Category  Estimate
Time Showroom
12345...10» ListGallery Lots per page
Broberg & Ridderstråle Tati konsollbord
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, "Tati", konsollbord/sidobord, för asplund, toppskiva i marmor, höjd ca 72, 40x120 cm
Lot no: 5592188
EUR 760 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/02/2020
12:24:00
Sofabord af egetræ
Sofabord af egetræ, H. 73,5 cm. 121x 122 cm. Fremstår med fugt ringe og brugsspor på plade.
Lot no: 5576483
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
12:30:00
Bord 1900-talets andra hälft
BORD, 1900-talets andra hälft, pelarfot i vitmetall, rödlackerad bordsskiva, höjd ca 74, diameter 60 cm
Lot no: 5592195
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
12:38:00
Sidebord/sofabord af genbrugselmetræ
Sidebord/sofabord af genbrugselmetræ, med patineret kraftig metal stel. Bordet kommer samlet. H. 47 x 50 cm. Vægt 19 kg. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...
Lot no: 5579023

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
12:50:00
Sofabord i massiv genbrugs cedertræ
Sofabord i massiv genbrugs cedertræ med metal nitter. Stående på savbukke stel. Bordpladen er voksbehandlet. L. 110 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Modelfoto. DIA287NN
Lot no: 5519150

EUR 148 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
12:51:00
Lot no: 5519960

13:17:00
Skrivbord nyrenässans
SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, bemålat, 5 lådor, beslag i mässing, skinnklädd skiva, höjd ca 78, 139x72 cm
Lot no: 5592215
EUR 285 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
13:30:00
Johannes Andersen. Sofabord fineret med palisander
Johannes Andersen. Sofabord fineret med palisander, rektangulær plade, tilspidsede ben, H. 50 L. 135 B. 76 cm 1960'erne. Fremstillet hos CFC, Silkeborg og mærket derfra. Fremstår med alm. brugsspor, mindre småmærker / ridser.
Lot no: 5591868
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
13:31:00
EUR 201
Anretterbord i massiv teak.
Anretterbord på hjul i metal. Udført i massiv certificeret teak. H. 90. B. 120. D. 40 cm.
Lot no: 5561241

EUR 322 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
13:47:28
EUR 255
Sofabord med bordplade af genbrugs elmetræ
Sofabord med bordplade af genbrugs elmetræ, bordpladen er varmvoksbehandlet, stellet er hvidt antikmalet træ. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 42 cm. Bordet leveres samlet i en colli. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i ...
Lot no: 5518975

EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
13:54:00
Hvidt antikmalet sofabord med top af genbrugs træ
Hvidt antikmalet sofabord med top af genbrugs træ. H.50 cm. B.70 cm. L.130 cm. Kommer samlet i 1 colli. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af bordets unikke look. Modelfoto. KF10601NW
Lot no: 5519666

EUR 174 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
14:07:00
Sofabord af bøg
Sofabord af massiv bøgetræ, indsatte dyvler i bordenderne. H. 50, B. 125, D. 85 cm, Fremstår med stedvise mærker og en tørrevne.
Lot no: 5581373
14:21:00
Sofabord af genbrugstræ
Sofabord af genbrugstræ, med messing sokkel. Ene side med udskåret 'relief'. H. 40 cm. L. 140 cm. D. 77 cm. Antikbehandlet. Original emballage. KFH10557NG
Lot no: 5520015

14:42:00
Sofabord, med plade og stel af massiv elmetræ
Sofabord, med plade og stel af massiv elmetræ, varm voksbehandlet. Bordplade fremstillet af genbrugselmetræ, tykkelse på ca. 5 cm. Stel fremstillet af sortbemalet elmetræ. Mål: H. 45 B. 140 D. 70 cm. Modelfoto. DIA219NB
Lot no: 5519132

15:05:00
Sofabord med plade og stel af massiv elmetræ
Sofabord med plade og stel af massiv elmetræ varmvoksbehandlet. Bordplade fremstillet af genbrugselmetræ, tykkelse på ca. 5 cm. Stel fremstillet af hvidbemalet elmetræ. Mål: H. 45 B. 140 D. 70 cm. Modelfoto. DIA219NW
Lot no: 5519160

15:08:00
Sofabord med genbrugselmetræ
Sofabord med genbrugselmetræ, bordplade af genbrugs elmetræ i parquet finish, tykkelse ca 3,6 cm. Bordpladen er varmvoksbehandlet. Bordstel af massiv metal i farven antique black. Str.140 x 70 x 40 cm. Bordet er samlet. Modelfoto. KF10157NG
Lot no: 5520030

