919-1992). Sofabord af palisander, rektangulær plade betrukket med brunt skind. 1960'erne. Fremstillet hos CS-møbler, Glostrup. H. 51 L. 108 D. 70 cm. Fremstår med lettere aldersrelateret brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af ...

Lot no: 6105369
EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
19:05
EUR 403
Sofabord af marmor med stel af massiv mahogni
Sofabord medmarmor plade og stel af massiv sort bemalet mahogni H 45 cm. L 95 cm. B 95. cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6063542
19:19
EUR 403
Indskudsborde af bøg og mahogni (3)
Indskudsborde af bøg og mahogni, bordplader mad kakler.H.48-53, B. 30-54, D. 26-37. Fremstår med mærker og ledeløst. (3)

Lot no: 6149695
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:24
Rasmus Solberg. Sofabord, palisander
Rasmus Solberg. Sofabord af fineret palisander, rektangulær kehlet plade, gennembrudt sarg, Fremstillet hos S Møbler med etikette herfra, 1960'erne. H. 52 L. 70 D. 70 cm. Fremstår med alm. aldersrelaterede brugsspor og lille reparation på et hjørne.

Lot no: 6148382
EUR 161 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/01/2022
19:27
Jacob Kjær. Sofabord af Cuba mahogni
Jacob Kjær. Sofabord af mahogni. Stel af massiv mahogni og top med kehlet kant udført hos snedkermester Jakob Kjær. Ilagt Jens Thirslund kakler fra Kähler´s keramiske fabrik i Næstved. H. 57,5 cm. L. 98 cm. B. 54 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Lot no: 6131041
19:33
EUR 671
12345...10»
My search agents