12345»   Lots per page   124 results List Gallery
Sheaffer, USA. 'Triumph Imperial' fyldepen med kappe af 14 kt. guld
Sheaffer, USA. 'Triumph Imperial' fyldepen med kappe af 14 kt. guld, prydet med spids af 14 kt. guld, L. 13 cm. Medfølges af etui samt to blækpatroner. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Lot no: 6205850
EUR 188 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
19:30
EUR 134
Montblanc 'Meisterstück LeGrand 166'. Highlighter af delvist forgyldt metal
Montblanc 'Meisterstück LeGrand 166'. Highlighter af delvist forgyldt metal, L. 14 cm. Fremstår med brugsspor, patron medfølger IKKE. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Lot no: 6207107
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
20:03
EUR 215
Montblanc for BMW 'Starwalker'. Fyldepen med spids af 14 kt. hvidguld
Montblanc for BMW 'Starwalker'. Fyldepen med spids af 14 kt. hvidguld, L. 14 cm. Medfølges af etui. Fremstår med lettere brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Lot no: 6197487
EUR 456 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
20:36
EUR 349
Montblanc 'Starwalker'. Kuglepen
Montblanc kuglepen, model Starwalker, af platineret stål og sort resin (lak), kappe med Montblancs klassiske logo i hvid emalje. L. 14 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Lot no: 6197737
20:47
EUR 215
Samling trætallerkner og fade dekoreret med perlemor, Nordafrika (6)
Samling fade og tallerkner af mahogni dekoreret med sommerfuglevinger og indlægninger af perlemor. 34-53 cm. Fremstår med mindre brugsspor (6)

Lot no: 6208988
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
10:09
Emaljeskilt / reklameskilt. 'Persil ' i Blekotec udgave.
Emaljeskilt / reklameskilt, 'Persil ', genoptryk 1999 fra Blekotec( tyskland) 40 x 60 cm. Enkelte/minimale brugsspor.

Lot no: 6208316
EUR 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
11:04
EUR 121
Mont Blanc. John F. Kennedy Special Edition.
Mont Blanc. 'JFK' John F. Kenendy special edition fyldepen. Top prydet med stjernelogo, clips prydet med JFK initialer. Original æske medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med lette håndteringsspor.

Lot no: 6200876
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
13:23
EUR 403
Salmebog med sølvbeslag og nyere ikon (2)
Salmebog prydet med læderindbinding, sølvbeslag og indlagte flusser i farver, samt nyere ikon fra 1960'erne, tilvirket i traditionel byzantinsk stil, bemalet med tempera og forgyldning. 'Salmebog for de dansktalende menigheder i Slesvig, 1894' Mål ca: 19 x 13 x 4 cm., ikon: 25 x 19 cm. (2)

Lot no: 6203317
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 21/05/2022
13:32
Samling lokkefugle, 1900-tallet (5)
Samling lokkefugle, 1900-tallet. Af bemalet træ og kunstmateriale. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Lot no: 6201965
EUR 295 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:29
EUR 228
Samling lokkefugle, 1900-tallet (6)
Samling lokkefugle, 1900-tallet. Af bemalet træ. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Lot no: 6201967
14:29
EUR 228
The Hobbit. Deathless, Thorins sværd
The Hobbit. Deathless, Thorins sværd med vægophæng og kasse. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198191
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:29
EUR 134
The Hobbit. Balin's Mace
The Hobbit. Balin's Mace med vægophæng. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198168
14:29
EUR 134
The Hobbit. Thorins Sword
The Hobbit. Thorins Sword med ophæng. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198178
14:29
EUR 134
Lord of the Rings Weapons and Arms Collection. High Elven Warrior Sword
Lord of the Rings Weapons and Arms Collection. High Elven Warrior Sword med ophæng og kasse. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198180
14:31
EUR 134
The Hobbit. Fighting knives of Tauriel
The Hobbit. Fighting knives of Tauriel. Med ophæng og kasse. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198182
14:31
EUR 134
The Hobbit. Black Arrow of Bard the Bowman
The Hobbit. Black Arrow of Bard the Bowman i kasse. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198183
14:31
EUR 134
Lord of the Rings Weapons and Arms Collection. Mace of Sauron
Lord of the Rings Weapons and Arms Collection. Mace of Sauron med kasse og ophæng. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198184
14:31
EUR 134
The Hobbit. Morgul blade
The Hobbit. Morgul blade med ophæng og kasse. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198179
14:31
EUR 134
Lord of the Rings Weapons and Arms Collection. Herugrim, Sword of Théoden
Lord of the Rings Weapons and Arms Collection. Herugrim, Sword of Théoden med ophæng og kasse. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198186
14:31
EUR 134
The Hobbit. Sword of Thranduil
The Hobbit. Sword of Thranduil. I kasse. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198187
14:31
EUR 134
The Hobbit. Orcrist Sword of Thorin Oakenshield
The Hobbit. Orcrist Sword of Thorin Oakenshield i kasse. Omslaget til kassen til skeden medfølger også. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198188
14:31
EUR 134
Lord of the Rings Weapons and Arms Collection. The Sword of Samwise
Lord of the Rings Weapons and Arms Collection. The Sword of Samwise. Med omslaget fra kassen. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198189
14:31
EUR 134
The Hobbit. Sting
The Hobbit. Sting. Med kasse. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6198190
14:31
EUR 134
Et par franske lysestager af jern. Frankrig 1800-tallet (2)
Et par franske lysestager af jern, prydet med stiliserede blomster og bladværk, drejede stammer. H. 32 cm. B. 23 cm. Frankrig 1800-tallet. Fremstår med brugsspor. (2)

Lot no: 6148294
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:35
EUR 201
G.A.S. Brevåbner i Louis XVI stil af ben, sølv og emaille, ca. 1900
Georg Anthon Scheid: Brevåbner i Louis XVI stil med blad af ben, montering delvis forgyldt sølv med sløjfe og frugt og bladværk, blå translucid emaille på guilloché fond. Stemplet G.A.S. Østrig ca. 1900. L. 24,5 cm. Meget små ridser i emaille.

Lot no: 6030479
EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:35
Samling brevknive (5)
Samling brevknive af metal, sølv og ben. L: 21-29 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6148290
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:35
EUR 188
Effekter fra den danske frimurerloge mm.
Effekter fra den danske frimurerloge mm. bestående af diverse emblemer, skødeskind osv. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Lot no: 6157835
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:37
EUR 403
Samling nøddeknækkere (8)
Samling nøddeknækkere. Fire af metal og fire af træ deriblandt Bismarck. Fremstår med brugsspor. (8)

Lot no: 6206142
EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
16:00
EUR 242
Tre langpiber (3)
Tre langpiber, hvoraf to er med træhoved og en soldaterpibe fra tjenesten 1902-1903 Trainkonstabel i 2. batteri no 379 L 90 cm. Brugsspor. (3)

Lot no: 6162196
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
16:15
Topdanmark forsikring skiltning
Topdanmark forsikring skiltning bestående af: 10 bogstaver i hård plast H. 26-35 cm, metalstander B. 100 cm, logo i plastik bemalet træ med metalstand gennem blomsten H. 83 cm. Fremstår med brugsspor/slitage herunder revner i flere bogstaver. (12)

Lot no: 6207013
EUR 134 DK, Kolding, Platinvej 21/05/2022
16:36
My search agents