15:29:00
Grete Jalk, France & Søn, Tisch / Couchtisch / Coffee Table, Teak, Dänemark, 1960er Jahre
Grete Jalk für France & Søn, Tisch / Couchtisch / Coffee Table, Teak, Dänemark, 1960er Jahre. Konstruktion auf vier konischen Beinen mit einer rechteckigen Tischplatte, unterseitig mit Herstellerplakette, H.54cm, B.150cm, T.53cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren.
Lot no: 5592052
EUR 250 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23/02/2020
15:32:00
EUR 55
Sofabord, Menu, Godot, chrome ben
Sofabord Godot, fra Menu, designet af Iskos- Berlin Rundt bord. Bordplade i linoleum med forchromede ben. Mål: Ø 120 H. 28 cm
Lot no: 5495211

EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
15:37:00
Bord ådringsmålat
BORD, 1900-talets början, ådringsmålat, genombruten sarg, höjd ca 75, diameter 75 cm
Lot no: 5592288
16:34:00
Sidobord
SIDOBORD, String Seffle, 1900-talets andra hälft, valnöt, höjd ca 53, 70x48 cm
Lot no: 5592293
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/02/2020
16:44:00
Tre sideborde, 1900 tallet. (3)
Tre sideborde af fineret mahogni og nød / rodtræ, 1900 tallet. To sideborde monteret på hjul, ilagt præget læder samt skuffer. Ø. 51 cm. H. 55-68 cm. Sidebord af nød /rodtræ med skuffe i sarg. H. 75 cm. B. 54,5 cm. D. 36 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. (3)
Lot no: 5588359
17:08:00
Piet Hein & Arne Jacobsen. Cirkulært 'Cafébord'
Piet Hein 1905-1996 & Arne Jacobsen 1902-1971. Rundt cafébord, sortlamineret bordflade med kant af aluminium, på firpasfod af aluminium, søjle af stål. Produceret hos Fritz Hansen 2017. H. 72, Ø. 75 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Lot no: 5588453
EUR 617 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
17:48:00
EUR 174
Kai Kristiansen. Sofabord, palisander, 1960'erne
Kai Kristiansen. Sofabord med stel af massivt palisander, kvadratisk plade af sten, runde tilspidsede ben. Formgivet 1966. Litt: Mobilia 1966 no. 135. Fremstillet hos Magnus Olesen A/S, med mærkat herfra, model Universe. H. 36 B. 62 D. 62 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Lot no: 5592742
EUR 201 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 23/02/2020
17:57:00
Soffbord Fogia
SOFFBORD, Fogia, "Gustav", körsbär, låda med draghandtag i sarg, höjd ca 48, 140x70 cm
Lot no: 5592320
18:00:00
Soffbord "Butlers Tray"
SOFFBORD, Butlers Tray, 1900-talets andra hälft, mahogny med mässingsbeslag, höjd ca 55, 120x80 cm
Lot no: 5592323
18:06:00
Jørgen Møller. Bakkebord med vendbar plade
Jørgen Møller (1930 – 2009) Bakkebord med massiv sammenklappelig stel produceret i bøg. Bakken er vendbar og er produceret i massiv bøg med sort og hvid laminat i bund. Bordet er produceret af Askman Design. H. 59,5 cm L. 70. cm D. 50 cm. Fremstår ubrugt i original emballage.
Lot no: 5473382

EUR 242 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
18:28:00
Dansk møbelproducent. Sofabord, sort skiffer
Dansk møbelproducent. Sofabord med cirkulær plade af udskåret sort skiffer, stel af børstet stål. 1970'erne. H. 45 Ø 115 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Lot no: 5592875
18:30:00
EUR 101
Klaffbord 1900-talets andra hälft
BORD, med klaffar, 1900-talets andra hälft, England, fanérat i mahogny, låda i sargen, patinerat metallbeslag, höjd ca 73, 58x46, total längd 115 cm
Lot no: 5592339
18:38:00
Rundt sofabord med top af genbrugstræ
Rundt sofabord med top af genbrugstræ, stående på guldfarvet metal stel. str ø 80 x 41cm Vægt 20kg. Kommer samlet i 1 colli. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...
Lot no: 5519638

18:43:00
Lot no: 5473385

18:52:00
12345...10»