Lots per page   17 results List Gallery
Samling uindfattede diamanter, ialt ca, 2,90 ct.
Samling uindfattede diamanter, ialt ca, 2,90 ct. Farve: Gul, Champagne,orange-gul. Klarhed SI-P2. Har certifikat

Lot no: 6198550
EUR 752 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
20:13
EUR 483
Unmounted cushion-cut diamond, approx. 0.56 ct. d/ GIA/flawless
Unmounted cushion-cut diamond of approx. 0.56 ct. Colour: River (D). Clarity: Flawless. Has a GIA certificate

Lot no: 6196447
EUR 1,879 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
20:15
EUR 2,013
Loose brilliant cut diamond 0.50ct
Loose brilliant cut diamond 0.50ct Colour: (J) Crystal Clarity: VVS2 Accompanied by a IGI certificate

Lot no: 6037469

EUR 2,150 BE, Antwerpen 21/05/2022
14:55
EUR 1,200
Uindfattet dråbeformet diamant 0.50 ct
Uindfattet dråbeformet diamant 0.50 ct , Farve: Pear, Natural, Fancy Greenish Yellow, Klarhed: VS1. Uåbnet. Certifikat medfølger.

Lot no: 6205507
EUR 1,154 DK, Aalborg, Nibevej 21/05/2022
19:05
EUR 805
Uindfattet mix cut 'hjerteformet' diamant på 0.53 ct
Uindfattet mix cut / hjerteformet diamant på 0.53 ct., Farve: fancy deep brownish greenish orange-yellow), Klarhed: SI1. Certifikat medfølger.

Lot no: 6207225
EUR 993 DK, Aalborg, Nibevej 21/05/2022
19:13
EUR 671
Ungefasster Diamant im Kissenschliff, ca. 0.35 ct.
Ungefasster Diamant im Kissenschliff ca. 0.35 ct. Farbe: Wesselton (G). Reinheit: VVS2. Mit IGI Zertifikat.

Lot no: 6198549
EUR 1,154 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
19:42
EUR 832
Unmounted rare natural “Fancy Intense Yellowish Orange” diamond of 0.53 ct.
Unmounted rare diamond of 0.53 ct. Colour: Natural “Fancy Intense Yellowish Orange” Clarity SI1. See accompanying GEM Report Antwerp. Sealed investment diamond.

Lot no: 6207948
EUR 1,745 DK, Herlev, Dynamovej 22/05/2022
19:34
EUR 1,342
Unmounted drop-cut emerald of 4.60 ct.
Unmounted drop-cut emerald of 4.60 ct. Colour: natural vivid green. Dimensions 12,62 x 9,35 x 6,63 mm.

Lot no: 6191090
EUR 2,148 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
18:59
EUR 1,611
Unmounted drop-cut emerald of 3,09 ct
Unmounted drop-cut emerald of 3.09 ct. Colour: Natural vivid green. Dimensions 12,44 x 8,19 x 5,37 mm.

Lot no: 6191094
EUR 1,745 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
19:00
EUR 1,342
Unmounted oval-cut emerald of 2.85 ct.
Unmounted oval-cut emerald of 2.85 ct. Colour: fine natural vivid green. Dimensions 10,07 x 8,26 x 5,49 mm.

Lot no: 6191085
EUR 1,477 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
19:04
EUR 1,074
En uindfattet cabochonsleben opal på 10,42 ct.
En uindfattet cabochonsleben opal på 10,42 ct. Farve: Vivid, overvejende røde, men også orange, gule og grønne farveflash.

Lot no: 6191150
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
19:10
EUR 268
Unmounted heart-cut pink diamond of 0.21 ct.
Unmounted heart-cut pink diamond of 0.21 ct. colour: Light-orange pink. Clarity: P2. Dimensions: 3.39 x 4.41 x 2.10 mm. IGI certificate no. 447085547 included.

Lot no: 6146996
EUR 1,342 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
19:11
EUR 940
Uindfattet smaragdsleben smaragd på 1.75 ct.
Uindfattet smaragdsleben smaragd på 1.75 ct. Farve:Naturlig neon grøn. Fra Columbia. Måler 8,31 x 6,30 x 4,45 mm.

Lot no: 6207950
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 24/05/2022
11:27
EUR 671
Unmounted emerald-cut emerald of 3.28 ct.
Unmounted emerald-cut emerald of 3.28 ct. Colour: Natural green emerald-cut emerald. Dimensions 10,43 x 7,55 x 4,74 mm.

Lot no: 6207951
EUR 1,477 DK, Herlev, Dynamovej 24/05/2022
15:07
EUR 1,074
Samling uindfattede diamanter, ialt ca. 0.48 ct
Samling uindfattedebrillantslebne diamanter bestående af to brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.25 ct. og mindre brillanter på ca. 0.01 ct tilsammane ialt ca 0.48 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS-SI.

Lot no: 6209355
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 24/05/2022
19:03
Samling uindfattede brillanter - 0.39 ct. (15)
Samling af 15 uindfattede brillantslebne diamanter på tilsammen 0.39 ct. Farve: Top Wesselton - Wesselton (G-H), Klarhed: VS-SI. Diam. Ø1,7-2,3 mm. (15)

Lot no: 6200664
EUR 188 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24/05/2022
20:50
EUR 148
Uindfattet brillant - 0.40 ct. H/IF (GIA)
Uindfattet brillantslebet diamant på 0.40 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: Internally Flawless (IF). Mål: 4,69-4,73 x 2,95 mm. Cut Grade: Excellent. Medfølges af GIA (Gemological Institute of America) certifikat nr. 6241802351.

Lot no: 6198199
EUR 1,208 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25/05/2022
20:32
EUR 805
My search agents